[ad_1]

بازدیدکنندگان روز پنجشنبه ، 17 ژوئن 2021 ، از دماسنج مرکز بازدیدکنندگان Furnace Creek در Death Valley ، کالیفرنیا ، ایالات متحده عبور می کنند (Kyle Grillot / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

بازدید کنندگان از دماسنج در مرکز بازدید کنندگان Furnace Creek در دره مرگ ، کالیفرنیا در روز پنجشنبه ، 17 ژوئن 2021 عبور می کنند (Kyle Grillot / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

یک موج گرمای بی سابقه در شمال غربی اقیانوس آرام در این هفته بیش از هزار نفر را به مراکز اورژانس فرستاد و حداقل 233 مورد مرگ ثبت شده در کانادا را با هم مرتبط کرده است.

پورتلند ، اورگان ، روز دوشنبه نیز به 116 درجه رسید دمای بالا را ثبت کنید برای شهر سیاتل ، جایی که در 50 سال گذشته تنها دو روز دیگر با درجه حرارت سه رقمی وجود دارد ، نیز رسیده است رکورد 108 درجه در روز دوشنبه.

این منطقه در حال خنک شدن است ، پورتلند بزرگترین افت دمای شبانه خود را گزارش کرده است ، از 116 تا 64 درجه، بین عصر دوشنبه و صبح سه شنبه. با این حال ، اثرات موج گرما بعدی است.

بر اساس گزارشی از Oregon Health که روز سه شنبه منتشر شد ، 459 نفر به دلیل گرمای زیاد به بخش اورژانس یا اورژانس مراجعه کردند. حداقل در روز دوشنبه که بالاترین دما بود ، حداقل 250 ویزیت در بیمارستان انجام شد.

کوری پورتنر ، سخنگوی وزارت بهداشت ایالت ، به Buzzfeed News گفت: در واشنگتن ، حداقل 676 نفر از روز جمعه تا یکشنبه به بیمارستان های اورژانس برای بیماری های مربوط به گرما مراجعه کردند ، که 81 نفر منجر به بستری شدن در بیمارستان شد. این تعداد در مقایسه با داده های قبلی ایالت واشنگتن که نشان می دهد بستری شدن در اثر گرما فقط از 51 بیمار دو بار در سال بین سالهای 2000 تا 2018 بیش از حد حیرت آور است.

تریسی والاس 42 ساله در 27 ژوئن 2021 در مرکز طلوع آفتاب در پورتلند ، اورگن بالشتک های یخی را روی پیشانی و سینه خود قرار می دهد. (آلیشا یوچویچ / واشنگتن پست از طریق گتی ایماژ)

تریسی والاس ، 42 ساله ، در 27 ژوئن 2021 در مرکز طلوع خورشید در پورتلند ، اورگان ورقه های یخ را روی پیشانی و سینه خود قرار می دهد. (واشنگتن پست از طریق گتی ایماژ)

تعدادی از مرگ ها نیز به افزایش دما مرتبط بوده است. اداره تخصصی پزشکی واشنگتن در واشنگتن گزارش داد که حداقل دو نفر بر اثر فشار خون بالا فوت کرده اند ، وضعیتی که درجه حرارت بدن به طور غیرمعمولی بالا می رود ، از جمله یک زن 65 ساله در سیاتل و یک زن 68 ساله از به گزارش سیاتل تایمز ، شهر انوکلو در جنوب سیاتل.

سه مرگ دیگر مربوط به گرما روز سه شنبه در شهرستان اسنوهمیش ، واشنگتن ، همه مردان 51 ، 75 و 77 ساله تأیید شد.

به گفته مقامات دولتی ، گرما همچنین جان یک کارگر مزرعه اورگان را گرفت که روز شنبه در محل کار خود در سنت پل جان داد. “کارمند روی خدمه ای کار می کند که خطوط آبیاری را جابجا می کند. در پایان شیفت ، مشخص شد که وی در این زمینه واکنش نشان نمی دهد. “آرون کروین ، سخنگوی اداره ایمنی و بهداشت اورگان ، به خبرنگار سالم گفت.

درست در شمال سیاتل ، ونکوور ، بریتیش کلمبیا نیز به شدت تحت تأثیر موج گرما قرار دارد.

“دفتر بازپرس به طور معمول در طی چهار روز حدود 130 اعلامیه فوت دریافت می کند. از جمعه 25 ژوئن تا 3 بعدازظهر روز دوشنبه 28 ژوئن ، حداقل 233 مورد مرگ گزارش شده است. با ادامه به روزرسانی داده ها ، این تعداد افزایش می یابد. “لیزا لاپوینت ، رئیس ارشد تحقیقات بریتیش کلمبیا ، در بیانیه ای گفت.

علائم هشدار می دهد در مورد خطرات حرارتی شدید در استخرهای آب شور حوضه Badwater در پارک ملی Death Valley در 17 ژوئن 2021 در شهرستان Inyo ، کالیفرنیا.  (پاتریک تی فالون / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

علائم هشدار می دهد که خطرات حرارتی شدید در استخرهای آب شور حوضه Badwater در پارک ملی Death Valley در 17 ژوئن 2021 در County Inyo ، California وجود دارد. (پاتریک تی فالون / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

لیفتون ، بریتیش کلمبیا ، دهکده ای در 162 مایلی شمال شرقی ونکوور ، درجه حرارت بالا را برای همه آب و هوای کانادا تنظیم کنید، روز سه شنبه به 121 درجه می رسد – قابل مقایسه با بالاترین درجه حرارت ققنوس از 122 درجه.

پلیس ونکوور گفت به دلیل هجوم ناگهانی مرگ های ناشی از گرما ، منابع خط مقدم تخلیه شده و زمان پاسخ به شدت به تأخیر افتاده است.

این شهرهای شمالی ، که متوسط ​​دما در ژوئن در دهه 1970 بود ، آماده مقابله با گرما هستند. براساس اداره سرشماری ایالات متحده ، فقط 78 درصد از خانه های پورتلند تهویه مطبوع اولیه را نصب کرده اند ، در حالی که سیاتل حتی 44 درصد از خانه های آنها نیز کمتر است.

بر اساس وب سایت کلینیک مایو ، کمبود تهویه مطبوع یک عامل خطر برای گرمازدگی است ، به خصوص اگر درجه حرارت تا 104 درجه یا بالاتر افزایش یابد. گرمازدگی به طور مستقیم باعث مرگ نمی شود ، اما باعث بیماری های دیگری می شود ، از جمله حوادث قلبی ، مشکلات تنفسی و بیماری های کلیوی.

موج گرمای شمال غربی بی سابقه در اثر آنچه “گنبد حرارتی” یا خط الراس فشار زیاد در جو خوانده می شود ، باعث جلوگیری از حرکت زمان و فشرده سازی هوا بر روی زمین می شود. با این حال ، به دلیل تغییر آب و هوا ، این دمای شدید ممکن است اولین درجه حرارت باشد.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir