[ad_1]

واشنگتن – ماه ها است که مقامات بهداشت عمومی از احتمال رأی دادن میلیون ها نفر به دلیل شیوع بیماری همه گیر ویروس کرونا ترسیده اند. حملات بی اساس پرزیدنت ترامپ به رای پستی و همچنین امتناع وی از حمایت صمیمانه اقداماتی مانند استفاده از ماسک ، فقط اوضاع را بیش از پیش متشنج کرد. انتخابات ریاست جمهوری کمی بیشتر از یک هفته دیگر برگزار می شود. در همین حال ، ویروس کرونا در حال تقویت شدن است.

با این حال ، رأی گیری می تواند با خیال راحت انجام شود ، مشروط بر اینکه اقدامات احتیاطی مناسب انجام شود. به نظر نمی رسد کشورهایی که انتخابات مقدماتی کنگره را در ماه سپتامبر برگزار کردند ، از جمله ماساچوست ، نیوهمپشایر و دلاور ، علی رغم میزان مشارکت در انتخابات ، افزایش قابل توجهی در پرونده ها داشتند.

منتخب جیزلا آلبرگ در انتخابات مقدماتی در لاس کروسس ، نیومکزیکو ، ایالات متحده آمریکا ، 2 ژوئن 2020 غرفه رای گیری در مدرسه ابتدایی Sonoma را تمیز کرد (پل راج / رویترز)
جیزلا آلبرگ ، کارمند انتخابات ، در 2 ژوئن در مدرسه ابتدایی Sonoma هنگام انتخابات مقدماتی در لاس کروسس ، نیومکزیکو ، غرفه رای گیری را تمیز کرد (پل راتجه / رویترز)

عوامل کلیدی برای محافظت از انسان؟ همان مواردی که مقامات بهداشت عمومی ماه ها بر آن تأکید کرده اند: فاصله اجتماعی همراه با استفاده از ماسک صورت و تمیز کردن سطوح با لمس بالا. اگرچه به نظر نمی رسد این اقدام جنجالی باشد ، اما ترامپ مرتباً به آنها توهین می کند و آکادمی را با قاطعیت پشت سر مخالف دموکرات خود ، جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق قرار می دهد.

ترامپ اخیراً به بایدن گفت: “او به حرف دانشمندان گوش خواهد داد” و هشدار داد كه حریف دوباره ملت را محاصره خواهد كرد. اگرچه رئیس جمهور می گوید این ویروس در حال کاهش است ، اما این آمار خلاف این را نشان می دهد ، زیرا این کشور جمعه گذشته بیش از 80،000 عفونت جدید را ثبت کرده است که بالاترین میزان از ابتلا به همه گیری است.

با این حال ، تا آنجا که به رأی دادن مربوط می شود ، همان دانشمندان ترامپ متقاعد شده اند که مخالفان وی نسبت به رأی دادن حضوری هشدار نداده اند ، هرچند آنها نسبت به سایر فعالیت ها مانند تجمع در رستوران های بسته یا تشکیل اجتماعات بزرگ برای تعطیلات آینده هشدار داده اند. روز شکرگزاری.

دکتر آنتونی فاوچی ، عضو گروه ویژه ویروس کرونا ویروس کاخ سفید ، در ماه آگوست گفت: “اگر بروید و ماسک بزنید ، اگر فاصله جسمی را رعایت کنید و وضعیت شلوغی نداشته باشید ، هیچ دلیلی برای این کار وجود ندارد.”

مطالعه جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها نشان داد که هم پاسخ دهندگان و هم رای دهندگان از توصیه های فاوسی پیروی می کنند. این مطالعه که روز جمعه منتشر شد ، به چگونگی برگزاری انتخابات مقدماتی در 15 سپتامبر توسط دلاور پرداخته است. این مطالعه نشان داد ، این امر با درجه بالایی از انطباق با اقدامات توصیه شده توسط Fautsi و دیگران انجام شده است. به نظر می رسد اقدامات مشابه در ماساچوست و نیوهمپشایر به طور گسترده ای دنبال شده باشد ، اگرچه این کشورها بخشی از مطالعه CDC نبودند.

آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، در طی جلسه استماع در کمیته کار و بازنشستگی آموزش بهداشت سنا در واشنگتن دی سی ، چهارشنبه 23 سپتامبر 2020 (گریم جنینگز / واشنگتن) آزمونگر / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)
دکتر آنتونی فاوشی در جلسه سنا در 23 سپتامبر (گراهام جنینگز / واشنگتن اگزینر / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

مقامات بهداشت عمومی دلاور به یاهو نیوز تأیید کردند که کنگره ابتدایی کنگره در سپتامبر منبع انتشار ویروسی نبود. دکتر ریک هونگ ، مدیر پزشکی ایالتی در نامه الکترونیکی به یاهو نیوز گفت: “در حالی که در انتخابات پیش و پس از انتخابات مقدماتی در دلاور افزایش یافته است ، اما هیچ کس مستقیماً منتسب به انتخابات مقدماتی نیست.” وی دولت را “اقدامات گسترده کنترل عفونت” طی “مشوق” اولیه خواند.

پس از انتخابات ، مقامات بهداشت عمومی ایالتی و فدرال با 522 پاسخ دهنده در مورد تجربه خود مصاحبه کردند.

این مطالعه نشان داد که “اقدامات تخفیف داده شده برای پاسخ دهندگان و رای دهندگان به طور گسترده ای قابل قبول و عملی است ، اما همچنین کاستی های موجود در تلاش برای کنترل پیشگیری از عفونت را برجسته می کند.”

در حالی که 98 درصد از پاسخ دهندگان می گویند “ماسک ها توسط اکثر رای دهندگان استفاده می شود” ، برخی افراد ماسک را به اشتباه استفاده می کنند ، و آنها را به عنوان ابزاری برای مبارزه با ویروس کرونا ناکارآمد می کند. محققان خواستار “پیام های اضافی در مورد استفاده صحیح از ماسک” هستند.

هشتاد و هشت درصد از پاسخ دهندگان گفتند که غرفه ها بیش از 6 فوت فاصله دارند ، اگرچه کمتر از 10 درصد شاهد “موانع فیزیکی مانند محافظ های پلکسی گلاس” در دفاتر ثبت نام و بین غرفه های رای گیری هستند. ” چنین موانعی در مغازه ها ، رستوران ها و مدارس به امری عادی تبدیل شده است.

177،529 نفری که در 15 سپتامبر در دلاور رأی دادند تقریباً دو برابر رای دهندگان از سال 2016 است. متوسط ​​دوره انکوباسیون ویروس کرونا 5 روز است ، اما تعداد موارد در روزها و هفته های بعدی افزایش نمی یابد. در روز انتخابات 200 پرونده جدید در دلاور وجود داشت. در 30 سپتامبر ، دو هفته پس از مقدماتی ، 80 مورد جدید وجود داشت.

درست چند روز قبل از انتشار نظرسنجی CDC ، مقامات دولتی گفتند كه در زمان رأی دادن هیچ اختیاری وجود نخواهد داشت.

جاناتان استارکی ، مدیر ارتباطات فرماندار جان کارنی ، به یاهو نیوز گفت: “ماسک ها در مراکز رای دهی به شدت تشویق می شوند.” “از دیدگاه بهداشت عمومی ، همه باید آنها را بپوشند. این فقط عقل سلیم در طی یک بیماری همه گیر است. چالش های قانونی با الزام به ماسک رأی دادن وجود دارد. اما قوانین از قوانین اساسی تغییر نکرده اند. “

در این تصویر از ویدئو ، جان کارنی ، فرماندار دلاور و سناتور تام کارپر ، د-دل. ، هنگام رأی دادن به هنگام مکالمه ایالتی در شب دوم کنوانسیون ملی دموکراتیک در سه شنبه ، 18 آگوست 2020 (کنوانسیون ملی دموکراتیک از طریق AP) صحبت می کنند
فرماندار دلاور جان کارنی و سناتور تام کارپر در جریان رای گیری تلفنی ایالتی در کنوانسیون ملی دموکرات در 18 آگوست (کنوانسیون ملی دموکراتیک از طریق AP)

آنتونی آلبنز ، کمیسر ایالتی انتخابات گفت که کاملاً با این ارزیابی موافق است.

مانند بسیاری از کشورها ، دلاور هم اکنون در حال افزایش عفونت های ویروس کرونا است. کارنی دانشجویان را مقصر این افزایش دانست.

ماساچوست میزبان مسابقات مقدماتی 1 سپتامبر بود. در انتخابات که از نزدیک تماشا می شد ، سناتور ادوارد مارکی با موفقیت از کرسی خود در برابر جمهوری جو کندی دفاع کرد. همچنین چندین مسابقه هاوس برگزار شد.

همه ساکنان ماساچوست به دلیل ویروس مجاز به رای گیری از طریق پست هستند ، تخفیفی که برخی از فرمانداران از انجام آن خودداری می کنند. نیازی به ماسک رأی دادن نیست ، اما این ایالت بالاترین سطح رعایت موارد را در کشور دارد. این واقعیت ، همراه با سهم زیادی از افرادی که از طریق پست رای دادند ، اجازه نداد که افراد اولیه به افزایش قابل توجهی در پرونده ها منجر شوند.

با این حال ، اخیراً ، مواردی در ماساچوست افزایش یافته است ، بخشی از روند در سراسر کشور که مقامات بهداشت عمومی را نگران می کند.

نیوهمپشایر یک روز بعد ، در 8 سپتامبر ، روز ابتدایی فرمانداری و کنگره را برگزار کرد. رأی دهندگان در آنجا ، مانند ماساچوست ، توانستند رأی خود را بفرستند ، اگرچه از نظر فعالان حقوق رأی این روند توسط مقامات دولتی اشتباه گرفته شده است.

اگرچه ساکنان نیوهمپشایر نسبت به ساکنان دلاور یا ماساچوست کمی ماسک استفاده می کنند ، اما هنوز هم در میان افرادی هستند که از این دستورالعمل ها پیروی می کنند. موارد در نیوهمپشایر در اوایل ماه اکتبر پرش کرد ، اما از آنجا که بیشتر افراد دو هفته پس از عفونت ویروس کرونا دچار علائم می شوند ، 8 سپتامبر تا 8 سپتامبر نمی توانند این افزایش را گزارش کنند.

اگرچه میلیون ها نفر از طریق پست یا شخصاً رای داده اند ، اما انتظار می رود تعداد رای دهندگان در 3 نوامبر افزایش یابد. مقامات بهداشت عمومی ایالاتی مانند می سی سی پی ، کارولینای جنوبی و جورجیا را کنترل می کنند ، جایی که رعایت ماسک و موانع نسبتاً زیادی برای رای گیری از طریق پست وجود ندارد. این ترکیب می تواند دلهره آور باشد.

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir