بایدن ممکن است در تاریخ 4 ژوئیه به هدف واکسیناسیون برسد ، اما میلیون ها آمریکایی واکسینه نشده تابستان امسال COVID را زنده نگه می دارند


طبق آخرین آمار ، یک احتمال واقعی وجود دارد که آمریکا به هدف بلند پروازانه رئیس جمهور بایدن مبنی بر دادن حداقل یک واکسن علیه COVID-19 به 70 درصد بزرگسالان در ایالات متحده برسد.

هنوز بهترین مشاور COVID بایدن ، دکتر آنتونی فاوچی ، آخر هفته را با آمریکایی ها گذراند و “پیروزی را زود اعلام نکرد ، زیرا هنوز راههایی وجود دارد.”

برای دیدن اینکه چطور هر دو همزمان می توانند واقعیت داشته باشند ، نگاه کنید به آنچه اکنون در شهرستان مسا ، کلرادو و شمال میسوری اتفاق می افتد.

در سطح ملی ، پیش بینی COVID-19 آمریکا از زمان آغاز بحران بهترین است. در دو هفته گذشته ، به طور متوسط ​​به پایین ترین سطح از مارس گذشته. بستری شدن در بیمارستان در مدت مشابه 22 درصد کاهش یافته است. مرگ و میر 44 درصد کاهش یافته است. و به دلیل واکسیناسیون گسترده ، این روندهای ملی هیچ نشانه ای از توقف ندارند.

در حقیقت ، 70 درصد بزرگسالان در ایالات متحده اکنون می توانند حداقل تا حدی توسط روز استقلال ، هدف بایدن ، واکسینه شوند ، زمانی که 56 درصد بزرگسالان در ایالات متحده حداقل یک سکته مغزی داشتند. در کمتر از یک ماه ، این تعداد با 7 واحد افزایش به 63 درصد رسید. برای رسیدن به 7 امتیاز دیگر در ماه آینده ، هر روز حدود 550،000 بزرگسال طول می کشد تا اولین عکس های خود را بدست آورند. قبل از روز یادبود ، ایالات متحده هر روز بود ، و.

رئیس جمهور جو بایدن درباره برنامه پاسخ COVID-19 و واکسیناسیون در کاخ سفید در واشنگتن در 12 مه 2021 صحبت می کند (کوین لامارک / رویترز)

رئیس جمهور جو بایدن در مورد برنامه پاسخ COVID-19 و واکسیناسیون در کاخ سفید در واشنگتن در 12 مه 2021 صحبت می کند (کوین لامارک / رویترز)

و اما یک خبر منفی برای همه خبرهای خوب وجود دارد. حتی اگر 70 درصد بزرگسالان در ایالات متحده باشند هستند تا حدی تا 4 ژوئیه واکسینه می شود ، این امر همچنان 30 درصد بزرگسالان را واکسینه نمی کند – و تعداد کمی از آنها احتمالاً به زودی نظر خود را تغییر خواهند داد به گفته یک ، فقط 8 درصد از بزرگسالان واکسینه نشده می گویند که در اسرع وقت شلیک می خواهند و یا قصد دارند در سه ماه آینده این کار را انجام دهند. در همین حال ، هیچ کس زیر 12 سال قبل از سپتامبر و.

به طور خلاصه ، بیش از 40 درصد از کل جمعیت – بیش از 140 میلیون آمریکایی ، از جمله کودکان – احتمالاً واکسینه نشده در این تابستان باقی خواهند ماند. و در بعضی جاها تعداد افراد واکسینه نشده بیشتر از جاهای دیگر خواهد بود.

وقتی فائوتی از اعلام زودرس پیروزی هشدار می دهد و اصرار می ورزد که “هنوز راههایی وجود دارد که باید طی شود” ، منظور او این است.

اما وقتی وضعیت اضطراری به پایان رسید و COVID هنوز در جریان است ، آمریکا چگونه خواهد بود؟

این مسئله مرحله بعدی همه گیری آمریکا را تعیین می کند. . تجارت کاملاً باز خواهد بود. زندگی تا حد زیادی به حالت عادی برمی گردد. با این حال ، بعضی از جوامع در معرض COVID آسیب پذیر خواهند بود ، بیشتر به این دلیل که آنها ترجیح داده اند این وضعیت را ادامه دهند.

تارا کرک سل ، دانشمند ارشد مرکز بهداشت هاپکینز ، گفت: “متأسفانه ، این گروه از افرادی که ضد واکس هستند یا در نهایت به این بیماری حساس می شوند ، در جیب آنها خواهد بود.” “به طور مساوی بین مردم توزیع نخواهد شد.”

پرستاران در ماه مارس سرنگ را با واکسن COVID-19 در یک سایت واکسیناسیون انبوه در کانزاس سیتی ، میسوری پر کردند.  (Orlin Wagner / AP)

پرستاران در ماه مارس سرنگ را با واکسن COVID-19 در یک سایت واکسیناسیون انبوه در کانزاس سیتی ، میسوری پر کردند. (Orlin Wagner / AP)

که ما را به شهرستان Mesa ، کلرادو و شمال میسوری می برد.

حتما بخوانید:
سرانجام آمریکا از خواب همه گیر خود بیدار می شود

در سراسر کشور ، ایالات متحده به طور متوسط ​​5 مورد روزانه در هر 100000 نفر جمعیت دارد. اما دو شهرستان روستایی در شمال میسوری – و – قبل از اینکه گزارش روز یادبود متوقف شود ، حوادث روزانه جدید را بیش از 25 برابر ثبت کردند. در دو هفته گذشته ، موارد COVID-19 به شدت جهش کرده است. بیش از 18 درصد آزمایشات مثبت است (در مقایسه با 2 درصد در سطح ملی). بستری شدن در بیمارستان نیز در حال افزایش است.

به گفته مقامات محلی ، این مشکل سه برابر است. نه لین و نه لیوینگستون تحت تأثیر امواج قبلی COVID قرار نگرفته اند ، به این معنی که اکنون موارد بیشتر از هر زمان دیگری است و ایمنی طبیعی نسبتاً کم است. در همین حال ، فقط 30 درصد از جمعیت واکسینه شده به طور کامل – 11 امتیاز کمتر از متوسط ​​کشور. و “همه چیز کاملاً باز است” از نظر محدودیت ها ، به عنوان یک افسر بهداشت عمومی.

کریستا نبلوک ، مدیر بهداشت شهرستان لین توضیح داد: “پس از فارغ التحصیلی ، ما مدارسی داشتیم که برای بزرگسالان سفر می رفت و دانش آموزان 4 تا 6 ساعت همه با هم در اتوبوس بودند.” “کودکان علائمی پیدا می کنند و همچنان به جشن ادامه می دهند. و آنها فقط در روز دوشنبه آزمایش شدند ، بعد از اینکه تعداد قابل توجهی از افراد را حلقه زدند و آلوده کردند. “

انعطاف پذیری طولانی مدت ماسک ، همراه با دستورالعمل های تغییر CDC ، شری ولدون ، یکی از همکارانش در Neblock در شهرستان لیوینگستون ، اضافه کرد که تقریباً دیگر چهره ای پوشیده نیست.

وی وقتی به بازی های بیس بال و بسکتبال در شهرها دیدم و هیچ کس ماسک به دست ندارد به “ایندیپندنت” گفت: “من فقط کوچک می شوم.” “

در همان زمان ، میزان واکسیناسیون روزانه در میسوری به کمتر از یک چهارم اوج خود در آوریل کاهش یافت.

تابلوی COVID-19 که از طرفداران می خواهد ماسک خود را بزنند ، از قسمت نگهدارنده نوشیدنی در طبقه بالای Coors Field عبور می کند ، قبل از اینکه Rockies Colorado اواخر پنجشنبه ، 13 مه 2021 ، در دنور در یک بازی بیس بال میزبان قرمزهای Cinninnati باشد.  (دیوید زالوبوفسکی / AP)

تابلوی COVID-19 که از طرفداران می خواهد ماسک خود را بزنند ، از قسمت نگهدارنده نوشیدنی در طبقه بالای Coors Field عبور می کند قبل از اینکه کوههای راکی ​​کلرادو اواخر پنجشنبه ، 13 مه 2021 ، در دنور در یک بازی بیس بال میزبان قرمزهای سین سیناتی باشد. (دیوید زالوبوفسکی / AP)

ولدون گفت: “من می گویم که اکثریت افراد 65 سال به بالا هستند ، که ما پاسخ خوبی از آنها دریافت کرده ایم و آنها را بهبود بخشیده و اطمینان حاصل کرده ایم که در اینجا موجود هستند.” وی افزود ، فراتر از این گروه ، حتی ترغیب کارمندان بهداشت برای واکسیناسیون نیز کار دشواری است.

بسیاری از جوامع کشور هنوز به قالب Linn / Livingston پاسخ می دهند: نسبتاً کم ایمنی در برابر تماس قبلی ، همراه با سطح واکسیناسیون نسبتاً کم. در جهانی بدون ماسک و فاصله اجتماعی ، آنها همچنان در معرض خطر هستند.

“وقتی مردم می گویند چرا [is this happening?]، اولین نظر یا فکر من این است: “شما اگر اخراج کنید این مشکل را نخواهید داشت” ، ولدون گفت.

در همین حال ، وضعیت در شهرستان مسا ، کلرادو ، تهدید کمی متفاوت را نشان می دهد. در آنجا ، COVID قبل و به طور متوسط ​​تعداد روزانه موارد (33 نفر در هر 100000 نفر) افزایش یافته است. اما حتی این تعداد تقریباً هفت برابر بیشتر از متوسط ​​ملی فعلی است و قبل از روز یادبود ، در دو هفته گذشته 30 درصد افزایش یافته است.

چرا؟ این ممکن است مربوط به کشفی باشد که مقامات محلی در اوایل ماه مه کشف کردند: این که نسخه بسیار مسری COVID-19 در پشت اپیدمی مرگبار بهار در هند ، که شامل شهر گرند پیوند است ، بود.

حتما بخوانید:
جدید ترین شرایط اخذ ویزای کانادا ( 2021 )

همانند تمام انواع COVID ، واکسن های تأیید شده تقریباً در برابر B.1.617.2 کاملاً محافظت می کنند. اما آنها فقط به طور کامل واکسینه شده اند.

“از آن 20 نفر [B.1.617.2 cases] از آنها می دانیم ، همه بجز دو مورد واکسینه نشده اند – و هر دو فقط یکی از این دو واکسیناسیون را انجام داده اند “، جف کیور ، مدیرعامل بهداشت عمومی شهرستان مسا گفت.

دکتر دنور و روزنامه نگار پزشکی ، دکتر دیو هندا ، می گوید: “این در واقع کلید اصلی است.” “این یک نوع واگیر بیشتر است. … اگر واکسن نزنید ، محافظت نمی شوید. “

یک مسافر تصویری از واکسن دریافت می کند

هنگام افتتاحیه برنامه واکسیناسیون عمومی MTA در ایستگاه مترو بروکلین در شهر نیویورک در 12 مه 2021 ، یک مسافر عکسی از واکسن ویروس کرونا ویروس جانسون و جانسون (COVID-19) دریافت می کند (برندان مک درمید / رویترز)

در کلرادو ، این اعداد یک داستان واضح را درباره این که چه کسی بیمار می شود و چه کسی بیمار نیست ، بیان می کنند. به گفته حدود 500 نفر ، آنها در سراسر کشور با COVID-19 در بیمارستان بستری هستند – و “تقریباً همه آنها … واکسینه نشده اند.” به طور مشابه ، CPR گزارش داد که “پزشکان در بیمارستان هایی که بیماران COVID-19 را در این کشور معالجه می کنند ، نمی توانند مرگ یک فرد واکسینه شده را به یاد بیاورند.” و هنگامی که وزارت بهداشت کلرادو اخیراً هم موارد COVID-19 و هم واکسیناسیون علیه واکسیناسیون را برنامه ریزی کرد ، آنها دریافتند که “در مناطق دنور و کوهستان ها میزان واکسیناسیون بالاتر است. [are] من موارد کمتر و بستری در بیمارستان را می بینم “- در حالی که” تعداد بیشتری از مردم به دلیل ویروس بیمار می شوند و در بیمارستان بستری می شوند “در” شهرستانهایی مانند ال پاسو ، پوبلو ، ولد و مسا [that] سرانه واکسیناسیون کمتری ثبت کرده اند. “

اعداد ملی نیز از همین الگوی پیروی می کنند. به عنوان مثال ، A دریافت که آمریکایی های واکسینه نشده در بیمارستان بستری شده و در اثر COVID-19 در سطوح قابل توجهی بالاتر از آمریکایی ها به طور کلی درگذشتند. در چندین کشور ، ویروس به همان سرعت در جزر و مد زمستان در میان واکسینه نشده انتشار می یابد.

البته ، مقیاس تهدید بسیار کمتر از آن زمان است. در حال حاضر ، شهرستانهای لین و لیوینگستون به طور متوسط ​​حدود 20 مورد جدید در هر روز مبتلا به COVID دارند. مسا به طور متوسط ​​50 است. این موارد شیوع عظیمی نیستند که مثلاً در تعطیلات لس آنجلس را ویران کردند. بیش از 165 میلیون آمریکایی واکسینه شده اند ، از جمله 86 درصد افراد مسن (یعنی افرادی که بیشتر اوقات بیمار می شوند یا بر اثر COVID می میرند). هرچه تعداد ایمنی افراد بیشتر باشد ، یافتن میزبان بعدی برای ویروس دشوارتر است. تا حدی ، آمریکایی های واکسینه شده از آمریکایی های واکسینه نشده در برابر خود محافظت می کنند.

این همچنان ادامه خواهد داشت. اما چه کسی می داند که در هنگام ظهور گزینه های جدید یا هنگامی که هوا جوامع واکسینه شده بیشتری را به داخل خانه هدایت می کند ، مصونیت افراد چه میزان محافظت می کند. آیا خوشه های جدیدی مانند لین ، لیوینگستون و مسا ظهور خواهند کرد؟ آیا بیماری و مرگ به دنبال خواهد داشت؟

مردم در 12 آوریل 2021 در لس آنجلس ، کالیفرنیا منتظر واکسیناسیون علیه بیماری ویروس کرونا (COVID-19) هستند (لوسی نیکلسون / رویترز)

مردم در 12 آوریل 2021 در لس آنجلس ، کالیفرنیا منتظر واکسیناسیون علیه بیماری ویروس کرونا (COVID-19) هستند (لوسی نیکلسون / رویترز)

تا آنجا که به COVID مربوط می شود ، هر آماری – هرچند اندک – نشان دهنده زندگی متفاوت انسان است. هفته گذشته یک کودک پس از گذراندن آزمایش نوع B.1.617.2 – اولین مرگ کودکان COVID در شهرستان ، در شهرستان Mesa درگذشت. ، کودک قبل از واجد شرایط بودن واکسن در گروه سنی در بیمارستان بستری شد – و پس از مذاکره COVID توسط یکی از اعضای خانواده.

آیا این نسبتاً واکسینه شده است؟ آیا اگر این کودک زنده بودند هنوز زنده بود؟ 500 نفر دیگر در سراسر کشور که امروز ، فردا و پس فردا به دلیل ابتلا به COVID درگذشتند ، چطور؟

برای بیشتر آمریکایی ها ، واکسینه شده و واکسینه نشده ، در صورتی که قبلاً این اتفاق نیفتاده باشد ، در هفته ها و ماه های آینده زندگی طبیعی از سر گرفته می شود. تفاوت در این است که اگرچه اکنون قدرت جلوگیری از تقریباً همه بیماری ها و مرگ را داریم ، آمریکایی های واکسینه نشده زندگی با درجاتی از آن را انتخاب می کنند.

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaGeciktiriciMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma