[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب این هفته گفت: “برنامه دولت ترامپ برای انتشار واکسن بسیار عقب مانده است.”

در اوایل ماه اکتبر ، رئیس جمهور ترامپ قول داد “100 میلیون دوز واکسن ایمن را قبل از پایان سال تحویل دهد.” اوایل این ماه ، الکس هازارد ، وزیر بهداشت و خدمات بشردوستانه گفت ، “بر اساس برنامه های تولید فعلی ، انتظار داریم دوزهای کافی برای واکسیناسیون 20 میلیون آمریکایی تا پایان سال جاری داشته باشیم.”

الکس هازارد
وزیر بهداشت و خدمات اجتماعی الکس هازارد. (Thassos Catopodis / گتی ایماژ)

خوب ، پایان سال 2020 اینجا است. طبق وب سایت مراکز کنترل بیماری ، از 28 دسامبر ، 2.1 میلیون آمریکایی از دو دوز تقریبا 11.5 میلیون نفری دریافت کرده اند که توزیع شده است. “این تعداد می تواند چند افزایش یابد [tens of thousands] فقط به دلیل تأخیر در اطلاعات ، اما مطمئناً در هیچ کجا نزدیک به 20 میلیون نفر “، می گوید دکتر کاویتا پاتل ، یاهو نیوز پزشکی. (ژنرال گوستاو پرنا ، که رهبر عملیات Warp Speed ​​است ، روز چهارشنبه در طی یک جلسه مطبوعاتی تعداد دوزهای توزیع شده را به بیش از 14 میلیون نفر به روز کرد.)

بایدن در این هفته ابراز نگرانی کرد که “اگر شیوع واکسن ها مثل الان ادامه پیدا کند ، واکسیناسیون آمریکایی ها سالها طول می کشد نه ماه ها.” و دکتر آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، اکنون معتقد است که برای دستیابی به مصونیت گله ، کشور نیاز به واکسیناسیون بین 80 تا 85 درصد آمریکایی ها – بیش از 250 میلیون نفر – دارد ، تخمین اولیه 70 درصد

دکتر لیانا ون ، تحلیلگر پزشکی CNN ، اعداد را برای مدت زمان طولانی با سرعت فعلی توزیع واکسیناسیون تقسیم کرده است:

بنابراین تأخیر در ورود واکسن COVID-19 به بدن انسان چقدر است؟

دکتر پاتل می گوید: دو عامل در حال انجام است: عدم تطابق تقاضا و توزیع واکسن به کشورها و سردرگمی ناشی از فقدان سیاست واحد درمورد اینکه چه کسی ابتدا باید تلقیح شود. وی گفت: “بیشتر ایالت ها کمتر از حد انتظار دریافت کردند.” “من واقعاً فکر می کنم اکنون از کشورهایی که فوق العاده کمبود بودجه ، استرس دارند و با معضلات آزمایش و درمان COVID خود سر و کار دارند ، خواسته شده است که این تلاش بسیار پیچیده لجستیکی را برای واکسیناسیون مردم انجام دهند.”

علاوه بر این ، پاتل می گوید دستورالعمل های واکسیناسیون از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است. “به عنوان مثال ، اگر در تگزاس هستید ، جمعیت اولویت بعدی بعد از كارمندان بهداشت و درمان در خانه های سالمندان در واقع افراد بالای 16 سال مبتلا به بیماری های مزمن هستند.” او گفت كه راهنمایی با DC متفاوت است ، به عنوان مثال ، وقتی آنها از دستورالعمل ها پیروی می كنند. CDC – بنابراین افرادی که در کنار واکسن قرار دارند بعد از کارمندان بهداشت ، کارگران اصلی و اصلی هستند. پاتل گفت: “این اختلافات گیج کننده است زیرا اگر من از یک حوزه قضایی به حوزه قضایی دیگر بروم ، می توانم مجموعه کاملا متفاوتی از گزینه های واکسیناسیون داشته باشم.” وی پیشنهاد می کند که اگر رهنمودهای ملی یکنواخت و لازم الاجرا وجود داشته باشد ، این امر می تواند این آشفتگی را از بین ببرد.

یک داروساز در حال تهیه واکسن COVID-19 است
یک داروساز در حال تهیه واکسن ضد COVID-19 برای کارکنان و ساکنان یک جامعه سالخورده در Falls Church ، واشنگتن است. (Brendan Smialowski / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

با این وجود ، پاتل انتظار دارد واکسیناسیون به طرز چشمگیری افزایش یابد. وی معتقد است که برای کلینیک های جداگانه یا داروخانه های خرده فروشی ممکن است روزانه حدود 100 واکسیناسیون علیه COVID-19 انجام دهند ، بر اساس تعداد واکسن های آنفولانزا که کلینیک می تواند به او تزریق کند.

با این حال ، پاتل می گوید این بستگی به این دارد که آیا مقدار کافی واکسن از Pfizer و Moderna تأمین می شود. “ما به تولیدکنندگان دیگر نیاز داریم تا تلاش های موفقی داشته باشند و بتوانند به تابستان برسند ، جایی که اکثر افراد واکسینه شده اند.

رئیس جمهور منتخب بایدن قول داده است که پس از روی کار آمدن ، قصد دارد برای تقویت تولید واکسن ، به قانون ساخت دفاع متوسل شود ، و برای رسیدن به هدف خود از تزریق 100 میلیون دوز واکسن COVID-19 در از 100 روز اول مدیریت آن – یک روند از سرعت یک میلیون در هفته به یک میلیون در روز.

اما 100 میلیون هنوز کمتر از نیمی از آنچه فوسی معتقد است برای دستیابی به مصونیت گله مورد نیاز است.

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir