[ad_1]

وقتی دوشنبه گذشته ساندرا لیندسی ، یک پرستار سیاه پوست در یکی از بیمارستانهای کوئینز ، به اولین شخصی در ایالات متحده تبدیل شد که واکسن ویروس کرونا را دریافت کرد ، بیشتر دنیای پزشکی با خیالی آسوده آهی کشید. لحظه تاریخی ، ضبط شده توسط فیلم ، نمادی از آغاز پایان کابوس COVID-19 است.

لیندزی پس از دریافت واکسن گفت: “این احساس سورئال است.” “این برای من احساس راحتی و امید زیادی است.”

لیندزی همچنین خاطرنشان کرد که دیده شدن واکسن برای یک آمریکایی سیاه پوست برای اطمینان به کسانی که اغلب به سیستم پزشکی بی اعتماد هستند و به طور نامتناسبی در طی بیماری همه گیر رنج می برند بسیار مهم است.

وی گفت: “متأسفانه ، به دلیل تاریخ ، جمعیت من – اقلیت ها ، افرادی که شبیه من هستند – تمایلی به واکسیناسیون ندارند.”

روز سه شنبه ، دکتر آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی و سایر مقامات ارشد دولتی اولین دوز واکسن Moderna COVID-19 را دریافت کردند. دو عضو اول تیم NIH که تیر را دریافت کردند ، هر دو سیاه پوست بودند ، یک زن و مرد.

با وجود این واقعیت که 71 درصد سیاه پوستان آمریکایی اظهار داشتند که کسی را می شناسند که پس از آلوده شدن به COVID-19 یا فوت کرده یا در بیمارستان بستری شده است ، اما طبق نظرسنجی ماه دسامبر Pew ، 42 درصد اظهار داشتند که قصد واکسیناسیون برای آن را دارند. مرکز تحقیقات.

بر اساس یک مطالعه لیگ ملی شهر ، در ایالات متحده ، احتمال آلودگی سیاه پوستان به COVID-19 تقریباً 3 برابر بیشتر است و احتمال مرگ دو برابر این بیماری وجود دارد. بنابراین ، فیلم لیندسی که اولین عکس واکسن خود را دریافت می کند قابل توجه است.

ساندرا لیندزی ، پرستار مرکز پزشکی یهودی لانگ آیلند ، توسط دکتر میشل چستر ، واکسن COVID-19 ، در 14 دسامبر سال 2020 تلقیح شد (عکس از مارک لنیهان - پول / گتی ایماژ)
ساندرا لیندزی ، پرستار مرکز پزشکی یهودی لانگ آیلند ، توسط دکتر میشل چستر ، واکسن COVID-19 ، در 14 دسامبر سال 2020 تلقیح شد (عکس از مارک لنیهان – پول / گتی ایماژ)

آن دوشنبه ، پنج کارگر خط مقدم ، معروف به “پنج نفر برتر” در مرکز پزشکی دانشگاه مریلند ، نیز واکسن دریافت کردند. دو نفر از این پنج زن سیاه پوست بودند ، یکی پرستار و دیگری پزشک.

شان هندریکس ، مدیر پرستاری در UMMC و یکی از “پنج نفر برتر” ، در مصاحبه ویدیویی با یاهو نیوز گفت: “مادرم COVID داشت ، برادرم نیز COVID داشت ، علاوه بر داماد من.” “دو ماه طول کشید تا مادرم از بیمارستان COVID در بیمارستان بهبود یابد. بنابراین من می دانستم که COVID قبلاً به خانواده ام ضربه زده است و من هم نمی خواهم بر خانواده ام تأثیر بگذارم. “

دکتر شارون هنری ، استاد جراحی در UMMC و یکی دیگر از “پنج نفر برتر” گفت که در دریافت واکسن دریغ نمی کند.

هنری به یاهو نیوز گفت: “داشتم فکر می کردم ، چرا جلوی او بیرون نمی آیی؟” “چرا یکی از اولین افرادی نیست که این کار را انجام می دهد؟”

اما همانطور که بسیاری از متخصصان پزشکی از واکسیناسیون راحت شدند و فیلمهای بیشتری از پزشکان سیاه پوست در اینترنت استفاده می شود ، منتقدان سطح بدبینی آنها را نیز بالا می برند.

“بله ، این از من نیست” ، یکی کاربر توییتر نوشت. “برخی از افراد در حوزه بهداشت هنوز معتقدند که سیاه پوستان دردی ندارند. و آیا می خواهید واکسنی را باور کنید که تولید آن کمتر از یک سال به طول انجامیده باشد؟ GTFO “

“اگر زندگی سیاه پوستان برای آمریکا مهم نیست.” کاربر توییتر نوشت. “پس چرا جهنم باید به سلامت سیاه اعتقاد داشته باشیم؟”

دکتر اوچه بلک استاک ، مدیرعامل Advancing Health Equity و دستیار پزشکی در یاهو نیوز ، متوجه روند نگران کننده ای شد که در سایت های شبکه های اجتماعی رخ داد.

بلكستاك به ياهو نيوز گفت: “من به رسانه هاي اجتماعي رفتم و اظهارنظرهايي نظير” آنها اكنون نگران ما هستند اما قبلاً به ما علاقه مند نبودند “را ديدم.

گروه پزشکی اورژانس در بیمارستان لنوکس هیل ، ایو دوروزو ، واکسن COVID-19 را در مرکز پزشکی یهودی لانگ آیلند دریافت کرد.  (عکس: اسکات هاینز / گتی ایماژ)
گروه پزشکی اورژانس در بیمارستان لنوکس هیل ، ایو دوروزو ، واکسن COVID-19 را در مرکز پزشکی یهودی لانگ آیلند دریافت کرد. (عکس: اسکات هاینز / گتی ایماژ)

اما بلک استاک گفت که او بی اعتمادی را درک کرده است. از نظر تاریخی ، سیاهپوستان آمریکایی در صورت پیشرفت صحیح در مورد پیشرفت های بهداشتی ، مورد رها شدن قرار می گیرند. یک نمونه از این موارد ، مطالعه رسوایی توسکی از اواسط دهه 1900 بود ، که در آن پزشکان به بهانه آزمایشات به سیاه پوستان اجازه دادند که به دلیل بیماری سیفلیس بمیرند. اما یافتن نمونه های دیگر کار دشواری نیست. گزارشی در ماه ژوئن از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده نشان داد که نوزادان سیاه پوست هنوز بیش از دو برابر خطر مرگ به عنوان سفیدپوست را دارند.

“چرا باید به همان دولتی اعتماد کنیم که افراد سیاه پوست را با عفونت تزریق می کند؟” کاربر توییتر نوشت. “طبیعی نیست. نحوه اصرار آنها بر این واکسن باید برای همه SUS باشد. “

بلک استاک می گوید که بلک به عنوان یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ، مسئولیت دیگری نیز دارد که “داستان را هدایت کند” زیرا تعداد بسیار کمی وجود دارد. بر اساس انجمن کالج پزشکی آمریکا ، از بین تمام پزشکان فعال در ایالات متحده ، تنها 5 درصد خود را سیاه پوست یا آفریقایی تبار معرفی می کنند.

بلک استوک گفت: “تا زمانی که کار واقعی در زمینه های آموزش ، بهداشت و درمان انجام نشود ، این بی اعتمادی همیشه وجود خواهد داشت.” “این بی اعتمادی به واکسن نیست ، بلکه بی اعتمادی به سیستم است.”

دلیل اصلی آن هرچه باشد ، 35 درصد از سیاه پوستان آمریکایی در نظرسنجی ماه دسامبر بنیاد خانواده قیصر گفتند که این واکسن را احتمالاً یا به طور قطع دریافت نخواهند کرد ، حتی اگر این واکسن ایمن شناخته شده و به صورت رایگان در دسترس باشد.

از سیاهپوستان آمریکایی که درباره مصرف واکسن اطمینان ندارند ، 71 درصد خیره کننده گفتند که آنها از عوارض جانبی نگران هستند. حدود نیمی از آنها نگران بودند که در واقع به ویروس مبتلا شوند و 48٪ دیگر به طور کلی نسبت به واکسن ها بدبین بودند.

دکتر میشل چستر یک ویال واکسن Pfizer-BioNTech Covid-19 از متخصص بهداشت و درمان ساندرا لیندزی در دست دارد.  (عکاس: Mark Lenihan / AP Photo / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)
دکتر میشل چستر یک ویال واکسن Pfizer-BioNTech Covid-19 از متخصص بهداشت و درمان ساندرا لیندزی در دست دارد. (عکاس: Mark Lenihan / AP Photo / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

هنری ، پزشکی از مریلند ، اعتراف کرد که وی یکی از کسانی است که نگران است.

هنری گفت: “در جو سیاسی که ما با آن سر و کار داشتیم تا زمانی که نتایج کالج های مجاز برق بازگردد ، باید اعتراف کنم که در مورد روند کار چند س questionsال داشتم.” وی افزود: “من احساس كردم كه سیاست كاملاً روی پیام هایی كه منتشر شده و افرادی كه سعی در ارسال پیام دارند ، تأثیر دارد.”

آرام شد تا اینکه بیشتر در مورد علم واکسن بیشتر خواند و به دولت جدید اعتماد بیشتری داشت.

هنری افزود: “من فکر نمی کنم گوشه هایی که بریده شد گوشه های علمی بود.” “میانبرهایی که برای دریافت سریع واکسن گرفته شد بیشتر از مواردی بود که مربوط به سختگیری علمی یا روند تولید واکسن و آزمایش واکسن بود. آنها به روند علمی وفادار ماندند. “

هنری اکنون از همه به خصوص سیاه پوستان آمریکایی خواسته است که واکسن بزنند. بلک استوک نیز همین کار را می کند ، اما می افزاید: “وظیفه من به عنوان یک کارمند بهداشتی نیست که نظر شخصی را تغییر دهم. وظیفه من ، به ویژه به عنوان یک زن سیاه پوست ، دادن اطلاعات روشن به مردم است. “

اوگنیا ساوت ، استادیار گروه پزشکی فوریت های پزشکی و استاد آزمایشگاه بهداشت شهری دانشگاه پنسیلوانیا ، در توییتر موضوعی در مورد لزوم “عادی سازی نوسانات واکسن” منتشر کرد. در ابتدا مشخص شد که ساوت ، که سیاه پوست است ، تا زمانی که مطالعه خود را انجام ندهد تمایلی به استفاده از واکسن ندارد.

من آداپتور اولیه نیستم ، جنوبی توییت اندکی پس از دریافت واکسن. “من تلفن تلنگرم را تا سال 2010 نگه داشتم. بنابراین تمایل طبیعی من این بود که بگویم – منتظر می مانم. قبل از استفاده از واکسن ، نحوه برخورد دیگران را ببینید. علاوه بر این ، این واقعیت که به نظر می رسید واکسن ابزاری سیاسی است که توسط رئیس جمهور پیشین اخیر استفاده شده است. من به او اعتماد ندارم و این باعث می شود که از روند تولید واکسن بی اعتماد باشم. “

جنوبی گفت چه “من آن را لمس کردم” برای او خواندن داستانهایی در مورد افرادی بود که برای آزمایش واکسن آزمایش می شدند ، دیدن سایر دانشمندان سیاه پوست واکسن ، مادرش و سرانجام دیدن علم.

وی گفت: “بزرگترین نگرانی من هنوز برخی موارد نادر و شدید است ، اما عوارض جانبی طولانی مدت هنوز ثبت نشده است.” “اما من این شانس را به خطر می اندازم زیرا نمی خواهم در اثر COVID بمیرم. علاوه بر این ، در حال حاضر عوارض جانبی طولانی مدت COVID مستند ، نه چندان نادر ، وجود دارد. … من این را به اشتراک می گذارم تا نوسان واکسن در اطراف COVID را عادی کنم ، که تفاوت زیادی با نوسان واکسن واکسن کودکان دارد (فرزندانم کاملاً واکسینه شده اند). خوب است تردید کنید ، و برای جمع آوری حقایق و نظرات خود وقت بگذارید و تصمیم بگیرید. فراموش نکنیم که این جدید است. “

با توجه به اینکه تقریباً 40٪ موارد گزارش شده COVID-19 سیاه و اسپانیایی است ، طبق CDC ، ورود واکسن ها را می توان یک خبر خوب غیر مجاز در این جوامع دانست. اما سرکوب دهه های بی اعتمادی کار چندان آسانی نیست.

بلک استاک گفت ، با واکسن COVID-19 ، “ما باید آن را با افراد سفید پوستی که از دوربین عکس می گیرند متعادل کنیم. به همین دلیل مردم مشکوک هستند. چند ماه آینده بسیار حیاتی است. “

هندریکس به عنوان یکی از اولین آمریکایی هایی که این واکسن را دریافت کرد ، تأکید کرد که ایجاد اعتماد برای محافظت کامل از جمعیت در برابر COVID-19 بسیار مهم است.

وی گفت: “من فکر می کنم اگر می خواهیم به نوعی از این بیماری همه گیر را حفظ کنیم ، باید واکسیناسیون گسترده ای انجام دهیم تا بتوانیم مقداری از مصونیت را برای رسیدن به نوعی عادی شروع کنیم.” “در غیر این صورت ، من می بینم که این همه گیری فقط بدتر می شود و مدت طولانی تری دوام می آورد.”

(تصویر کوچک جلد / تصویر توسط یاهو نیوز مارک لنیهان / AP Photo / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ (2))

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir