[ad_1]

همزمان با نزدیک شدن جفت رقابتهای حساس سنا در 5 ژانویه ، رهبران جمهوری خواه در جورجیا در مضیقه قرار می گیرند و تلاش می کنند ادعاهای بی رویه رئیس جمهور ترامپ درباره کلاهبرداری رای دهندگان و حمایت رهبران ایالتی مسئول انتخابات را متعادل کنند.

فرماندار ستوان جف دانکن روز چهارشنبه در مصاحبه ویدیویی با یاهو نیوز گفت: “البته ، این یک دوره زمانی بسیار گیج کننده است.” “اما من فکر می کنم تفکیک واقعیت ها از داستان مهم است.”

روز شنبه ، در بحبوحه آشفتگی ، ترامپ قصد دارد برای هدایت “راهپیمایی پیروزی” در حمایت از GOP Sens به والدوستا ، جورجیا سفر کند. دیوید پوردو و کلی لوفلر. در این مراسم ، وی قصد دارد گرجی ها را به رای دادن به جمهوری خواهان در رای گیری تشویق کند ، اما همچنین انتظار می رود ادعا کند که باخت وی در انتخابات ریاست جمهوری تقلب شده است.

دانکن ، جمهوری خواه ، در این راهپیمایی شرکت نخواهد کرد. پدر سه فرزند می گوید در عوض ، “بهانه بزرگی برای معاشرت با پسران من است”.

مهم نیست که ترامپ چه می گوید ، دانکن اصرار دارد که رئیس جمهور مسابقه را در ماه نوامبر از دست داد.

دانکن گفت: “رئیس جمهور منتخب بایدن در اینجا در جورجیا رای انتخاباتی را به دست می آورد و این مطمئناً احساسات زیادی را در هر دو طرف ایجاد کرده است.” “برخی از مردم درباره درست بودن انتخابات س questionsالاتی را مطرح کردند.”

ستوان جورجیا جف دانکن هنگام نشستن در دفتر کار خود در آتلانتا با رسانه ها صحبت می کند.  (عکس AP / جان ایمز)
ستوان جورجیا جف دانکن. (عکس AP / جان ایمز)

با این حال ، دانکن اصرار داشت که “هیچ نشانه ای از کلاهبرداری سیستماتیک یا سازمان یافته” در گرجستان وجود ندارد. وی افزود: “علی رغم اینکه شخصی که به او رأی دادم برنده نشد ، اما در شرح وظایف من تغییری ایجاد نمی کند.”

وی گفت: ترامپ و جمهوری خواهان باید از این موضوع دور شوند و انرژی خود را در جای دیگری متمرکز کنند.

دانکن افزود: “تشویق من به رئیس جمهور ، تشویق من به سناتور لفلر و سناتور پوردو این است که بیایید هر نوع انرژی را که در حال حاضر داریم هدایت کنیم ، و در مورد تقلب در انتخابات صحبت کنیم”. دوباره موقعیت خود را به عنوان سناتور در جورجیا تأیید می کنند. “

با این وجود انرژی برای جمهوری خواهان در جورجیا در حال حاضر بین دلگرم کردن ترامپ و تمرکز بر رقابت های سنا تقسیم شده است و نشانه های مشکلات در حال افزایش است.

بیلبوردهای فیزیکی در سراسر جورجیا دیده شده اند که ساکنان را ترغیب می کنند تا از پردو و لوفلر حمایت نکنند زیرا آنها بر ادعاهای ترامپ در مورد تقلب در انتخابات پافشاری نمی کنند. در این گزارش آمده است: “پردو / لوفلر شرایط ترامپ را برآورده نکرده است.” “برای آنها تحویل ندهید.”

روز دوشنبه ، ترامپ به برایان كمپ ، فرماندار GOP ، كه قبلاً تصویب كرده بود ، توهین كرد در توییت به عنوان یک رهبر “بدبخت” که از کشف “معدن طلای تقلب” در انتخابات جورجیا خودداری می کند.

روز سه شنبه ، گابریل استرلینگ ، یک مقام ارشد در دفتر وزیر خارجه گرجستان ، سخنرانی پرشوری را انجام داد و ترامپ را به دلیل به چالش کشیدن نتایج انتخابات ایالتی محکوم کرد ، پس از اینکه یک مقام انتخابات محلی تهدید به مرگ کرد.

استرلینگ روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری گفت: “آقای رئیس جمهور ، شما این اقدامات یا این زبان را محکوم نکرده اید.” سناتورها ، شما این زبان یا این اقدامات را محکوم نکرده اید. این باید متوقف شود. شما باید قدم بگذارید و اگر قصد قرض گرفتن دارید موقعیت رهبری ، کمی نشان دهید. “

علیرغم انشعاب حزب ، جمهوری خواهان می خواهند گرجی ها پوردو و لوفلر را انتخاب کنند. با این حال ، یک مشکل این است که هر دو سناتور حزب جمهوری خواه به مشکل برمی خورند: آنها تحت فشار ترامپ و متحدانش قرار دارند تا صحت انتخابات را به چالش بکشند ، اما آنها همچنین به رای دهندگان جمهوریخواه نیاز دارند تا به روند کافی اعتماد کنند تا به رواناب بپیوندید.

سناتور کلی لوفلر (R-GA) با حامیان تظاهرات Stop the Steal the Defend the Defense اکثریت را با سناتور دیوید پردو (R-GA) جمعه ، 20 نوامبر 2020 در کانتون ، GA گفتگو کرد.  (جیسون آرموند / لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)
سناتور کلی لوفلر (R-GA) جمعه ، 20 نوامبر 2020 در کانتون ، GA با حامیان Stop the Steal the Defend the Major Rally همراه با سناتور David Perdue (R-GA) گفتگو کرد. (جیسون آرموند / لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)

در پاسخ ، این دو از وزیر خارجه براد رافنسپرگر ، رئیس انتخابات ایالتی ، خواستند که به دلیل “ناکامی” های مشخص نشده در سیستم انتخاباتی از سمت خود کناره گیری کند ، اما از تکرار ادعاهای غیرضروری و غیرمستند بیشتری درباره کلاهبرداری توسط ترامپ و متحدانش دست کشیدند.

ایمی کوچ ، استراتژیست جمهوری خواه و رهبر سابق اکثریت سنا در مینه سوتا ، به یاهو نیوز گفت: “من طرفدار پردو و لوفلر هستم.” “اما این اختلافات مشکل ساز است و هر دو از رئیس جمهور حمایت می کنند. اکنون ترامپ از گرجستان ناراحت است زیرا پیروز نشده است. و شما یک چپ اخراجی دارید که به تازگی در جورجیا معجزه ای ترتیب داده است ، و این دستگاه می تواند به کار خود ادامه دهد. “

وی در حالی که “جمهوری خواهان به سمت یکدیگر شلیک می کنند” افزود: دموکرات ها ماشینی را ایجاد کرده اند که به جلو حرکت می کند. ما باید آن را کنار هم بگذاریم نگران جورجیا هستم. “

بسیاری از کارشناسان می گویند هر دو نژاد در سنا به سیم منتهی می شوند. اختلاف چندین امتیاز احتمالاً باعث تقسیم نامزدها می شود و هرگونه شکستگی در میان جمهوری خواهان می تواند منجر به تغییر مقیاس شود.

نظرسنجی جدید SurveyUSA نشان می دهد که اگر انتخابات امروز برگزار شود ، جان اوسوف از حزب دموکرات 50 تا 48 درصد از پرودو اجتناب خواهد کرد ، در حالی که رافائل وارنوک کمی بالاتر از لوفلر از 52 تا 45 درصد پیش خواهد بود.

اما ترامپ که روز شنبه به گرجستان می آید ، می تواند اوضاع را تغییر دهد. علی رغم تعداد خشمگین COVID-19 ، استراتژی جمهوری اسلامی مواجهه با هرچه بیشتر مردم است تا مانع تبدیل دموکرات ها به کشور به “جامعه سوسیالیستی” شود.

میچ مک کانل ، رهبر اکثریت مجلس سنا ، روز پنجشنبه ، با یک در بسته بسته هدایت می شود جمع آوری سرمایه از کمک کنندگان مالی برای پردو و لوفلر در آتلانتا. همچنین قرار است لیندسی گراهام ، تیم اسکات و تاد یانگ سنسورهای جمهوری خواه در این مراسم شرکت کنند که هزینه شام ​​هر زوج 25000 دلار است.

لیام دونووان ، استراتژیست باسابقه جمهوری خواه ، با اشاره به امیدواری های دموکرات ها برای تصدی سنا ، به یاهو نیوز گفت: “جمهوریخواهان برای این دور دوم آماده می شدند ، حتی زمانی که دموکرات ها ایده شکستن 50 در شب انتخابات را مطرح کردند.” “آنها این عملیات را برنامه ریزی کرده بودند ، چمدان بسته بودند و تا 4 نوامبر آماده بودند. آنها اکنون با 1000 نفر در حال مبارزات انتخاباتی در زمین هستند ، زیرا کمپین های وارنوک و اوسوف هنوز می دانند که آیا می خواهند در را بزنند. “

اما حضور در جمع تنها مسئله جمهوری خواهان نیست. آنها باید ترامپ را بدون از خود بیگانگی خارج کنند ، گفتن این کار آسان تر از انجام آن است.

رئیس جمهور ترامپ در تجمع در فورت وین ، ایندیانا.  (عکس از آرون پی. برنشتاین / گتی ایماژ)
رئیس جمهور ترامپ در راهپیمایی انتخاباتی در فورت وین ، ایندیانا. (عکس: آرون پی. برنشتاین / گتی ایماژ)

دونووان گفت: “استراتژی بهینه برای جمهوری خواهان نیاز به سطحی از تفاوت دارد که رئیس جمهور لزوماً از آن پیروی نمی کند.” “حتی در جورجیا بنفش ، بدتر از این است كه یك جمهوری خواه ضد ترامپ باشد ، بیش از آنكه بیش از حد از رئیس جمهور حمایت كند. در برخی از موارد ، مسئله خنثی سازی طوفان آتش فعلی و جلوگیری از عصبانیت آن بیش از هر چیز است. “

کوچ ، استراتژیست جمهوری خواه ، موافقت کرد و رئیس جمهور را “گوریل 800 پوندی” در دور دوم سنا خواند. وی گفت: “ترامپ این رقابت را در سنا بسیار دشوار کرده است.” “اگر او و میچ مک کانل دوست هستند ، باید متحد شوند. آنها هیچ کمکی به پردو و لوفلر نمی کنند. “

به گفته کوچ ، در چهار سال گذشته ، ترامپ ائتلافی از طرفداران خود ساخته است که به او وفادارتر از حزب جمهوریخواه هستند.

وی افزود: “او بنیان خود را بیش از اصول حزبی محکم کرد.” “ما باید به چیزهای خوبی که انسان ماست برگردیم. ما باید به اصول خود برگردیم. این در مورد یک مرد نیست ، بلکه بزرگتر از آن است. “

شاید گفتن این کار راحتتر از انجام باشد ، اما جورجیا می تواند یک مورد آزمایشی را اثبات کند که آیا حزب جمهوری خواه می تواند از ترامپ زنده بماند.

دانکن حداقل امیدوار است.

دانکن گفت: “من فکر می کنم این زیبایی سیستم ما در اینجا است.” “فقط به این دلیل که شخصی که به او رای داده اید برنده نشده است ، توانایی شما در انجام کارها را تغییر نمی دهد. … حتی یک نفر هم نیست که این حرکت را انجام دهد و ما باید آن را بخاطر بسپاریم. “

در زیر تاریخ های کلیدی ذکر شده است که گرجی ها باید قبل از انتخابات دور دوم سنا در 5 ژانویه 2021 به خاطر بسپارند:

(تصویر عکس روی جلد: تصویر عکس: اخبار یاهو ؛ عکس ها: جان بازمور / عکس AP ، جسیکا مک گوان / گتی ایماژ (2))

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir