با حمایت بایدن ، تئوری نشت آزمایشگاه COVID به سمت پایین حرکت می کند


واشنگتن – برای ماه ها ، این ایده که ویروس کرونا از آزمایشگاه چینی در حال مطالعه یک بیماری عفونی است ، به عنوان یک تئوری توطئه ، وسیله ای برای دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا و طرفدارانش ، برای انحراف س questionsالات درمورد استفاده از بیماری همه گیر ، کنار گذاشته شده است.

این وضعیت در هفته جاری تغییر یافت ، وقتی دولت بایدن منشا ویروس را زیر س questionال برد ، حتی با کاهش بیماری همه گیر در ایالات متحده. این تغییر شواهد جدیدی را نشان نمی دهد که نشان می دهد ویروس از آزمایشگاه چین فرار کرده است. بلکه شیفت تأیید می کند که در مورد چگونگی ویروس برای اولین بار انسان را آلوده کرده است تا این احتمال را رد کند.

ابتدا ، خاویر بتسرا ، وزیر بهداشت فدرال ، روز سه شنبه از سازمان بهداشت جهانی خواست تحقیقات جدیدی را درباره منشا ویروس آغاز کند. وی امیدوار است که چنین تحقیقاتی “استقلال برای ارزیابی کامل منبع ویروس و روزهای اولیه شیوع” را به دست آورد ، اشاره ای واضح به عدم شفافیت پکن.

خاویر بسرا ، دبیر وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده ، پس از گشت و گذار در اتاق اورژانس برای اطمینان از ورود کودکان مهاجر بی سرپرست به مرکز همایش های لانگ بیچ در 13 مه 2021 در لانگ بیچ ، کالیفرنیا صحبت کرد.  (پاتریک تی فالون / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

خاویر Besera ، دبیر وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده ، پس از گشت و گذار در اتاق اورژانس برای اطمینان از ورود کودکان مهاجر بدون همراه به مرکز همایش های لانگ بیچ در 13 مه 2021 در لانگ بیچ ، کالیفرنیا صحبت کرد. (پاتریک تی فالون / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

از همه مهمتر ، روز چهارشنبه ، رئیس جمهور بایدن وارد مسئله مبدا شد. در بیانیه ای که توسط کاخ سفید منتشر شد ، بایدن از جامعه اطلاعاتی خواست تا ظرف 90 روز آینده گزارشی تهیه کند ، که باید شامل “به روزترین تجزیه و تحلیل آنها در مورد منشا COVID-19 ، از جمله اینکه آیا از آن ناشی شده است تماس انسان با یک حیوان آلوده “یا از یک حادثه آزمایشگاهی. “

حتما بخوانید:
شیاف تنگ کننده واژن موجود در داروخانه ها (شیاف ماریانا)

در اواخر روز ، معاون دبیرکل کارین ژان پیر اعلامیه را “ادامه” علاقه رئیس جمهور به بیماری همه گیر توصیف کرد. به نظر واضح است که این علاقه و نارضایتی چین نیز افزایش یافته است

ژان پیر گفت: “ما باید به نتیجه کار برسیم.” “ما باید منشأ COVID-19 را بهتر درک کنیم.” وی افزود که چین نیاز به “همکاری کامل تر” نسبت به قبل با محققان بین المللی دارد.

سازمان بهداشت جهانی اوایل سال جاری گزارشی منتشر کرد که به نظر می رسد این فرضیه مشهور را مبنی بر پریدن ویروس بر روی مردم در بازار آزاد در ووهان ، محل فروش حیوانات وحشی ، تایید می کند. اما حتی رئیس سازمان بهداشت جهانی ، دکتر تدروس آدانوم گبریزوس ، نیز اذعان داشت كه دسترسی محققان به م institutionsسسات چینی محدود است.

دیوید آ. رلمن ، میکروبیولوژیست استنفورد در آن زمان به یاهو نیوز گفت: “فرضیه آزمایشگاه زنده و خوب است.” به نظر می رسد هر چه بیشتر دانشمندان به این دیدگاه نزدیک می شوند ، این واقعیت تغییر می کند که ترامپ دیگر در توییتر درباره “ویروس چینی” نمی نویسد یا نظریه های توطئه را از کاخ سفید منتشر نمی کند.

همانطور که یاهو نیوز برای اولین بار گزارش داد ، جامعه اطلاعاتی تحقیق در مورد ریشه ویروس کرونا را در آوریل سال گذشته آغاز کرد. تحلیلگران به طور خاص بر این موضوع متمرکز شده اند که آیا ویروس از انستیتوی ویروس شناسی ووهان به دلیل اقدامات ضعیف امنیت زیستی “فرار” کرده است.

نمای هوایی آزمایشگاه P4 (L) را در م Instituteسسه ویروس شناسی ووهان در ووهان در استان مرکزی هوبئی در چین در 17 آوریل 2020 نشان می دهد (Hector Retamal / AFP از طریق گتی ایماژ)

نمای هوایی آزمایشگاه P4 (L) را در انستیتوی ویروس شناسی ووهان در ووهان در استان هوبئی در مرکز چین در 17 آوریل 2020 نشان می دهد (Hector Retamal / AFP از طریق گتی ایماژ)

کاخ سفید جامعه اطلاعاتی را در مورد اینکه ویروس از یک بازار یا آزمایشگاه ناشی می شود ، تقسیم می کند. در بیانیه روز چهارشنبه گفته شده است که موضع اکثر آژانس های اطلاعاتی این است که “در حال حاضر اطلاعات کافی برای تخمین یکی از موارد دیگر وجود ندارد.”

حتما بخوانید:
سدان مد بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی

هنوز هیچ مدرکی وجود ندارد که ادعا کند ویروس به عنوان بیو سلاح تولید شده است. با این حال ، جمهوری خواهان همچنان به دولت بایدن فشار می آورند که آیا ممکن است موسسه ملی بهداشت به طور ناخواسته بودجه تحقیقاتی را در موسسه ویروس شناسی ووهان تأمین کرده باشد که عامل بیماری ویروس کرونا را صرفاً برای اهداف تجربی فشرده می کند.

درخواست بایدن برای تحقیق جدید در حالی است که وی همچنین اظهار داشت که ایالات متحده برای حفظ برتری اقتصادی و مقابله با رشد چین به برنامه زیرساختی خود نیاز دارد.

ترامپ چین را به عنوان هدف اصلی سیاست خارجی قرار داده و بسیاری او را به افزایش احساسات ضد آسیایی در آخرین سال حضور خود در کاخ سفید متهم کرده اند. سخنان بایدن تغییر کرده است ، اما خصومت بین پکن و واشنگتن همچنان وجود دارد. درخواست رئیس جمهور برای تحقیق جدید در مورد منشا ویروس کرونا بعید است که به کاهش تنش کمک کند ، به ویژه از آنجا که رهبران چین در برابر اتهامات همه گیری کاملاً مقاوم هستند.

رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن با کارمندان آژانس مدیریت اضطراری فدرال (FEMA) در مقر خود ملاقات می کند تا جلسه توجیهی طوفان های آتلانتیک را در واشنگتن دی سی دریافت کند ، 24 مه 2021 (اولین) هاوکستین / رویترز)

رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن با کارمندان آژانس مدیریت اضطراری فدرال (FEMA) در مقر خود ملاقات می کند تا جلسه توجیهی طوفان های آتلانتیک را در واشنگتن دی سی دریافت کند ، 24 مه 2021 (اولین) هاوکستین / رویترز)

در بیانیه بایدن از چین خواسته شده است تا با “تحقیقات بین المللی كامل ، شفاف و مبتنی بر شواهد و اطمینان از دستیابی به همه داده ها و شواهد مربوطه” همکاری كند. بعید است پکن با چنین خواسته هایی موافقت کند. محققان WHO فقط دسترسی ناپایدار به کارمندان موسسه ویروس شناسی ووهان را دریافت کردند.

روز چهارشنبه از ژان پیر سخنگوی کاخ سفید سال شد که اگر چین حاضر به همکاری نباشد ، چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت. او به این س answerال پاسخ نداد.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma