برجام واکسن COVID اروپا همچنان ادامه دارد


بارسلونا – درست زمانی که به نظر می رسید بالاخره انتقاد از واکسیناسیون COVID ممکن است به جاده منجر شود ، موارد جدید ویروس پرید ، ساعات عصر و انسداد دوباره برقرار شد و موارد ایمنی برخی از واکسن ها منجر به ایجاد فضای عدم اطمینان ناخوشایند شد. در سراسر قاره.

Andrew Hussey ، استاد تاریخ در پاریس – جایی که مدارس تعطیل است ، ساعت 7 عصر کار می کند و موارد جدید COVID هفته گذشته بیش از 40000 در روز است – به یاهو نیوز گفت که این واکسن تاسف آور است. یک ماه پیش ، پزشک وی با مرد 50 ساله تماس گرفت و گفت که به دلیل مشکلات عمده سلامتی ، سریعاً وی را برای گرفتن واکسن COVID تحت تعقیب قرار می دهند. اما وقتی او به مطب رسید ، کابینت واکسن خالی بود. به او گفته شد که به یک مرکز واکسیناسیون عمومی برود ، او یک ساعت صبر کرد و لوازم مورد نیاز خود را نیز یافت. یک هفته بعد ، هیچ چیز تغییر نکرده و او هنوز هم نمی تواند قرار ملاقات بگذارد. وی گفت ، گسترش واکسن در فرانسه ضعیف مدیریت می شود و پاریسی ها “بسیار عصبانی و ناامید هستند”.

گای مروانی ، 75 ساله ، یک روانپزشک بازنشسته که در پاریس نیز زندگی می کند ، توسط AstraZeneca مورد اصابت گلوله قرار گرفت ، اما تأیید کرد که برنامه ریزی یک جلسه برای بسیاری از ساکنان بسیار دشوار است. بین اختلالات واکسن و محدودیت های مداوم در قفل کردن – که شامل رستوران ها ، کافه ها و بارهای بسته است – مروانی گفت: “فرانسوی ها خسته شده اند” و اگر قفل چهار هفته ای فعلی طبق برنامه ریزی شده در ماه مه برداشته نشود ، او می ترسد “یک انقلاب جدید” . “

پیرزن

یک زن مسن در بارسلون ، اسپانیا ، دومین واکسیناسیون خود را انجام می دهد. (خوزه کولون)

یک مشکل پیچیده در زمینه تهیه واکسن در اروپا این واقعیت است که عکسبرداری AstraZeneca ، که ماه گذشته توسط دوازده کشور به دلیل ترس از ایجاد ارتباط با لخته های خون متوقف شد ، هنوز ناشناخته است. این هفته ، رئیس تیم ارزیابی واکسن برای آژانس دارویی اروپا ، نهاد نظارتی که دو هفته پیش استفاده مجدد را در اتحادیه اروپا تأیید کرد ، ارتباط واضح بین واکسن و اختلال نادر لخته خون کشنده را تأیید کرد. روز چهارشنبه ، با این وجود ، EMA اخبار را پس گرفت و دوباره تأکید کرد که منافع آن بیشتر از خطرات است.

این آژانس پس از مطالعه واکنش 23 میلیون نفری در اروپا که واکسن AstraZeneca را در اواسط ماه مارس دریافت کردند ، اعلام کرد که 84 نفر دچار لخته خون شده و منجر به 18 مورد مرگ شده است. با این حال ، این ارقام کافی بود تا آژانس بهداشتی انگلیس را ترغیب کند روز چهارشنبه توصیه هایی را برای قطع استفاده از واکسن برای افراد زیر 30 سال و AstraZeneca برای توقف آزمایشات بالینی واکسن در کودکان ، صادر کند. کشورها و مناطق در اروپا در حال بررسی و تغییر دستورالعمل های سنی خود هستند ، برخی از آنها استفاده از واکسن را برای افراد زیر 65 سال ممنوع می کنند.

در همان زمان ، کمیسیون اروپا ، کنترل کننده خرید واکسن برای اتحادیه اروپا ، نگران است که در حالی که AstraZeneca محموله های وعده داده شده خود را به این واحد تحویل نداده است ، حدود 77 میلیون دوز واکسن تولید شده در اروپا به کشورهای دیگر حمل شده است ، از جمله انگلیس ، جایی که 48 درصد مردم قبلاً حداقل یک بار واکسن دریافت کرده اند. هفته گذشته در مقطعی ، کمیسیون اروپا تهدید کرد که صادرات همه دوزهای AstraZeneca را تا زمانی که این شرکت تحویل های وعده داده شده خود را انجام ندهد ، مسدود می کند.

حتما بخوانید:
تلوزیون شیائومی یا تی سی ال؟

جنگ قدرت در اتحادیه اروپا نیز در حال فوران است. هفته گذشته سباستین کورز ، صدراعظم وزیر کشور با نارضایتی از میزان واکسنی که به اتریش داده شده بود ، تهدید به جلوگیری از خرید 100 میلیون دوز اضافی واکسن Pfizer / BioNTech از سوی کمیسیون اروپا کرد – سرانجام این ایده را رد کرد و اعلام کرد که در عوض در حال مذاکره برای خرید است. میلیون دوز واکسن روسی ، که برای استفاده در اتحادیه اروپا تأیید نشده است

مردی آمپول می زند

مردی دوز واکسن AstraZeneca coronavirus را در لندن دریافت می کند. (هنری نیکولز / رویترز)

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه و آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان نیز هفته گذشته با ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه گفتگوی مشترک داشتند و طی آن در مورد احتمال خرید کودتای وی گفتگو کردند.

اما واکسن Sputnik V روسیه که هم اکنون در چندین برنامه ایمن سازی در اروپای شرقی استفاده می شود ، اگرچه هنوز تحت پوشش آژانس داروهای اروپایی قرار نگرفته است ، اما با بحران اعتماد به نفس خود روبرو است. ایگور ماتوویچ نخست وزیر اسلواکی هفته گذشته پس از انتقاد از تهیه مخفیانه این واکسن ، استعفا داد. لانست ، یک مجله پزشکی بسیار معتبر ، در ماه فوریه گزارش داد که تلقیح اسپوتنیک 91 درصد م effectiveثر بوده است ، اما آژانس ملی بهداشت اسلواکی در حال حاضر از اجازه استفاده از اسپوتنیک در آنجا خودداری می کند و می گوید واکسن تحویل داده شده در این هفته هنوز مورد مطالعه قرار نگرفته است. واکسن از لانست.

تیری برتون ، کمیسر تجارت داخلی اتحادیه اروپا ، این هفته علناً گفت که اتحادیه اروپا از برنامه عقب می افتد ، فقط به این دلیل که AstraZeneca ، که اتحادیه از آن 90 میلیون دوز سفارش داده بود ، فقط 30 میلیون بار تحویل داده بود ، اما همچنین اخیراً از تحویل زودهنگام واکسن Pfizer نیز خبر داد. اروپا را به سرعت برگرداند. با این حال ، فایزر سریعاً این گفته را ستاره دار کرد و گفت که بوروکراسی اتحادیه اروپا ، که نیاز به تأیید هر گونه صادرات توسط کمیسیون اروپا دارد ، مانع تامین آن می شود.

با این حال ، برتون ، وزیر دارایی سابق فرانسه و استاد دانشگاه هاروارد ، می گوید مشکلات گسترش فاجعه بار واکسن ها در این قاره کم و بیش حل شده است.

وی هفته گذشته در توییتی نوشت: “تا اواسط ماه ژوئیه ، ما می توانیم دوزهای كافی را به كشورهای عضو برسانیم تا به یك تیم برسیم. # ایمنی (حدود 70٪ از جمعیت بزرگسال) – البته به شرطی که دوزها تزریق شوند. “

افراد پس از دریافت واکسن منتظر می مانند

مردم پس از دریافت واکسن در برست ، فرانسه ، در تاریخ 6 آوریل 2021 منتظر می مانند (Loic Venance / AFP از طریق گتی ایماژ)

علاوه بر این ، همانطور که او به لو پاریسین گفت ، او انتظار دارد اروپا “تا پایان سال با تولید حجم واکسن که می تواند به 3 میلیارد دوز در سال برسد ، در مقایسه با 2 میلیارد برای ایالات متحده ، به تولید کننده اصلی واکسن در جهان تبدیل شود.”

مانند پاریس ، میلان بار دیگر تحت محاصره شدید است ، اما حداقل از نظر واکسن ، وضعیت دلگرم کننده تر است. کاتجا ماروناتی ، مشاور روابط عمومی در قلب مالی این کشور ، به یاهو نیوز گفت که سرانجام او شاهد یک چرخش در آنجا است – تحولی که فقط سه هفته پیش ، اندکی پس از روی کار آمدن نخست وزیر ماریو دراگی ، آغاز شد. والدین او هر دو واکسینه شده اند و در سن 53 سالگی حق شلیک ماه آینده را خواهد داشت. وی درباره نحوه اجرای برنامه حتی یک ماه پیش می گوید: “این یک تغییر کامل است.”

حتما بخوانید:
بازسازی بخشی از دیواره مرجانی بزرگ استرالیا

به نظر می رسد اتحادیه اروپا با 445 میلیون شهروند در میان 27 کشور عضو خود ، در آستانه چرخش است ، هرچند نه یک باره. مالت ، صربستان ، مجارستان ، لیتوانی و دانمارک از جمله کشورهایی هستند که بیشترین شهروندان را واکسینه کرده اند ، در حالی که کشورهایی مانند آلمان و هلند عقب هستند.

رولان فرودنشتاین ، مدیر سیاسی مرکز مطالعات اروپایی ویلفرد مارتنز ، یک اتاق فکر مستقر در بروکسل ، گفت: “شما عجیب ترین ترکیب کشورها و دولت ها را در جلو و دولتهایی در عقب دارید.” “ایجاد قانون غیرممکن است – [regarding] اگر محافظه کار یا مترقی ، بزرگ یا کوچک باشند. من فکر می کنم دولت ها مقدمات را در سال 2020 آماده کرده اند – من فکر می کنم این مهم است. “

اما یک چیز مسلم به نظر می رسد: به نظر می رسد روسیه و به میزان کمتری چین با ارائه واکسن های ارزان قیمت که بخشی از برنامه خرید و توزیع اتحادیه اروپا نیستند ، تلاش می کنند انسجام اتحادیه اروپا را حتی از این هم عقب بکشند. مجارستان ، نخست وزیر آن ، ویکتور اوربان ، به دلیل سرعت پایین و اشتباهات واکسیناسیون ، دائماً به بروکسل ضربه می زند ، از هر دو عکس روسیه و چین استفاده می کند ، که می تواند مشکلاتی را هنگام صدور برنامه ریزی شده برای صدور گذرنامه واکسن در اتحادیه اروپا در ماه ژوئن ایجاد کند. برای استفاده در اینجا تأیید شده است. با این حال ، واکسن Sputnik V در حال حاضر توسط EMA ارزیابی می شود.

افرادی که مقابل مرکز واکسیناسیون منتظرند.  در نوردراین-وستفالن ، آخر هفته آخر افراد 60 ساله و بالاتر می توانند علیه ویروس کرونا واکسینه شوند.  سرعت ملاقات های واکسیناسیون برای گروه سنی 60 به علاوه باعث شده است که در اوایل صبح شنبه ، 4 مارس 2021 ، تلفن و اینترنت متراکم شود (ماریوس بکر / اتحادیه عکس از طریق گتی ایماژ)

افرادی که مقابل مرکز واکسیناسیون منتظرند. در نوردراین-وستفالن ، آلمان ، در 4 مارس 2021 (ماریوس بکر / اتحاد عکس از طریق گتی ایماژ)

جیمی شی ، یکی از اعضای ارشد دوستان اروپا در بروکسل و معاون سابق گفت: “این یک کودتای تبلیغاتی برای روسیه در تلاش برای تقسیم اتحادیه اروپا است – با نشان دادن اینکه اتحادیه اروپا توانایی مراقبت از جمعیت خود را ندارد”. دبیرکل برای چالش های نوظهور امنیت ناتو. وی افزود با توجه به تولید نسبتاً کم واکسن اسپوتنیک و استفاده محدود از آن در اروپا ، “کودتا با نقش واقعی که واقعاً بازی می کند متناسب نیست.”

ماریوس دراگومیر ، رئیس مرکز رسانه ها ، داده ها و جامعه ، مستقر در مجارستان ، نگران اعتراضات اخیر علیه یافته هایی است که در سراسر اروپا ، از جمله در هلند معمول ، که سایت های واکسیناسیون بمب گذاری شده است ، ظهور کرده است. وی گفت: “این بسیار خطرناک است.” “درگیری با انگلیس بر سر واکسن و صادرات واقعاً در یک زمان بسیار بد اتفاق می افتد. انگلیس از نظر واکسن بسیار خوب عمل می کند و یک نظریه وجود دارد که اگر انگلیس هنوز بخشی از اروپا باشد ، آنها نمی توانند این کار را به خوبی انجام دهند “- که ترس آن می تواند باعث الهام بخشیدن به کشورهای دیگر شود که می خواهند از اروپا خارج شوند اتحاد. اتصال.

گیلز مریت ، نویسنده کتاب Slippery Slope: Brexit and the Troubled Future Europe و بنیانگذار Friends of Europe ، معتقد است که COVID و گسترش ناامیدکننده واکسن ها “به اندازه تقویت واکسن های موجود ، مشکلات جدیدی برای اتحادیه اروپا ایجاد نمی کنند.”

مریت گفت: “خطر تجزیه زیاد وجود دارد ، زیرا کشورهای عضو فقیرتر شرقی و جنوبی به طور فزاینده ای از اتحادیه اروپا ناامید می شوند.” “این گوشت و نوشیدنی برای پوپولیست ها خواهد بود.”

با این حال ، فرویدشتاین پیش بینی می کند که انتشار مشکوک واکسن ممکن است به زودی منتقل شود – که حتی پس از شش هفته ، اروپایی ها “می توانند نور انتهای تونل را ببینند.”

مردم برای مبارزه با شورش ها با پلیس درگیر می شوند

در طی تظاهرات سازمان یافته توسط صاحبان رستوران ، کارآفرینان و صاحبان مشاغل کوچک ، مردم در روز 6 آوریل 2021 با پلیس ضد شورش در رم درگیر شدند (آنتونیو ماسیلو / گتی ایماژ)

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:
منبع: fizik-news.ir