[ad_1]

سیاست به سختی تنها عاملی است که باعث ایجاد نوسانات واکسن در ایالات متحده می شود ، اما به عنوان نشانه ای از سیاست های بزرگ – و چگونگی شکل گیری سیاستگذاری واکسیناسیون در مواردی که بیش از حد افزایش دلتا متفاوت است – به طور متوسط ​​تقریباً دو برابر سرانه افراد در حال حاضر در بیمارستان بستری هستند. براساس تجزیه و تحلیل یاهو نیوز ، COVID-19 در ایالت هایی که در سال 2020 به دونالد ترامپ رأی دادند و همچنین در کشورهایی که به جو بایدن رأی دادند.

و در حالی که ایالت های آبی بیش از نیمی از جمعیت خود را واکسینه کرده اند ، ایالت های قرمز ده درصد عقب هستند.

مقایسه شش ایالت خاص – ورمونت ، نیوجرسی ، مینه سوتا ، فلوریدا ، لوئیزیانا و نوادا – این روند نگران کننده را بیش از پیش تسکین می دهد.

تعداد بستری شدن و واکسیناسیون البته ارتباط چندانی با هم ندارند. مطالعات بارها و بارها نشان داده اند که همه واکسن های COVID تایید شده ، خطر بستری شدن در بیمارستان (و مرگ) را بیش از 95 درصد کاهش می دهند. به همین ترتیب ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها تخمین زده اند که بیش از 97 درصد از کل بیماران COVID در بیمارستان ها در حال حاضر واکسینه نشده اند.

در نتیجه ، کشورهایی که ساکنین واکسینه کمتری دارند نیز تمایل دارند کشورهایی باشند که اقامت بیشتری در بیمارستان دارند – و این کشورها به طور نامتناسب محافظه کاری عمل می کنند.

چقدر نامتناسب محافظه کارانه؟ به هر لیست ایالتها براساس حالت داده های COVID نگاه کنید و الگوی آن مشخص شود. فقط سه کشور از 25 کشور با کمترین میزان واکسیناسیون به بایدن رأی دادند. فقط سه کشور از 25 کشوری که بالاترین میزان واکسیناسیون را دارند به ترامپ رای دادند. به همین ترتیب ، فقط یکی از 10 ایالت با بالاترین میزان بستری شدن در بیمارستان (نوادا) به بایدن رأی داده است – و از 10 ایالت با کمترین میزان بستری شدن (داکوتای جنوبی) فقط 1 رای به ترامپ داده است.

وقتی همه چیز را با هم ترکیب می کنید ، تصویر بزرگ همانقدر چشمگیر است که آزار دهنده است. طبق تجزیه و تحلیل یاهو ، میانگین میزان واکسیناسیون کامل در ایالت هایی که به بایدن رأی داده اند از صبح روز دوشنبه 54.4 درصد بوده است. میانگین میزان واکسیناسیون کامل در کشورهایی که به ترامپ رأی داده اند بسیار کمتر است: فقط 41.7٪.

به نوبه خود ، این ایالات قرمز واکسینه شده اکنون بیشترین تأثیر Delta را دارند. در میان ایالت های بایدن ، میزان متوسط ​​بستری امروز فقط 6 نفر در هر 100000 نفر جمعیت است. در ایالات متحده هم اکنون همین درصد تقریباً دو برابر بیشتر است: 11.2 در هر 100000.

کارگران مراقبت های ویژه یک لوله تراشه را به بیمار مثبت ویروس کرونا (COVID-19) در بخش مراقبت های ویژه (ICU) در بیمارستان یادبود ساراسوتا در ساراسوتا ، فلوریدا ، 11 فوریه 2021 وارد می کنند (شانون استپلتون / رویترز)

کارگران مراقبت های ویژه در ماه فوریه یک لوله تراشه را بر روی بیمار COVID در بیمارستان ساراسوتا مموریال در ساراسوتا ، فلوریدا قرار می دهند (شانون استپلتون / رویترز)

به طرز غم انگیزی ، این اختلاف فقط در هفته های آینده افزایش می یابد. در 14 روز گذشته ، میزان بستری در ایالت های آبی به طور متوسط ​​24.4٪ افزایش یافته است. در همین حال ، بستری شدن در ایالت های قرمز به طور متوسط ​​60٪ افزایش یافته است – بیش از دو برابر سریعتر.

ورمونت با 67 درصد جمعیت خود واکسینه شده ، کشور را رهبری می کند. در آنجا ، در دو هفته گذشته بستری شدن در بیمارستان به کمتر از 1 بیمار در هر 100000 نفر رسیده است. در نزدیکی ماساچوست (64 درصد) ، ماین (63 درصد) ، كنتیكات (63 درصد) و نیوهمپشایر (58 درصد) میزان واكسیناسیون استراتوسفر مشابه است – و در حال حاضر هیچ كدام بیش از 4 بیمار در هر 100000 نفر در بیمارستان به علت COV ندارند – 19

فراتر از نیوانگلند ، کشورهای میانه آتلانتیک معمولاً بسیار شبیه به نیوجرسی هستند: میزان واکسیناسیون بالاتر از حد متوسط ​​(58 درصد) ، میزان بستری در بیمارستان کمتر از متوسط ​​است (5 بیمار در هر 100000 نفر جمعیت). و در غرب میانه ، مینه سوتا ، 54 درصد کاملاً واکسینه شده اند. فقط 3 نفر در هر 100000 بستری – معمول است.

همه این کشورها به بایدن رأی دادند.

اکثر کشورهای ترامپ نیز در حال شکست هستند. فلوریدا با داشتن 31 بیمار در هر 100000 نفر ساكن ، دومین بالاترین میزان بستری در این كشور را دارد و تعداد بیشتری از افراد (بیش از 6،600 نفر) در بیمارستان COVID در آنجا بیش از سایر ایالت ها هستند – این رقم در دو هفته گذشته دو برابر شده و به سرعت در حال افزایش است. نزدیک شدن به سطوح رکورد. کمتر از نیمی از ساکنان فلوریدا (48 درصد) واکسینه شده اند و حتی تعداد کمی نیز مایل به واکسیناسیون در شمال فلوریدا ، مرکز کانون شیوع ایالت هستند. میزان پایین واکسیناسیون در میسوری (41 درصد) و آرکانزاس (36 درصد) منجر به بستری شدن در بیمارستانها به همان میزان بالا شده است.

7 فوریه 2021؛  تامپا ، فلوریدا ، ایالات متحده آمریکا ؛  هواداران بدون ماسک از معترضین به واکسیناسیون در مقابل ورودی Health Heroes در ورزشگاه ریموند جیمز قبل از Super Bowl LV بین رئیسان کانزاس سیتی و کارخانه های آبجو سازی تامپا فیلم برداری کردند.  (مری هولت / ورزش امروز ایالات متحده از طریق رویترز)

معترضین به واکسیناسیون قبل از Super Bowl در 7 فوریه در تامپا. (مری هولت / USA Today Sports از طریق رویترز)

در همین نزدیکی ، به نظر می رسد لوئیزیانا در فهرست بعدی Delta قرار دارد. در آنجا ، بستری شدن در بیمارستان پس از افزایش 174 درصدی در دو هفته گذشته ، 22 بیمار در هر 100000 نفر را تحت تأثیر قرار داده است – سریعتر از هرجای دیگر در آمریکا. فقط 37 درصد لوئیزیایی ها کاملاً واکسینه شده اند.

باز هم ، سیاست در اینجا تنها عامل نیست. فصلی می تواند نقش داشته باشد. کمربند آفتاب در تابستان گذشته نیز بدترین گسترش را داشت. مصرف واکسن نیز در برخی از جوامع دموکرات محور رنگ گرا نسبتاً کند بوده است و تعداد زیادی از سیاه پوستان و لاتین ها در بسیاری از ایالت های جنوب و جنوب غربی ، جایی که اکنون دلتا بیشترین ویرانی را ایجاد می کند ، وجود دارد.

نوادا می تواند این پویایی را نشان دهد. شهرستان کلارک (فکر می کنم لاس وگاس) یک سنگر دموکرات است که در سال 2020 با 10 امتیاز رای به بایدن رأی داد. اما با جمعیتی که فقط 41 درصد واکسینه شده است ، شیوع روزافزون این شهرستان باعث شده 34 بیمار در بیمارستان بستری شوند. به ازای هر 100000 نفر – بدترین وضعیت در حال حاضر در آمریکا. نوسان در میان جمعیت لاتین کلارک کانتی (حدود 30 درصد) ممکن است یک عامل مثر باشد – اگرچه میلیون ها گردشگر بدون نقاب که برای مدت طولانی در خانه جمع می شوند ، به طور کلی دارای تعداد زیادی (اگر نه بیشتر) باشند.

در هر صورت ، نوادا استثنائی است که قانون را ثابت می کند: سه ایالت آبی با کمترین میزان واکسیناسیون – آریزونا (45 درصد) ، نوادا (44 درصد) و جورجیا (38 درصد) – همچنین سه ایالت آبی با بالاترین میزان هستند بستری شدن در بیمارستان ، و سه مورد ، که ترامپ نزدیکترین پیروزی در سال 2020 است.

در روزهای اخیر ، برخی علائم دلگرم کننده در جبهه واکسیناسیون ظاهر شده است. تعداد متوسط ​​تلقیحات جدید هفته گذشته 28 درصد جهش کرد، احتمالاً در پاسخ به گسترش نگران کننده دلتا ، و بیشتر رهبران جمهوری خواه از پیروان خود می خواهند که واکسینه شوند.

و با این وجود کاملاً ممکن است که شکاف واکسیناسیون امروز فقط با گذشت زمان از نظر سیاسی بیشتر شود و نه کمتر.

معترضان علیه این واکسن در 26 ژوئن 2021 در مقابل بیمارستان متدیست هوستون در هوستون ، تگزاس علائمی داشتند (مارک فلیکس / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

معترض واکسن هوستون در تاریخ 26 ژوئن (مارک فلیکس / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

بر اساس نظرسنجی Yahoo News / YouGov در اوایل این ماه ، در حالی که تقریباً برابر سهم رای دهندگان ترامپ (58٪) ، اسپانیایی تبارهای مسن (57٪) و بزرگسالان سیاه پوست (55٪) گفته اند كه حداقل تا حدی واكسین شده اند ، اما در واقع ، در میان رای دهندگان ترامپ بسیار بالاتر از هر گروه دیگر است.

به عنوان مثال ، تنها 7 درصد از رای دهندگان واکسینه نشده ترامپ گفتند که قصد دارند در آینده واکسینه شوند – بسیار کمتر از بزرگسالان سیاه واکسینه نشده (26 درصد) یا بزرگسالان اسپانیایی تبار نشده (29 درصد) که همین حرف را می زنند.

به همین ترتیب ، بیش از دو سوم رای دهندگان واکسینه نشده ترامپ (68 درصد) گفتند که “هرگز” واکسینه نمی شوند ، در حالی که کمتر از نیمی از بزرگسالان سیاه واکسینه نشده (41 درصد) یا بزرگسالان اسپانیایی واکسینه نشده (28 درصد) همان را گفته اند. سختی – مقاومت نتیجه

عکس روی جلد: ادواردو مونوز / رویترز

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir