[ad_1]

نوع تازه شناسایی شده ویروس کرونا باعث شده است که بیش از 40 کشور محدودیت سفر را علیه انگلیس اعمال کنند ، که در روز سه شنبه رکورددار موارد روزانه است.

نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، آخر هفته با اعلام محدودیت های شدیدتر در آستانه تعطیلات کریسمس گفت: “این ویروس توسط نسخه جدید ویروس هدایت می شود.” “به نظر می رسد به راحتی گسترش می یابد و می تواند تا 70 درصد بیشتر از فشار قبلی منتقل شود.”

نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، طی یک کنفرانس مطبوعاتی مجازی پس از ریاست جلسه COBRA که در پاسخ به افزایش محدودیت های سفر در میان بیماری ویروس کرونا (COVID-19) در 10 داونینگ استریت ، لندن ، انگلستان تشکیل شد ، صحبت کرد. ، 21 دسامبر 2020 (Tolga Akmen / استخر توسط رویترز)
نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون روز دوشنبه در لندن. (تولگا آکمن / استخر / رویترز)

اطلاعات کمی در مورد نوع ویروس کرونا در انگلیس شناخته شده است ، و چنین جهش هایی در بین ویروس ها معمولاً هنگام عبور از میان جمعیت ها رایج است. سویه جدید SARS-CoV-2 VUI-202012/01 (“نسخه بررسی شده”) نام دارد و به طور بالقوه می تواند مسری تر باشد. مشخص نیست که کشنده تر است یا خیر.

ایالات متحده در میان 40 کشور با محدودیت های جدید در انگلیس نیست. بهترین متخصص بیماری های عفونی کشور ، دکتر آنتونی فاوسی ، این هفته به CNN گفت که این برنامه “دنبال کردن آن با دقت است ، اما واکنش زیادی نشان ندهید”. مدیر برت ژیروارد ، معاون وزیر بهداشت دولت ترامپ نیز گفت که مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری توصیه هایی برای ممنوعیت سفر از انگلیس ارائه نداده اند. وی گفت: “ما فقط باید همه چیز را روی میز بگذاریم ، یک بحث علمی آزاد داشته باشیم و بهترین توصیه را ارائه دهیم.”

مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی آنتونی فوزی پس از دریافت واکسن COVID-19 معاون رئیس جمهور آمریکا در ساختمان دفتر اجرایی آیزنهاور در واشنگتن دی سی ، 18 دسامبر سال 2020 (ساول لوب / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ) )
دکتر آنتونی فاوسی روز جمعه در واشنگتن دی سی. (Saul Loeb / AFP از طریق گتی ایماژ)

آیا ممنوعیت و محدودیت سفر حتی در برابر ویروس کرونا موثر است؟

دکتر کاویتا پاتل ، افسر پزشکی یاهو نیوز می گوید: “به طور کلی ممنوعیت سفر می تواند به عنوان یک مکانیسم بسیار احمقانه موثر باشد. و ما مطمئناً در اوایل سال جاری بسیار ممنوعیت سفر را دیدیم ، اما در واقع راهی برای تلاش برای محدود کردن ویروس به یک منطقه جغرافیایی است. “در حالی که ایالات متحده از 2 فوریه شروع به اعمال محدودیت های سفر بر چین کرد ، تنها در 13 مارس بود که محدودیت سفر بر اروپا اعمال شد. در آن زمان ، ایتالیا بیش از 15000 مورد شناخته شده و حداقل 1000 مرگ بر اثر ویروس داشت.

پاتل گفت: “ما از گذشته فهمیدیم كه سویه های اروپایی وجود دارند كه مسئول برخی از نقاط داغ به ویژه در نیویورك در ابتدای همه گیری هستند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر وجود سویه مورد بررسی توسط انگلستان در آمریكا نداریم.”

اما اندرو کوومو فرماندار نیویورک می گوید که او نمی خواهد تاریخ با این ویروس جدید تکرار شود. “ویروس کرونا با هواپیمایی به چین رفت ، به اروپا رفت و از اروپا به اینجا آمد ، و هیچ کس به مدت دو ماه به دولت فدرال چیزی نگفت. و آنقدر طولانی می آمد که آن وقت خیلی دیر بود ، “کوومو در یک کنفرانس خبری این هفته گفت.

فرماندار اندرو کوومو هنگام زیارت صبح در مورد نابرابری ها در برنامه دولت ترامپ برای توزیع واکسن ها در کلیسای ریورساید اظهار نظر کرد.  (لو رادین / مطبوعات اقیانوس آرام / LightRocket از طریق گتی ایماژ)
فرماندار اندرو کوومو از کلیسای ریورساید در نیویورک. (لو رادین / مطبوعات اقیانوس آرام / LightRocket از طریق گتی ایماژ)

وی از دولت فدرال خواست پروازهای زمینی را از انگلستان انجام دهد تا از شیوع نسخه جدید ویروس کرونا جلوگیری کند. کوومو همچنین از بریتیش ایرویز ، دلتا و ویرجین آتلانتیک خواست تا ایالت نیویورک را به لیست 120 کشوری اضافه کنند که مسافران را مجبور به آزمایش منفی COVID-19 قبل از ترک انگلیس می کنند. هر سه شرکت هواپیمایی با درخواست او تا پایان روز موافقت کردند.

اما پاتل می گوید این نوع آزمایش محدودیت هایی دارد. “اگر SARS-CoV-2 دارید و ممکن است COVID-19 داشته باشید ، آزمایش دقیقاً این لحظه خاص را به شما می گوید. اما ما می دانیم که شما به راحتی می توانید در یک تست منفی شرکت کنید ، سوار هواپیما شوید و سپس از هواپیما پیاده شوید و ساعت ها بعد مثبت باشید ، اما گمرک را طی کنید ، امنیت را پشت سر بگذارید. “

و پاتل می گوید فقط یک کشور می تواند در برابر ویروس بسیار مسری کارهای زیادی انجام دهد. “جدا کردن واقعاً از یک کشور به ویژه دشوار است. شما واقعاً به همکاری ایالتی که مردم به آن سفر می کنند نیاز دارید و به ویژه در ایالتی مانند نیویورک ، ما قبلاً می دانیم که سفرهای شگفت انگیزی به کانتیکت ، نیویورک و نیوجرسی وجود دارد. و ایده آل تر این است که این مدیران در یک بلوک با هم کار کنند. “

کوومو به همان محدودیت ها اشاره کرد ، مگر اینکه کل کشور با محدودیت سفر همراه باشد. وی به MSNBC گفت: “در غیر این صورت ، شما فقط می خواهید مردم را به شیکاگو یا جای دیگری پرواز دهید و سوار هواپیما شوید و به نیویورک پرواز کنید.” “شما نمی توانید این حالت ویروس را به صورت کشوری کنترل کنید. ما یک ملت هستیم ، غیرممکن است “

عکس روی جلد با تصاویر کوچک: ماریو تاما / گتی ایماژ

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir