[ad_1]

طبق نظرسنجی جدید یاهو نیوز / YouGov – هنگامی که از آنها س askedال می شود که چه خطراتی برای سلامتی آنها بیشتر است ، واکسن COVID-19 بیشتر از خود ویروس می گویند واکسن COVID-19 – دیدگاهی که با همه دانش و داده های موجود مغایرت دارد و چالش های برجسته را نشان می دهد ایالات متحده همچنان که در تلاش برای متوقف کردن رشد “همه گیر واکسینه نشده” ناشی از نوع بسیار مسری دلتا است ، با این روبرو خواهد شد.

مطالعه ای بر روی 1715 بزرگسال از 13 تا 15 ژوئیه در ایالات متحده نشان داد که تنها 29 درصد آمریکایی های واکسینه نشده معتقدند این ویروس خطر بیشتری برای سلامتی آنها نسبت به واکسن ها دارد – به طور قابل توجهی کمتر از تعداد افرادی که معتقدند واکسن ها خطر سلامتی بیشتری دارند (37 یا مطمئن نیستند (34 درصد).

در 18 ماه گذشته ، COVID-19 باعث کشته شدن بیش از 4.1 میلیون نفر در سراسر جهان ، از جمله بیش از 600000 نفر در ایالات متحده شده است. در همان زمان ، بیش از 2 میلیارد نفر در سراسر جهان – و بیش از 186 میلیون آمریکایی – حداقل تا حدی علیه ویروس واکسینه شده اند و محققان با مطالعه داده ها در مورد عوارض جانبی گزارش شده ، واکسن ها بسیار ایمن هستند.

حامی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، اعتراض ضد واکسن را در 5 ژانویه در Freedom Plaza در واشنگتن برگزار کرد

حامی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، در تاریخ 5 ژانویه اعتراض ضد واکسن را در Freedom Plaza در واشنگتن دی سی برگزار کرد (ارین اسکات / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

با این حال 93 درصد بزرگسالان واکسینه نشده در ایالات متحده – معادل 76 میلیون نفر – می گویند که “هرگز” واکسینه نمی شوند (51 درصد). قبل از تصمیم گیری (20 درصد) آنها همچنان منتظر خواهند ماند “تا ببینند چه اتفاقی برای دیگران خواهد افتاد”. یا اینکه آنها مطمئن نیستند (22 درصد).

با تسلط سریع Delta در سراسر کشور ، در دو هفته گذشته موارد COVID-19 در ایالات متحده 140 درصد افزایش یافت. بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر – هر دو عقب مانده – یک سوم در مدت مشابه افزایش یافته است. به خصوص میسوری ، آرکانزاس ، نوادا و فلوریدا آسیب دیده اند ، بطوریکه میزان بستری شدن در بیمارستان ها به 2-3 برابر متوسط ​​ملی رسیده است. تقریباً تمام آمریکایی هایی که بیمار می شوند ، در بیمارستان بستری می شوند و می میرند – طبق برخی تخمین ها 99 درصد واکسینه نشده اند. و بیش از نیمی از جمعیت ایالات متحده (52 درصد) هنوز به طور کامل تلقیح نشده اند.

در حالی که گزینه Delta در میان واکسیناسیون در حال افزایش است و شهرستانهایی مانند لس آنجلس در حال بازگرداندن دستورات ماسک بسته برای جلوگیری از آن هستند ، یاهو نیوز و YouGov سعی کرده اند بفهمند که چرا بسیاری از آمریکایی ها همچنان از واکسیناسیون خودداری می کنند – و آیا افزایش دلتا می تواند تغییر کند ذهن

نتایج پیچیده ای است. برخی از آمریکایی های واکسینه نشده تهدید فزاینده دلتا را تأیید می کنند. سهمي كه مي گويد نگران اين گزينه است نسبت به ماه گذشته 9 درصد افزايش يافته است (از 25 درصد به 34 درصد). و اما سهم آمریکایی های واکسینه نشده که می گویند آنها هستند نه نگرانی برای Delta بیشتر است و تقریباً به همان میزان افزایش یافته است (از 31٪ به 39٪).

به همین ترتیب ، تنها نیمی از افراد واکسینه نشده می گویند که دلتا برای “همه آمریکایی ها” (33 درصد) یا “آمریکایی های واکسینه نشده” (17 درصد) “خطر جدی” دارد. نیمی دیگر می گویند که این گزینه خطر جدی برای کسی ایجاد نمی کند (30 درصد) یا اینکه آنها مطمئن نیستند (20 درصد). در مقابل ، حدود 85 درصد از آمریکایی ها واکسن زدند – و 72 درصد از کل آمریکایی ها – می گویند دلتا یک خطر جدی است.

با این وجود ، در حالی که آمریکایی های واکسینه نشده نسبتاً خطرات Delta را نادیده می گیرند – همانطور که شیوع انبوه آن در هند و جاهای دیگر تا حد زیادی ثابت می شود – آنها پهنای باند بسیار کمتری را برای واکسن COVID اعمال می کنند. از آنها خواسته شد “مهمترین دلیل” عدم واکسیناسیون آنها را انتخاب کنند ، به عنوان مثال ، تعداد کمی از آنها می گویند که “دسترسی آسان به واکسیناسیون” ندارند (4 درصد) ، “نمی توانند از کار فاصله بگیرند” (3 درصد) یا “او قبلاً” COVID داشته است »(9 درصد). بیشتر می گویند که آنها نگران دریافت COVID نیستند (12 درصد) یا – خیلی بیشتر – اینکه به واکسن COVID اعتماد ندارند (45 درصد).

واکسن های ضد واکسن که پلاکاردهایی را در دست دارند ، هنگام تظاهرات در دروازه های آزمایش دانشگاه ایندیانا جمع می شوند.  (جرمی هوگان / تصاویر SOPA / LightRocket از طریق گتی ایماژ)

معترضین به واکسن در یک تظاهرات در دروازه های آزمایش دانشگاه ایندیانا جمع شدند. (جرمی هوگان / تصاویر SOPA / LightRocket از طریق گتی ایماژ)

اما چرا؟ از نظر 37 درصد آمریکایی های واکسینه نشده مهمترین دلیل این است که “نگران عوارض جانبی طولانی مدت” هستند. به دنبال این “من به دولت اعتماد ندارم” (17 درصد) ، “واکسن ها خیلی جدید هستند” (16 درصد) ، “FDA هنوز واکسن ها را به طور کامل تأیید نکرده است” (11 درصد) و “من باور نمی کنم” به هیچ واکسنی اعتماد نکنید “(6 درصد).

مشکل کارکنان بهداشت عمومی دو برابر است. اول ، علی رغم این واقعیت که سابقه واکسن در مورد عوارض جانبی شدید که ماهها پس از دوز رخ می دهد ، سابقه ندارد ، چه رسد به چندین سال – و هیچ مکانیسمی وجود ندارد که واکسن COVID بتواند چنین عوارض جانبی ایجاد کند – متقاعد کردن افراد شکاک مشکل است که این زمان متفاوت نخواهد بود. در همین حال ، همه گیری ادامه دارد و ساعت در حال تیک زدن است.

دوم ، وقتی از افراد مشکوک به واکسیناسیون خواسته می شود “همه” دلایلی که به واکسن COVID اعتماد ندارند را انتخاب کنند – برخلاف فقط “مهمترین” – بسیاری از آنها همه آنها را انتخاب می کنند. هفتاد درصد می گویند که آنها نگران عوارض جانبی طولانی مدت هستند. 60 درصد می گویند واکسن ها خیلی جدید هستند. 55 درصد می گویند که به دولت اعتماد ندارند. 50 درصد می گویند که آنها نگران عوارض جانبی کوتاه مدت هستند. 45 درصد می گویند FDA هنوز واکسن ها را به طور کامل تأیید نکرده است. 45 درصد می گویند که به شرکت های دارویی اعتماد ندارند. و 26 درصد می گویند به هیچ واکسنی اعتماد ندارند. به عبارت دیگر ، تردید می تواند به یک مشت تبدیل شود: به یک نگرانی متوسل شوید و نگرانی دیگر فقط ظاهر می شود تا جای آن را بگیرد.

آیا تأثیر Delta باعث لطیف شدن هر یک از این مقاومت ها می شود یا خیر. پانزده درصد آمریکایی های واکسینه نشده می گویند گسترش دلتا باعث واکسیناسیون آنها می شود ، به ویژه دموکرات ها (34 درصد) و لاتین ها (34 درصد). 12٪ دیگر از آمریکایی های واکسینه نشده در واقع می گویند دلتا آنها را تولید می کند کمتر احتمال دارد برای شلیک ، و 73 درصد می گویند مهم نیست.

با عمیق تر شدن ، 20 درصد از آمریکایی های واکسینه نشده می گویند “اگر موارد COVID در میان افراد واکسینه نشده در ایالات متحده افزایش یابد” احتمالاً بیشتر “(10 درصد) یا” کمی بیشتر “(10 درصد) واکسینه می شوند. [their] ■ منطقه “؛ همین امر در مورد بستری شدن در بیمارستانها و مرگ و میرهای محلی نیز وجود دارد. به همین ترتیب ، 27 درصد از آمریکایی های واکسینه نشده می گویند وقتی FDA واکسن COVID را کاملاً تأیید می کند ، احتمال واکسیناسیون (12 درصد) یا کمی بیشتر (15 درصد) وجود دارد. در حال حاضر مجاز به استفاده اضطراری برای مقابله با بیماری همه گیر هستند.

تصویب کامل FDA تا سال آینده پیش بینی نمی شود. از طرف دیگر ، موارد COVID ، بستری شدن و مرگ و میر در حال افزایش است. خواهیم دید که آیا هر یک از آنها مهم هستند یا خیر.

___________________________

نظرسنجی یاهو نیوز توسط YouGov با استفاده از یک نمونه نماینده ملی شامل 1715 بزرگسال آمریکایی که از 13 تا 15 ژوئیه 2021 بصورت آنلاین مصاحبه شده اند ، انجام شده است. این نمونه براساس جنسیت ، سن ، نژاد و تحصیلات بر اساس نظرسنجی جامعه آمریكا توسط سرشماری ایالات متحده وزن شد. دفتر و همچنین انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 (یا عدم رأی دادن) و وضعیت ثبت نام رای دهندگان. پاسخ دهندگان توسط پانل ورود YouGov انتخاب شدند تا نماینده همه بزرگسالان در ایالات متحده باشند. حاشیه خطا تقریباً 2.7٪ است.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir