[ad_1]

واشنگتن – تا اواخر سپتامبر بود که ایرلند میخانه های “مرطوب” خود را که الکل ارائه می دهند اما غذا نمی خورند ، بازگشایی کرد. رستوران ها در ماه ژوئن بازگشایی شدند ، اما میخانه ها فقط باید سه ماه دیگر صبر کنند. زمانی که آنها تصمیم داشتند آبجو را دوباره آزاد کنند ، آنها طولانی ترین توقف را در قاره اروپا متحمل شده بودند ، که برای اولین بار در ماه مارس بسته شد.

حتی اگر میخانه ها در پایتخت ، دوبلین ، بسته بمانند ، از سرگیری یک گام مهم در کشوری است که میخانه ها دارای اهمیت فرهنگی هستند که بسیار بیشتر از مصرف الکل است. مدیر اجرایی وقت فدراسیون شراب ایرلند گفت: “مزایای بهداشت روان که این فرصت به مردم ارائه می دهد بسیار زیاد است.”

یک پلیس با حمایت قانونی
هفته گذشته یک افسر پلیس حامی در بلفاست ، ایرلند. (پل ایمان / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

اما دوام نمی آورد. روز دوشنبه ، ایرلند اولین کشوری بود که پس از مشاهده جهش سطح عفونت در سراسر کشور ، محدودیت هایی را ایجاد کرد که بهار را مشخص کردند.

به طور کلی ، طبق آمار جمع آوری شده توسط دنیای ما در داده ها ، قاره اروپا در هر 100000 نفر موارد روزانه جدیدتری دارد. این شیوع بیماری به ویژه در بلژیک و جمهوری چک بسیار شدید است. در حال حاضر ، فقط چند کشور مانند فنلاند ، در هدایت میزان عفونت در مسیر درست موفق هستند.

این باعث خجالت شهروندان عادی و ناامید متخصصان و مقامات منتخبی که فکر می کردند ویروس از بین رفته است.

جورج روترفورد ، متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو ، گفت: “اگر شما مجبور به محاصره شوید ، باید محاصره کنید.” ما در حال ورود به یک دوره بسیار خطرناک هستیم.

اکنون برخی از کشورهای اروپایی امید خود را به استراتژی به اصطلاح تجزیه متصل می کنند ، که اخیراً موج دوم ویروس در کره جنوبی را کند کرد. این کلیدها در سنگاپور و اسرائیل نیز اجرا شده اند.

هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با خاموش شدن کوتاه تر – شاید فقط به جای ماهها فقط دو یا سه هفته طول بکشد – نسبت به موارد تحمیل شده در بهار سال گذشته.

قفل قطع کننده های مدار (که گاهی اوقات “آتش سوزی” نامیده می شود ، اشاره به کاهش آتش) با نوع رویکرد متفاوتی که در بسیاری از کشورهای اروپایی و ایالات متحده استفاده می شود نیز متفاوت است. رویکرد چندسطحی به بخشهای جامعه – مدارس ، رستورانها – اجازه می دهد تا بسته به میزان ویروس کرونا باز شوند. قطع کننده مدار چنین تمایزی را در خارج از مشاغل اصلی ایجاد نمی کند.

اگر روش تمایز یافته شبیه به یک رژیم باشد ، شکستن مانند گرسنگی است: ممکن است خیلی خوشایند نباشد ، اما برای او حتی م evenثرتر خواهد بود. در اصل ، این یک قفل است ، مارک جدید و کوتاه می شود.

با افزایش موارد در انگلستان در اواخر سپتامبر ، گروه مشاوره علمی دولت در موارد اضطراری قاطعانه یک قطع کننده دو تا سه هفته ای را تأیید کرد تا “بروز بیماری را به سطح پایین تر”. ممکن است لازم باشد بیش از یک سوئیچ وجود داشته باشد ، اما علاوه بر این ، ردیابی تماس بهتر برای خاموش کردن شیوع کوچکتر قبل از رشد به بزرگتر است.

بوریس جانسون
نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون. (لئون نیل / استخر / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

برخی حتی از قطع کننده های مدار منظم و مدافع دفاع می کنند. نسبت به اقداماتی که در پاسخ به شیوع ویروس انجام می شود ، واکنش کمتری داشته و ناگهانی هستند. این امر باعث ایجاد امنیت در هنگام ایجاد اختلال در زنجیره های انتقال می شود.

ایرلند یکی از چندین کشوری است که اکنون چنین اقداماتی را در نظر گرفته است. “این می تواند یک بلوک کوتاه و دشوار برای از بین بردن ویروس به سر باشد و تعداد موارد را تا حد قابل کنترل کاهش دهد. مانند قفل دوم – اما نه برای مدت طولانی “، معاون نخست وزیر ایرلند لئو واراداکار گفت. سایر بخشهای جزایر انگلیس نیز اقدامات مشابه را در نظر گرفته یا اجرا می کنند.

در قاره اروپا ، که بیماری همه گیر نیز از سر گرفته شده است ، به نظر می رسد اشتهای کمتری برای بازگشت حکم به خانه وجود دارد ، اگرچه منتفی نیستند. سخنگوی بخش بهداشت کمیسیون اروپا به یاهو نیوز گفت: “مداخلات غیر دارویی تا زمانی که واکسن وجود داشته باشد و پیوستن به آنها برای جلوگیری از انسداد کلی ضروری است ، مهم است.”

یک بار دیگر در نظر گرفتن نتیجه گیری ، صرف نظر از طول آنها ، یک تجربه دلسرد کننده قابل درک است. کلر ونهام ، دانشمند بهداشت عمومی انگلیس ، با تعجب گفت: “چگونه می توانیم دوباره اینجا باشیم؟”

سوال در سرتاسر قاره مطرح شده است. به نظر نمی رسد موج جدید یا از کشورهایی که در بهار عملکرد خوبی داشته اند و یا از کشورهایی که در جریان موج اول همه گیر رنج زیادی کشیده اند ، در امان مانده است.

عنوان “چگونه ایسلند ویروس کرونا را شکست می دهد” در 1 ژوئن در نیویورکر تیتر زد. اما در حالی که مردم جسارت داشتند ، ویروس کرونا منتظر ماند. در اوایل این ماه ، کشور جزیره محدودیت های جدیدی را برای برخی از مشاغل اعمال کرد.

ایسلند بسیار بهتر از بسیاری از همسایگان خود عمل می کند ، نیازی به ذکر نیست ایالات متحده. با این حال بعید است که این ناامیدی از محدودیت های جدیدی که ایجاد می کند ، ناامید کننده باشد ، زیرا ایسلند ، درست در جنوب دایره قطب شمال ، در یک دوره طولانی تاریکی زمستان فرو می رود.

بر خلاف ایسلند ، ایتالیا یک بهار شدید داشت و تبدیل به اولین کشور اروپایی شد که توسط ویروس کرونا ویران شد. در ابتدا ، این بیماری همه گیر بر سیستم مراقبت های بهداشتی خود غلبه کرد و در اوایل تابستان 35000 نفر را کشت. با این حال ایتالیایی ها به وضعیت مطلوب مصونیت گله نرسیده اند ، مفهومی بحث برانگیز که توسط اسکات اطلس ، مشاور ویروس کرونا ، ارائه شده است اما اکثر افراد جامعه علمی از آن اجتناب کرده اند.

چشمه Trevi
نمایی از فواره Trevi در رم. (آندره رونچینی / NurPhoto از طریق گتی ایماژ)

محققان دریافتند که حتی در ایتالیا و اسپانیا که به شدت تحت تأثیر ویروس قرار گرفته بودند ، “انتشار آنتی بادی در سراسر کشور بین 1 تا 10٪ متغیر است.” بر اساس مطالعه ای در مورد مصونیت گله که ماه گذشته در نیچر منتشر شد ، حتی در “مناطق شدید شهری” ، این تعداد فقط حدود 15 درصد است. مصونیت گله حداقل 70 درصد از مردم به داشتن آنتی بادی ویروس کرونا نیاز دارند.

چگونه اروپا به اینجا رسید؟ روترفورد ، متخصص اپیدمیولوژی UCSF گفت: “مردم عقب نمانند.” تعداد زیادی از مردم اروپا در تابستان به مسافرت می روند.

دکتر امانوئل کاپوبیانکو ، مدیر بهداشت در کمیته صلیب سرخ بین المللی ، گفت که اروپا نه تنها خیلی سریع باز می شود ، بلکه بدون یک سیستم ردیابی تماس تهاجمی که به قاره امکان می دهد تشدید منطقه ای ویروس کرونا را حفظ کند ، بود. وی همچنین گفت که برخی از رهبران “از ایده ناپدید شدن ویروس حمایت می کنند.”

این ایده توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده پشتیبانی می شود ، که اصرار دارد ویروس تقریبا از بین رفته است ، با وجود شواهد زیادی در مورد آن. اگر هیچ چیز دیگری نباشد ، وضعیت اروپا نشان می دهد که در آستانه حمله دوم است.

رادرفورد از UCSF توضیح داد: در شرایط فعلی ، اروپایی ها هشدارهایی در مورد ایالات متحده دارند. این به این دلیل است که اروپا از آمریکای شمالی طولانی تر است و تحت نیروهای مختلف هواشناسی قرار دارد. رادرفورد گفت ، بنابراین ، اروپایی ها تمایل دارند زودتر از آمریکایی ها “خم شوند” ، و این بدان معناست که آنچه اکنون در بلژیک و جمهوری چک اتفاق می افتد ، می تواند نمایشی تلخ از آنچه در انتظار داکوتای جنوبی و نیویورک است باشد. فقط برای چند هفته

علیرغم ترس از موج دوم ، پزشکان در درمان ویروس کرونا بسیار بهتر عمل کرده اند ، و این نشان دهنده آن است که جهان در مورد ویروسی که درست کمتر از یک سال پیش ظاهر شده است ، آموخته است. افراد کمتری می میرند. اما از آنجا که ایمنی یک هدف دور است و واکسن هایی که ممکن است تا بهار در دسترس نباشند ، هنوز فرصت های زیادی برای ویروس کرونا وجود دارد تا زندگی را مختل کند.

تاکنون کشورهایی که با موج ویروس کرونا جدید روبرو هستند اقدامات محدودکننده کمی نسبت به نتیجه گیری کامل را انتخاب کرده اند ، از جمله منع رفت و آمد (پاریس) ، قالب بار و رستوران (بلژیک) و بازگشت به آموزش از راه دور (ایتالیا).

زنانی که ماسک صورت دارند
زنان در نزدیکی کلیسای جامع نوتردام در پاریس. (فضیلت / گتی ایماژ)

سخنگوی کمیسیون اروپا به یاهو نیوز گفت هر چقدر انزجار داشته باشند ، می توانند برگردند. وی گفت: “علیرغم تمام اقدامات در نظر گرفته شده برای جلوگیری از مرحله انسداد ، ما تشخیص می دهیم كه بسته به وضعیت اپیدمیولوژیكی این امر ضروری است.”

به نظر می رسد انگلیس به ویژه پس از نبرد شدید نخست وزیر بوریس جانسون با ویروس کرونا در بهار گذشته مستعد این واقعیت است. وی تنها چند روز پس از ترخیص از وی ، برنامه ای برای از سرگیری خبر داد. برخی هشدار دادند که خیلی زود است. یک متخصص بیماری های عفونی در دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن به گاردین گفت: “ما به هیچ وجه نمی توانیم نگهبانان خود را رها کنیم.” برخی دیگر گفتند تا زمانی که سیستم جامع ردیابی تماس برقرار نباشد ، برداشتن سفارشات قفل زودرس است.

جانسون ، سیاستمداری که با ترامپ مقایسه شده و رویکرد همتای آمریکایی خود در سیاست را از نزدیک مطالعه كرده است ، در هر صورت جلوتر رفت و بارها و رستوران ها از 4 جولای افتتاح شد.

در پایان ماه سپتامبر ، نگرانی های متخصصان بهداشت عمومی به رسمیت شناخته شد: نرخ عفونت در هفته 19 سپتامبر به 9،600 مورد جدید روزانه در سراسر کشور افزایش یافت. در هفته گذشته روزانه حدود 6000 مورد وجود داشت.

یک ماه بعد ، در 20 اکتبر ، انگلیس 21000 مورد جدید را ثبت کرد. اگرچه جانسون در اعمال محدودیت های جدید سریع عمل کرد ، منتقدان او می گویند این محدودیت ها کافی نیست. آنها از 10 داونینگ استریت خواستند که نیمی از تلاش را رد کنند و قبل از اینکه بیماری همه گیر غیرقابل کنترل شود ، یک قطع کننده مدار صادر کنند ، در این صورت ممکن است به قفل طولانی تری نیاز باشد.

حزب کارگر مخالف قبلاً مفهوم قطع کننده مدار را تأیید کرده است. Shadow Chancellor Anneliese Dodds هفته گذشته به نقل از سرویس بهداشت ملی گفت: “ما برای رفع آزمایش ، محافظت از NHS و نجات جان انسان ها به یک شکن ملی احتیاج داریم.” قطع کننده های مدار بیمارستان ها را تحت فشار قرار می دهند ، اگر هزاران نفر به طور همزمان بیمار شوند ، واحدهای مراقبت ویژه می توانند به راحتی زیاد شوند.

Anneliese Dodds
صدراعظم انگلیس سایه ها Anneliese Dodds. (جان کبل / گتی ایماژ)

برای جمعیتی که توسط یک جریان بی پایان از دستورالعمل ها و دستورالعمل ها خسته شده اند ، هیچ یک از اینها خبر خوبی نیست. برای بعضی ها ، سوییچ به سادگی با قفل شده است کمی کمتر نام شوم، یکی دیگر از موارد ناخوشایند و گیج کننده به یک سال ناخوشایند و گیج کننده دیگر.

پتانسیل انسداد جدید در حالی است که به طور فزاینده ای تشخیص داده می شود که متوقف کردن بخشهای زیادی از جامعه بدون خطرات مرتبط همراه نیست. در عین حال ، خطر انجام هیچ کاری حتی بیشتر است. سپاه دانشمندان برجسته از سراسر جهان تفاهم نامه جان اسنو را امضا کردند ، که در اوایل ماه جاری در لانست منتشر شد. این سند ضمن محکومیت مصونیت گله به عنوان یک “توهم خطرناک” ، تدابیری را پیشنهاد می کند که اجازه می دهد زندگی “بدون نیاز به محدودیت های عمومی به حالت عادی برگردد”.

دکتر کاپوبیانکو از صلیب سرخ اعتراف می کند که هیچ کس نمی خواهد با فیات دولتی در خانه برگردد ، چه به مدت دو هفته یا سه ماه. وی اذعان می کند: “به نظر من مطلوب نیست ، اما ممکن است در بعضی از مناطق اروپا اجتناب ناپذیر شود.” او “پاییز بسیار سخت و احتمالاً زمستان” را پیش بینی می کند.

اکثر کارشناسان معتقد نیستند که واکسن بعداً تا بهار به طور گسترده در دسترس خواهد بود.

در هر صورت ، به نظر می رسد حفظ ویروس به جای از بین بردن کامل آن ، بهترین گزینه در حال حاضر باشد. این بدان معناست که دولت ها باید برای شهروندان توضیح دهند که چرا نبردهایی که به نظر می رسد در ماه آوریل به پیروزی رسیده اند ، باید در ماه نوامبر دوباره جنگ شوند.

کاپوبیانکو گفت: “هیچ وقت برای از دست دادن وجود ندارد.”

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir