[ad_1]

والدوستا ، جورجیا – جمهوری خواهان در جورجیا در یک نقطه عطف تاریخی در سیاست کشورشان با یک معضل روبرو هستند ، گزینه ای بین وفاداری به حزب خود و وفاداری به رهبر ملی حزب خود ، پرزیدنت ترامپ ، که ماه آینده روی کار نخواهد بود.

حداقل این همان چیزی است که نتایج انتخابات از جمله در کشور خود نشان می دهد. اما بسیاری از اعتقاد خودداری می کنند.

یکی از هواداران ترامپ که فقط نام “داک” را گذاشت در یاهو نیوز در رالی روز شنبه پیروزی در والدوستا گفت: “در پایان همه چیز ، در 20 ژانویه ، شما دوباره سوگند یاد می کنید که ترامپ”. “این درخشان خواهد بود … زیرا ترامپ قبلاً هرگز اجازه نداده است که او را در هر شرایطی از جمله استیضاح کتک بزنند.”

داک نمایندگی ده ها هزار جمهوری خواه در سراسر کشور و سراسر جورجیا است که متقاعد شده اند ترامپ برای دومین بار انتخاب خواهد شد ، علی رغم شکست در انتخابات 3 نوامبر به جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب.

“[Trump has] او چهار سال فرصت داشت تا برای آن لحظه آماده شود “، داك افزود. “به من اعتماد كن. او اجازه نخواهد داد ویل ای كیوت او را در بزرگترین صحنه كتك بزند.”

اصرار بسیاری از جمهوری خواهان به سرقت انتخابات از سوی دموکرات ها ، تلاش های پیچیده ای برای حفظ سنا است. هر دو کرسی در گرجستان در دور دوم در تاریخ 5 ژانویه فراخوانده می شوند و در صورت پیروزی هر دو دموکرات ، اکثریت سنا را کنترل خواهند کرد. هفته گذشته ، دو طرفدار خودخوانده ترامپ ، وكلا ، لین وود و سیدنی پاول ، به جمهوری خواهان گفتند كه در دور دوم رای نگیرند ، مگر اینکه مقامات دولتی برای تصویب 16 رای به کالج انتخابات ایالتی ترامپ قدم بردارند.

رئیس جمهور دونالد جی  ترامپ خطاب به جمعیت & quot؛  رالی پیروزی & quot؛  با GOP Sens  دیوید پوردو و کلی لوفلر در والدوستا ، جورجیا.  (عکس: Peter Zay / Anadolu Agency از طریق گتی ایماژ)
رئیس جمهور ترامپ در یک تجمع برای GOP Sens. دیوید پوردو و کلی لوفلر در والدوستا ، جورجیا (پیتر زای / آژانس آنادولو از طریق گتی ایماژ)

روز دوشنبه ، یک هفته قبل از رای دادن رای دهندگان به رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور ، مقامات گرجستان نتایج انتخابات ایالتی را برای سومین بار به نفع بایدن ، پس از شمارش دوم ، تایید می کنند. وزیر امور خارجه گرجستان ، براد رافنسپرگر ، جمهوری خواه ، در رأی گیری صبح روز دوشنبه ادعای کلاهبرداری ترامپ را رد کرد و گفت: “ما اکنون سه بار رأی گیری قانونی کرده ایم و نتایج بدون تغییر باقی مانده است.”

روز دوشنبه همچنین آخرین روز ثبت نام گرجیان در مرحله دوم دور بود.

احساس کاذب امید برای دوره دوم ترامپ ، ناشی از شخص رئیس جمهور و طرفداران وی در این ایالت ، یک واقعیت جایگزین برای جمهوری خواهان ایجاد کرده است که می تواند آنها را به دور دوم برساند.

کلی لوفلر ، سناتور حزب جمهوری اسلامی ، یکشنبه شب هنگام مناظره علیه رقیب دموکرات خود ، روحانی رافائل وارنوک ، در پاسخ به س aboutالی در مورد ادعاهای بی اساس ترامپ درباره تقلب در آرا گفت: “رئیس جمهور از هرگونه حمایت قانونی برخوردار است و این همان اتفاقی است که می افتد. . لوفلر را مسخره کردند که چرا تصدیق ضرر ترامپ.

تا 6 دسامبر ، ترامپ و متحدانش 46 انتخابات از 47 اختلاف حقوقی را در انتخابات ریاست جمهوری از دست داده بودند.

روز شنبه ، رئیس جمهور در والدوستا برای لفلر و دیگر سناتور جمهوری خواه منتخب برای انتخاب مجدد ، دیوید پوردو ، راهپیمایی کرد. ترامپ گرجی ها را به رأی دادن به سناتورها تشویق کرد ، اما بیشتر سخنرانی 90 دقیقه ای خود را صرف اتهامات بی اساس رفتار ناشایست مقامات گرجی کرد و آنها را مسئول فقدان خود در این کشور دانست. در تجمعی که قرار بود دوباره انتخاب شود ، به لوفلر و پردو به سختی فرصت داده شد تا روی تریبون سخنرانی کنند.

ترامپ خطاب به هزاران معترض نقاب دار گفت: “بگذارید آنها دوباره گرجستان را بدزدند ، شما هرگز قادر به نگاه کردن در آینه نخواهید بود.”

معاون رئیس جمهور مایک پنس اظهارات مشابهی را در مراسمی در ساوانا ، جورجیا ، اوایل هفته جاری بیان کرد.

پنس در حالی که با کمپانی پردو کارزار تبلیغاتی داشت گفت: “من می دانم که همه ما در مورد انتخابات گذشته شک داریم و از برخی از شما می شنوم که می گفتند:” فقط رأی ندهید. ” “اگر رأی ندهید ، آنها پیروز می شوند.

پنس ادامه داد: “با ادامه رقابت های ما ، در جورجیا و دادگاه های سراسر کشور ، من به شما قول می دهم.” “ما به مبارزه ادامه می دهیم تا هر رای قانونی در نظر گرفته شود. ما مبارزه را ادامه می دهیم تا هر رای غیرقانونی برداشته شود. “

معاون رئیس جمهور مایک پنس (راست) از تجمع با سناتور دیوید پوردو (R-GA) در 4 دسامبر سال 2020 در ساوانا ، جورجیا پشتیبانی می کند.  (عکس توسط اسپنسر پلات / گتی ایماژ)
معاون رئیس جمهور مایک پنس ، درست است ، در یک گردهمایی با سناتور دیوید پوردو در روز جمعه در ساوانا ، جورجیا (اسپنسر پلات / گتی ایماژ)

علیرغم ضررهای مداوم ترامپ در دادگاه ، وی طرفداران خود را متقاعد کرد که در نوامبر فرصت لغو نتایج ریاست جمهوری را دارد. بسیاری از شرکت کنندگان در راهپیمایی روز شنبه علی رغم شواهد خلاف آن ، معتقدند که ترامپ برای دومین بار در 20 ژانویه سوگند یاد می کند.

“من باور ندارم که بایدن پیروز شود [the election]، “مایلز کوک ، 53 ساله ، به یاهو نیوز گفت. “من فکر می کنم که او فریب خورده است و فکر می کنم ترامپ رئیس جمهور بعدی شود.”

“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم [Senate race]، “چاک وبر ، 62 ساله ، به یاهو نیوز گفت. “تا زمانی که ترامپ رئیس جمهور بماند ، ما از شر همه خلاص خواهیم شد ، [including critics like Gov. Kemp]. “

مایکل گروس ، 64 ساله ، از مک دونا ، جورجیا ، می گوید که او اصلاً اعتقادی به روند انتخابات در ایالت خود ندارد. با این وجود ، وی تصمیم دارد در 5 ژانویه به جمهوری خواهان هر دو کرسی سنا رأی دهد ، اما اگر دو دموکرات پیروز شوند ، وی می گوید ، “من احتمالاً جای دیگری را جستجو می کردم.”

گروس افزود که او معتقد است ترامپ نیز دوره دوم را بدست خواهد آورد و نسبت به حزب جمهوری خواه نسبت به ترامپ وفادارتر است.

“اتفاقی بین الان و [January] این کل دیدگاه را تغییر خواهد داد. “

شرکت کنندگان در طی یک راهپیمایی با رئیس جمهور ترامپ در والدوستا ، جورجیا ، ایالات متحده آمریکا ، شنبه ، 5 دسامبر 2020 ، گرد هم می آیند (عکاس: الیجا نوولاژ / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)
شرکت کنندگان در طی یک راهپیمایی با رئیس جمهور ترامپ در والدوستا ، جورجیا ، ایالات متحده آمریکا ، شنبه ، 5 دسامبر 2020 ، گرد هم می آیند (عکاس: الیجا نوولاژ / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

برای بسیاری از منتقدان ، شهرت ترامپ همیشه یک نکته دردناک بوده است. ورود او به یک مسابقه ، حتی اگر انتظار پیروزی هم نداشت ، منجر به حدس و گمان شد که علاقه واقعی او این است که چهره خود را به عنوان یک فرد مشهور بالا ببرد ، نه حکومت کند. اما طرفداران وی آن را نشانه افتخار می دانند و ترامپ را بزرگتر از حزب جمهوری خواه می دانند.

ساوانا ویار ، سخنگوی RNC در نامه ای به یاهو نیوز گفت: “در زمان رئیس جمهور ترامپ ، حزب جمهوری خواه رشد چشمگیری داشته است.” “پرزیدنت ترامپ حمایت خود از این انتخابات را گسترش داده است زیرا دستور كار محافظه كار را مجسم و دنبال می كند.”

روز شنبه ، ترامپ دقیقاً همان چیزی را که می خواستند بشنوند به طرفدارانش گفت.

ترامپ گفت: “من فکر می کنم که آنها می گویند اگر برنده فلوریدا شوید و اگر اوهایو را برنده شوید ، در تاریخ هیچگاه در انتخابات شکست نخورده اید.” این باید برای اولین بار باشد. اما واقعیت این است که آنها حق داشتند. ما هیچ وقت نباخته ایم. ما در این انتخابات پیروز می شویم. “

والدستا ، 53 ساله ، لینت رودریگز گفت که وفاداری او بیش از آنکه با حزب باشد به ترامپ بود.

وی گفت: “من محافظه کار هستم.” “من محافظه کارتر از جمهوری خواه هستم.”

در زیر تاریخ های کلیدی ذکر شده است که گرجی ها باید قبل از دور دوم انتخابات مجلس سنا در 5 ژانویه 2021 به خاطر بسپارند:

(تصویر عکس روی جلد: اخبار یاهو ؛ عکس ها: Peter Zay / Anadolu Agency از طریق گتی ایماژ (2))

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir