[ad_1]

در حالی که فلوریدا برای توزیع واکسن COVID-19 به تعداد زیادی از بازنشستگان خود تلاش می کند ، یک صفحه فیس بوک که توسط یک زوج متاهل در پارک لند ایجاد شده به شهروندان مسن کمک می کند تا روند گیج کننده را طی کنند و عکس بگیرند.

راس شوارتز و کاترین کویرک پس از اطلاع از اینکه ایالت قصد دارد شهروندان را مجبور به ملاقات آنلاین برای واکسیناسیون کند ، اطلاعات را در مورد واکسیناسیون COVID-19 در فلوریدا جنوبی از اول ژانویه آغاز کردند. آنها بلافاصله دریافتند که بزرگسالانی مانند والدین خود با استفاده از این رابط با چالشهایی روبرو می شوند.

“ما در مورد آنچه باید انجام دهیم و آنچه خیلی سریع آموختیم صحبت کردیم … که واقعاً باید این شکاف فناوری را برطرف کنیم و واقعاً به افراد مسن کمک کنیم مکانی برای رفتن به آنجا داشته باشند تا یاد بگیرند که چگونه واکسن بگیرند.” به پرستار هماتولوژی و انکولوژی کودکان در فورت لادردیل ، به یاهو نیوز گفت.

از اواخر دسامبر ، فلوریدا واکسیناسیون ساکنان 65 سال به بالا را انجام داده است. با بیش از 4.3 میلیون نفر از ساکنان مطابقت با این توصیف ، گسترش آشفته بود ، تقاضا بیش از حد عرضه و خطوط گسترده و ساکنان سفر در سراسر ایالت در جستجوی یک شلیک.

FORT LAUDERDALE ، فلوریدا - 12 ژانویه: در 12 ژانویه 2021 در فورت لادردیل ، فلوریدا ، در ورزشگاه Inter Miami CF CF ، یک سایت تازه افتتاح شده برای واکسن Broward Health COVID-19 دیده می شود.  این واکسن ها برای افراد مسن 65 سال به بالا و همچنین برخی از کارگران خط مقدم در دسترس است.  این مرکز قرار است از دوشنبه تا جمعه افتتاح شود و کارکنان بهداشت انتظار دارند روزانه حداکثر 500 بیمار از قبل ثبت شده را واکسینه کنند.  (عکس: جو رادل / گتی ایماژ)
FORT LAUDERDALE ، فلوریدا – 12 ژانویه: در 12 ژانویه 2021 در فورت لادردیل ، فلوریدا ، در ورزشگاه اینتر میامی CF ، یک سایت تازه افتتاح شده برای واکسن Broward Health COVID-19 دیده می شود. این واکسن ها برای افراد مسن 65 سال به بالا و همچنین برخی از کارگران خط مقدم در دسترس است. این مرکز قرار است از دوشنبه تا جمعه افتتاح شود و کارکنان بهداشت انتظار دارند روزانه حداکثر 500 بیمار از قبل ثبت شده را واکسینه کنند. (عکس: جو رادل / گتی ایماژ)

مانند ایالت های دیگر ، فلوریدا به یک سیستم آنلاین برای انتشار اطلاعات و تعیین وقت ملاقات های واکسیناسیون متکی است. کویرک می گوید ، این محیط برای این گروه سنی ایده آل نیست.

“بازنشستگان از زمانی می آیند که در صف منتظر می مانند تا علیه فلج اطفال واکسینه شوند و آنها فقط از صف پایین می روند و واکسن می زنند. الان خیلی فرق کرده است. کویرک گفت: “بیشتر افراد مسن نمی دانند چگونه وارد سیستم شوند ، یک حساب کاربری ایجاد کنند ، یک قرار ملاقات را امن کنند ، به این ایمیل می روند یا به این آدرس وب می روند یا با این شماره تلفن تماس می گیرند.”

صفحه فیس بوک کویرک و شوارتز در حال حاضر بیش از 21000 عضو دارد. این یک پایگاه اطلاعاتی در مورد افراد واجد شرایط ، در مواردی است که واکسیناسیون ارائه می شود و از همه مهمتر ، به دلیل محدود بودن میزان تأمین ، هنگام تماس دقیق یا دسترسی به وب سایت های واکسن برای تعیین وقت ملاقات. این زوج تخمین می زنند که از زمان شروع تلاش ، آنها توانسته اند به بیش از 1000 بزرگسال واکسینه شوند.

طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، خطر ابتلا به بیماری شدید با COVID-19 با افزایش سن افزایش می یابد و افراد مسن بیشترین خطر را دارند. تقریباً هشت از هر 10 نفر از بیش از 452000 آمریکایی که بر اثر این بیماری در ایالات متحده می میرند ، بیش از 65 سال سن دارند.

شوارتز گفت ، حتی برای این سالمندان باهوش فناوری ، اطمینان از یک جلسه یک چالش است. به دلیل تقاضای زیاد ، بسیاری از سایت های ثبت واکسیناسیون در ایالت و شهرستان تحت سنگینی از ترافیک سنگین در حال فروپاشی هستند و خطوط تلفنی اداره بهداشت با ترافیک زیاد شلوغ است.

شوارتز ، مدیر یک مدرسه ابتدایی در شهرستان بروارد ، می گوید او و کویرک خیلی زود فهمیدند که ارائه اطلاعات واکسن در صفحه فیس بوک آنها کافی نیست ، بنابراین آنها شروع به رزرو قرار ملاقات برای افراد کردند.

شوارتز گفت: “ما چند نفری را که با ما تماس گرفتند رزرو کردیم ، اما فهمیدیم که تنها ما نیستیم که این کار را انجام می دهیم”. “بنابراین ما شروع به جذب افرادی کردیم که دیدگاهی مانند ما داشتند و به نوعی تیمی تشکیل دادیم.”

این تیم که بیش از 100 داوطلب دارد می تواند به افراد 65 سال یا بالاتر که نمی توانند به تنهایی رزرو قرار ملاقات را انجام دهند ، کمک کند. برای علاقه مندان به این سرویس ، این گروه فرم Google ایجاد کرده است که می تواند توسط یکی از عزیزان تکمیل شود. سپس داوطلبان می توانند از طرف بزرگسالان تماس بگیرند یا برای رزرو قرار ملاقات برای آنها به اینترنت مراجعه کنند.

این پروژه به شغل دوم تمام وقت این زوج تبدیل شد ، آنها همچنین تلاش خود را به سایر شهرستانهای ایالت خارج از فلوریدا جنوبی گسترش دادند. آنها گفتند كه به خدمات مورد نیاز آنها نیاز ملی وجود دارد ، بنابراین آنها همچنین به داوطلبان سایر كشورها كه از آنها كمك خواسته اند برای شروع تلاشهای مشابه در جوامع خود راهنمایی می كنند. شوارتز گفت ، تاکنون مردم در نیویورک ، نیوجرسی و دره Lehigh در پنسیلوانیا صفحات پشتیبانی خود در فیس بوک را راه اندازی کرده اند. داوطلبان در پنسیلوانیا ، آتلانتا و جنوب کالیفرنیا نیز برای راه اندازی گروه های پشتیبانی مشابه ابراز علاقه کرده اند.

“اینها کسانی هستند که ما درباره آنها می دانیم. منظورم این است که امیدوارم چیز دیگری آنجا باشد. “

سردرگمی در مورد نحوه دریافت واکسن COVID-19 یک مشکل ملی است. (برای کسب اطلاعات در مورد شرایط واجد شرایط بودن برای ایالت ، AARP این راهنمای مفید را ایجاد کرده است.) در پاسخ ، داوطلبان باهوش فنی از سراسر کشور ، مانند کویرک و شوارتز ، مداخله کردند و تعدادی راهنمای آنلاین ایجاد کردند.

شوارتز گفت ، این وب سایت ها و صفحات فیس بوک اغلب مفیدتر از پورتال های وب و خطوط تلفن مستقر در حوزه های قضایی ایالتی و محلی آنها هستند. در کالیفرنیا ، گروهی از مهندسان VaccinateCA را ایجاد کردند ، یک مرکز با بودجه چند منظوره که به مشتریان امکان می دهد بیمارستان ها و داروخانه هایی را که بر اساس کد پستی یا منطقه خود واکسیناسیون ارائه می دهند ، جستجو کنند.

سایر سایت های داوطلبانه مشابه در میشیگان ، جورجیا ، نیوجرسی ، ماساچوست و پنسیلوانیا ایجاد شده اند. بسیاری دیگر در دست توسعه است و انتظار می رود طی هفته های آینده راه اندازی شود.

کویرک می گوید دیدن افرادی که دور هم جمع می شوند و کمک می کند تا تأثیر مثبتی در تلاش جوامع خود برای پایان دادن به بیماری همه گیر داشته باشند ، جایزه دارد.

“ما واقعاً مهربانی افراد گروه خود را دیدیم. ما افرادی را دیده ایم که دور هم جمع شده اند و می خواهند کمک کنند و می خواهند بازگردند. آنها می خواهند همسایه شان وقت بگیرد. کویرک گفت: “و این فقط یک سطح از مهربانی است که دیدن و بخشی از آن بسیار شاداب است.”

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir