[ad_1]

در ماه اوت گذشته ، شخصی که جانشین جو بایدن در سنا شد و تیم انتقال او را هدایت کرد ، بیانیه ای ارائه داد که بسیاری از چپ ها را نگران کرد.

تد کافمن به وال استریت ژورنال گفت: “وقتی وارد شویم ، کمد لباس برهنه خواهد شد.” “وقتی می بینید که ترامپ در مورد کسری بودجه چه کاری انجام داده است … Covid-19 را فراموش کنید ، تمام کسری هایی که با کاهش باور نکردنی مالیات ایجاد کرد. بنابراین محدود خواهیم شد. “

مرتبط: برنامه نجات آمریکا برای شما چه معنی دارد

به نظر می رسید پیام به مترقیان این است که بایدن ، که نزدیک به پنج دهه را به عنوان یک دموکرات نسبتاً معتدل و محتاط در سیاست گذرانده بود ، مانند رئیس جمهور عمل خواهد کرد. اما با ادامه روند همه گیر COVID-19 و پیروزی دموکرات ها در کاخ سفید ، بایدن قبلاً بر تعهد خود برای پیوستن به یک بسته جامع کمک رسانی تأکید کرده بود. و هنگامی که دموکرات ها در اوایل ژانویه دو کرسی در سنای جورجیا را بدست آوردند و کنگره را به دست گرفتند ، محرک گسترده تری راه را هموار کرد.

روز پنجشنبه ، بایدن طرح نجات 1.9 تریلیون دلار آمریکا را امضا کرد ، اولین دستاورد مهم قانونگذاری ریاست جمهوری. وی با صفر رأی جمهوری خواهان به تصویب رسید.

این طرح شامل چک های مستقیم برای بسیاری از آمریکایی ها و گسترش بودجه بیکاری و توزیع واکسن است ، اما همچنین شامل یک سال افزایش جسورانه اعتبار مالیاتی کودکان است که اساساً به عنوان درآمد تضمین شده برای برخی والدین است و دموکرات ها امیدوارند که این کار را به طور مداوم انجام دهند. مبنا

بایدن اظهار داشت که وی برای مشارکت و رأی جمهوری خواهان آزاد است ، اما علاقه ای به کاهش اندازه لایحه برای اطمینان دادن به آنها ندارد وقتی که فقط با 50 رأی در سنا تصویب شود.

رئیس جمهور جو بایدن برنامه نجات ایالات متحده را در 11 مارس 2021 در دفتر بیضی کاخ سفید در واشنگتن امضا کرد.  (ماندل نگان / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

رئیس جمهور جو بایدن برنامه نجات ایالات متحده را در 11 مارس 2021 در دفتر بیضی کاخ سفید در واشنگتن امضا کرد. (ماندل نگان / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

بایدن در ماه فوریه گفت: “راهی كه من می بینم این است كه بزرگترین خطر خیلی زیاد نیست و اگر ما خیلی كوچك باشیم.”

“ما قبلا اینجا بوده ایم. هنگامی که این کشور دچار رکود بزرگی شد که من و باراک در سال 2009 به ارث برده ایم ، از من خواسته شد که برای به تصویب رساندن آن ، تلاش برای بهبود اقتصاد را بر عهده بگیرم. این یک بسته بزرگ بازیابی بود ، حدود 800 میلیارد دلار. من تمام تلاشم را کردم تا تصویب شود ، از جمله این که سه جمهوری خواه رای خود را تغییر داده و به او رای دهند. اما کافی نبود. به اندازه کافی بزرگ نبود. این باعث متوقف شدن بحران شد ، اما بهبود می توانست سریعتر و حتی بیشتر باشد. امروز ، ما به پاسخی نیاز داریم که پاسخگوی چالش این بحران باشد ، نه پاسخی که بی نتیجه باشد. “

چاک شومر رهبر اکثریت مجلس سنا نیز با ابراز احساسات مشابه به واشنگتن پست گفت: “آنچه در سال 2009 و 10 سال اتفاق افتاد این است که ما سعی کردیم با جمهوری خواهان کار کنیم ، این بسته در نهایت خیلی کوچک بود و رکود اقتصادی 5 سال به طول انجامید. مردم ترش بودند؛ ما در انتخابات شکست خوردیم. “

بسته امدادی بایدن به طور گسترده ای مورد حمایت قرار گرفت ، به طوری که نظرسنجی های اخیر نشان داد كه سه چهارم آمریكایی ها از جمله بیش از 40 درصد جمهوری خواهان از آن حمایت می كنند. قانون گذاران جمهوری خواه در مخالفت با این قانون متحد شده اند ، اما بیشتر پیام های خود را از زمان روی کار آمدن بایدن در ژانویه متمرکز کرده اند ، نه به موضوعات اقتصادی.

در حالی که مترقیان می گفتند كه كاخ سفید برای برنامه حداقل دستمزد 15 دلاری كه در اصل در این بسته بود ، كوشش كافی نمی كند و تعجب می كردند كه افراد كمتر از آنها امیدوار بودند كه مبلغ 1400 دلار پرداخت كنند ، ترس آنها از بایدن منصرف می شود مبلغ کل و دامنه بسته در نهایت بی اساس است.

برخی در سمت چپ هنگام دیدار بایدن با گروهی از سناتورهای حزب جمهوری خواه در تاریخ 1 فوریه در کاخ سفید ابراز نگرانی کردند که ممکن است عقب نشینی کند ، اما طرح پیشنهادی مخالف آنها که به اندازه یک سوم حزب ARP بود ، هرگز پیروز نشد.

سخنگوی کاخ سفید در آن زمان به بایدن گفت: “وی تکرار کرد که اگرچه امیدوار بود طرح نجات با حمایت دو جانبه به تصویب برسد ، اما بسته آشتی راهی برای دستیابی به این هدف بود.” رئیس جمهور همچنین اظهار داشت که نجات آمریکایی این طرح برای تأمین مخاطرات لحظه ای با دقت طراحی شده است و هرگونه تغییر در آن نمی تواند ملت را با نیازهای فوری خود به روز نگه دارد. “

نانسی پلوسی و چاک شومر ، که پشت یک میز کوچک در فضای باز نشسته و بنای یادبود واشنگتن در پس زمینه دیده می شود و با پرچم های دیگر و آمریکا احاطه شده است ، پس از امضای لایحه امداد 1.9 تریلیون دلاری COVID-19 جشن می گیرند

رئیس مجلس نانسی پلوسی و رهبر اکثریت مجلس سنا پس از امضای لایحه تسکین COVID-19 به ارزش 1.9 تریلیون دلار در جریان ثبت نام در Capitol Hill در روز چهارشنبه جشن می گیرند. (عکس AP / الکس براندون)

نتیجه احتمالی دیگر معامله کوچکتر در تاریخ 4 فوریه حاصل شد ، زمانی که لری سامرز مقاله ای در واشنگتن پست منتشر کرد و هشدار داد که پیشنهاد بایدن بسیار گران است. سامرز دهه ها در سیاست های دموکراتیک به عنوان وزیر خزانه داری در دوران رئیس جمهور پیشین بیل کلینتون و مشاور اقتصادی رئیس جمهور سابق باراک اوباما ظاهر شده است. اما یک روز پس از ابراز نگرانی او ، کاخ سفید و رهبران کنگره آنها را تحت تأثیر قرار دادند.

جارد برنشتاین ، یکی از اعضای شورای مشاوران اقتصادی بایدن ، در مصاحبه با CNN گفت که سامرز “کاملاً اشتباه می کند” و از مردم روی تریبون کاخ سفید انتقاد کرد. از رئیس مجلس نمایندگان نانسی پلوسی در مورد گزینه پس از جلسه بایدن و دموکرات ها در پارلمان س askedال شد ، وی پاسخ داد: “ما در مورد لری سامرز صحبت نکردیم.”

کاخ سفید به جای بازنگری شدید در لایحه حمایت جمهوری خواهان ، دو ماه نخست ریاست جمهوری بایدن را در تلاش برای بازتعریف اهمیت اهمیت دو حزب ، ابتدا با استناد به نظرسنجی یاهو نیوز / YouGov که نشان دهنده حمایت اکثریت از تعدادی از پیشنهادات وی بود ، صرف کرد.

پسکی در فوریه گفت: “رئیس جمهور تصمیم گرفته است کشور را متحد کند و ایده هایی برای کمک به مقابله با بحران هایی که با آن روبرو هستیم ارائه دهد.” “وی موافقت نکرد كه احزاب دموكرات و جمهوری خواه را در یك حزب در واشنگتن متحد كند. این بسته از اکثریت قریب به اتفاق مردم آمریکا پشتیبانی می کند. این چیزی است که مردم می خواهند. آنها می خواهند ببینند که از بین رفته است. آنها می خواهند این چک ها وارد جوامع شود. آنها می خواهند این بودجه به مدارس برود. آنها پول بیشتری برای توزیع واکسن می خواهند. “

پساکی بارها و بارها این موضع را تکرار کرد ، از جمله هفته گذشته در آستانه تصویب این لایحه در سنا ، گفت: “دو حزب بودن با یک کد پستی در واشنگتن دی سی تعیین نمی شود. از مردم آمریكا از طرح نجات آمریكا ، از جمله جمهوری خواهان حمایت می كنند. “

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir