[ad_1]

آخرین باری که یک دولت دموکراتیک سعی در تحریک اقتصادی عمده در جریان یک بحران داشت ، مذاکرات سخت گیرانه با جمهوری خواهان منجر به مصالحه ای رقیق شد. اکنون رئیس جمهور بایدن و حزب دموکرات در حال تلاش برای رشد هستند – و سرانجام خود به خود مدیریت می کنند – با بسته عظیمی از مشوق ها.

بایدن با سناتورهای جمهوری خواه ملاقات کرد و گفت که می خواهد برای کمک به مبارزه با بیماری همه گیر COVID-19 و خسارت اقتصادی وارد شده به میلیون ها آمریکایی برای طرح نجات 1.9 تریلیون دلاری ایالات متحده رای کسب کند. رئیس جمهور جدید و رهبران دموکرات در کنگره در حال پیشبرد روندی به نام آشتی هستند که به آنها اجازه می دهد بسیاری از برنامه های امدادی را بدون حتی یک رای جمهوری خواه بپذیرند.

اندازه بسته و رویکرد آنها برای به دست آوردن آرا CS سازمان های غیر دولتی از روشی که کاخ سفید اوباما و دموکرات ها در کنگره با پس از بحران مالی سال 2008 مواجه می شوند ، منحرف است.

بایدن روز جمعه گفت: “راهی که من می بینم این است که بزرگترین خطر خیلی زیاد نیست و اگر ما خیلی کوچک باشیم.” “ما قبلا اینجا بوده ایم. هنگامی که این کشور دچار رکود بزرگی شد که من و باراک در سال 2009 به ارث برده ایم ، از من خواسته شد تا در جهت تصویب قانون بهبود اقتصادی هدایت کنم. این یک بسته بزرگ بازیابی بود ، حدود 800 میلیارد دلار. من تمام تلاش خود را کردم تا تصویب شود ، از جمله این که سه جمهوریخواه برای تغییر آرا و رأی دادن به او مجبور شدند. اما کافی نبود. به اندازه کافی بزرگ نبود. این بحران را متوقف کرد ، اما بهبود می توانست سریعتر و حتی بیشتر باشد. امروز ، ما به پاسخی نیاز داریم که پاسخگوی چالش این بحران باشد ، نه پاسخی که بی نتیجه باشد. “

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، در دیدار با کمالا هریس ، معاون رئیس جمهور ، نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان و روسای کمیته مجلس ، برای بحث در مورد بسته کمک ویروس کرونا در دفتر بیضی کاخ سفید در واشنگتن صحبت کرد. (استفانی رینولدز / نیویورک تایمز / استخر از طریق گتی ایماژ)

رئیس جمهور بایدن روز جمعه در دفتر بیضی شکل ملاقات کرد تا در مورد بسته تسکین ویروس کرونا صحبت کند. (استفانی رینولدز / نیویورک تایمز / استخر از طریق گتی ایماژ)

در آغاز دوره اوباما با اقتصاد پارچه ای و اکثریت زیادی در هر دو مجلس ، دموکرات ها به دنبال رای دادن به محافظه کارترین اعضای گروه خود بودند. اوباما و بایدن در مجلس سنا سه رأی جمهوری خواه را بدست آوردند ، اما هیچ كدام در مجلس نمایندگان نبودند و هزینه كلی – حدود 800 میلیارد دلار – در زمان تصویب توسط بسیاری از اقتصاددانان بسیار كوچك اعلام شد و منجر به بهبودی آهسته سفید فعلی شد. خانه امیدوار است که از این زمان جلوگیری کند. این قیمت پس از مذاکرات دو سناتور جمهوری خواه از ماین ، المپیا اسنو و سوزان کالینز و سناتور بن نلسون ، دموکرات میانه رو از نبراسکا از 920 میلیارد دلار کاهش یافت.

اسنو در توضیح رای خود گفت: “بدیهی است كه برای آمریكا این اوقات آسان نیست.” “با توجه به جدی بودن شرایط از نظر اقتصادی ، فکر کردم مهم است که بخشی از فرایندی باشد که بتواند یک راه حل مبتنی بر اجماع ارائه دهد.”

علیرغم امتیازاتی که برای جلب حمایت جمهوری خواهان طراحی شده و موجب تضعیف قوانین می شود ، اوباما همچنان به دلیل عدم تحقق وعده های دوجانبه گرایی و وحدت مورد انتقاد قرار گرفت.

سناتور جان مک کین در آن زمان گفت: “اینکه این قانون دو حزبی است ، به سادگی درست نیست.” “ما می خواهیم با طرف مقابل کار کنیم و این نمونه ای نیست که فکر می کنم مردم آمریکا می خواستند.”

سناتور چاک گراسلی ، ایالت آیووا ، از اینکه جمهوریخواهان “فرصتی برای مذاکره ندارند” شکایت کرد ، در حالی که سناتور GP ، میچ مک کانل ، قیمت را اعلام کرد و گفت: “دیروز مجلس سنا یکی از گرانترین رای های تاریخ را به دست آورد. آمریکایی ها تعجب می کنند که ما چگونه هزینه این همه را پرداخت خواهیم کرد. “

دموکرات ها همچنین از بسته نهایی با سنای وقت ناراضی بودند. تام هاركین از آیووا گفت: “من از این بابت خوشحال نیستم. شما به یک مسافر شاد نگاه نمی کنید. منظورم این است که آنها تحصیلات زیادی را از آنها گرفتند. آنها آن را از مراقبت های بهداشتی ، ساخت مدارس خارج کردند ، و بیشتر در امور مالیاتی قرار دادند. “

بحران ها متفاوت است – بیماری همه گیر که باعث کشته شدن تقریباً 500000 آمریکایی در حالی که جان میلیون ها نفر دیگر را در برابر سقوط اقتصادی کامل از دست داد. اما در حالی كه جمهوری خواهان امروز نیز تلاش كردند تا بایدن برای احزاب دو حزب و اتحاد بر ضد او ادعا كنند كه وی این كار را به تنهایی با تسكین COVID-19 انجام می دهد ، كاخ سفید دید گسترده تری نسبت به دوجانبه گرایی داشت.

میچ مک کانل ، رهبر اقلیت سنای آمریکا (R-KY) پس از ناهار هفتگی حزب جمهوری خواه در کاپیتول هیل در واشنگتن دی سی ، 26 ژانویه 2021 ، با خبرنگاران صحبت می کند (جاناتان ارنست / رویترز)

میچ مک کانل رهبر اقلیت سنا در تاریخ 26 ژانویه در کاپیتول هیل با خبرنگاران صحبت می کند (جاناتان ارنست / رویترز)

سخنگوی کاخ سفید ، جن پسکی بارها گفته است که قانون امداد به دلیل حمایت گسترده ای که در کشور دارد ، حتی در میان جمهوری خواهان ، دو حزبی است ، حتی اگر هیچ رای CSO را به دست نیاورد. نظرسنجی اخیر یاهو نیوز و YouGov نشان داد که بیشتر آمریکایی ها از هر 20 بخش برنامه بایدن پشتیبانی می کنند ، از جمله 74 درصد حمایت از 2000 دلار چک و 58 درصد حمایت از افزایش حداقل دستمزد.

پسکی روز جمعه گفت: “رئیس جمهور متعهد به متحد کردن کشور و ارائه ایده هایی برای کمک به مقابله با بحران هایی است که با آن روبرو هستیم.” “وی موافقت نکرد كه احزاب دموكرات و جمهوری خواه را در یك حزب در واشنگتن متحد كند. این بسته از اکثریت قریب به اتفاق مردم آمریکا پشتیبانی می کند. این چیزی است که مردم می خواهند. آنها می خواهند ببینند که از بین رفته است. آنها می خواهند این چک ها وارد جوامع شود. آنها می خواهند این بودجه به مدارس برود. آنها پول بیشتری برای توزیع واکسن می خواهند. “

جمهوریخواهان همچنین با استناد به کسری ها و بدهی های ملی ، سعی کرده اند از بایدن به دلیل قیمت بسته و روند استفاده از آشتی انتقاد کنند. اما استفاده از آشتی آنها برای انجام یک اصلاح اساسی مالیاتی در سال 2017 ، بیشتر به نفع ثروتمندان ، بحث آنها را خدشه دار کرد و برکناری رئیس جمهور را برنده شد.

بایدن روز جمعه گفت: “آنچه جمهوری خواهان پیشنهاد داده اند یا انجام دادن هیچ کاری است یا به اندازه کافی انجام ندادن.” “ناگهان ، بسیاری از آنها دوباره محدودیت های مالی و نگرانی در مورد کسری بودجه را کشف کرده اند. اما شوخی نکنید: این روش برای شما هزینه دارد. درد بیشتر برای افراد بیشتر از آنچه باید باشد. “

تغییر در استراتژی دموکراتیک ریشه های مختلفی دارد. مبارزات ریاست جمهوری برای سناتور برنی سندرز ، سوسیالیست دموکرات که اکنون ریاست کمیته بودجه را بر عهده دارد ، و همراه با ظهور نماینده الکساندریا اوکاسیو-کورتس ، نماینده برجسته در سیاست های دموکراتیک و صریح ، شخصیت اصلی آشتی خواهد بود. مدافع مواضع مترقی.

اقدامات رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ نیز انجام شد ، وی طرفدار 2000 دلار چک بود و در طول دوره ریاست جمهوری خود کم توجهی به کسری بودجه داشت و علاوه بر تغییر سیاست های فدرال رزرو در مورد تورم و بیکاری ، استدلال های راست گرایان درباره مشکلات مالی را کاهش داد. سرانجام ، دموکرات ها با بیش از یک دهه مک کونل که سرعت سنا را برای خزیدن در اقلیت و بی ادبی در حالی که در اکثریت است ، مقابله کردند ، سرانجام ناامیدی ها هنگامی که با بحران اضطراری آمریکایی ها روبرو می شوند ، به جوش می آیند.

سناتور برنی سندرز ، D-Vt. ، در طی دادرسی در تاریخ 27 ژانویه 2021 در Capitol Hill در واشنگتن.  (Graeme Jennings / استخر از طریق AP)

سناتور برنی سندرز در جلسه دادرسی کاپیتول هیل در تاریخ 27 ژانویه (گریم جنینگز / استخر از طریق AP)

این بار حتی سناتورهای ایالت هایی که ترامپ به راحتی پیروز شد با 10 رقمی بودن قانون مخالفت نکردند. هفته گذشته ، سناتور جو مانچین از ویرجینیا غربی گفت كه او با هزينه 1.9 تريليون دلاري دولت مخالف نيست ، اما خواهان روند دو حزب است. مانچین مخالفت خود را با برخی از جزئیات طرح نجات ، از جمله حداقل دستمزد 15 دلار در ساعت و واجد شرایط بودن برای 1400 دلار اعلام کرد ، اما او به سرعت بخشیدن به روند آشتی رأی داد. ترامپ در سال 2020 با 40 امتیاز امتیاز کوه ایالت را بدست آورد.

سناتور جان تستر از مونتانا ، ترامپ ، که 16 امتیاز را به دست آورد ، اوایل ماه جاری در مصاحبه با CNN گفت: “من فکر نمی کنم 1.9 تریلیون دلار ، حتی اگر پول زیادی باشد ، پول زیادی است. فکر نمی کنم اکنون زمان گرسنگی اقتصاد است. “

سنا در این مذاکرات مهم است ، زیرا نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان ، اکثریت محدود دموکراتیک را دارد.

کاخ سفید علاوه بر اینکه برای تعداد زیادی از دموکرات های معتدل باز است ، یک اقتصاددان را که قبلاً نفوذ زیادی در حزب داشت ، علناً رد کرده است. لری سامرز وزیر خزانه داری در زمان بیل کلینتون و یک مشاور اصلی در دولت اوباما بود که اصرار داشت انگیزه 2009 بیشتر شود. هفته گذشته در روزنامه واشنگتن پست ، سامرز استدلال مشابهی را مطرح كرد و گفت كه 1.9 تریلیون دلار بیش از حد بزرگ است و می تواند دریچه تورم ویرانگر را باز كند.

روز جمعه ، وزیر اقتصاد بایدن در سخنرانی روی تریبون کاخ سفید ، ادعای سامرز مبنی بر نگرانی صحیح تیم بایدن از احتمال تورم را “قطعاً اشتباه” خواند.

جارد برنشتاین گفت: “من فکر می کنم اکنون ایده این است که ما باید به شدت پاسخ دهیم ، اگر ما در نهایت بخواهیم این بحران مضاعف همه گیری و درد اقتصادی را که پشت سر ما ایجاد کرده است ، قرار دهیم ، باید به شدت پاسخ دهیم.” وی ادامه داد: “ما مدام می گوییم که خطرات کم کاری به مراتب بیشتر از خطرات بزرگ شدن است و خانواده ها و مشاغل را برای رفع سرانجام این ویروس آسوده می کنند.”

برایان شاتز ، سناتور هاوایی ، خلاصه پاسخ محبوب دموکراتیک سامرز ، نوشتن، “چرا اگر ما را به كوچك شدن دوباره هشدار دهد ، به اقتصادداني كه اذعان مي كند آخرين بار كوچكتر شده است ، گوش مي دهيم؟ قسم می خورم این شهر دیوانه است. گویی مردم فقط می توانند سی اسم را به خاطر بسپارند ، بنابراین آنها مدام به همان افراد برمی گردند. “

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir