[ad_1]

واشنگتن – رئیس جمهور بایدن پنجشنبه شب ، به مناسبت یک سالگی آغاز بیماری همه گیر ویروس کرونا در ایالات متحده ، در یک سخنرانی در جمع ملت گفت: “همه ما چیزی را از دست دادیم.” بایدن که به دنبال اتحاد در غم و اندوه بود ، خاطرنشان کرد که پایان کار نزدیک است ، اگرچه بازی نهایی دشوار خواهد بود.

او گفت ، اگر همه چیز خوب پیش برود ، می تواند یک روز عادی استقلال باشد که منتظر آن باشیم ، کباب پزها و آتش بازی و همه موارد دیگر.

مهمتر از همه ، او به 527،726 کشته شده از COVID-19 ، و همچنین به میلیون ها نفر از کارگران که کار خود را از دست داده اند ، تحصیلات خود را به صفحه نمایش خراب کردند ، که دیگر آزادی های ساده اما ضروری را که قبلاً گرفته بودند ، تحسین کرد

بایدن گفت: “به شما قول می دهم ، ما قویتر خواهیم آمد” ، و سعی کرد با کمی خوشبینی واقعیت های دشوار لحظه را نرم کند. به همین منظور ، او چندین وعده داد ، از جمله مهمتر اینکه هر ایالت را راهنمایی می کند که واکسن ویروس کرونا را تا اول ماه مه در دسترس هر بزرگسال آمریکایی قرار دهد.

اما دریافت واکسن مناسب همان تزریق واکسن نیست. این تأثیر واقعی این وعده را تا حدی نامشخص می کند ، حتی اگر به ایالات نشان دهد که آنها باید سریعتر از طریق سطوح دریافت کنندگان واجد شرایط حرکت کنند.

وی همچنین اعلام کرد که 4000 نفر از نیروهای گارد ملی دیگر برای کمک به اقدامات واکسیناسیون فراخوانده می شوند. دو هزار پاسدار ملی در حال حاضر درگیر این کار هستند.

و گرچه او به ترامپ و میراث او پایبند نیست ، اما خط واضحی را بین پاسخ خود و پاسخ مرد پیروز انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر گذشته ترسیم کرده است ، که تا حد زیادی قول مساعد برای مقابله با این بیماری همه گیر را می دهد. وی در سخنان خود توضیح داد که چگونه واکسیناسیون از زمان روی کار آمدن سرعت گرفته است.

بایدن گفت: “وقتی 50 روز پیش من كار خود را شروع كردم ، فقط 8 درصد پس از ماهها ، فقط 8 درصد از افراد بالای 65 سال اولین واكسیناسیون خود را انجام داده بودند.” “امروز این رقم 65 درصد است.”

وی همچنین گفت که فشار زیادی برای افتتاح مدارس وجود دارد ، چیزی که ترامپ قول داده بود اما نتوانسته است به آن دست یابد. این نشریه همچنین بایدن را ناراحت کرد.

جو بایدن

رئیس جمهور بایدن پنجشنبه شب سخنرانی اولیه خود را از کاخ شرقی کاخ سفید به ملت ارائه داد. (الکس وونگ / گتی ایماژ)

بایدن با احتیاط بیش از همه گیر ، جرات می کند که آمریکایی ها بتوانند یک روز استقلال نیمه طبیعی داشته باشند ، فقط در صورتی که مردم در آن زمان اقدامات بهداشت عمومی را ادامه دهند و در صورت امکان واکسینه شوند. چندین بار او از مردم خواست ماسک بزنند ، کاری که سلفش دونالد ترامپ دوست نداشت سخت انجام دهد.

بایدن گفت ، این تعطیلات زمانی خواهد بود كه آمریكایی ها “نه تنها استقلال ما را به عنوان یك ملت جشن می گیرند ، بلكه ما شروع به جشن استقلال خود از ویروس می كنیم.” و گرچه 4 ژوئیه ماه ها باقی مانده است ، بایدن با احتیاط هشدار داد كه برنامه ریزی برای تجمع های بزرگ نباشد. برخی از منتقدان در شبکه های اجتماعی معتقدند که اعمال رئیس جمهور از قبل چنین محدودیت هایی کار اشتباهی است.

غم و اندوه برای بایدن ، که همسر و دخترش را در یک تصادف اتومبیل در سال 1972 و سپس پسرش را به علت سرطان در سال 2015 از دست داد ، یک منطقه آشنا است. در هر دو مورد ، وی با یک اعتقاد از عزاداری بیرون آمد: “شما باید هدف داشته باشید ، همانطور که او ژانویه گذشته ، هنگامی که وی کاندیدای ریاست جمهوری بود و بیشتر آمریکایی ها به سختی نام ویروس کرونا را شنیده بودند ، به مجله تایم گفت.

در اوایل روز ، بایدن یک انگیزه 1.9 تریلیون دلاری ویروس کرونا را امضا کرد که به عنوان مهمترین قانون داخلی یک نسل توصیف شد. با پایان همه گیری ، او و معاون رئیس جمهور هریس به تور ملت می روند و اثبات می کنند که چنین هزینه هنگفتی ضروری و مثر است.

در همین حال ، بایدن در حالی که از نزدیک احیای همه گیری را کنترل می کند ، بحث می کند که یک بسته عظیم زیرساختی استدلال می کند ، که به گفته وی هشدار داد ، می تواند منجر به دور جدیدی از انسداد ناخواسته شود.

اما چنین نتیجه گیریها بلافاصله در معرض دید نیستند ، و اگرچه رئیس جمهور پنجشنبه شب با ناراحتی صحبت می کند ، او همچنین در تلاش است تا ایمان ضرب و شتم آمریکایی ها را به نهادهای دموکراسی خود بازگرداند.

بایدن گفت: “ما باید به یاد داشته باشیم كه دولت در خارج از كشور در خارج از كشور نیروی خارجی نیست.” “نه ، همه ما هستیم. ما مردم. “

بایدن بدون ذکر نام ترامپ ، ابراز تاسف کرد که در زمان سلف خود ، مردم “ایمان خود را در مورد اینکه آیا دولت و دموکراسی ما می توانند برای مردم آمریکا واقعاً دشوار باشند” از دست داده اند. وی قول داد که دولت می تواند چنین کاری را انجام دهد و خواهد کرد. شنیدن سخنان رئیس جمهور ، 50 روز اول دولت وی اثبات این است که وی قبلاً آن را داشته است.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir