از آنجا که کاخ سفید “مصونیت گله” را می بیند ، رویکرد بدون نقاب سوئد در مهار COVID-19 موفق نیست


بارسلونا – کمی قبل از رسیدن به فرودگاه ال پرات اسپانیا ، مرد میانسال طاس از تراس یک رستوران معروف در بارسلونا عبور کرد و خرس ها را در آغوش گرفت و دوستان قدیمی و آشنایان جدید را به شدت بوسید. کارمن اوکو ، یک معلم می گوید: “او همه را لمس کرد و با خودش صحبت کرد و مدام در صورت همه سرفه می کرد.” وقتی اوکو از بالکن جیغ زد ، از بازدید کننده خواست که هنگام سرفه سر زبان خود را ببندد ، به او گفت پارانوئید ، به هر حال همه به COVID-19 مبتلا می شوند.

وقتی شاهد دیگری از این نمایش از او پرسید که چرا صریحاً با توصیه های بهداشت عمومی مخالفت می کند ، وی گفت که در اسپانیا ، جایی که ماسک صورت اجباری است (به جز رستوران هایی که اکنون منبع اصلی توزیع محسوب می شوند) ، همه چیز غلط است. روش صحیح ، به گفته وی ، رویکرد کشورش ، سوئد بود ، جایی که دولت رویکردی گاه به گاه داشته است ، استفاده از ماسک را به شدت مأیوس کرده ، بر مسئولیت شخصی تأکید کرده و حداقل ظاهر مصونیت گله را با اجازه دادن به برخی از افراد تا زمان ایجاد مصونیت اساسی ، ارتقا دهید. این یک مفهوم مورد استقبال در دولت ترامپ است ، که سیاست های آن به طور فزاینده ای منعکس کننده نظرات اقلیت های ویراستار کرونا ویراستار دکتر اسکات اطلس ، رادیولوژیست بدون تجربه در اپیدمیولوژی یا بهداشت عمومی است.

دکتر اسکات اطلس ، عضو گروه کاری کاخ سفید در مورد ویروس کرونا ، در تاریخ 12 اکتبر 2020 وارد کاخ سفید در واشنگتن دی سی می شود (نیکلاس کم / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)
دکتر اسکات اطلس ، عضو گروه ویژه کاخ سفید در مورد ویروس کرونا ، در کاخ سفید در 12 اکتبر (نیکلاس کم / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

اما در اسپانیا که به شدت مبتلا شده است ، که بیشترین تجمع موارد COVID-19 را در اتحادیه اروپا دارد و در آنجا ، با افزایش پرونده های ملی به بیش از 13000 در روز ، مادرید پایتخت دوباره مسدود شده و محدودیت های جدید در سراسر کشور اعمال می شود. ، این رفتار را رسوا دانستند ، اخراج حداقل یک مشتری از رستوران و خانه ، او گفت که حمام کند.

این بازدید کننده با افتخار اظهار داشت: “سوئد اکنون کمترین میزان COVID را در کل اروپا دارد” ، اگرچه آمار ادعای او را رد می کند. ناگفته نماند که وی حتی توصیه های ارائه شده توسط آژانس بهداشت عمومی سوئد ، از جمله فاصله اجتماعی ، شستن مکرر دست ها و سرفه در آرنج را نادیده می گیرد.

با افزایش عفونت در سوئد – البته نه در افراط کشورهایی مانند اسپانیا ، فرانسه ، بلژیک و انگلیس – اخیراً نخست وزیر سوئد شخصاً از هموطنان خود خواست تا دست از آغوش گرفتن و بوسیدن دوستان و جوانان خود برای جلوگیری از مهمانی گرفتن بردارند متهم به افزایش پرونده ها به بیش از 600 مورد در روز ، در حالی که در پایان تابستان حدود 100 پرونده بود.

سوئد کشوری با ابعاد بزرگتر از کالیفرنیا اما تنها 10 میلیون نفر ساکن است ، یک کشور لشکرکشی است که به یک آزمایشگاه بین المللی در کنترل COVID-19 تبدیل شده است. در روزهای ابتدایی همه گیری ، دولت سوئد با بی احتیاطی ، حتی توسط ترامپ – با امتناع از محاصره پذیرفته شده توسط همسایگان اسکاندیناوی خود و باز نگه داشتن تقریبا همه چیز ، تجارت ، رستوران ها و مدارس (به استثنای دانش آموزان بالای 15 سال ،) آلوده شد. کلاسهای آنها را آنلاین کردم). اما با برتری اطلس که از مدل سوئدی تمجید می کند ، نگاه دیگری پیدا می کند.

آژانس بهداشت عمومی تلاش برای دستیابی به مصونیت گله را با رها کردن بسیاری از جامعه (هرچند این ادعا با ایمیل های آژانس مغایرت دارد) ، اما تلاش کرده است تا تأثیرات خود را بر روی بیمارستان ها متعادل کند. با نگرانی برای اقتصاد. انگیزه های اولیه او هرچه باشد ، وی همچنان در سیاست های خود متعارف باقی نمی ماند ، از جمله رد استفاده از ماسک های صورت ، با بیان اینکه آنها اطمینان نادرستی می دهند ، ادعا می کند که یک گروه صوتی از محققان و متخصصان بهداشت و تحقیقات سوئدی خود را صدا می کنند Vetenskapsforum (انجمن علمی) COVID-19 ، همراه با بسیاری از رویکردهای دولت سوئد به چالش کشیده شد.

زنی در 31 آگوست 2020 نگاه به ماسک های صورت را که در یک فروشگاه در استکهلم ، سوئد برای فروش است متوقف می کند (تام لیتل / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)
ماسک صورت در ماه اوت در فروشگاهی در استکهلم. (تام لیتل / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

در ویدئویی با عنوان “شما باید محافظت شوید” ، این گروه می گوید اظهارات ضد ماسک دولت سوئد و ایده خطرناک بودن روکش به دلیل استفاده از آن بسیار دشوار ، چنان ریشه دوانده است که مقامات دولتی از معلمان برای چشم پزشکان پرستار ، نشان دریافت کرده اند ، حتی به دلیل اینکه می خواهند ماسک بزنند اخراج می شوند. این گروه همچنین ادعا می کند که سیاست پوشش صورت ممکن است به مرگ غیر ضروری مربوط شود.

این گروه در وب سایت خود گفت: “مرگ و میر در سوئد بسیار بیشتر از سایر کشورهای اسکاندیناوی است.” “در حقیقت ، سوئد امروزه از نظر میزان سرانه مرگ ناشی از COVID-19 یکی از بالاترین کشورها در جهان است.” در واقع ، طبق اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز ، مرگ و میر در سوئد در رتبه 17 از 191 قرار دارد. کشورهای جهان

با نزدیک به 6000 مرگ – تقریباً نیمی از افراد تحت مراقبت از افراد مسن ، جایی که 7 درصد جمعیت در آن جان خود را از دست داده اند – میزان مرگ و میر در سوئد (58.12 در هر 100000) ، که برای جمعیت تنظیم شده ، پنج برابر است از کشور همسایه دانمارک (11.83 در 100،000) ، تقریباً 12 برابر بیشتر از نروژ (23/5 در 100،000) و فقط کمی بهتر از ایالات متحده (28/67 در 100،000). میزان آلودگی به ویروس کرونا نیز در این کشور به مراتب بیشتر است – دو برابر دانمارک و سه برابر نروژ ، هر دو استفاده از ماسک را ترغیب می کنند.

Vetenskapsforum COVID-19 ادعا می کند که به دلیل کمبود آزمایش در ابتدای همه گیری و انواع آزمایشات استفاده شده در سوئد ، تعداد موارد در واقع ممکن است بسیار بیشتر از گزارش شده باشد.

آمار واقعی هرچه باشد ، با برخورد موج دوم به اروپا – فرانسه را مجبور به تحمیل یک ساعت سیاسی در ساعت 9 شب و بلژیک و هلند بستن بارها و رستوران ها – به نظر می رسد دولت سوئد عقب مانده است یا حداقل در فکر اصلاح موقعیت خود است. . هفته گذشته ، آژانس بهداشت ملی به مردم محلی حق تصمیم گیری در مورد سیاست های خود را داد ، که این امر می تواند منجر به مأموریت ماسک شهرداری ، حتی محاصره جزئی شهرهای آسیب دیده مانند شهر کالج اوپسالا شود.

سرعت رو به رشد در سوئد دانمارک را مجبور کرده تا آن را به عنوان یک منطقه محدود مشخص کند. پیتر جولیوس ، که در حال آموزش هیپنوتیزم درمانی است ، گفت: “ما دانمارکی ها همیشه سوئد را به عنوان یک جامعه خوب تحسین می کردیم.” “اما از آنجا که ویروس کرونا و سیاست آنها نباید پنهان شود ، ما مانند” شما چه می کنید؟ ” “

افرادی که ماسک محافظ دارند ، در 10 آگوست 2020 در سکویی در ارهوس ، دانمارک منتظر می مانند (Ritzau Scanpix / Bo Amstrup از طریق رویترز)
مردمی که عمدتا ماسک محافظ دارند ، در ایستگاه در ارهوس ، دانمارک ، در ماه اوت. (Ritzau Scanpix / Bo Amstrup از طریق رویترز)

با این حال ، نظرسنجی ها نشان می دهد که سیاست های دولت گرچه تا حدودی تضعیف می شود ، اما همچنان در کشور محبوب است و 58 درصد از سیاست های آژانس بهداشت عمومی حمایت می کنند. و اگرچه مدل سوئدی “این به خود شما بستگی دارد” ممکن است در کشورهای دیگر کارساز نباشد ، سوئدی ها سریع متوجه می شوند که وضعیت آنها منحصر به فرد است. هلنا سنتروول ، سوئدی که در اسپانیا تختخواب و صبحانه می گذارد ، گفت: “سوئد دارای جمعیت کم است و تقریبا نیمی از مردم در یک شرکت انفرادی زندگی می کنند.” “اگر از قبل منزوی باشید ، جدا کردن از خود آسان تر است.”

آن سوستروم ، که به عنوان معاون معلم در شهری با فاصله یک ساعت از استکهلم کار می کند ، گفت: “سوئدی ها از نظر اجتماعی دور هستند.” “ما در خانه می مانیم. وقتی بیرون می رویم ، به پیاده روی در طبیعت می پردازیم. “

مقامات حمل و نقل سوئدی ها را تشویق می کنند تا از حمل و نقل گسترده خودداری کنند. “چرا دوچرخه سواری نمی کنید؟” از وب سایت خدمات اتوبوسرانی منطقه ای می پرسد. “” یا آیا شما واقعاً باید بیرون بروید؟ “

روان درمانگر Ulf Headquist ، كه وقت خود را بین بارسلونا و واستراس سوئد تقسیم می كند ، می گوید: “من روش سوئدی را بیشتر دوست دارم.” وی در سفر اخیر خود به بارسلونا ، دو رفتار را یادآوری کرد که مسلماً در افزایش تعداد اسپانیا نقش داشته است. در حالی که بیشتر مردم محلی ماسک می زدند ، “بسیاری از آنها نتوانستند بینی خود را ببندند – حتی برخی از آنها ماسک هایی را در اطراف گلوی خود داشتند.” و فاصله گرفتن از روابط اجتماعی در سوئد راحت تر است. وی گفت: “ما همیشه مانند اینجا در بارسلونا اینجا را نمی بوسیم و در آغوش نمی گیریم.” مسافران می گویند یکی دیگر از عوامل موج در اسپانیا: ایستگاه های مترو شلوغ – وضعیتی که باعث اعتراض در مادرید شد.

مادرید ، اسپانیا - 20 اکتبر: کارکنان بهداشتی اسپانیا در اعتراض به شرایط کار ، تشدید به دلیل همه گیری ویروس کرونا (COVID-19) و خصوصی سازی در بخش بهداشت در مقابل بیمارستان دولتی رامون و کال در مادرید ، اسپانیا در 20 اکتبر 2020 شرکت می کنند. ( بوراک آکبولوت / آژانس آنادولو از طریق گتی ایماژ)
کارکنان بهداشتی اسپانیا روز سه شنبه در مقابل بیمارستان مادرید اعتراض کردند و خواستار بهبود شرایط کار شدند. (Burak Akbulut / Anadolu Agency از طریق گتی ایماژ)

گونار براندروپ-وگنسن ، جراح قلب سابق ، که در اوج شیوع شیوع سوئد در بخش مراقبت های ویژه بیمارستانی در گوتنبرگ داوطلب شده بود ، نیز از رویکرد دولت وی پشتیبانی می کند. وقتی به کشورهای دیگر مانند فرانسه سفر می کند ، دلسرد می شود و می بیند که بسیاری از آنها از “ماسک های ارزان قیمت و بی اثر” استفاده می کنند ، آنها را بیرون می کشند و به استفاده مجدد خود ادامه می دهند و احساس امنیت کاذب ایجاد می کنند. او می گوید: “شما فکر می کنید که ایمن هستید ، بنابراین به فاصله گذاری اجتماعی پایبند نیستید.” با وجود کندی آزمایش و ردیابی و از دست دادن بسیاری از افراد مسن ، او معتقد است که سوئد در تعادل بخشیدن به بهداشت عمومی و مشکلات بیمارستان با اقتصاد و جامعه کار بزرگی انجام داده است. “البته تا زمانی که نتوانیم در آینه عقب نگاه کنیم ، نمی دانیم که آیا این روش صحیح است.”

اما اختلاف نظر در کشوری است که تعداد کمی از پوششهای صورت را می توان در مکانهای شگفت آور یافت. به عنوان مثال ، جک شوستروم ، شرکت کننده را در نظر بگیرید. او می گوید: “سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند ماسک بزنید ، من گوش خواهم داد آنها. این سرگرد غیرنظامی رویکرد سوئدی را “کاملاً نگران کننده” می داند ، سیاست های مبتنی بر شواهد بیشتری می خواهد و نگران نرخ نسبتاً بالای مرگ و میر در سوئد است. تنها فردی در خانواده اش که هنگام ترک خانه از ماسک صورت استفاده می کند ، وی همچنین در مدرسه خود تنها کسی است که یکی از آنها را در کلاس می پوشد ، که باعث ایجاد برخی از تمسخرها شده است. “او می گوید:” برخی از کودکان وقتی مرا در ماسک من می بینند ، به سختی سرفه می کنند ، اما به عنوان سوئدی های خوب ، در آرنج خود به سختی سرفه می کنند.

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes