[ad_1]

واشنگتن – رئیس جمهور بایدن 500 میلیون دوز اضافی از واکسن Pfizer coronavirus به COVAX ، یک ابتکار جهانی با هدف ارائه واکسن به کشورهای در حال توسعه ، اهدا خواهد کرد.

بایدن گفت: “آمریکا همانطور که آمریکا در طول جنگ جهانی دوم زرادخانه دموکراسی بود ، زرادخانه واکسن ها در جنگ ما خواهد بود.”

“ایالات متحده این نیم میلیارد دوز را بدون هیچ گونه ارتباطی فراهم می کند.”

طبق گزارش کاخ سفید ، ایالات متحده 200 میلیون دوز در سال 2021 ، از ماه اوت ، و بقیه در سال 2022 اهدا خواهد شد. COVAX مسئول توزیع واکسن ها ، یک برگ اطلاعات دقیق است و آنها ادامه خواهند داد به 92 کشور کم درآمد و اتحادیه آفریقا.

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، پیش از نشست سه روزه گروه G7 در 11 تا 13 ژوئن ، در 10 ژوئن 2021 در مورد بیماری همه گیر COVID-19 در سنت ایوز ، كورنوال سخنرانی كرد.  (Brendan Smialowski / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

رئیس جمهور بایدن پنجشنبه قبل از اجلاس سه روزه G-7 درباره بیماری همه گیر COVID-19 در سنت ایوز ، کورن وال ، انگلیس سخنرانی کرد. (گتی ایماژ)

با توقف حمل و نقل ، کشورهای فقیر و در حال توسعه همچنان با کمبود گسترده واکسن روبرو هستند. هند ، که از یک شیوع شدید رنج می برد ، به تازگی 6000 مرگ ویرانگر را در یک روز ثبت کرده است.

بایدن روز پنجشنبه گفت: “همانطور که ویروس در جاهای دیگر خشمگین می شود ، خطر جهش های جدید وجود دارد که می تواند مردم ما را تهدید کند.”

“این یک تعهد عظیم مردم آمریکا است. … ما با همکاری با شرکای جهانی خود به بیرون آوردن جهان از این همه گیری کمک خواهیم کرد. “

در اوایل روز ، بایدن اولین اجلاس دو جانبه خود را در خارج از کشور برگزار کرد و با نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون دیدار کرد. بسیاری از مناطق انگلستان توسط ویروس ویران شده است ، به ویژه یک سویه منحصر به فرد که به عنوان نوع آلفا شناخته می شود. اکنون دلتا یا نوع “هند” خود را در این کشور تثبیت کرده است. طبق گزارش نیویورک تایمز ، متوسط ​​ویروس کرونا در انگلیس 131 درصد و مرگ و میر 22 درصد نسبت به دو هفته قبل افزایش یافته است.

مانند بسیاری دیگر از رهبران ، جانسون با فشار اقتصادی و اجتماعی روبرو است که چگونه سریع و گسترده برای بازگشایی بسیاری از مناطق کشور انجام شود. بایدن و جانسون متعهد شده اند که به زودی سفرهای بین ایالات متحده و انگلیس را از سر بگیرند ، اگرچه جدول زمانی مشخص نیست.

کاخ سفید به دلیل عدم تقسیم واکسن در بهار هنگامی که اجازه داد ده ها میلیون دوز واکسن AstraZeneca در انبارها غیر فعال باقی بماند ، با وجود داشتن منابع کافی از Pfizer ، Moderna و Johnson. Johnson به دلیل کافی واکسیناسیون همه آمریکایی ها در ماه مارس ، 4 میلیون از این دوزهای خالی در همسایگی کانادا و مکزیک منتشر شد. در ماه آوریل ، کاخ سفید اعلام کرد که حداکثر 60 میلیون دوز واکسن AstraZeneca را به خارج از کشور ارسال می کند زیرا این بیماری همه گیر باعث مرگ و میرهای عفونی در هند می شود.

کادر پزشکی واحد واکسیناسیون در تسهیلات Campo Marte در مکزیکو سیتی دوز ماده بیولوژیکی Pfizer-BioNTech علیه COVID-19 را به زنان باردار و افراد 40 تا 49 ساله در محله میگوئل هیدالگو تزریق کردند.  (Gerardo Vieyra / NurPhoto از طریق گتی ایماژ)

یک زن دوز واکسن Pfizer COVID-19 را در مکزیکو سیتی دریافت می کند. (گتی ایماژ)

آخرین شرط بندی بایدن پس از سایر تعهدات واکسیناسیون کاخ سفید انجام می شود. در ماه فوریه ، بایدن در اولین جلسه مجازی خود با گروه هفت ، 4 میلیارد دلار به اتحاد COVAX متعهد شد.

جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی ، به خبرنگاران سرنشین Air Force One گفت که کاخ سفید به تعدادی از تاکتیک ها برای افزایش ذخایر واکسن و تولید خارج از کشور متعهد است.

سالیوان گفت: “همه ما درمورد این ایده دور هم جمع شده ایم كه نیاز به افزایش واكسن داریم به روشهای مختلف و تقسیم بیش از دوزهای خود.” “ما در مورد این موضوع چیزهای بیشتری برای گفتن خواهیم داشت که به افزایش ظرفیت تولید در سراسر جهان کمک می کند.”

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir