ایالات متحده به هدف 70 درصد بایدن رسید زیرا بازداشت در نقاط مهمی مانند فلوریدا و لوئیزیانا برای گرفتن عکس عجله می کنند


روز دوشنبه ، نسخه بیش از حد دلتا سرانجام کاری را انجام داد که جو بایدن نتوانست انجام دهد: 70 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده را متقاعد کرد که علیه COVID-19 واکسینه شوند.

بایدن در ابتدا قصد داشت حداقل یک دوز واکسن را به 70 درصد آمریکاییهای 18 ساله و بالاتر تا 4 ژوئیه بدهد.

اکنون به نظر می رسد که دلتا بخشی از این مقاومت را می شکند.

کارمند بهداشت

یک متخصص مراقبت های بهداشتی دوز واکسن علیه COVID-19 را آماده می کند. (کارلو آلگری / رویترز)

تقریباً همه اخبار اخیر در مورد دلتا دلسرد کننده است. در نتیجه ، موارد بیشتری وجود دارد (حداکثر 150 nation در سراسر کشور در 14 روز گذشته ، عمدتا به دلیل گسترش سریع در نقاط واکسینه نشده مانند فلوریدا ، لوئیزیانا ، تگزاس و می سی سی پی). تعداد بیشتری بستری در بیمارستان ها وجود داشته است – برای مثال فلوریدا رکورد روزانه خود را قبل از در دسترس قرار گرفتن واکسن ها شکسته است. تعداد مرگ و میر بیشتر است ، هرچند کمتر از موج های قبلی. تعداد بیشتری از عفونت ها و انتقال بین آمریکایی های واکسینه شده نسبت به آنچه انتظار می رفت وجود دارد – به این معنی که دستورات محلی بیشتری برای استفاده از ماسک وجود دارد ، گامی ناخواسته به عقب.

اما یک نقطه روشن – شاید تنها نقطه روشن – واکسیناسیون است. طبق اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها ، ایالات متحده روز دوشنبه 468،000 دوز اضافی واکسن را اعلام کرد که به اندازه کافی برای تسریع تعداد آمریکاییانی است که حداقل یک بار تزریق بیش از 180 میلیون نفر را انجام داده اند. آنچه در مورد این تعداد دلگرم کننده است این است که چهار هفته متوالی را محدود می کند تا میزان واکسیناسیون در آمریکا کاهش یابد ، اما از 430،000 دوز در روز به 550،000 دوز در روز در ماه گذشته افزایش یافته است.

در همین حال ، اولین دوزها حتی سریعتر افزایش یافته است – حدود 75 درصد در مدت مشابه. تنها در دو هفته گذشته بیش از 5 میلیون آمریکایی واکسینه شده اند. و از همه مهمتر ، این دستاوردها در کشورهای واکسینه شده که دلتا بیشترین ضربه را به آنها زده است متمرکز شده است – به شدت نشان می دهد که ویرانی گزینه دلیل زندانیان سابق سرانجام COVID را جدی گرفتند و تصمیم گرفتند با واکسن ایمن و م effectiveثر از خود و دیگران محافظت کنند.

حتما بخوانید:
کارشناسان می گویند ، مانیتورهای CO2 می توانند از شیوع COVID-19 جلوگیری کنند

به داده ها فکر کنید. در دو هفته گذشته ، موارد ابتلا به کرونا و بستری شدن در بیمارستان ها در لوئیزیانا بیش از سه برابر شده است. اما در همان زمان ، بیش از 11000 لوییزیایی روزانه در حال شروع واکسیناسیون هستند – در مقایسه با حدود 2600 نفر در ماه قبل و بالاترین میزان از اواسط آوریل. در مورد آرکانزاس هم همینطور است. دیگر نقاط حساس مانند میسوری ، فلوریدا و تگزاس هر روز افراد بیشتری را نسبت به اواسط ماه مه واکسینه می کنند. تنها در هفته گذشته ، لوئیزیانا 114 درصد افزایش جذب داشت ، در حالی که آرکانزاس 96 درصد ، آلاباما 65 درصد و میسوری 49 درصد افزایش یافت.

جوزف کانتر ، افسر بهداشت ایالت لوئیزیانا ، اخیراً به بلومبرگ گفت: “ما شاهد بودیم که دولتهای جدید روزانه ما دو برابر شده اند و این هفته آنها سه یا سه برابر شده اند.” “همه کسی را می شناسند که در حال حاضر بیمار است. افرادی که آنتی اکسیدان واقعی نیستند ، اما واقعاً مطمئن نبودند ، می گویند: “من یک روز دیگر منتظر نمی مانم.”

این مدل در سراسر کشور سازگار است. کاخ سفید روز جمعه گفت هفته گذشته سومین هفته ای بود که در آن کشورهایی که بیشترین موارد ابتلا به کرونا را داشتند بیشترین تعداد واکسیناسیون را داشتند. و بر اساس تجزیه و تحلیل گسترده بلومبرگ ، 20 درصد از کشورهایی که آهسته ترین واکسیناسیون را در شش هفته قبل انجام داده اند ، اکنون در تعداد افرادی که روزانه واکسیناسیون خود را آغاز می کنند ، این کشور را هدایت می کند و به تحریک روند ملی واکسیناسیون بیشتر کمک می کند.

البته کشورهای عقب مانده در مناطق جنوبی و مرکزی ایالات متحده هنوز راه زیادی در پیش دارند تا به سوابق روزانه واکسیناسیون که در مارس یا آوریل تعیین کرده اند دست یابند – بدون در نظر گرفتن سطوح بسیار بالاتر واکسیناسیون کامل ، که در حال حاضر ایالت های شمال شرقی و غربی مانند ورمونت (67 درصد) ، ماساچوست (64 درصد) ، واشنگتن (58 درصد) ، نیویورک (57 درصد) و حتی کالیفرنیا (53 درصد) را از بدترین حالت دلتا محافظت کنید.

حتما بخوانید:
لباس دختر کفشدوزکی و گربه ی سیاه • ❤️ فانی لند
کارلین فلمینگ با یک بیمار

پرستار کارلین فلمینگ در طول واکسیناسیون سیار در اورلاندو فلوریدا دوز واکسن COVID-19 را به بیمار تزریق می کند (پل هنسی / SOPA Images / LightRocket از طریق گتی ایماژ)

از جمله ایالت هایی که هنوز بسیار عقب هستند آلاباما (34 درصد) ، آرکانزاس (36 درصد) ، لوئیزیانا (37 درصد) ، میسوری (41 درصد) و تگزاس (44 درصد) هستند. حتی در فلوریدا ، که 49 of از جمعیت خود را به طور کامل واکسینه کرده است ، مناطقی که اکنون از بزرگترین شیوع بیماری رنج می برند ، تمایل به واکسیناسیون کامل در دهه 1920 یا 1930 دارند. این دلیل بسیار خوبی برای برابری است.

همچنین ممکن است سقفی برای تعداد افراد جدیدی که در نهایت مایل به واکسیناسیون هستند وجود داشته باشد. در حالی که 15 درصد از آمریکایی های واکسینه نشده ماه گذشته گفتند که گسترش دلتا احتمال واکسیناسیون آنها را افزایش می دهد ، بر اساس یک نظرسنجی از 13 تا 15 ژوئیه توسط Yahoo News / YouGov ، 12 درصد دیگر در واقع گفتند که دلتا آنها را کاهش داده است. . 73 درصد می گویند مهم نیست. بیش از نیمی از بزرگسالان واکسینه نشده در ایالات متحده (51 درصد) گفتند که “هرگز” واکسینه نخواهند شد.

به طور مشابه ، محافظت کامل در برابر Pfizer یا Moderna تنها پنج یا شش هفته پس از اولین دوز شروع می شود ، و Delta به ویژه در اجتناب از مصونیت نسبی خوب عمل می کند – بنابراین عکس های امروز احتمالاً نمی تواند سرگیجه آمریکا را خنثی کند.

با این وجود ، دیر بهتر از هرگز. در دراز مدت ، هر شات به همه گیر شدن ایالات متحده کمک می کند تا یک گام به انقراض نزدیک شود – و اخبار روز دوشنبه مبنی بر اینکه کشورهای واکسینه شده سرانجام به کشور کمک کرده اند تا به مرحله کلیدی برسد ثابت می کند که حتی تاریک ترین ابرها نیز می توانند پوشش نقره ای داشته باشند.

____

بیشتر از یاهو نیوز بخوانید:


منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma