برای جلوگیری از خارش پوست ، محصولات مناسب را انتخاب کنید


Consumer Reports هیچ ارتباط مالی با تبلیغ کنندگان در این سایت ندارد.

خارش می تواند شما را کمی دیوانه کند – خواب شما را گیج کند ، تمرکزتان را بدزدد و به خود اجازه دهید از پوست خود بیرون بیایید.

کمی خراش ملایم برای آرام کردن ناراحتی خوب است. اما اگر متوجه شدید که تا حدی حواس پرتی دارید خراشیده می شوید یا به پوست آسیب می رسانید – که می تواند به باکتری ها اجازه دهد – می توانید به دنبال راهکارهایی برای جلوگیری از خارش باشید.

بسیاری از افراد در قفسه های داروخانه به یکی از محصولات موضعی ضد خارش بدون نسخه مراجعه می کنند.

دکتر گیل ژوسیپوویچ ، استاد پوست و رئیس پوست پزشکی استیفل در دانشکده پزشکی دانشگاه میامی ، می گوید: این کرم ها ، ژل ها و لوسیون ها می توانند بسیار مثر باشند – به شرط آنکه محصول مناسبی را برای مشکل خارش خاص خود انتخاب کنید. و برچسب را دنبال کنید دستورالعمل ها.

دریابید که چه چیزی باعث خارش شما می شود

جسیکا کرانت ، MD ، استادیار بالینی پوست در مرکز پزشکی SUNY Downstate در نیویورک و متخصص پوست در منهتن ، گفت: “تابستان پیچک های سمی و گیاهان دیگری را که باعث خارش ، اشکالات زیادی و البته آفتاب سوختگی می شوند ، نشان می دهد.” آنها حل مشکل را آسان می کنند.

اما سایر دلایل خارش ممکن است چندان واضح نباشد. عفونت های قارچی و آلرژی های تماسی (معمولاً واکنش های بثوراتی کوتاه مدت که بعضی از افراد از موادی مانند مواد آرایشی و بهداشتی یا برخی از بافت ها یا فلزات دارند) در هوای گرم بیشتر است. و اگرچه خشکی پوست در ماه های زمستان یک مشکل بسیار شایع است ، اما اکنون نیز می تواند رشد کند.

اگر مطمئن نیستید که چرا خارش دارید یا بسیار ناراحت کننده هستید – به عنوان مثال به دلیل نیاز به خراشیدن نمی توانید شب بخوابید – با پزشک خود مشورت کنید.

كرانت می گوید: خارش یكی از شایع ترین شكایت ها هنگام مراجعه به متخصص پوست است ، اما خارش ناشی از موارد مختلفی است كه داشتن پروتكل یا روش خاصی برای مقابله با آن سخت است. “سابقه پزشکی دقیق و معاینه فیزیکی توسط متخصص پوست می تواند کمک زیادی به شناسایی علت واقعی و از بین بردن آن در اسرع وقت کند.”

ابتدا چند مرحله ساده امتحان کنید

خوب است که یک داروی فوری برای خارش ناشی از گزش و بثورات را امتحان کنید. جوسیپوویچ می گوید: برای سایر مشکلات ، حفظ خارش پوست می تواند میل به خراشیدن را کمی تسکین دهد. پنکه یا کولر را در هوای گرم روشن کنید یا شب بخوابید در حالی که قسمت خارش بدن خارج از پوشش است. كرانت می گوید: “بعضی اوقات كمپرس آب یخ به تسكین خارش پوست كمك می كند و گاهی اوقات ماست سرد یا كمپرس سرد گاو می تواند خارش خفیف را بدون نیاز به داروهای بدون نسخه یا نسخه تجویز كند.”

و مهم نیست که پشت خارش چیست ، استفاده از یک مرطوب کننده ملایم و بدون عطر (به دنبال لانولین یا گلیسیرین ، وازلین یا ترکیبی از این مواد روی برچسب باشید) دو تا سه بار در روز می تواند کمک کند.

اگر خشکی معمولی باعث خارش می شود ، از صابون ها و شستشوی بدن ، سبک ، بدون بو و بدون الکل استفاده کنید. از آنجا که آب و صابون می تواند چربی محافظ سطح پوست را بشوید ، حمام ها و دوش ها را کوتاه نگه دارید و از آب ولرم استفاده کنید. بعد از اینکه پوست هنوز کمی مرطوب است ، مرطوب کنید. از دوش های گرم و طولانی و مقدار زیادی صابون صرف نظر کنید. كرانت می گوید ، هر دو می توانند پوست شما را خشك كرده و باعث خارش شوند.

حتما بخوانید:
لیفت شقیقه ✔ فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم

كرانت می گوید: “اگر مراقبت از پوست ملایم و مرطوب كننده زیاد به خارش شما كمك نكند ، زمان آن رسیده كه محصولات ضد خارش بدون نسخه را امتحان كنید.”

محصول مناسب را انتخاب کنید

در اینجا مواد موثری که احتمالاً روی برچسب ها می بینید و نحوه انتخاب هوشمندانه وجود دارد.

هیدروکورتیزون: قدرت 1٪ این کرم استروئیدی ، که خارش را با کاهش التهاب تسکین می دهد ، در بسیاری از محصولات خارش دار بدون نسخه ، مانند کرم ضد خارش Aveeno 1٪ هیدروکورتیزون ، پماد حداکثر قدرت Cortizone 10 و مواد ضدعفونی کننده یافت می شود.

دکتر ایتان لرنر ، استادیار پوست در دانشکده پزشکی هاروارد که در آزمایشگاه وی در بیمارستان ماساچوست خارش پوست را بررسی می کند ، گفت: “اگر تمیز كردن خشكی پوست تا چند روز نیاز به خراشیدن را كاهش ندهد ، هیدروكورتیزون گزینه خوبی است.” “همچنین برای بثورات خارش دار مفید است – مانند واکنش های پوستی ناشی از نیکل در جواهرات ، سگک ها و ضربه های محکم در لباس و مواد تحریک کننده در محصولات لباسشویی.” هیدروکورتیزون داروخانه می تواند به تسکین خارش مقعدی و ناراحتی ناشی از پسوریازیس و اگزما کمک کند.

هیدروکورتیزون را برای خارش در اطراف انگشتان پا یا ناحیه واژن یا کشاله ران ، که می تواند در اثر عفونت قارچی ایجاد شود ، رها کنید. لرنر می گوید: “کورتیکواستروئیدها در واقع می توانند با کاهش ایمنی این عفونت ها را بدتر کنند تا قارچ رشد کند.” “در عوض ، یک محصول ضد قارچ را انتخاب کنید که برای خارش شما طراحی شده است.”

کالامین: لوسیون کالامین به سبک قدیمی که در محصولی مانند لوسیون محافظ پوست کالادریل و مواد غذایی عمومی وجود دارد ، کمتر از هیدروکورتیزون در همه جا وجود دارد. لرنر گفت ، اما این مخلوط اکسید روی و اکسید آهن در تسکین خارش و خشک شدن جوش های تاول دار مانند پیچک سمی ، بلوط و سماق بسیار موثر است. همچنین می تواند به گزش حشرات و نیش زدن کمک کند.

دیفن هیدرامین: کرم ها ، ژل ها و اسپری های خارش دار حاوی این آنتی هیستامین ، مانند کرم متوقف کننده خارش بنادریل و سایر مواد ژنی ، با جلوگیری از اثرات خارش دار هیستامین ، ترکیبی که در اثر واکنش آلرژیک در پوست تولید می شود ، عمل می کنند.

دیفن هیدرامین موضعی گاهی اوقات برای تسکین کوتاه مدت خارش همراه با گزش یا کهیر توصیه می شود ، اما هم لرنر و هم یوسیپوویچ هشدار می دهند که می تواند پوست را تحریک کند و برخی از افراد به آن حساسیت دارند.

لرنر می گوید: “کرم هیدروکورتیزون OTC به همان خوبی برای گزش اشکالات و آلرژی های تماسی کار خواهد کرد.” اگر از یک محصول پوستی با دیفن هیدرامین استفاده می کنید ، این کار را بیش از هفت روز انجام ندهید. و در حالی که از یک محصول پوستی حاوی این ماده ضد خارش استفاده می کنید از سایر محصولات دیفن هیدرامین از جمله قرص استفاده نکنید.

حتما بخوانید:
عملکرد پیستون خودرو

دیفن هیدرامین گزینه خوبی برای خارش مزمن نیست ، مانند آنچه در اثر پسوریازیس ، اگزما ، زونا ، آسیب عصبی (نوروپاتی) یا سایر شرایط پزشکی ایجاد می شود. جوسیپوویچ می گوید: “دیفن هیدرامین گزینه خوبی برای خارش مزمن نیست.” “مشخص شد که هیستامین فاکتور مهم در مشکلات طولانی مدت خارش پوست نیست ، همانطور که در موارد کوتاه مدت ممکن است باشد.”

پراموکسین: این ماده بیهوشی ملایم اغلب به محصولات ضد خارش که حاوی هیدروکورتیزون یا سایر مواد فعال هستند ، مانند لوسیون ضد خارش غلیظ Aveeno (که همچنین حاوی کالامین است) ، لوسیون مرطوب کننده CeraVe Itch Relief ، لوسیون ضد خارش دارویی Gold Bond (حاوی منتول) و مواد گیاهی نیز اضافه می شود. این ماده اغلب در محصولاتی برای خارش مقعدی و همچنین در کرم های ضد خارش برای استفاده عمومی وجود دارد. “این در تسکین درد و خارش موثر است. می توانید آن را در محصولات گزش حشرات ، پیچک سمی ، بلوط یا سماق و بواسیر پیدا کنید. “

منتول: یوسیپوویچ گفت: این ماده نعناعی که در محصولاتی مانند Eucerin Calming Itch-Relief درمان و مواد ژنی وجود دارد ، فیبرهای عصبی را فعال می کند که احساسات خنک و یخی را به مغز منتقل می کنند و شما را از خارش منحرف می کند.

وی می گوید: منتول می تواند برای خارش پوست بسیار موثر باشد ، اما برای همه مناسب نیست. “اگر ایستادن در دوش آب سرد باعث خارش شما می شود ، منتول می تواند کار را برای شما انجام دهد. محصولات اکالیپتوس یا کافور اثرات مشابهی دارند ، اما من در مورد آنها مرددتر هستم. آنها می توانند خارش را بدتر کنند. “

کپسایسین: جوزپوویچ می گوید ، اگر خارش شما ناشی از نوروپاتی باشد – آسیب عصبی که اغلب با دیابت همراه است – این ماده فلفلی می تواند کمک کند. او توصیه می کند صبور و محتاط باشید. دستورالعمل های روی برچسب را با دقت دنبال کنید و از نزدیک چشم ، دهان یا دستگاه تناسلی خود استفاده نکنید – “این واقعا می تواند بسوزد”. ممکن است چند روز طول بکشد تا متوجه پیشرفت شوید. در بازار انواع محصولات عمومی و مارک دار حاوی 0.025 درصد کپسایسین مانند کپزاسین را پیدا خواهید کرد.

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم

اگر بعد از چند روز با درمان های خانگی ناراحتی شما برطرف نشد ، قرار ملاقات بگذارید ، بیش از دو هفته به یک کرم خارش دارویی نیاز دارید ، خارش شدید دارید و نمی توانید علت آن را تعیین کنید ، یا اگر پوست شما قرمز ، گرم ، متورم یا نشت یا اگر خارش عمومی باشد یا مناطق وسیعی از پوست را پوشش دهد.

كرانت می گوید: “همچنین بخاطر داشته باشید كه برخی از بثورات خارش دار ممكن است حاوی عفونتهای باكتریایی یا قارچی باشند كه با استروئیدهای موضعی درمان نمی شوند و در واقع ممكن است تا حدی پوشانده شوند كه این باعث اشتباه تصویر می شود. “به همین دلیل ، هر چیزی که به طور کامل در طی چند روز بهبود نمی یابد ، باید توسط متخصص پوست برای ایمنی ویزیت شود.”


منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma