[ad_1]

واشنگتن – یک روز پس از آنکه رئیس جمهور بایدن به همه ایالت ها دستور داد تا هر بزرگسال آمریکایی واجد واکسن ویروس کرونا شود تا 1 مه ، دولت وی اقدامات مختلفی را برای تسهیل یک هدف بلندپروازانه که نیاز به یک سازمان لجستیکی بی سابقه دارد اعلام کرد.

جف زینز ، هماهنگ کننده ویروس کرونا در کاخ سفید ، روز جمعه در جلسه توجیهی درباره وضعیت همه گیر با خبرنگاران گفت: “ما باید واکسیناسیون را برای هر آمریکایی آسان کنیم.” وی تکرار کرد: “اول مه مهلت مطلق است” ، اگرچه ممکن است روزها یا حتی چند هفته بین فردی که واجد شرایط واکسن است و در واقع واکسینه می شود وجود داشته باشد. این امر به ویژه در مناطق متراکم شمال شرقی و سواحل غربی ، جایی که وجود دارد ، صادق خواهد بود.

روزانه حدود 2.2 میلیون نفر واکسینه می شوند که از افتتاح بایدن در ژانویه حدود 1.3 میلیون واکسیناسیون در روز است.

تاکنون ، بیشتر کشورها توزیع واکسن برای افراد مسن ، افرادی که از قبل شرایط پزشکی دارند و برخی از کارگران خط مقدم مانند پزشکان و معلمان را باز کرده اند.

این باعث شد میلیون ها آمریکایی با درجات مختلف صبر منتظر بمانند. ابتکارات خصوصی برای ترکیب افراد با دوز واکسن که در غیر این صورت ممکن است بدون استفاده باقی بماند ، بوجود آمده است. حدود 1.6 میلیون نفر برای این سرویس ثبت نام كرده اند ، كه نشان می دهد آمریكایی ها با ورود هوای گرم چقدر مشتاقند كه برخی اقدامات زندگی قبل از همه گیری را بازیابند.

مردی در 11 مارس 2021 در یک رویداد واکسیناسیون جامعه در مارتینزبورگ ، ویرجینیای غربی در برابر بیماری ویروس کرونا (COVID-19) واکسینه شد (کوین لامارک / رویترز)

یک مرد واکسن ویروس کرونا (COVID-19) را در یک رویداد واکسیناسیون جامعه در مارتینزبورگ ، ویرجینیای غربی در 11 مارس 2021 دریافت می کند (کوین لامارک / رویترز)

واکسن های ویروس کرونا از طریق Operation Warp Speed ​​، بین صنعت خصوصی و دولت ترامپ ساخته شده اند. ترامپ و هوادارانش ادعا می کنند که بایدن اعتبار کافی برای سلف خود برای گرفتن سریع این واکسن ها نداد. (اندی اسلاویت ، مشاور ارشد کاخ سفید کروناویروس ، عملیات Warp Speed ​​را به عنوان “یک چیز عالی” ستود)

ترامپ غالباً وعده های خود در مورد زمان واکسیناسیون مردم و پایان همه گیری را لغو کرده است. وعده های او آنقدر پیوسته غیرواقعی بودند که مردم.

بایدن و مشاورانش از نظر استراتژیک در هر دو جبهه محتاط بودند و در ابتدا قول دادند که روزانه یک میلیون نفر را واکسینه کنند ، هدفی که به گفته برخی ، این هدف بود. از آن زمان پیشی گرفته شده است ، و بایدن باید استدلال کند که انتظارات نه تنها برآورده نشده بلکه از آن فراتر رفته است.

زینت اقدامات مختلفی برای افزایش میزان واکسیناسیون روزانه حتی بیشتر ، از جمله دو برابر شدن تعداد مراکز واکسیناسیون گسترده و افزایش تعداد داروخانه هایی که می توانند این واکسن را به 20000 تجویز کنند. 700 مرکز بهداشتی دیگر در جامعه نیز در واکسیناسیون شرکت خواهند کرد. تلاش ، همراه با 250 نفر که قبلاً این کار را انجام می دهند.

زینتس گفت ، وب سایت جدیدی برای سهولت یافتن واکسن در حال توسعه است. مانند مرکز تماس ، برخی از افراد به طور منظم به اینترنت دسترسی ندارند.

ایستگاه هایی که واکسن های ضد COVID-19 در آنها تجویز می شود ، در یک مکان واکسیناسیون گسترده در 10 مارس 2021 در مرکز رویدادهای Lumen Field در سیاتل به نمایش گذاشته شده است.  شهردار سیاتل ، جنی دورکان و سایر مقامات روز چهارشنبه اعلام کردند که این سایت روز شنبه افتتاح می شود و می گویند این بزرگترین سایت واکسیناسیون به رهبری غیرنظامیان در کشور است.  (تد S. Warren / AP)

ایستگاههایی که واکسنهای ضد COVID-19 در آنها تجویز می شود ، در یک مکان واکسیناسیون گسترده در تاریخ 10 مارس 2021 در مرکز رویدادهای Lumen Field در سیاتل به نمایش گذاشته شده است. شهردار سیاتل ، جنی دورکان و سایر مقامات روز چهارشنبه اعلام کردند که این سایت روز شنبه افتتاح می شود و می گویند این بزرگترین سایت واکسیناسیون به رهبری غیرنظامیان در کشور است. (تد S. Warren / AP)

همچنین در روز جمعه اعلام شد ، دولت بایدن واکسیناسیون بیشتری استخدام می کند ، جایی که آنها می توانند برای داوطلبانه ثبت نام کنند. دندانپزشکان ، پزشکان متخصص اطفال ، پیراپزشکان ، دامپزشکان ، ماماها و بینایی سنج ها هم اکنون می توانند به طور داوطلبانه واکسن تزریق کنند.

در همین حال ، شرکت های دارویی قول می دهند در هفته های آینده دوزهای بیشتری را منتشر کنند. هفته گذشته ، بایدن معامله ای را اعلام کرد که در آن مرک به جانسون و جانسون در تولید واکسن کمک خواهد کرد.

دکتر روچل والنسکی ، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، طی یک جلسه توجیهی کاخ سفید گفت: حدود 64 میلیون آمریکایی حداقل یک دوز واکسن ویروس کرونا دریافت کرده اند (به جز واکسن جدید جانسون و جانسون به دو دوز نیاز است). جمعه.

اما فقط 10 درصد آمریکایی ها واکسینه شده اند ، این بدان معناست که ایمنی گله – نقطه ای که نسبت جمعیت تلقیح شده به حدی زیاد است که فضای ویروس برای تولید مثل کافی نیست – هنوز ماه ها با آن فاصله ندارد. در همین حال ، اسرائیل حدود 80 نفر از جمعیت بزرگسال خود را واکسینه کرده است.

پیش از این ، بایدن قول داده بود که تا پایان ماه مه تعداد کافی واکسن برای هر آمریکایی وجود داشته باشد. قول پنجشنبه شب – که هر آمریکایی از ابتدای ماه جاری شرایط را برآورده می کند – لزوماً این برنامه را تسریع نمی کند ، اما این سیگنال به کشورها می دهد که آنها باید سریعتر حرکت کنند.

زینز با اشاره به وجود واکسن گفت: “ما امیدواریم که کشورهایی پیش از آن افتتاح شوند.” تاکنون فقط یک مورد وجود دارد: آلاسکا ، جایی که همه افراد بالای 16 سال در آن هستند. صورتحساب تسکین ویروس کرونا کرون ویروس کرون ویروس 1.9 تریلیون دلاری که بایدن روز پنجشنبه امضا کرد ، 14 میلیارد دلار برای توزیع واکسن دارد.

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، پنجشنبه ، 11 مارس 2021 ، در اتاق شرقی كاخ سفید در واشنگتن دی سی خطاب به ملت گفت كه بایدن یك سال قبل از انتشار ویروس کرونا به یك كشور خسته از بیماری همه گیر پرداخت. آمریکایی ها برای منزوی کردن خود ، اقتصاد را به سرعت در هم می ریزند و بیش از نیم میلیون مرگ را پیش بینی می کنند.  عکاس: کریس کلپونیس / CNP / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، پنجشنبه ، 11 مارس 2021 ، در اتاق شرقی كاخ سفید در واشنگتن دی سی خطاب به ملت گفت. آمریکایی ها برای منزوی کردن خود ، اقتصاد را به سرعت در هم می ریزند و بیش از نیم میلیون مرگ را پیش بینی می کنند. عکاس: کریس کلپونیس / CNP / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

اگرچه دستورالعمل های اولیه CDC برای افراد واکسینه شده ، بایدن روز پنجشنبه پیشنهاد کرد که با واکسیناسیون بیشتر افراد ، این دستورالعمل ها از محدودیت کمتری برخوردار می شوند. در جریان جلسات توجیهی روز جمعه ، مقامات دولت به درخواست رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تلاش برای تقریباً عادی بودن روز استقلال پاسخ دادند.

افزایش سرعت در هنگام واکسیناسیون تا حد زیادی تعیین می کند که آیا دوستان و اقوام از کباب های زوم دیدن می کنند یا در زندگی واقعی برای تهیه همبرگر و آبجو دور هم جمع می شوند.

دکتر والنسکی گفت: “این راه خروج ما از بیماری همه گیر است.”[ad_2]

منبع: fizik-news.ir