[ad_1]

واشنگتن-نقطه عطف مهمی در تأیید واکسیناسیون فدرال ، رئیس جمهور بایدن را بر آن داشت تا مجدداً از واکسیناسیون مردد مردمی در برابر کووید -19 حمایت کند.

روز دوشنبه ، سازمان غذا و دارو تصویب طولانی مدت خود را برای واکسن COVID-19 Pfizer-BioNTech تایید کرد. تا به امروز ، بیش از 300 میلیون واکسن از Pfizer ، Moderna و Johnson & Johnson طبق آنچه که به عنوان مجوز اضطراری شناخته می شود ، تزریق شده است. به گفته نیویورک تایمز ، تقریباً نیمی از جمعیت ایالات متحده در برابر کووید -19 واکسینه شده اند و تأیید FDA می تواند ایالت ها را وادار به اعمال واکسیناسیون شدیدتر و الزامات استتار در مدارس ، محل کار و فضاهای عمومی کند.

واکسن COVID-19 Pfizer-BioNTech قبل از واکسیناسیون در مرکز پزشکی Kaiser Permanente Capitol Hill در 17 دسامبر 2020 در واشنگتن دی سی آماده می شود.  (شان تو-پول / گتی ایماژ)

واکسن COVID-19 Pfizer-BioNTech قبل از واکسیناسیون در مرکز پزشکی Kaiser Permanente Capitol Hill در 17 دسامبر 2020 در واشنگتن دی سی آماده می شود. (شان تو-پول / گتی ایماژ)

مطالعه ای از YahooNews / YouGov نشان داد که اکثریت – 51 – – از آمریکایی ها به واکسن های مختلف کروناویروس به دلیل عدم تأیید کامل FDA اعتماد ندارند.

بایدن می گوید: “اگر شما یکی از میلیون ها آمریکایی هستید که می گفتند تا زمانی که تأیید کامل و نهایی FDA دریافت نکرده باشند ، این اتفاق رخ داده است. لحظه ای که انتظارش را می کشیدید اینجاست.”

Pfizer ، که برای اولین بار در ماه مه برای تأیید کامل درخواست کرد ، اولین واکسن موجود از سه واکسن Fvid در ایالات متحده است که دارای گواهی کامل FDA است. Moderna پیاده سازی را در ماه ژوئن آغاز کرد و جانسون و جانسون اعلام کردند که مراحل درخواست را بعداً در سال 2021 آغاز می کنند.

بایدن در ماه گذشته دستورالعمل هایی را در مورد محدودیت های ویروس کرونا در داخل و خارج از دولت فدرال صادر کرده است. کارگران و پیمانکاران فدرال به منظور تأیید وضعیت واکسیناسیون خود یا پیروی از پروتکل های ماسک زدن و آزمایش دقیق ، همراه با ممنوعیت کار ، تحصیل می کنند. وی همچنین به کلیه کارکنان خانه سالمندان دستور داد واکسینه شوند و تهدید کرد که از تأمین بودجه Medicare و Medicaid برای تسهیلاتی که از رعایت آن امتناع می ورزند ، دریغ نخواهند کرد. و پس از اعلام FDA در روز دوشنبه ، پنتاگون دستور واکسیناسیون به 1.3 میلیون کارمند را صادر کرد.

با این حال ، محدودیتی برای مقامات بایدن وجود دارد و شرکت های خصوصی باز می مانند تا هر کاری که می خواهند با واکسیناسیون انجام دهند. وی از شرکت های بخش خصوصی خواست تا در مورد رفتار وی تامل کنند و “آنچه را که ماه گذشته انجام دادم ، انجام دهند و از کارکنان خود بخواهند واکسن دریافت کنند.”

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به واکسیناسیون کووید -19 و کاخ سفید در 23 آگوست 2021 در واشنگتن دی سی اظهار نظر کرد.  (جیم واتسون / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به واکسیناسیون کووید -19 و کاخ سفید در 23 آگوست 2021 در واشنگتن دی سی اظهار نظر کرد. (جیم واتسون / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

دستورالعمل های فردی دولت در بین خطوط چریکی تا حد زیادی متلاشی شده است. بیل دی بلازیو ، شهردار شهر نیویورک ، از معلمان مدارس دولتی می خواهد تا 27 سپتامبر مدرک واکسیناسیون را ارائه دهند و الزامات واکسن را در اکثر فضاهای عمومی ، از جمله سالن های ورزشی ، رستوران ها و کافه ها اعمال کرده است. همزمان با گسترش گزینه دلتا ، شهرستان لس آنجلس در میان تعداد فزاینده ای از موارد ، سرکوب های مشابهی انجام داده است. در حالی که میزان شیوع بیماری همچنان پائین است ، مناطق کشور ، به ویژه در جنوب ، که میزان واکسیناسیون در آنها کمتر است ، دارای میزان بالاتری از عفونت ، بستری شدن و مرگ بوده اند.

برخی از فرمانداران جمهوریخواه ، از جمله ران دسانتیس از فلوریدا و گرگ ابوت از تگزاس ، مدارس را از اعمال اقدامات تخفیفی مانند ماسک زدن یا الزامات آزمایش منع کرده اند ، در حالی که برخی از مدارس منطقه برای حمایت از دادگاه های محلی تلاش می کنند. اگرچه او علناً از چنین تلاش های کاهش دهنده ای جلوگیری می کند ، اما ابوت می گوید واکسیناسیون به او اجازه می دهد تا در نبرد با کووید زنده بماند.

هفته گذشته ، ابوت ، که سومین ضربه را از کووید دریافت کرد ، اعلام کرد که آزمایش او مثبت بوده و در خانه قرنطینه شده است.

بایدن افزایش فعلی موارد را “همه گیری واکسینه نشده” خواند و گفت: مرگ ناشی از این موارد قابل پیشگیری است.

وی گفت: “افرادی در حال مرگ هستند و خواهند مرد که مجبور نخواهند شد.”

با وجود تلاش برای افزایش درصد واکسیناسیون آمریکایی ها ، به نظر می رسد بایدن از پیشرفت کلی این کشور دلگرم است.

“این پیشرفت مهمی است. بایدن باید سریعتر حرکت کند. “

بایدن در پایان سخنان خود س questionsالی نکرده و درباره وضعیت افغانستان بحث نکرده است.

____

بیشتر از یاهو نیوز بخوانید:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir