[ad_1]

واشنگتن – رئیس جمهور بایدن روز پنجشنبه اعلام کرد که هدف اولیه خود را برای واکسیناسیون 100 میلیون آمریکایی در 100 روز نخست کار خود دو برابر خواهد کرد. هفته گذشته بایدن پس از دستیابی به این هدف ، هدف جدیدی را اعلام كرد و قول داد كه تا 30 آوریل 200 میلیون واكسن ایجاد كند ، زمانی كه به 100 روزه برسد كه در گذشته برای ارزیابی دستور كار رئیس جمهور استفاده شده بود.

بایدن در افتتاحیه اولین کنفرانس مطبوعاتی خود از زمان تصدی مقام خود گفت: “من می دانم که این بلند پروازانه است.” “دو برابر هدف اصلی ما. اما هیچ کشوری در دنیا به آنچه ما انجام می دهیم نزدیک نشده است – حتی نزدیک هم نیست. و من معتقدم ما می توانیم این کار را انجام دهیم. “

بایدن برای رسیدن به این هدف 36 روز فرصت دارد. طبق اطلاعاتی که روز پنجشنبه توسط دکتر روچل والنسکی ، مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری نقل شده ، روزانه حدود 2.5 میلیون واکسیناسیون انجام می شود. و با افزایش تولید واکسن ، میزان روزانه ممکن است به طور قابل توجهی افزایش یابد (وجود دارد در حال حاضر بیش از 3 میلیون نفر است، گرچه به طور مداوم نیست).

جو بایدن

رئیس جمهور جو بایدن روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری. (ایوان ووچی / AP)

دکتر جاناتان راینر از دانشگاه جورج واشنگتن در مصاحبه ای با جیک تاپر سی ان ان ، تخمین زد که بایدن “در حدود یک هفته دیگر ، بنابراین بیهوده” به مرز 200 میلیون خواهد رسید. با این حال ، دکتر راینر تخمین می زند که پنج ماه دیگر طول خواهد کشید تا ایمنی برای گله حاصل شود ، نقطه ای که در آن جمعیت به اندازه کافی زیاد تلقیح می شوند تا گسترش جامعه را متوقف کنند.

برای اینکه ایالات متحده به مصونیت گله برسد ، باید حدود 80٪ از جمعیت کشور واکسینه شوند (یا بعد از ابتلا به ویروس کرونا ، آنتی بادی های طبیعی داشته باشند). طبق گفته کاخ سفید ، حدود 13 درصد آمریکایی ها واکسینه شده اند و بیش از 20 درصد آمریکایی ها آلوده به ویروس کرونا هستند. (احتمالاً بین این دو جمعیت همپوشانی وجود دارد.)

بایدن از تولید سریع واکسن ها بهره مند شده است. این واکسن ها در ماه های آخر ریاست جمهوری ترامپ از طریق مشارکت خصوصی و عمومی به نام Operation Warp Speed ​​تولید شده اند. بایدن از قدرت فدرال برای سرعت بخشیدن به این تولید استفاده کرد.

دولت ترامپ تا اواسط ژانویه هر روز 900000 نفر را واکسینه می کند ، اما نوعی زیرساخت ملی را ایجاد نکرد که به گفته کارشناسان بهداشت عمومی برای تلقیح میلیون ها نفر مورد نیاز باشد.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir