[ad_1]

تصمیم رئیس جمهور ترامپ برای صبر کردن تا یکشنبه شب برای امضای آخرین لایحه تسکین COVID-19 منجر به تأخیر میلیون ها آمریکایی با تکیه بر مزایای بیکاری خواهد شد.

اسکناس 900 میلیارد دلاری که هفته گذشته بیشتر توسط کنگره تصویب شد ، با لایحه بودجه ایالتی 1.4 تریلیون دلاری همراه بود که برای جلوگیری از تعطیل شدن دولت فدرال لازم بود. استفان مانوچین ، وزیر دارایی ، در جریان گفتگوها مشارکت داشت و این لایحه را تحسین کرد ، اما رئیس جمهور ویدئویی را منتشر کرد که در آن تهدید به حق وتو نبود ، اما یک سری شکایات درباره محتوای آن ارائه داد. وی گفت: 600 دلار پرداخت مستقیم – تعداد دقیق پیشنهادی منچین – ناكافی است ، و از پرداخت كمك های خارجی در حساب بودجه گلایه كرد.

ترامپ با مطالبه امضاهایی که احتمالاً کنگره از آنها چشم پوشی می کند ، از تأخیر اندکی بدست می آورد یا هیچ چیز به دست نمی آورد. اما 14 میلیون آمریکایی که به مقررات منقضی شده قانون مراقبت اعتماد کرده اند ، هنوز متوجه تأخیر در دریافت مزایای بیکاری خواهند شد. در تاریخ 26 دسامبر ، برنامه کمک به بیکاری همه گیر (PUA) منقضی شد ، در نتیجه آمریکایی هایی که خود اشتغال داشتند ، به صورت نیمه وقت کار می کردند یا در یک کنسرت موقتاً 300 دلار در هفته خود را از دست می دادند.

این لایحه همچنین برنامه جبران اضطراری بیکاری اضطراری (PEUC) را تمدید می کند ، که 13 هفته پرداخت اضافی به آمریکایی هایی که بیش از حد معمول مزایای دولت ، به طور معمول 26 هفته بیکار هستند ، پرداخت می کند. از آنجا که پرداخت ها از طریق سیستم های دولتی جداگانه ای انجام می شود که در طول سال با جهش ادعاها تحت فشار قرار گرفته اند ، ممکن است تأخیرهای بیشتری در پرداخت ها ایجاد شود ، به این معنی که کسانی که به برنامه های PUA یا PEUC اعتماد می کنند ممکن است با آن روبرو شوند چند هفته پیش بدون درآمد برای شروع سال جدید.

بیش از 333000 آمریکایی در اثر COVID-19 جان خود را از دست داده اند ، در حالی که ادعاهای بیکاری به بالاترین میزان از سپتامبر اوایل ماه جاری رسیده است.

رئیس جمهور ترامپ اوایل این ماه در باشگاه ملی گلف ترامپ گلف بازی کرد.  به تأخیر انداختن آن با امضای لایحه امداد COVID-19 می تواند مزایای بسیاری از آمریکایی ها را کاهش دهد.
رئیس جمهور ترامپ اوایل این ماه در باشگاه ملی گلف ترامپ گلف بازی کرد. به تأخیر انداختن آن با امضای لایحه تخفیف COVID-19 می تواند مزایای بسیاری از آمریکایی ها را به تأخیر بیندازد. (آل دراگو / گتی ایماژ)

گزارش اخیر دانشگاه کلمبیا پیش بینی کرده است که بدون تمدید مزایای بیکاری تمدید شده ، 4.8 میلیون نفر به فقر خواهند رسید ، که نشان دهنده وضعیت نامطلوبی است که بسیاری از مردم با آن روبرو هستند. میشل اورمور ، محقق ارشد و تحلیلگر سیاست در پروژه قانون کار ملی ، به یاهو نیوز گفت که این قانون به گونه ای نوشته شده است که علی رغم تأخیر ترامپ می تواند برای یک هفته از دست رفته به آمریکایی ها پرداخت کند.

اورمور به یاهو نیوز گفت: “در این لایحه زبان برای قرارداد وجود دارد.” “ایالت ها از قبل قراردادهایی برای اداره همه این امور بسته اند ، بنابراین اگر به نوعی تاریخ ها در این قراردادها تغییر کند ، شاید این هفته پرداخت شود.

اورمور افزود: “قطعاً تاخیر در اجرا وجود خواهد داشت زیرا کشورها باید این موضوع را درک کنند و این مورد را روی رایانه های خود برنامه ریزی کنند و این کار دشوار خواهد بود.” “این بدان معنی است که افراد ممکن است برای چندین هفته پرداختی دریافت نکنند. اما وقتی این کار را می کنند ، باید حقوق خود را پس بگیرند. “

امتناع ترامپ از امضا تا یکشنبه شب همچنین به این معنی است که 300 دلار اضافی در هفته برای بیمه بیکاری تمدید شده از دولت فدرال حداقل برای یک هفته دیگر ارائه نمی شود. قانون CARE در ابتدا 600 دلار در هفته تأمین می كرد ، اما این پرداخت ها در اواخر ماه ژوئیه به پایان رسید و در یك مطالعه مشخص شد كه سطح فقر این كشور در ماه های آینده افزایش یافته است.

برنامه های دیگر در این قانون – از جمله بودجه برای برنامه های غذایی ، مدارس ، مشاغل کوچک ، سیستم های توزیع واکسن و سیستم های حمل و نقل گسترده – همچنین اجرای این برنامه را از آخر هفته گلف ریاست جمهوری و توییت های مربوط به تئوری های توطئه مربوط به انتخابات به تأخیر انداخته اند.

با این حال ، با امضای این لایحه در 27 دسامبر ، ترامپ واقعاً به میلیون ها آمریکایی که با از دست دادن خانه های خود روبرو هستند کمک کرده است. مهلت قانونی فدرال برای اخراج ، که از مستاجران در از دست دادن خانه خود به دلیل عدم پرداخت هزینه جلوگیری می کند ، قرار بود در پایان سال منقضی شود ، اما با قانون جدید که به رئیس جمهور منتخب جو بایدن اجازه می دهد با دستور اجرایی رئیس جمهور منتخب را تمدید کند ، تا 31 ژانویه تمدید شد. در تاریخ 20 ژانویه در دفتر وقتی سرانجام مهلت مجازات به پایان رسید ، آمریکایی ها همچنان با پرداخت میلیاردها دلار اجاره روبرو خواهند شد.

هفته گذشته ، ترامپ همچنین لایحه بودجه دفاعی را به دلیل مخالفت با تغییر نام پایگاهها به افتخار افسران کنفدراسیون و تقاضای لغو بخش 230 ، وتو را وتو کرد تا از مسئولیت شرکتهای فناوری محافظت کند. کنگره قرار است این هفته برگردد و انتظار می رود حق وتو را لغو کند.

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir