[ad_1]

در پشت صحنه رقابت ریاست جمهوری ، انتخابات 3 نوامبر کشیش رافائل وارنوک را به کانون توجهات کشاند.

وارنوک ، کشیش ارشد کلیسای تاریخی باپتیست Ebenezer در آتلانتا ، یکی از دو دموکرات است که در انتخابات دور دوم 5 ژانویه برای جفت کرسی های سنای آمریکا در جورجیا می جنگد. در صورت پیروزی ، آنها کنترل سنای دموکرات ها را معکوس خواهند کرد و اولین سال های ریاست جمهوری منتخب جو بایدن را تغییر می دهند.

در صورت پیروزی ، وارنوک به عنوان اولین سناتور سیاه پوست آمریکایی در جورجیا و تنها یازدهمین سناتور سیاه پوست تاریخ این کشور ثبت خواهد شد. وارنوک هفته گذشته در مصاحبه با یاهو نیوز گفت اهمیت تاریخی برای او “از دست نرفته است”.

وارنوک 51 ساله كه در پروژه های خانه های كایتون در ساوانا ، جورجیا بزرگ شد و یازدهمین فرزند از 12 كودك بود ، گفت: “اولین سناتور سیاه پوست جورجیا افتخار بزرگی خواهد بود.” “امیدوارم با دستیابی به من ، سایر حاشیه نشینان و افراد با وجدان در کشورمان را تشویق و الهام بخش کنم تا قدم بردارند و برای آنچه که به آن اعتقاد دارند مبارزه کنند.”

این کشیش در ادامه گفت: “در هیچ جای دیگر آمریکا جز داستان من حتی ممکن نیست. بنابراین من معتقدم که رویای آمریکایی هنوز امکان پذیر است ، اما از حد بسیار زیادی دور می شود و شکاف بین متصرفان و غیر متصرفان در حال تبدیل شدن به ورطه است. “

کشیش رافائل وارنوک ، نامزد سنای دموکرات جورجیا ، پس از سخنرانی در جمع در هنگام تجمع در کلمبوس ، جورجیا ، صحنه را ترک کرد.  (عکس: جسیکا مک گوان / گتی ایماژ)
کشیش رافائل وارنوک ، نامزد سنای دموکرات جورجیا ، پس از سخنرانی در جمع در هنگام تجمع در کلمبوس ، جورجیا ، صحنه را ترک می کند (عکس: جسیکا مک گوان / گتی ایماژ)

به نظر می رسد اهمیت مسابقه در جورجیا با رأی دهندگان در این ایالت بسیار مطابقت داشته باشد ، بر اساس داده های ایالت ، بیش از 2 میلیون نفر از آنها در مرحله دوم شرکت کرده اند. این نوع رقابتهای فوق برنامه معمولاً میزان مشارکت بسیار کمتری نسبت به رقابتهای رده های بالاتر ریاست جمهوری را به خود جلب می کند ، اما آرا early زودهنگام تاکنون دقیقاً پس از انتخابات نوامبر ، که 5 میلیون گرجی به آنها رأی داده اند ، ردیابی شده است.

و بسیاری از این گرجی ها اخیراً به لطف میلیون ها دلار تبلیغاتی که توسط دموکرات ها و جمهوری خواهان برای دفاع و حمله به آن صورت گرفته ، با وارنوک آشنا شده اند.

هر دو والدین وارنوک مبلغ پنطیکاست بودند و پدر وارنوک در جنگ جهانی دوم در ارتش ایالات متحده خدمت می کرد. وارنوک که می خواست راه کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور را دنبال کند ، به ادامه تحصیل در کالج مورهاوس ، یک کالج تاریخی سیاه پوست و کاملاً مرد در آتلانتا رفت و سرانجام چهار درجه کسب کرد تا اینکه در سال 2005 پاستور کلیسای باپتیست مشهور Ebenezer Church ، جایی که کینگ موعظه کرد.

“همه چیز اکنون دشوارتر از آن است که برای من بود [growing up]وارناک به یاهو نیوز گفت. “ما به یک رهبر نیاز داریم که برای گرجی ها کار کند و بجنگد.”

روحانی رافائل جی وارنوک ، کشیش ارشد کلیسای باپتیست Ebenezer ، در مراسم یادبود سالانه مارتین لوتر کینگ در سال 2019 سخنرانی کرد.  (عکس از پاراس گریفین / گتی ایماژ)
روحانی رافائل جی وارنوک ، کشیش ارشد کلیسای باپتیست Ebenezer ، در مراسم یادبود سالانه مارتین لوتر کینگ در سال 2019 سخنرانی کرد. (عکس از پاراس گریفین / گتی ایماژ)

رقیب وارنوک ، سناتور کلی لوفلر ، یک بازرگان و تازه وارد سیاسی است. وی پس از بازنشستگی سناتور جانی آیزاکسون در اواخر سال گذشته ، با اشاره به مشکلات بهداشتی ، توسط فرماندار Brain Kemp به سمت خود منصوب شد. اگرچه رئیس جمهور ترامپ می خواست كه كمپ یكی از یاران خود را منصوب كند ، لوفلر در این مقام عالی عمل كرد ، و با بی شرمی هم ترامپ را پذیرفت و هم جنگ های فرهنگی محافظه كارانه را كه بیشتر دوره ریاست جمهوری او را تعیین كرد. او بیشترین عنوان را به عنوان یکی از مالکان مشترک رویای آتلانتا WNBA کسب کرده است. در اوایل سال جاری ، او نامه ای به کمیته WNBA ، کتی انگلبرت ، با انتقاد از سیاسی کردن بازی ، گفت که جنبش سیاسی Black Lives Matter مطابق با لیگ یا تیم آن نیست.

دور دوم با اعتصابات شدید بین مبارزات انتخاباتی لوفلر و وارنوک تعیین می شود.

لوفلر بارها وارنوک را “سوسیالیست” و “رادیکال ترین و خطرناک ترین سیاستمدار آمریکا” خواند. وی از اظهارات مختلفی که وی هنگام مراسم کلیسا می گفت ، استفاده کرد ، از جمله برخی از آنها که وی از پلیس انتقاد می کرد. وی هفته گذشته نامه ای سرگشاده نوشت وارنوک را به یهودستیزی متهم کرد ، ادعایی که برخی از رهبران یهودی در جورجیا آن را رد کردند.

به ویژه بسیاری از حملات به وارنوک به دلیل استناد به کلیشه های نژادی در کشوری که سابقه طولانی ظلم به ساکنان سیاهپوست آن را دارد ، مورد انتقاد قرار گرفته است. ائتلافی از شبان سیاهپوست به دفاع از وارنوک آمدند و استدلال کردند که حملات جمهوریخواه انتقادی از کلیسای سیاه است. اتهامی که لوفلر آن را انكار می كند. وارنوک با شبان موافق است ، در توییتر می نویسد که حملات لوفلربرای کلیساهای سیاه پوست مضر هستند. “وی همچنین به یاهو نیوز گفت كه نگران این ضربات نیست.

وی گفت: “در حالی که سناتور لوفلر مشغول تماس با من است ، اجازه دهید به شما بگویم كه كجا هستم.” “من معتقدم که در بزرگترین کشور جهان ، مردم باید به خدمات درمانی ارزان قیمت دسترسی داشته باشند ، گرجیانی که هر روز سخت کار می کنند مستحق دستمزد زندگی خود هستند و افراد مسن باید توانایی تهیه داروهای تجویز شده را داشته باشند. . کلی لوفلر ممکن است فکر کند این رادیکال است ، من فکر می کنم این عقل سلیم است. “

کلی لوفلر (R-GA) ، نامزد سنای جمهوری خواه جورجیا ، در هنگام تجمع در 20 دسامبر سال 2020 در کامینگ ، جورجیا از رسانه ها س questionsال کرد.  (عکس: جسیکا مک گوان / گتی ایماژ)
کلی لوفلر (R-GA) ، نامزد سنای جمهوری خواه جورجیا ، در هنگام تجمع در 20 دسامبر سال 2020 در کامینگ ، جورجیا از رسانه ها س questionsال کرد. (عکس: جسیکا مک گوان / گتی ایماژ)

وارنوک و دموکرات ها حملات شدید خود را به لوفلر آغاز کردند و وی را متهم کردند که پس از جلسه محرمانه سنا در مورد ویروس کرونا ، در حالی که بیماری همه گیر در ابتدای راه بود ، به “ذخیره” اقدام می کند. لوفلر هرگونه تخلف را انكار كرده و گفته است كه معاملات سهام بدون توجه به نظرات انجام شده است.

او همچنین پس از عکس گرفتن با چستر دولس ، یک سوپرماتیست سفیدپوست قدیمی که با کو کلوکس کلان و اتحاد ملی نئو نازی ها در ارتباط بود ، خود را در آب گرم دید. در حالی که لوفلر گفت که او نمی داند دولز کیست ، مبارزات انتخاباتی وارنوک دفع شد و خاطرنشان کرد که دولز از یک رویداد در ماه سپتامبر اخراج شد. یاهو نیوز برای اظهار نظر با کمپین لوفلر تماس گرفت ، اما پاسخی دریافت نکرد.

وارنوک همچنین پس از پخش تصاویر هفته گذشته مصاحبه پلیس در حادثه ای در ماه مارس که همسر سابق وی وی را متهم به پا زدن روی پاهای خود در اتومبیل کرد ، خود را در یک طوفان آتش کوچک یافت. وارنوک دویدن روی پاهای خود را انکار کرد و هرگز متهم نشد. لوفلر این ادعاها را “بسیار نگران کننده” خواند. کمپین وارنوک گفت که لوفلر “حمله جدیدی به خانواده اش داشته است. “

لیست بازدیدهای بین این دو مسابقه همچنان ادامه دارد و هم منعکس کننده میزان خطر و هم رقابت بالقوه مسابقات است. پیش بینی و پیش بینی انتخابات مرحله دوم دشواری دشواری است ، اما یک نظرسنجی اخیر توسط Insider Advantage و FOX 5 Atlanta نشان داد که وارنوک 49 تا 47 درصد Loffler را رهبری می کند. اگرچه بایدن ترامپ را در جورجیا شکست داد ، اما شتاب دهنده های دور دوم جمهوری خواهان با توجه به قدرت شگفت آور حزب در رقابت های کنگره نوامبر و حزب جمهوری خواه ضعیف از نظر تاریخی ، خوش بینانه هستند.

رافائل وارنوک ، نامزد سنای ایالات متحده در جورجیا ، در حین تجمع در 15 نوامبر سال 2020 در ماریتا ، جورجیا با طرفداران صحبت کرد.  (عکس: جسیکا مک گوان / گتی ایماژ)
رافائل وارنوک ، نامزد سنای ایالات متحده در جورجیا ، در حین تجمع در 15 نوامبر سال 2020 در ماریتا ، جورجیا با طرفداران صحبت کرد. (عکس: جسیکا مک گوان / گتی ایماژ)

سوخت حملات سیل ده ها میلیون دلار در خزانه این کارزارها است.

وارنوک درآمد کل خود را بین ماه اکتبر بیش از 103 میلیون دلار گزارش کرده است. 15 و 16 دسامبر ، در لوفلر به راحتی 64 میلیون دلار را شکست داد. منابع هر دو طرف بیش از اندازه کافی برای پر کردن موج های هوایی دارند.

و در حالی که دو دموکرات درگیر هستند ، وارنوک بیشترین حملات را به عنوان حمله کمتر شناخته شده انجام داده است. جان دیگر دموکرات جان اوسوف است که در انتخابات ویژه مجلس نمایندگان سال 2017 رکوردهای جمع آوری کمک های ملی را شکست و اکنون در تلاش است سناتور جمهوری خواه دیوید پوردو را برکنار کند.

یک نتیجه باورنکردنی از دور دوم ، رفاقت بین اوسوف ، یهودی جوان ، نماینده سابق کنگره آتلانتا و وارنوک ، کشیش میانسال باپتیست های سیاه پوست از ساوانا بود. اگرچه این دو دموکرات مسابقات جداگانه ای را برگزار می کنند ، تقریباً احساس می شود که این دو نفر شرکایی را اداره می کنند که می خواهند برای سرنگونی مخالفان جمهوری خواه خود با هم متحد شوند.

وارنوک به یاهو نیوز گفت: “این برای من افتخار بزرگی است که با دوستم جان اوسوف بدویم.” “ما هر دو روی مسابقات خودمان متمرکز هستیم ، اما آنچه مهم است مردم جورجیا است.”

رافائل وارنوک (L) و جان اوسوف ، نامزدهای مجلس سنا ، در یک راهپیمایی در فضای باز در 5 دسامبر سال 2020 ، در کانیرز ، جورجیا ، آرنج خود را زدند.  (عکس: جسیکا مک گوان / گتی ایماژ)
رافائل وارنوک (L) و جان اوسوف ، نامزدهای مجلس سنا ، در یک راهپیمایی در فضای باز در 5 دسامبر سال 2020 ، در کانیرز ، جورجیا ، آرنج خود را زدند. (عکس: جسیکا مک گوان / گتی ایماژ)

وارنوک همچنین گفت که او معتقد است گرجی ها به حملات غالب هوایی فکر نمی کنند بلکه به چالش های مالی و امنیتی خانواده هایشان در سال جاری فکر می کنند.

وی گفت: “من فکر نمی کنم مردم جورجیا صبح بیدار شوند و در مورد جان اوسوف یا رافائل وارنوک تعجب کنند.” “آنها تعجب می کنند که آیا خانواده هایشان سالم می مانند ، آیا قادر به پرداخت قبض ها هستند ، چگونه غذا را روی میز می گذارند.”

در زیر تاریخ های کلیدی ذکر شده است که گرجی ها باید قبل از دور دوم مجلس سنا در 5 ژانویه 2021 به یاد داشته باشند:

گرافیک: اخبار یاهو
گرافیک: اخبار یاهو

(تصویر کوچک جلد عکس از الیجا نوولاژ از طریق گتی ایماژ)

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir