[ad_1]

بارسلونا ، اسپانیا – روز دوشنبه ، میلیون ها کودک خردسال در سراسر انگلیس در اتوبوس ها جمع شدند و برای اولین روز دبستان از تعطیلات کریسمس بازگشتند – اقدامی که توسط شورای مشاوران علمی دولت انگلیس به شدت دلسرد شد اما بوریس جانسون نخست وزیر آن را تشویق کرد. ، که روز یکشنبه به بی بی سی نیوز گفت با وجود افزایش موارد ویروس کرونا ویروس جدید و مسری ، “مدارس ایمن هستند” و “خطر برای کودکان ، جوانان واقعا بسیار بسیار کوچک است” .

دوشنبه شب اما به سبک علامت تجاری وی ، جانسون ، با 30 درصد افزایش در بستری شدن در یک هفته ، همه مدارس را تعطیل کرد – حداقل برای هفت هفته – با قفل محکم در سراسر انگلیس ، به انگلیسی ها توصیه کرد که در خانه و به حداقل رساندن هر گونه تماس با هر کس دیگری در خارج از خانه آنها. لورا مک کینی ، ستون نویس روزنامه گاردین در لندن ، تعجب بسیاری را با نوشتن در توییتر خلاصه کرد: “برای اینکه روشن شود ، ما فقط 3 میلیون کودک را در یک روز به مدرسه ابتدایی فرستاده ایم تا همه آنها بتوانند دور ویروس مخلوط شود و * سپس * به قفل بروید؟ در واقع این فقط اتفاق افتاده است ، اینطور نیست؟ “

که به معنای دور بودن این درام از جورجیا و دی سی است

بوریس جانسون
نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، با تغییر مسیر ، در یک سخنرانی تلویزیونی اقدامات اضطراری جدیدی را برای کنترل شیوع ویروس کرونا در انگلیس آغاز کرد. (استخر از طریق AP)

سال جدید در انگلستان بسیار سنگین آغاز می شود – این کشور نه تنها با یک نوع ویروس کرونا مبارزه می کند ، که در هر ماه چهار بار موارد جدید ارسال می کند. 57000 مورد انگلستان گزارش شده در روز دوشنبه بیش از تعداد در روسیه ، آلمان ، ایتالیا ، اسپانیا و فرانسه است ترکیب شده؛ از شب کریسمس ، تعداد مرگ و میرها بیش از 7000 نفر به بیش از 76،000 نفر رسیده است ، که ششمین میزان مرگ و میر ناشی از انسداد در جهان است. عواقب اقتصادی واقعی Brexit ، اقدام دائمی برای خروج از اتحادیه اروپا که جانسون به مهندس آن کمک کرد ، هنوز هم از زمان آغاز رسمی خروج از 1 ژانویه قابل لمس است ، اما بایگانی کامیون ها به فرانسه و از فرانسه در آن کشور مرزها را ببندید به امید جلوگیری از سویه جدید COVID-19 ، بسیاری از آنچه در پیش است ترس دارند. برخی انتظار دارند قیمت مواد غذایی تا 12 درصد جهش داشته باشد.

حتی توزیع واکسن هایی که به سرعت مورد تأیید انگلیس قرار گرفته و در آن فقط یک ماه پیش جهان از اولین برنامه ایمن سازی دسته جمعی غرب استقبال کرده است ، اکنون باعث جذب ابرو متخصصان بیماری های عفونی آمریکایی مانند دکتر آنتونی فوسی شده است. از زمانی که دولت جانسون شروع به ریشه کن کردن دستورالعمل های سازنده برای تهیه برنامه جدیدی از خود کرده است ، تردید وجود دارد – اجازه می دهد ماهها به جای سه یا چهار هفته تجویز شده بین دوزهای اول و دوم ، و یک ترکیب و مطابقت واکسن های مختلف باشد. و علی رغم گرایش های پوپولیستی شهردار سابق ، محبوبیت وی به شدت سقوط کرده است ، دو هفته پیش ، قبل از آخرین تلنگر زدن ، فقط 37 درصد کار او را تأیید کرده اند.

جو کادیر ، ساکن لندن ، که از گزارش های مبهم جانسون و تغییر مداوم محدودیت های ویروس کرونا خسته شده است ، گفت: “من به توانایی دولت در حل این مسئله اعتقاد چندانی ندارم.” او می ترسد که هدف دولت از واکسیناسیون 14 میلیون نفر تا اواسط ماه فوریه یک رویا باشد.

اما هوریج ، که در هنر در منچستر فعالیت می کند ، گفت: “ما به شخصی نیاز داریم که ما را متحد کند.” در تابستان ، هنگامی که دولت به طور فعال شهروندان را به حمایت از رستوران ها و بارها تشویق می کرد ، فکر کردم: “ما هزینه آن را خواهیم پرداخت.”

در میان سردرگمی و سرخوردگی گسترده ، بسیاری در انگلیس معتقدند که کشور باید ماه ها زودتر قفل شود ، در حالی که ویروس جدید مسری تر ، که برای اولین بار در انگلیس کشف شد ، شروع به گسترش کرد. (از آن زمان در بسیاری از کشورهای اروپایی و چندین ایالت آمریکا یافت شده است.) اکنون گزینه دوم ، از آفریقای جنوبی ، بیشتر موجب نگرانی مقامات بهداشتی می شود ، مت هانکوک ، وزیر بهداشت انگلیس ، روز دوشنبه در رادیو BBC گفت که “باور نکردنی است” “نگران” در مورد نسخه آفریقای جنوبی ، که یک “مشکل بسیار بسیار مهم” ایجاد می کند. دانشمندان می گویند دلیل بر این باور است که واکسن های موجود ممکن است در برابر گزینه جدید ، که هنوز در ایالات متحده ظاهر نشده است ، محافظت کامل نداشته باشند

مردم جلوی میخانه منتظرند
افرادی که بیرون از یک میخانه در لندن حضور دارند ، جایی که چنین مراکزی به زودی به مواد غذایی برای واردات و تحویل محدود می شوند. (کیت گرین / آژانس آنادولو از طریق گتی ایماژ)

فیلمبردار گیلم وال ناراحت است که علی رغم افزایش سریع COVID در انگلیس ، دولت در مورد ماسک سختگیری نمی کند ، این مورد در هر زمان خروج از خانه در کشورهایی مانند فرانسه ، ایتالیا و اسپانیا مورد نیاز است. اگرچه انگلیسی ها هنگام قدم زدن در داخل خانه مجبور به پوشاندن صورت هستند ، “هنوز هم می توانید افرادی را ببینید که در مغازه ها و اتوبوس ها و همچنین در مترو ماسک ندارند ، [and] نمی بینید کسی آنها را انکار کند. “

از نظر ناتوانی این کشور در کنترل COVID-19 ، جدایی آن از اتحادیه اروپا و رهبری ضعیف آن ، از نظر برخی ، این تاریکترین لحظه در انگلستان از زمان جنگ جهانی دوم است. فیل استرانگمن ، فیلمساز مستقر و مستقر در لندن ، مانند دیگران از این ترس که “انگلیس شهرت خود را به عنوان یک کشور جدی از دست داده است”. وی می گوید ، تصویر جنگ جهانی دوم به عنوان “ما باهوش هستیم ، نیرومند هستیم ، کار درستی انجام می دهیم” از بین رفته است. “شاید او هرگز برنگردد.”

طراح سخت افزار گرافیک جان هاسون می گوید: “ما در واقع ملت متلاشی شده و متفرق هستیم.” وی به ویژه نگران جناحی از طرفداران رادیکال Brexit است که هر نظرسنجی دولتی را ضد انگلیس می نامند. وی گفت: “وقتی نمی توانید آنچه را كه دولت انجام می دهد زیر س questionال ببرید ، نزدیكتر به فاشیسم است.”

کالین هید ، که یک تجارت سمعی و بصری را در کنت اداره می کند ، گفت: “من واقعاً ناراحتم که اکنون از اروپا خارج شده ایم.” او ابراز تأسف می کند که دخترش آزادی انتقال به سایر مناطق اروپا را نخواهد داشت تا مانند نسل خود کار کند.

و او نگران این است که Brexit به قیمت مهمترین کاری که از اروپا می آید چه کاری انجام خواهد داد. برخی دیگر گزارش می دهند که برخی لوازم از این قاره در حال لغو است ، ظاهرا به دلیل وظایف جدید اداری و مالیات. در حال حاضر Brexit منجر به توقف تأمین ماری جوانای پزشکی از هلند به انگلستان شده است.

در همین حال ، در زمانی که حداقل برای برخی از انگلیس احساس ناتوانی می کند ، ملکه الیزابت دوم ، که در ماه فوریه 95 ساله خواهد شد ، بی اهمیت تر به نظر می رسد. روز دوشنبه ، هنگامی که خبر قفل منتشر شد ، تنها ذکر سلطان در یک سکه یادبودی بود که برای جشن تولد آینده او صادر شد – همراه با اخباری مبنی بر اینکه هری و مگان به آن مهمانی دعوت نشده اند.

و اقدامات اشتباه انگلیس می تواند مشکل خاصی را برای یک خارجی برجسته ایجاد کند: دونالد ترامپ. شایعات حاکی از آن است که وی با پایان دوره کار خود برای بازدید از زمین گلف در اسکاتلند قصد دارد کاخ سفید را ترک کند ، وی می تواند برنامه های وی را توسط نیکلاس استورژئون رهبر اسکاتلند خنثی کند. وی در یک کنفرانس خبری در ادینبورگ به خبرنگاران گفت: “در حال حاضر ، ما اجازه نمی دهیم افراد بدون هدف خاصی وارد اسکاتلند شوند.” “و آمدن برای بازی گلف چیزی نیست که من هدف اصلی خود را در نظر بگیرم.”

درخواست از مقامات
مقامات از ساکنان جیدبورگ اسکاتلند خواسته اند تا در خانه بمانند. (Ewan Bootman / NurPhoto از طریق گتی ایماژ)

ملیسا روسی روزنامه نگار آمریکایی ساکن اروپای غربی است.

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir