[ad_1]

واشنگتن – در حالی که بیش از یک ماه به کاخ سفید باقی مانده است تا به هدف خود یعنی واکسیناسیون 70٪ آمریکایی ها به طور کامل یا جزئی تا 4 ژوئیه برسد ، رئیس جمهور بایدن اقدامات جدیدی را برای تقویت تلاش های تلقیح در سراسر کشور اعلام کرد.

رئیس جمهور گفت ، ماه ژوئن “ماه اقدام ملی” خواهد بود ، برخی از داروخانه ها جمعه شب برای مدیریت عکس و مراكز كودكان برای والدینی كه برای واكسیناسیون مراجعه می كنند باز می مانند.

بایدن در سخنان خود گفت: “آمریکا به سمت تابستانی کاملاً متفاوت از تابستان گذشته می رود.” تابستان سال گذشته ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور وقت و متحدانش سعی کردند همه گیری را پایان یافته اعلام کنند. علی رغم وقفه در ماه ژوئن در برخی از مناطق کشور ، میزان آلودگی به سرعت در کشورهایی مانند فلوریدا ، تگزاس و جورجیا افزایش یافته است.

جو بایدن و کمالا هریس

رئیس جمهور بایدن و معاون رئیس جمهور کامالا هریس روز چهارشنبه در کاخ سفید. (الکس وونگ / گتی ایماژ)

گسترش واکسن ها به این معنی است که جهش مشابه در تابستان 2021 بعید به نظر می رسد. روز چهارشنبه ، بایدن در سخنرانی خود “تابستان آزادی ، تابستان شادی ، تابستان اجتماعات و جشن ها ، تابستانی کاملاً آمریکایی را که این کشور شایسته آن است ، پس از زمستان تاریک و طولانی که همه ما پشت سر گذاشته ایم” تصور کرد.

بایدن گفت كه زنجیره های مراقبت از كودكان BrightHorizons ، KinderCare و گروه مراقبت از یادگیری ، و همچنین حدود 500 سایت YMCA در 28 كشور جهان ، خدمات واضحی را در هنگام واكسین كردن والدین ارائه می دهند. این تصدیق ، هرچند اندک ، از شکاف های مراقبت از کودکان بود که همه گیری به طور معمول نشان می دهد.

جزئیاتی که داروخانه ها زمان واکسیناسیون طولانی تری را ارائه می دهند ، اقدامی که به وضوح برای افراد جوان تر انجام شده است ، به راحتی در دسترس نبود. بایدن روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: “اگر در محل کار یا مدرسه خیلی شلوغ هستید ، می توانید شبانه روز واکسینه شوید.”

افراد جوان تر ، که معمولاً کمتر در معرض ویروس کرونا هستند ، اما هنوز هم می توانند آن را به دیگران منتقل کنند ، کمتر از افراد مسن آمریکایی واکسینه می شوند. در تلاش برای ترویج واکسیناسیون ، غول آبجو Anheuser-Busch صبح روز چهارشنبه گفت که در صورت تحقق هدف روز استقلال بایدن ، برای آمریکایی های دارای سن قانونی نوشیدن آبجو رایگان خریداری می کند.

وب سایت Anheuser-Busch پس از اعلام خبر خراب شده است.

بایدن هنگام بحث درباره جایزه ، ضمن تبلیغات تبلیغاتی مرتبط با واکسن از لیگ های حرفه ای ورزشی ، گفت: “یک فرصت پیدا کنید و یک آبجو بنوشید.” قرعه کشی های مربوط به واکسن نیز محبوبیت داشته اند. رئیس جمهور اوهایو را جدا کرد ، جایی که ابیگیل بوگنسکه 22 ساله از طریق رقابت دولتی Vax-a-Million میلیونر شد.

کریستی هانکلر واکسن دریافت می کند

استفان زنر / تصاویر SOPA / LightRocket از طریق گتی ایماژ

بایدن همچنین گفت كه آرایشگاه ها واكسینی به نام “شات های موجود در فروشگاه” را هدف قرار می دهند كه هدف آن مشخصاً جوامع آفریقایی-آمریكایی است. به نظر می رسد که این برنامه جدید از یک پیشگام در میلواکی الگو گرفته است.

بعلاوه ، کمال هریس معاون رئیس جمهور تور واکسیناسیون “ما می توانیم این کار را انجام دهیم” از غرب میانه و جنوب ، جایی که شکاف واکسیناسیون قابل توجه است ، هدایت خواهد شد. همسر او ، آقای دوم آقای داگ امهوف و بانوی اول جیل بایدن را همراهی می کند.

نگرانی دولت بایدن و برخی از مقامات بهداشت عمومی این است که ممکن است رضایت خاطر ایجاد شود ، به خصوص که زندگی برای کسانی که واکسینه شده اند به سرعت به حالت عادی برگردد. علائم عادی که به طور فزاینده قابل مشاهده هستند می تواند برخی از اضطراراتی را که اولین مراحل دستگاه تلقیح را مشخص می کند ، برطرف کند.

رئیس جمهور هشدار داد: “اگر واکسینه نشوید ، هنوز در معرض خطر جدی بیمار شدن یا مردن هستید یا شیوع بیماری به دیگران را دارید.”

در ماه های اخیر نوسانات واکسن کاهش یافته است ، اما چالش ها همچنان وجود دارد. به عنوان مثال ، مطالعه ای که اخیراً توسط بنیاد خانواده کایزر انجام شد نشان داد که بسیاری از مردم لاتین واکسن می خواهند اما به دلایل دیگری از استراحت می ترسند.

براساس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، حدود 136 میلیون آمریکایی کاملا واکسینه شده اند که 41 درصد از جمعیت آمریکا را نشان می دهد. حدود 51 درصد یا 168 میلیون نفر اولین واکسن دو دوزه را که توسط Pfizer و Moderna تولید و تولید شده دریافت کرده اند (واکسن جانسون و جانسون به یک دوز واحد نیاز دارد).

یک مرد علیه COVID-19 واکسینه می شود

شبکه وی / شین هوا از طریق گتی ایماژ

هنگامی که رئیس جمهور برای اولین بار هدف خود را برای روز استقلال اعلام کرد ، وی فقط به واکسیناسیون بزرگسالان اشاره کرد. از آن زمان واکسن ها در دسترس نوجوانان 12 تا 15 ساله قرار گرفتند. مشخص نیست کاخ سفید از کدام سن استفاده می کند تا محاسبه کند که به مارک خود رسیده است یا خیر ، اما به نظر می رسد در حال حاضر حدود 18 میلیون عکس از این برند فاصله دارد.

واکسیناسیون از اوج بیش از 3 میلیون عکس در روز در اوایل آوریل به شدت کاهش یافت ، اما هدف روز استقلال هنوز در دسترس نیست. رئیس جمهور چهارشنبه در یک سخنرانی گفت 12 کشور در حال حاضر 70 درصد بزرگسالان خود را واکسینه کرده اند.

بایدن گفت: “به شما قول می دهم كه می توانیم این كار را انجام دهیم.”

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir