بایدن برنامه بلند پروازانه ای را برای “واکسیناسیون هر آمریکایی” تعیین کرد


جو بایدن در اولین ریاست جمهوری خود روز سه شنبه گفت که ایالات متحده “تا پایان ماه ژوئیه” بیش از 600 میلیون دوز واکسن COVID-19 خواهد داشت.

میزبان برنامه اندرسون کوپر از CNN در میلواکی ، اولین سوال بایدن از مجری شبکه است که می پرسد چه زمانی هر آمریکایی قادر به واکسن زدن به بیماری است که تاکنون بیش از 487،000 نفر را در ایالات متحده کشته است.

بایدن با قاطعیت گفت: “تا پایان ژوئیه امسال.” “وقتی وارد دفتر شدیم ، فقط 50 میلیون دوز در دسترس بود. در پایان ماه ژوئیه ، بیش از 600 میلیون دوز خواهیم داشت که برای واکسیناسیون هر آمریکایی کافی است. “

کوپر بایدن را فشار داد تا ببیند آیا قصد دارد واکسن در دسترس باشد یا در آن زمان شلیک شده است یا خیر.

بایدن گفت: “آنها در دسترس خواهند بود.” “ببین چه کاری انجام دادیم ، ما وارد دفتر شدیم و فهمیدیم که زایمان عقب نیست ، منظورم این است که هیچ چیزی در یخچال به صورت مجاز و واقعی وجود ندارد و 10 میلیون دوز موجود بود. ما پیشرفت کردیم که در سه هفته اول کار ما ، خیلی بیشتر از اینها بود. “

بایدن گفت که وی تولید کنندگان واکسن Pfizer و Moderna را تحت فشار قرار می دهد تا تولید را برای رسیدن 600 میلیون دوز افزایش دهد.

رئیس جمهور بایدن روز سه شنبه در میلواکی صحبت کرد. (Saul Loeb / AFP از طریق گتی ایماژ)

بایدن ادامه داد: “ما آنها را وادار کردیم تا سرعت را افزایش دهند زیرا ما از قانون دفاع ملی برای کمک به صنعت خود برای تهیه تجهیزات بیشتر و موارد دیگر استفاده کردیم.”

بایدن اضافه کرد که بیشتر 600 میلیون نفری که می خواهند واکسینه شوند می توانند “در این فاصله” به جای انتظار برای پایان ماه ژوئیه ، این کار را انجام دهند.

بایدن گفت: “آنچه اتفاق خواهد افتاد این است که همچنان که ما رو به جلو حرکت می کنیم ، افزایش می یابد و در پایان ماه مه به 400 میلیون و در پایان ماه ژوئیه به 600 میلیون می رسد.”

از روز سه شنبه ، ایالات متحده 39.9 میلیون نفر ، یا 12 درصد از جمعیت را واکسینه کرده است. هفته گذشته ، دکتر آنتونی فاوسی گفت که راه اندازی مرحله ای واکسن ها برای افراد مسن و افرادی که از قبل شرایط بهداشتی دارند ، در آوریل پایان می یابد ، زمانی که وی شروع یک مرحله جدید را پیش بینی کرد.

“اگر شما به پیش بینی نگاه کنید ، من تصور می کنم که وقتی به ماه آوریل می رسیم ، این همان چیزی است که من آن را صدا می کنم [lack] فاوزی به برنامه امروز NBC گفت ، با عبارت بهتر ، “فصل باز”. “یعنی ، تقریباً هر کس و هر کس در هر گروه می تواند واکسینه شود.”

عجله برای انتشار واکسن ها در یک زمان نامشخص اتفاق می افتد. COVID-19 همچنان جهش پیدا می کند ، اکنون انواع مختلفی از انگلستان و آفریقای جنوبی به طور فعال در ایالات متحده منتشر می شوند. در حالی که ثابت شده است واکسن های Pfizer و Moderna در برابر انواع قبلا کشف شده موثر هستند ، اما خطر این است که جهش بیشتر ممکن است آنها را بی اثر کند.

بایدن درباره دو واکسن تأیید شده در ایالات متحده گفت: “هیچ مدرکی در مورد مفید نبودن آنها وجود ندارد.” “بنابراین اگر می توانید واکسن بزنید ، هر زمان که توانستید آن را انجام دهید.”

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir

حتما بخوانید:
همه چیز درباره لیپوساکشن که باید بدانید ! + مشاوره رایگان ( درسال 1400)

دیدگاهتان را بنویسید