[ad_1]

رئیس جمهور ترامپ روز دوشنبه در یک راهپیمایی در پریسکوت ، آریزونا ، به جو بایدن و بهترین متخصص بیماری های عفونی این کشور ، دکتر آنتونی فاوسی حمله کرد و گفت هر دو نفر در اجرای اقدامات همه گیرانه اشتباه کرده اند. از ویروس کرونا که تاکنون بیش از 220،000 آمریکایی را کشته است.

ترامپ گفت: “همه اینها انتخاب بین واکسن ایمن یا واقعاً قفل شدن است.” “شما می دانید که بایدن می خواهد او را قفل کند.” او می خواهد به صحبت های دکتر فاوسی گوش دهد. “

ترامپ که آزمایش COVID-19 را پس از ماه ها کاهش شدت بیماری همه گیر انجام داد و به لطف ویروس سه روز را در بیمارستان گذراند ، همچنین به حداقل رساندن شدت بیماری ادامه داد.

ترامپ گفت: “اگر آن را داشته باشید ، آن را دارید ، بهتر می شوید.”

رئیس جمهور معمولاً ویروس کرونا را در هنگام راهپیمایی های انتخاباتی خود به حداقل می رساند ، جایی که او جمعیت زیادی را که با نقاشی تحت پوشش هستند و گاهی اوقات بر خلاف مقررات محلی محلی برای ایجاد فاصله برای ایجاد COVID-19 ، بیماری ناشی از ویروس ، جمع می شوند ، سرگرم می کند. وی در جریان رویداد خود در پریسکوت ، سخنان دیگری را برداشت و گفت مردم “از بیماری همه گیر خسته شده اند” و اظهار داشت که پوشش رسانه ای خطرات مواجهه صرفاً تلاشی برای کاهش مشارکت در انتخابات ماه آینده است.

“شما CNN را شامل می شوید ، این همه آنچه را که پوشش می دهند است. ترامپ گفت: “COVID ، COVID ، همه گیری ، COVID ، COVID ، COVID ، COVID”. “آنها در تلاشند تا همه رأی ندهند. مردم آن را CNN نمی خرند ، شما حرامزاده های احمق! “

دونالد ترامپ
رئیس جمهور ترامپ روز دوشنبه در پریسکوت ، آریزونا. (ماندل نگان / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

این تجمع ساعت ها پس از صحبت ترامپ با کارکنان ستاد انتخاباتی خود برای بالا بردن روحیه برگزار شد ، زیرا نظرسنجی ها نشان می دهد که او بایدن را مورد آزار و اذیت قرار می دهد. در حین گفتگو ، ترامپ گفت: “مردم از گوش دادن به فوزی و این احمق ها خسته شده اند.” . فوچی ، که مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی است و به شش رئیس جمهور خدمت کرده است ، علناً از فاصله اجتماعی و ماسک زدن دفاع می کند. اگرچه این دستورالعمل ها توسط بیشتر متخصصان بهداشت توصیه شده است ، اما ترامپ خواستار باز شدن كامل این كشور شده و اظهار داشت كه قرنطینه و سایر اقدامات برای محدود كردن عفونت برای اقتصاد و زندگی عمومی بسیار مخرب است.

هنگام فرود از Air Force One در آریزونا ، از ترامپ در مورد انتقاد خود از Fauci در تماس انتخاباتی سال شد.

“دکتر فوکی فرد بسیار خوبی است ، اما ما به او اجازه می دهیم آنچه را که می خواهد انجام دهد. او تلویزیون زیادی می گیرد. ترامپ گفت: “او دوست دارد در تلویزیون باشد و ما به او اجازه می دهیم این كار را انجام دهد.” “گاهی اوقات چیزهایی را می گوید كه كمی بی جا هستند و متأسفانه ایجاد می شوند.”

Fauci به عنوان یکی از متخصصان برجسته در کارگروه ویروس کرونا ، تقریباً در همه روزه حضور گسترده رسانه ای داشت و در روزهای ابتدایی همه گیری وجود داشت. در نتیجه ، فاوسی امتیازات بالایی را برای تصویب در نظرسنجی ها برای مقابله با بیماری همه گیر ، که باعث سرکشی ترامپ شد ، دریافت کرد. اخیراً ، جلسات توجیهی عمومی کاهش یافته و کاخ سفید متهم شده است که فاوسی را از انجام مصاحبه های تلویزیونی ممانعت کرده است. مقامات کاخ سفید این موضوع را تکذیب کردند.

ترامپ همچنین در اظهارات قبل از تجمع فاوسی را به “گفتگوهای بد” متهم کرد.

“من او را دوست دارم ، اما او تماس های بد زیادی برقرار می کند. او گفت ماسک نزن و گفت چین را تحریم نکن. آنها گفتگوهای بدی بودند. او این موضوع را تصدیق می کند. »

COVID-19 اولین بار در ماه دسامبر گذشته در چین شناسایی شد و ترامپ اغلب به اشتباه پیشنهاد کرده است که برخی از مقامات آمریکایی – از جمله فوزی – با تصمیم وی برای اعمال محدودیت در سفر چین در ماه فوریه مخالفت می کنند. با این حال ، فاوسی به طور علنی از این ایده حمایت کرد و طبق گزارشات ، ترامپ مجبور شد دکتر و دیگران را مجاب کند تا سفر از چین را محدود کنند. درست است که در ماه مارس ، فاوسی و دیگر متخصصان پزشکی توصیه نکردند که آمریکایی ها ماسک بزنند تا شیوع بیماری را محدود کنند ، اما به زودی اجماع به حمایت از پوشش های صورت تبدیل شد.

در آستانه تجمع خود در پریسکوت ، از ترامپ س wasال شد که چرا فائوسی را اخراج نکرده و به تجربه طولانی دکتر در خدمات عمومی اشاره کرد.

“من نمی خواهم به او صدمه بزنم. او حدود 350 سال آنجا بوده است. “

فاوسی به درخواستی برای اظهار نظر درباره اظهارات ترامپ پاسخ نداد.

در حالی که رئیس جمهور دکتر را نادیده گرفت ، یک خبرنگار گفت که “Fautsi و برخی دانشمندان توصیه های خود را تغییر داده اند” در مورد ماسک ها زیرا آنها اطلاعات بیشتری در مورد ویروس دارند. ترامپ آن نکته را رد کرد.

وی به خبرنگار گفت: “شما نمی فهمید.” “من خوب می فهمم. شما نمی فهمید و هرگز نفهمیدید. “

آنتونی فاوسی
دکتر آنتونی فاوسی. (Graeme Jennings / استخر از طریق AP)

در صحنه ، ترامپ با تکرار انتقاد از موضع قبلی فاوکی در مورد ماسک ، سعی کرد دکتر را به بایدن پیوند دهد و همچنان به انتقاد از فاوسی به عنوان “مروج” پرداخت. او همچنین هنگامی که اولین بازی را در یک بازی ملی واشنگتن در ماه ژوئیه به زمین انداخت ، دکتر را به دلیل “دست بد” مسخره کرد.

رئیس جمهور بارها از درخواست های بایدن برای اقدامات شدیدتر در مورد فاصله اجتماعی انتقاد کرده است. وی همچنین بایدن را بخاطر جذب جمعیت کمتری به تجمعات در نتیجه پروتکل های امنیتی سختگیرانه COVID-19 در جریان مبارزات خود مسخره کرد.

اما نگرش آرام ترامپ نسبت به محدودیت های ویروس کرونا در طول کارزار انتخاباتی و در کاخ سفید پیامدهایی دارد. بر اساس گزارشی از ABC News که در اوایل ماه جاری منتشر شد ، یادداشت آژانس مدیریت اضطراری فدرال نشان داد که “34 کارمند کاخ سفید و سایر تماس ها” برای شیوع COVID-19 مثبت بودند. ترامپ ، بانوی اول ملانیا ترامپ و پسر زوج ، بارون ، مثبت بودند. کاخ سفید به درخواست برای اظهار نظر درمورد تعداد کارمندان بیمار پاسخ نداد.

در طی این تجمع ، رئیس جمهور تجربه خود را با COVID-19 توصیف کرد و گفت که اعضای رسانه هنگام بیماری بیمار خوشحال شدند.

ترامپ گفت: “اوه ، آیا آنها خوشحال شدند که شنیدند من آن را دارم ،” و سپس من بیرون رفتم و یک تجمع برگزار کردم و … آنها گفتند که اکنون از قبل بهتر به نظر می رسد.

ترامپ مداوای تجربی آنتی بادی را که توسط رگنرون انجام شد ، و بهبودی سریع خود را مدیون درمان خود در بیمارستان در مرکز پزشکی نظامی والتر رید دانست. وی آن را “درمان” خواند و بار دیگر نذر خود را برای ارائه رایگان همان درمان به بیماران مبتلا به COVID-19 در سراسر کشور تکرار کرد. آزمایشات بالینی Regeneron نشان داده است که علائم بهبود یافته در برخی از بیماران وجود دارد ، اما درمانی برای ویروس نیست و هنوز در دسترس عموم نیست.

ترامپ گفت: “من آن را گرفتم و شگفت انگیز بود.” “صبح روز بعد احساس می کردم سوپرمن هستم.”

راهپیمایی ترامپ در آریزونا یکی از دو تجمع پیش بینی شده برای روز دوشنبه بود. در حال حاضر نظرسنجی ها نشان می دهد که بایدن با میانگین حدود 3 امتیاز از ایالت که ترامپ در سال 2016 برنده شده است ، پیشی گرفته است. بایدن در آنجا از ترامپ جلوتر است ، از ماه مارس آغاز می شود و اطلاعات نشان می دهد که اکثر رای دهندگان در این ایالت معتقدند که دموکرات کار بهتری انجام می دهد. با ویروس

در صحنه ، ترامپ به خود می بالید که اگر در سمت خود بماند ، همه گیری به زودی پایان می یابد.

ترامپ گفت: “تحت رهبری من ، رونق بالا می رود ، میهن پرستی پرش می کند ، خوش بینی شکوفا خواهد شد.” “همه گیری به زودی پایان می یابد. دور گوشه آن گرد شده است. وقتی این حرف را می زنم از آنها متنفرند. “

الكساندر نازاریان در گزارش این مقاله سهیم بود.

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir