[ad_1]

واشنگتن – کاخ سفید اعلام کرد که رئیس جمهور بایدن پنجشنبه با ملت سخنرانی می کند و “استراتژی شش مرحله ای” را برای مقابله با همه گیری کرونا در پاییز ترسیم می کند. با افزایش نرخ واکسیناسیون و کاهش میزان عفونت ، احتمالاً این سخنرانی به شدت از آنچه در بهار گذشته مشخص شده بود ، به شدت تغییر می کند.

برنامه های ناکام رئیس جمهور بایدن برای “.” با نزدیک شدن هوای سرد ، بایدن با این چالش روبرو می شود که به آمریکایی ها بگوید پایان هنوز در راه است – اما او و آنها باید بیشتر برای پایان دادن به همه گیری تلاش کنند.

رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن در جلسه توجیهی رهبران محلی در مورد تاثیر بقایای طوفان گرمسیری Ida در مرکز آموزش مدیریت اضطراری شهرستان Somerset در هیلزبورو ، نیوجرسی ، ایالات متحده ، 7 سپتامبر 2021 صحبت کرد (الیزابت فرانتز / رویترز)

رئیس جمهور آمریکا جو بایدن در جلسه توجیهی رهبران محلی در مورد تاثیر بقایای طوفان گرمسیری Ida در مرکز آموزش مدیریت اضطراری شهرستان Somerset در هیلزبورو ، نیوجرسی ، ایالات متحده ، 7 سپتامبر 2021 صحبت کرد (الیزابت فرانتز / رویترز)

این آدرس به عنوان اطمینان آمریکایی ها در پاسخ بایدن به همه گیری همه گیر مطرح می شود. نظرسنجی جدید گالوپ نشان داد که تنها 40 درصد از آمریکایی ها می گویند رئیس جمهور به وضوح در مورد همه گیری صحبت می کند. 42 درصد می گویند فاقد وضوح است. جفری ام ، سرپرست روزنامه گالوپ ، روز سه شنبه گفت: “این اولین بار است که آمریکایی ها نسبت به ارتباط وی به عنوان نامزد ریاست جمهوری یا رئیس جمهور تازه انتخاب شده در سال 2020 یا به عنوان رئیس جمهور امسال مثبت تر از منفی هستند.”

یک مقام ارشد دولت گفت که رئیس جمهور از مسیر همه گیری ناامید شده است. بایدن “بر واکسیناسیون افراد بیشتر و پایان دادن به ویروس تمرکز کرده است.”

سخنرانی روز پنجشنبه دقیقاً شش ماه پس از آن مطرح می شود که رئیس جمهور کشور را بر اساس “اساس نظامی” در برابر ویروس کرونا قرار داد. “ما در حال حاضر پیشرفت واقعی داریم” ، طی این سخنرانی ، که در ساعت اصلی انجام شد اتاق شرقی خانه وایر.

تا آن روز ، 142 میلیون آمریکایی به هر میزان دستاورد بزرگی بوده اند. اما این این رقم بیش از نیمی از کل جمعیت کشور – 53 درصد – را نشان می دهد که اجازه گسترش می دهد. طبق اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، واکسیناسیون دوباره افزایش می یابد و به طور متوسط ​​روزانه حدود 950،000 واکسیناسیون افزایش می یابد. اما مرگ و میر ناشی از COVID-19 نیز به بیش از 1300 نفر در روز افزایش می یابد. در مقابل ، نرخ مرگ و میر در اواسط ژوئن زیر 300 نفر در روز است.

پرستار آنیتا هوانگ RN از Curative واکسن بیس بال Pfizer Rio Hondo را به جاستین ماتالی در طول کلینیک واکسیناسیون کرونا در کالج ریو هوندو در ویتیر در روز چهارشنبه ، 1 سپتامبر 2021 می دهد (کیت بیرمنگام / گروه رسانه ها / Pasadena Star-News Getty Images)

پرستار آنیتا هوانگ RN از Curative واکسن بیس بال Pfizer Rio Hondo را به کلینیک واکسیناسیون ویروس کرونا در کالج ریو هوندو در ویتیر در روز چهارشنبه 1 سپتامبر 2021 به جاستین ماتالایی می دهد (کیت بیرمنگام / گروه رسانه ها / پاستیا Star-News Getty Images)

کاخ سفید در بیانیه ای گفت: “دولت او برای کنترل همه گیری همه اهرم ها را در اختیار خواهد داشت.” با این حال ، وی مجوز واکسن ملی را صادر نخواهد کرد. جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در گفتگو با خبرنگاران که با رئیس جمهور آمریکا یک بار در نیروی هوایی سفر می کردند ، گفت دولت فدرال صلاحیت صدور چنین قانونی را ندارد.

در صورت عدم وجود چنین مواردی ، رئیس جمهور مجبور است به اقدامات جزئی متوسل شود که هم افراد واکسینه نشده را ترغیب می کند و هم زندگی آنها را بیش از پیش ناراحت می کند. در ماه ژوئیه ، امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه برای غذا و سفر ، و همچنین برای کارکنان بهداشت و درمان.

کاخ سفید نمی گوید ابتکارات جدید اعلام شده در روز پنجشنبه چه خواهد بود ، اما به “بخش های عمومی و خصوصی” می رسد. رئیس جمهور اغلب الزامات واکسن صادر شده در ماه های اخیر توسط شرکت های خصوصی را تبلیغ می کند. وی دستورات متمرکز از جمله دولت فدرال و خانه سالمندان را صادر کرده است.

موضوع بحث برانگیز دیگری که بایدن باید به آن بپردازد ، دریافت گیرندگان واکسن های دو دوز mRNA تولید شده توسط Pfizer و Moderna است. داده های اسرائیل از واکسن Pfizer علیه نوع دلتا نشان می دهد. قانونگذاران در ایالات متحده در مورد استفاده از عکس های تقویت کننده و زمان اختلاف نظر دارند.

پساکی به خبرنگاران گفت که دولت از “توصیه و توصیه” سازمان غذا و دارو و CDC استفاده خواهد کرد ، حتی در حالی که مقامات بهداشت عمومی ایالات متحده بر توسعه همه گیری در اسرائیل نظارت می کنند ، که دارای میزان واکسیناسیون بالا و امکانات علمی پایدار است. که اغلب با محققان و موسسات آمریکایی همکاری می کند.

پساکی گفت: “ما آن را بر اساس مشاوران بهداشتی خود قرار می دهیم.”

____

بیشتر از یاهو نیوز بخوانید:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir