[ad_1]

واشنگتن – رئیس جمهور بایدن قول داده است که ایالات متحده در ماه های آینده شاهد محاصره جدیدی نخواهد بود ، اگرچه او نسبت به نسخه جدید تاج ویروس دلتا هشدار داده است ، که بسیار قابل حمل تر از سایر نسخه های بیماری زا است.

این نوع از هند سرچشمه می گیرد و در بهار در انگلستان تاسیس می شود. گسترش سریع آن منجر به نخست وزیری انگلیس بوریس جانسون شد. بازگشایی قرار بود در 21 ژوئن انجام شود ، اما توسط ویروس جدید نابود شد.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری شیوع دلتا در ایالات متحده را در حال رشد در نظر گرفته اند و همین باعث شده برخی نگران این باشند که ایالات متحده ، درست همانطور که جامعه از یک بیماری همه گیر 15 ماهه ناشی از بدبختی دوباره در حال ظهور است.

، بایدن سعی کرد در مورد سناریوی مشابه انگلیس اطمینان حاصل کند ، وعده داد که هیچ محاصره جدیدی وجود نخواهد داشت. اقدامات انسداد در ماه مه و ژوئن در بسیاری از کشور برداشته شد ، فقط برای بازگشت

رئیس جمهور جو بایدن درباره دستیابی به 300 میلیون عکس واکسیناسیون علیه COVID-19 در سالن غذاخوری ایالتی کاخ سفید در روز جمعه ، 18 ژوئن 2021 ، در واشنگتن صحبت می کند.  (ایوان ووچی / AP)

رئیس جمهور جو بایدن درباره دستیابی به 300 میلیون عکس واکسیناسیون علیه COVID-19 در سالن غذاخوری ایالتی کاخ سفید در روز جمعه ، 18 ژوئن 2021 ، در واشنگتن صحبت می کند. (ایوان ووچی / AP)

رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار و به دنبال آن اظهارات وی در مورد اقدامات واکسیناسیون ملت گفت: “در جایی که مردم هر دو عکس را دریافت کرده باشند ، بعید است گزینه دلتا منجر به چیزی شود.” سیصد میلیون دوز واکسن کرونا ویروس داده شده و 7/44 درصد از جمعیت آمریکا کاملاً واکسینه شده اند.

اما آنچه بایدن و مقامات بهداشت عمومی نگران کننده است تفاوت های جغرافیایی و همچنین مشخصات جمعیتی است. در حالی که ، به عنوان مثال ، 63.5 درصد از کل جمعیت ورمونت واکسینه شده بودند ، تنها 33.5 درصد از لوئیزیانا مایع سازی ویروس کرونا کردند. چهارده ایالت تا صبح جمعه کمتر از 40 درصد از ساکنان خود را واکسینه کرده بودند (کودکان زیر 12 سال هنوز در ایالات متحده مجوز واکسیناسیون ندارند).

بایدن گفت: “گزینه دلتا می تواند باعث کشته شدن افراد بیشتری شود که افراد واکسینه نشده اند.” گفته می شود این نوع 60 درصد نسبت به سویه اصلی ویروس کرونا حساس است. و واکسیناسیون جزئی به همان نسبت در برابر سایر سویه ها.

بایدن دعا کرد: “اگر یک شلیک دارید ، شلیک دوم را انجام دهید – در اسرع وقت”.

هنگامی که ساختمان امپایر استیت واکسن COVID-19 را در رصدخانه خود در 18 ژوئن 2021 در نیویورک ارائه داد ، یک کارگر بهداشتی این واکسن را تجویز کرد.  (مونیکا شیپر / گتی ایماژ برای Empire State Realty Trust، Inc.)

هنگامی که ساختمان امپایر استیت واکسن COVID-19 را در رصدخانه خود در 18 ژوئن 2021 در نیویورک ارائه داد ، یک کارگر بهداشتی این واکسن را تجویز کرد. (مونیکا شیپر / گتی ایماژ برای Empire State Realty Trust، Inc.)

اگرچه برخی از محدودیت های ویروس کرونا در سرتاسر کشور همچنان پابرجاست ، اما این ایالت ها نیز به دلیل نرخ پایین واکسیناسیون بیشتر در معرض خطر نوع دلتا قرار دارند ، در بیشتر موارد سریعترین رد چنین محدودیت هایی است. در عین حال ، پیش بینی چگونگی واکنش مقامات ایالتی و شهرداری در برابر فشار دلترا غیرممکن است ، به ویژه اینکه آنها ، نه دولت فدرال ، تصمیم می گیرند که چه موقع فضاهای عمومی و مشاغل را تعطیل کنند.

بایدن هدف خود را برای واکسیناسیون 70 درصد افراد مسن آمریکایی تا آخر هفته 4 جولای تعیین کرده است. به نظر می رسد هدف نمادین در دستان او باشد ، اگرچه سرعت واکسیناسیون در هفته های اخیر به طور قابل توجهی کند شده است. و حتی هنگام هشدار نسبت به نسخه جدید ، رئیس جمهور قول داد که “تابستان آزادی” در راه باشد.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir