ایالات متحده متحمل 500000 مورد مرگ ویروس کرونا شده است


روز دوشنبه ایالات متحده مرحله سختی را پشت سر گذاشت که یک سال پیش با شروع بیماری همه گیر ویروس کرونا غیرقابل تصور به نظر می رسید و از 500000 مورد COVID-19 فراتر رفت.

طبق گفته دانشگاه جان هاپکینز ، این محاسبه بیشترین گزارش شده از مرگ ویروس کرونا در هر کشور جهان است. (دومین کل بزرگ ، 246،000 نفر ، در برزیل است.) بیش از 28 میلیون آمریکایی در بیش از 111،642،000 مورد آزمایش آزمایش ویروس کرونا در سراسر جهان داشته اند.

ایالات متحده 100،000 مرگ ناشی از COVID-19 را در ماه مه منتقل کرد. در ماه نوامبر ، تعداد کشته شدگان در ایالات متحده به 250،000 نفر رسید.

در اواخر مارس 2020 ، اندکی پس از آنکه سازمان بهداشت جهانی بحران ویروس کرونا را یک بیماری همه گیر اعلام کرد ، اعضای گروه ویژه ویروس کرونا ویروس کرونا ، رئیس جمهور وقت دونالد ترامپ ، پیش بینی کردند که در صورت عمل به رهنمودهای شهروندان ایالات متحده ، 100000 تا 200000 مورد مرگ ایالات متحده وجود دارد. “

با این حال ، ترامپ بارها تلاش کرده است تا این ارقام را نادیده بگیرد. ترامپ در 19 آوریل گفت: “اکنون ما به 50 نفر می رسیم ، یک نفر 60 هزار نفر را می شنوم. یک نفر خیلی زیاد است. من همیشه این را می گویم.” حدود 60،000 مارک باشد. “، که 40،000 کمتر از کمترین تعداد در نظر گرفته شده است.”)

به گفته جان هاپکینز ، تقریباً 2.5 میلیون مرگ و میر COVID در سراسر جهان وجود دارد. اما تعداد واقعی کل موارد و مرگ و میرها احتمالاً بسیار بیشتر خواهد بود ، زیرا بسیاری از کشورها آزمایش عمیقی ندارند – و برخی دیگر مانند روسیه مظنون به موارد گزارش نشده COVID-19 و مرگ و میر هستند.

حتما بخوانید:
چگونه مدرک فنی و حرفه ای تعمیرات موبایل و گوشی های همراه بگیریم؟

با این حال ، دلایل امیدواری وجود دارد.

میانگین تعداد مرگ و میرهای روزانه و بستری های روزانه در ایالات متحده به کمترین میزان از زمان شکرگذاری رسیده است. روز یکشنبه ، این کشور 56،079 مورد تایید شده جدید و 1235 مورد مرگ را گزارش کرد.

در حالی که انتشار واکسن ویروس کرونا در ایالات متحده در طی انتقال بین دولت ها کند بوده است ، اما در هفته های اخیر شدت گرفته است ، به عنوان بخشی از اصرار رئیس جمهور بایدن برای تجویز 100 میلیون دوز در 100 روز اول کار خود.

جو بایدن در 19 ژانویه در یادبودی متوقف شد تا از کسانی که در اثر عوارض ویروس کرونا کشته شده اند ، تجلیل کند. (کالاگان اوهار / رویترز)

طبق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده ، بیش از 75 میلیون دوز کل از دو واکسن ویروس کرونا در ایالات متحده توزیع شده و بیش از 63 میلیون دوز تزریق شده است.

CDC گفت ، بیش از 43 میلیون آمریکایی حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند. بیش از 18 میلیون نفر دو دوز لازم برای واکسیناسیون کامل را دریافت کرده اند ، یا کمتر از 6 درصد از جمعیت ایالات متحده.

مقامات بهداشتی ، از جمله دکتر آنتونی فاوسی ، بهترین متخصص بیماری های عفونی کشور ، گفتند که بیش از 70 درصد آمریکایی ها باید واکسیناسیون کامل کنند تا بیماری همه گیر پایان یابد.

آخر هفته ، فاوسی هشدار داد که گرچه موارد کلی به شدت کاهش یافته است ، اما اکنون زمان آرام شدن نیست.

فوزی به NBC گفت: “دیدار با مطبوعات” ، “ابتدای ابتلا به عفونت های روزانه هنوز بسیار بسیار زیاد است.” “این 300،000 تا 400،000 مورد قبلی ما نبوده است ، اما ما می خواهیم قبل از شروع تصور اینكه از جنگل خارج شده ایم ، این خط مبنای واقعاً واقعاً بسیار كم را بدست آوریم. “

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir