ایالات متحده قبلاً در طی یک بیماری همه گیر انتخابات را برگزار کرده بود. این چیزی است که در سال 1918 اتفاق افتاده است.


این بخشی از یک تصادف است سلسله مقالات یاهو نیوز و فیلم های همراه در مورد چگونگی مشکلات آمریکا در دهه 1920 – که به آن “بیست دهه خروشان” نیز می گویند – در دهه ما ، یک قرن بعد طنین انداز شد.

تقریباً مانند سایر موارد در سال 2020 ، روز انتخابات امسال نیز بسیار متفاوت خواهد بود زیرا آمریکایی ها برای رأی دادن به صندوق های رای گیری – یا در بسیاری از موارد به صندوق های پستی خود – مراجعه می کنند. با تصاحب اکثریت کاخ سفید و سنا ، انتخابات پرمخاطره در سراسر کشور در میان بیماری همه گیر ویروس کرونا برگزار می شود که تاکنون بیش از 8.3 میلیون نفر را آلوده و بیش از 221000 نفر را تنها در ایالات متحده کشته است.

با این حال ، اگرچه رأی دادن در طی یک بیماری همه گیر کشنده مطمئناً غیر معمول است ، اما بی سابقه نیست.

در اوج بیماری همه گیر آنفولانزای اسپانیا در پاییز 1918 ، انتخابات میان دوره ای برگزار شد ، حزب دموکرات رئیس جمهور وودرو ویلسون برای حفظ کنترل کنگره تلاش می کرد. و از امروز ، اوقات عجیب و غریب بود (The Oakland Tribune آن را یکی از “عجیب ترین انتخابات در تاریخ کالیفرنیا” خواند) ، با مبارزاتی که سعی در انطباق با دستورات محلی و ممنوعیت اجتماعات عمومی داشتند. نامزدها به تبلیغ روزنامه های محلی ، نامه های شخصی و مبارزات انتخاباتی خانه به خانه اعتماد می کردند. بیلبوردها به روشی محبوب برای انتقال پیام به افرادی که توانایی خرید آن را دارند تبدیل شده است. یک روزنامه با اشاره به “دستورات منع جلسات” خاطرنشان کرد که “نوشتن نامه ، تبلیغات و تلفن” جای “سخنرانی” را گرفته است.

روشی آشفته که در آن محدودیت های آنفولانزای اسپانیایی اعمال می شود ، گاهی اوقات به برخی اختلافات بین حزبی کمک می کند. آلفرد ای اسمیت ، دموکرات ، در حال مبارزه با رئیس جمهور جمهوری خواه چارلز سیمور ویتمن برای فرمانداری نیویورک بود که به دلیل ترس از آنفولانزای اسپانیایی ، ناگهان یکی از وقایع وی در این ایالت لغو شد. دموکرات ها از “قرنطینه جمهوری خواهان علیه بیانیه های مبارزات دموکراتیک” شکایت کردند و اسمیت جمهوری خواهان را متهم کرد که از این بیماری همه گیر “برای اهداف سیاسی استفاده می کنند” و در بیانیه ای گفت: “علیرغم این واقعیت که شواهد بسیار کمی در مورد اپیدمی در این شهر وجود دارد ، مدارس ، کلیساها و مکانهای تفریحی باز است ، شورای بهداشت یا مقامات محلی بهداشت ، همه جمهوریخواهان ، شب گذشته جمع شدند و با جلسه ما مخالفت کردند ، اما سایر جلسات را تنها گذاشتند. “

اسمیت شکایت کرد: “در مورد تئوری خوب و قدیمی بازی جوانمردانه آمریکایی چطور؟”

مشخص نیست که آیا زمینه هایی برای اتهامات اسمیت وجود داشته است یا خیر. سرانجام هر دو مبارزات با رویدادهای مبارزات صعودی روبرو خواهند شد. اما سرانجام اسمیت در جایگاه نخست قرار گرفت ، ویتمن را برای چهار دوره فرماندار نیویورک شکست داد و در سال 1928 کاندیدای حزب دموکرات برای ریاست جمهوری شد.

آلفرد اسمیت ، دموکرات ، در اولین مسابقه فرمانداری خود ، 1918 رأی داد (گتی ایماژ)
آلفرد ای اسمیت ، دموکرات ، در اولین مسابقه فرمانداری خود ، 1918 رأی داد (گتی ایماژ)

جیسون ماریشام درباره تأثیر همه گیر در انتخابات 1918 به عنوان وکیل در دانشکده حقوق هاروارد تحقیق کرد و اکنون به عنوان دستیار دادستان کل در مینه سوتا کار می کند.

ماریسام به یاهو نیوز گفت: “آنها واقعاً مجبور به استفاده از بروشور و نامه ، تبلیغات روزنامه شدند.” “و این واقعاً ماهیت مبارزات را تغییر داد. نامزدها نمی توانستند به تجمعات محلی که عادت کرده بودند اعتماد کنند و رسانه های اجتماعی و فناوری امروز ما را ندارند. “

اگرچه رئیس جمهور ترامپ ترجیح داد تجمعات گسترده شخصی خود را ادامه دهد – علیرغم مثبت بودن آزمایش ویروس ، اما امروز سیاستمداران مطمئناً از برخی از ابزارهای ارزشمند مبارزاتی استفاده کردند که در دسترس نبود تا مبارزات گسترده همه گیر 1918 فراهم شود. نامزدها می توانند از رأی دهندگان خواستگاری کنند و در مورد ایمنی زیرزمین خود مصاحبه های رسانه ای انجام دهند.

کنوانسیون ملی دموکراتیک امسال در عمل برگزار شد ، در حالی که جمهوری خواهان ترکیبی از رویدادهای شخصی و مجازی را در RNC انتخاب کردند.

و انتخابات 2020 یک مزیت بزرگ دیگر از سال 1918 دارد: رای گیری از طریق پست.

یک نظرسنجی جدید توسط یاهو نیوز / YouGov نشان داد که کمتر از یک سوم رای دهندگان آمریکایی قصد دارند در روز انتخابات شخصاً رأی دهند – کمترین درصد در تاریخ آمریکا. 42 درصد گفتند که آنها برنامه ریزی کرده اند یا قبلاً از طریق پست رأی داده اند و 22 درصد نیز برای رأی دادن شخصاً قبل از 3 نوامبر یا این کار را انجام داده اند.

اما 100 سال پیش چنین نبود.

ماریسام گفت: “توانایی رای دادن از طریق پست کاملاً محدود بود.” “شما سیستم غیبتهایی را ندارید که امروز بسیاری از کشورها دارند. این واقعاً انتخاب شما بود ، روز انتخابات به پای صندوق های رأی بروید یا رأی ندهید. و این احتمالاً در میزان مشارکت مردم تأثیرگذار بوده است. این ارقام نشان می دهد که تا حدودی تأثیر داشته است. “

سربازان و ملوانان آمریکایی در نیویورک در انتخابات عمومی ، 5 نوامبر 1918 رأی دادند (عکس: FPG / بایگانی هولتون / گتی ایماژ)
سربازان و ملوانان آمریکایی در نیویورک در انتخابات عمومی ، 5 نوامبر 1918 رأی دادند (گتی ایماژ)

در سال 1918 ، تجربه رای دهندگان در روز انتخابات متفاوت بود. بدون استراتژی همه گیر ملی ، بسیاری از استراتژی های مختلف توسط شهرها و کشورهای مختلف اجرا شده است. و آنفولانزای اسپانیایی در بعضی جاها در حال افزایش بود و در برخی دیگر کاهش می یابد. ویروس در اکتبر در ساحل شرقی به اوج خود رسیده بود ، اما در روز انتخابات ویرانی هایی در ساحل غربی ایجاد کرد.

ماریسام گفت: “در سانفرانسیسكو مصوبه ای وجود داشت كه مردم را ملزم به ماسك زدن كرد تا همه رأی دهندگان بتوانند با ماسك صف آرایی كنند.” “سانفرانسیسکو کرونیکل” آن را “اولین رای ماسک” در تاریخ ایالات متحده نامید. “

در اوکلند ، کالیفرنیا ، روزنامه ها خاطرنشان کردند که همه مراکز اخذ رأی همچنان باز اما کم کارمند هستند ، زیرا “بسیاری از افرادی که به عنوان مأمورین رأی گیری انتخاب شدند به آنفولانزای اسپانیایی مبتلا شدند و بدلیل ترس از بیماری همه گیر ، بدست آوردن افراد جایگزین برای آنها دشوار بود. . “

سالن اجتماعات شهرداری اوکلند به عنوان یک بیمارستان موقت با پرستاران داوطلب صلیب سرخ آمریکایی که از بیماران در طی شیوع آنفلوآنزا در سال 1918 در اوکلند ، کالیفرنیا ، 1918 پشتیبانی می کنند ، استفاده می شود. (عکس از بایگانی های آندروود / گتی ایماژ)
سالن اجتماعات شهرداری اوکلند با پرستاران داوطلب صلیب سرخ آمریکایی در طی بیماری همه گیر آنفلوانزا در سال 1918 در اوکلند ، کالیفرنیا (پرچمهای آندروود / گتی ایماژ) از بیماران به عنوان یک بیمارستان موقت استفاده می شود.

کسانی که در رختخواب یا قرنطینه بودند اغلب به هیچ وجه قادر به رأی دادن نبودند.

پرونده Harper v. Dotson چالش های پیش روی افراد قرنطینه را برجسته می کند. وقتی گروهی از دانش آموزان و معلمان در قرنطینه مدرسه ای در آیداهو مجاز به بیرون آمدن از دانشگاه برای رأی دادن نیستند ، آنها مقامات شهرستان را ترغیب می کنند که یک محوطه لحظه آخر را در مدرسه ایجاد کنند تا بتوانند رأی دهند. اما این آرا خیلی زود به چالش کشیده شد.

“ما اصلاً در مورد آن چیزی نشنیده بودیم – واقعاً این امر به آسانی در سوابق تاریخی حفظ نمی شد – با این تفاوت كه آرا cast اخذ شده در مدرسه برای تعیین نتیجه قضات محلی وصیت به عنوان قاضی منطقه منجر به دادخواهی می شد.” ، ماریزام در مورد این پرونده توضیح داد.

سرانجام ، دادگاه عالی آیداهو حکم داد که آرا cast داده شده در این مدرسه معتبر نیستند زیرا شعبه اخذ رای جدید به اندازه کافی زود نصب نشده بود.

ماریسام گفت: “اینطور نبود که مراکز رای گیری جدید در اختیار هر رأی دهنده ای در آیداهو باشد که ممکن است نتوانسته باشد خانه خود را ترک کند.” “بنابراین این مشکلی بود که من فکر می کردم دادگاه نگران آن است.

وی ادامه داد: “آنچه وی بر آن تأكید می كند این است كه شما نمی خواهید مردم توانایی رأی دادن خود را از دست بدهند ، به دلیل همه گیری ، حق اساسی رأی خود را از دست بدهند.” “و شما فقط باید اطمینان حاصل کنید که یک اداره انتخابات دارید ، می توانید از رای دادن مردم اطمینان حاصل کنید ، اما به روشی که با توجه و انصاف مطابقت داشته باشد.”

در این چرخه انتخابات رأی دهندگان جدیدی وجود داشت. در ایالاتی مانند نیویورک که اخیراً رأی داده اند ، زنان برای اولین بار دو سال قبل از تصویب اصلاحیه نوزدهم به رأی دادن می روند تا زنان در سراسر کشور حق رأی دهند.

یک زن در منطقه 22 کنگره نیویورک ، 1918 رأی می دهد (گتی ایماژ)
یک زن در منطقه 22 کنگره نیویورک ، 1918 رأی می دهد (گتی ایماژ)

با این وجود میزان مشارکت ملی در سال 1918 10 درصد کمتر از انتخابات میان دوره ای قبلی بود و در مجموع 40 درصد رای دهندگان به پای صندوق های رای رفتند. یک سال بعد ، نیویورک تایمز خاطرنشان خواهد کرد که “همه گیری آنفولانزا ، بسیاری از رای دهندگان را در روز انتخابات در خانه نگه می دارد.”

در حالی که همه گیری میزان مشارکت مردم را تحت تأثیر قرار داده بود ، احتمالاً نیروهای دیگری نیز وجود داشتند.

بیشتر ایالات متحده – و جهان – معطوف به جنگ جهانی اول بودند. و اگرچه جنگ رو به پایان بود و چند روز پس از انتخابات ایالات متحده به پایان می رسید ، اما پس از امضای توافقنامه آتش بس از سوی آلمان که از 11 نوامبر لازم الاجرا شد ، اما هیچ رویه منظمی برای تأمین رای سربازان وجود نداشت. کارگران نظامی در کارخانه های مهمات سازی یا کشتی سازی های خارج از خانه نیز ممکن است در کاهش آرا نقش داشته باشند.

انتخابات میان دوره ای نیز به طور سنتی مشارکت کمتری نسبت به انتخابات ریاست جمهوری دارد. در میان مدت برای سال 2018 ، که به دلیل مشارکت غیرمعمول رای دهندگان بسیار شناخته شده بود ، 53.4٪ از واجدین شرایط شرکت کردند – تقریبا 12 درصد بیشتر از دوره موقت قبلی در سال 2014 ، که 41 ، 9٪ آمریکایی ها.

ماریسام در مورد انتخابات 1918 گفت: “این انتخابات ریاست جمهوری نبود ، بنابراین خیلی هم سطح نبود.” البته ، این دوره مهم موقت بود. سرانجام كنگره برای اولین بار پس از حدود یك دهه از دموكرات ها به جمهوری خواهان تغییر یافت. وودرو ویلسون در دوره دوم ریاست جمهوری خود بود و برخی از مردم می توانستند به نوعی رأی دهند تا مأمور فعلی را سرزنش کنند. “

ماریسام افزود: “اما حتی با مشارکت اندکی کاهش یافته در انتخابات ، مطمئناً آنقدر زیاد بود که بحث عمومی برگزار نشود و مشروعیت نتایج همه گیر را زیر سوال ببرد.”

این بار ما به سختی خوش شانس خواهیم بود. طبق نظرسنجی رویترز / ایپسوس که در تاریخ 31 ژوئیه منتشر شد ، حدود نیمی از رأی دهندگان ثبت نام شده ، از جمله حدود 80 درصد جمهوری خواهان ، اظهار داشتند که آنها نگران هستند که افزایش رای گیری پستی منجر به تقلب گسترده شود ، این نشان می دهد که بخش زیادی کشور ممکن است در پذیرش نتیجه انتخابات دچار مشکل شود.

ماه ها بود که رئیس جمهور ترامپ با اتهامات بی اساس “تقلب در رای دهندگان” تردیدهایی را درباره رای گیری پستی می کاشت و زمینه را برای یک انتخابات احتمالی قابل رقابت فراهم می کرد ، که نتایج آن می تواند پس از 3 نوامبر به خوبی زیر سال برود.

ترامپ در یک کنفرانس خبری در ماه آگوست گفت: “معمولاً در پایان عصر ، آنها می گویند ،” دونالد ترامپ در انتخابات پیروز شد ، دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید شما است “.

“شما می دانید چه؟ شما این را درک نخواهید کرد – سرانجام ، اگر واقعاً این کار را درست انجام داده باشید – ماهها یا سالها. چون همه این آرا lost از بین می روند ، همه از بین می روند.”

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes