[ad_1]

رئیس جمهور منتخب جو بایدن روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که تیم وی در تلاش است تا واکسن ویروس کرونا را برای وی تهیه کند و وی تصمیم دارد دوزهای خود را از طریق دوربین دریافت کند.

وی گفت: “ما اکنون روی آن کار می کنیم.” “من نمی خواهم از خط جلوتر بروم ، اما می خواهم مطمئن شوم كه به مردم آمریكا نشان می دهیم كه گرفتن آن ایمن است. آنها در حال حاضر روی این طرح کار می کنند. و وقتی این کار را انجام می دهم ، این کار را در جمع انجام می دهم تا همه شما شاهد باشید که من این کار را کردم. “

بایدن 78 ساله قبلاً متعهد شده بود که واکسن ویروس کرونا را دریافت کند.

به عنوان توزیع اولین دوزهای اضطراری واکسن COvID-19 Pfizer ، که توسط سازمان غذا و دارو مجاز است ، دکتر آنتونی فاوچی ، متخصص برجسته بیماری های عفونی کشور ، روز سه شنبه پیشنهاد کرد که بایدن و معاون رئیس جمهور تازه انتخاب شده کامالا هریس دوزهای خود را “در اسرع وقت” دریافت کنید.

فاوسی گفت: “به دلایل امنیتی ، من واقعاً به شدت احساس می كنم كه باید هرچه سریعتر آنها را واكسین كنیم.” “شما می خواهید وقتی ژانویه وارد ریاست جمهوری شود کاملاً محافظت شود. بنابراین این توصیه جدی من خواهد بود. “

در هفته های اخیر تعداد عفونت های جدید COVID-19 به طرز چشمگیری افزایش یافته است. این بیماری اکنون بیش از 300000 آمریکایی را کشته است. دفتر بایدن روز چهارشنبه گفت كه یك روزنامه نگار در مطبوعات آزمایش ویروس مثبت داشته است. با این حال ، گفته می شود که خبرنگار هرگز با رئیس جمهور منتخب ارتباط نزدیک نداشته است ، اگرچه یکی از افسران ارتباطی بایدن “با احتیاط فراوان” خود را منزوی می کند.

رئیس جمهور منتخب جو بایدن در سفر به ویلمینگتون برای سفر به جورجیا در فرودگاه قلعه نو در قلعه نو ، دلاور در 15 دسامبر سال 2020 با خبرنگاران صحبت می کند (مایک سگار / رویترز)
رئیس جمهور منتخب جو بایدن هنگام خروج از ویلمینگتون ، دل ، برای یک سفر تبلیغاتی به جورجیا روز سه شنبه با خبرنگاران صحبت کرد. (مایک سگار / رویترز)

دکتر دارا کاس ، دانشیار پزشکی فوریت های پزشکی در دانشگاه کلمبیا و دستیار پزشکی در یاهو نیوز ، با تکرار فاوسی گفت: دریافت بایدن و هریس برای هر دو دوز واکسن Pfizer قبل از باز شدن در 20 ژانویه “حیاتی” است.

“بسیار مهم است که آن را فعال کنید. واکسیناسیون اکنون هوشمند است زیرا تا زمان روی کار آمدن واکسن کاملاً واکسینه خواهد شد. ” نظرسنجی اخیر بنیاد خانواده قیصر نشان داد که 27 درصد از پاسخ دهندگان احتمالاً یا به طور قطع واکسن ویروس کرونا دریافت نخواهند کرد. سطح شک و تردید در میان آمریکایی های غیر آمریکایی به مراتب بیشتر است ، فقط 14 درصد سیاه پوستان و 34 درصد اسپانیایی ها گفته اند که آنها ایمن بودن واکسن را باور دارند.

فاوسی به رئیس جمهور ترامپ و مایک پنس معاون رئیس جمهور توصیه کرد که واکسن را در اسرع وقت دریافت کنند. اگرچه رئیس جمهور روز یکشنبه در توئیتر خود اعلام کرد که هنوز “قرار نیست واکسن دریافت کند” ، اما اعضای دولت وی اشاره کردند که واکسیناسیون به نفع رئیس جمهور – و کشور است.

جروم آدامز ، جراح آمریکایی روز دوشنبه به سی ان ان گفت: “من به طور گسترده خواهم گفت که واکسیناسیون برای رهبران جهان از نظر ادامه عملیات مهم است.”

ترامپ در پاییز به این بیماری مبتلا شد ، هرچند هنوز مشخص نیست که وی برای اولین بار از کجا مثبت بوده و بیماری وی تا چه حد شدید است. وی تنها سه روز بعد از مرکز پزشکی نظامی ملی والتر رید مرخص شد و کمتر از یک هفته پس از علنی شدن تشخیص بیماری ، در فلوریدا کمپین زد.

روز سه شنبه ، کیلی مک انانی ، سخنگوی کاخ سفید گفت که ترامپ “کاملاً برای دریافت واکسن باز است” و وقتی “تیم پزشکی وی بهترین را تشخیص داد” آن را دریافت می کند.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، هنگام ورود به مرکز پزشکی ملی پزشکی ، از هلی کوپتر Marine One پیاده می شود و پس از آن رئیس ستاد کاخ سفید ، مارک میدوز
رئیس جمهور ترامپ پس از اعلام آزمایش مثبت ویروس کرونا در 2 اکتبر از سوی کاخ سفید ، به مرکز پزشکی ملی پزشکی والتر رید می رسد (جوشوا رابرتز / رویترز)

در تعطیلات آخر هفته ، ترامپ اعلام کرد که برنامه دستیابی زودرس کارکنان کاخ سفید به واکسن را به تعویق می اندازد و در توئیتی نوشت: “آنها باید واکسن را کمی بعد در برنامه دریافت کنند ، مگر اینکه به صراحت مورد نیاز باشد.” و کاس گفت که خواه کارمندان زودتر واکسینه شوند یا نه ، اقدامات بهداشت عمومی کاخ سفید باید در جای خود باقی بماند.

کاس گفت: “این واکسن از شخص واکسینه شده در برابر بیماری یا مرگ محافظت می کند.” “ما نمی دانیم که آیا شما را از شیوع ویروس محافظت می کند یا خیر. بنابراین کارکنان واکسیناسیون نباید اقدامات بهداشت عمومی را که باید در کاخ سفید معرفی شود تغییر دهند. نمی توان با اطمینان گفت که در مورد اواسط نمایش چه چیزی می گوید. “

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir