[ad_1]

آتلانا ، جورجیا – جان اوسوف و روحانی رافائل وارنوک ، دو دموکرات نامزد انتخابات مجلس سنا در ژانویه در گرجستان ، در تلاشند تا پیروزی تنگاتنگ جو بایدن در این کشور را به دست آورند.

اسوف روز سه شنبه هنگام میزبانی از تابلوهای دادگاه در مرکز شهر آتلانتا به یاهو نیوز گفت: “رای دهندگان در جورجیا تشخیص می دهند که توانایی ما در تصویب قانون … به پیروزی در این دو مسابقه سنا بستگی دارد.”

در شکل فعلی ، جمهوری خواهان 50 کرسی در سنا دارند ، در حالی که دموکرات ها 48 کرسی را در اختیار دارند. در صورت پیروزی وارنوک و اوسوف ، دموکرات ها در ژانویه کنترل مجلس را به دست می گیرند ، زیرا کمال هریس ، معاون رئیس جمهور تازه انتخاب شده ، می تواند هر رای را رای دهد.

اما در صورت از دست دادن هر یک از نامزدها ، جمهوری خواهان اکثریت خود را در مجلس سنا حفظ خواهند کرد – و توانایی آنها در جلوگیری از تبدیل قانون پیش رو به قانون است.

اسوف و وارنوک با شانس جدی روبرو می شوند ، اگرچه این کشور در انتخابات نوامبر آبی رنگ شد. از یک سو ، حزبی که برنده مقام ریاست جمهوری می شود ، در انتخابات بعدی که مورد مناقشه است ، شکست می خورد. به عنوان مثال ، کریس کریستی ، جمهوریخواه ، فقط چند ماه پس از مراسم تحلیف رئیس جمهور باراک اوباما ، فرمانداری از آبی تیره نیوجرسی انتخاب شد ، مروری بر دستاوردهای بزرگ جمهوری خواهان در انتخابات میان دوره ای 2010.

اما دموکرات ها می گویند که آنها چگونگی پیروزی در جورجیا را درک کرده اند ، کشوری که در شش انتخابات متوالی ریاست جمهوری بین سالهای 1996 و 2016 به جمهوری خواهان رای داده و 20 سال است که یک دموکرات را به سنا نفرستاده است. و جمهوریخواهان از سال 1988 در همه دور دوم عمومی گرجستان پیروز شده اند.

کاندیداهای سنای ایالات متحده در جورجیا جان اوسوف (R) و رافائل وارنوک (L) در هنگام تجمع طرفداران در 15 نوامبر 2020 در ماریتا ، جورجیا آرنج خود را باز می کنند.  (عکس: جسیکا مک گوان / گتی ایماژ)
کاندیداهای سنای ایالات متحده در جورجیا جان اوسوف (R) و رافائل وارنوک (L) در هنگام تجمع طرفداران در 15 نوامبر 2020 در ماریتا ، جورجیا آرنج خود را باز می کنند. (عکس: جسیکا مک گوان / گتی ایماژ)

“آنچه ما هنگام رفتن و صحبت با رای دهندگان در این جوامع بر روی آن تمرکز می کنیم ، چیزی که از استیسی آبرامز آموختیم این است که برویم و از آنها بخواهیم که چه چیزی نیاز دارند و وقتی آنها پاسخ می دهند … ما به آنها اطلاع می دهیم که کشیش وارنوک ترنس کلارک ، مدیر ارتباطات ستاد انتخاباتی وارنوک ، به یاهو نیوز گفت. “به آنها بگویید که اولین قدم برای دستیابی به این موارد رأی دادن است.”

دموکرات ها امیدوارند اگر بتوانند رای دهندگان خود را پس از پیروزی بایدن با اشتیاق و بسیج حفظ کنند ، ضمن ثبت نام رای دهندگان جدید ، می توانند وارنوک و اوسوف را به واشنگتن ببرند.

اسوف روز سه شنبه یک رویداد از نظر اجتماعی برگزار کرد ، که یکی از اقدامات بسیاری بود که در کارزار بازداشت رای دهندگان دموکرات قبل از دور دوم برگزار شد. علاوه بر تجمعات به سبک کنسرت ، این کمپین قصد دارد تا بیش از 23000 جوان گرجی را که در زمان انتخابات 3 نوامبر 18 ساله نبودند اما تا 5 ژانویه ، زمان انتخابات دور دوم ، ثبت نام کند.

این کمپین همچنین با سازمان های مردمی ترقی خواهی از قبیل Georgia Stand Up و Fair Fight به رهبری استیسی آبرامز همکاری نزدیک دارد. آبرامز ، قانونگذار ایالتی سابق و کاندیدای فرمانداری ، سالهاست که زمینه آبی شدن جورجیا را فراهم می کند و به دلیل تلاشهایش از زمان پیروزی بایدن ، مورد ستایش گسترده قرار گرفته است.

طبق WSB-TV تاکنون ، بیش از 762000 برگ رای غایب در گرجستان درخواست شده است. این رقم در حال حاضر تعداد آرا requested درخواستی در همه انتخابات ایالتی 2018 را سه برابر کرده است.

اوسوف گفت: “من می شنوم که رای دهندگان با پیروزی جو بایدن در اینجا تشویق می شوند ، که اعتراف می کنند ترامپ را ترک می کند.” “و اکنون ما این فرصت را داریم که سال آینده را در تاریخ خود تعیین کنیم ، اما نمی توانیم این کار را انجام دهیم مگر اینکه در این دو مسابقه در سنا پیروز شویم. … این تجزیه و تحلیل انرژی ، بی سابقه و بی سابقه مشارکت در اینجا در جورجیا است. “

جان اوسوف ، نامزد دموکرات های جورجیا برای سنای ایالات متحده ، پس از دادن تابلوی حیاط به یکی از طرفداران خود در حین برگزاری تابلوی حیاط در 22 نوامبر 2020 ، دست تکان می دهد (عکس: آستین مک آفی / Icon Sportswire)
جان اوسوف ، نامزد دموکرات های جورجیا برای سنای ایالات متحده ، پس از دادن تابلوی حیاط به یکی از طرفداران خود در حین برگزاری تابلوی حیاط در 22 نوامبر 2020 ، دست تکان می دهد (عکس: آستین مک آفی / Icon Sportswire)

اوسوف معتقد است که شور و شوق دموکراتیک به همان اندازه که در گرجستان بود بسیار زیاد است. اما ، وی افزود ، به دست آوردن هر دو کرسی سنا برای دولت بایدن برای انجام کار معنی دار بسیار مهم است.

مشارکت مستقیماً به دلیل تعهد سیاسی و اعتماد نامزدها است ، چیزی که اوسوف و وارنوک امیدوارند بتوانند هنگام اجرای مبارزات در سراسر کشور ایجاد کنند. با این حال ، میزان مشارکت در خارج از انتخابات ریاست جمهوری به ویژه هنگامی که صحبت از انتخابات ویژه و دور دوم می شود ، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

“از 171 رأی گیری اولیه که به طور منظم برای مجلس نمایندگان ایالات متحده و سنای ایالات متحده از سال 1994 تا 2012 برنامه ریزی شده بود ، همه به جز شش رای منجر به کاهش میزان مشارکت بین انتخابات مقدماتی و دور دوم شد ، به این معنی که 96.5٪ از دور دوم فدرال تعداد کمتری در دور دوم نسبت به دور اول رای آوردند. “به گفته FairVote ، گروهی که طرفدار اصلاحات مختلف انتخاباتی هستند. “متوسط ​​مشارکت مردم 3/35 درصد بود.”

دموکرات ها می گویند که آنها درک می کنند رای دهندگان سیاه پوست رای دهندگانی هستند که مهمترین موفقیت در صندوق های رای آنهاست – و به گفته اوسوف ، آنها “نمی توانند مسلم باشند”.

اوسوف گفت: “قدرت نامزدهای دموکرات در طول رای گیری در پنج سال گذشته در گرجستان به بالا و پایین رسیده است ، ناشی از مشارکت قدرتمند و قاطع در میان رای دهندگان سیاه پوست در جورجیا است.” “رای دهندگان سیاهپوست قلب و روح رای دهندگان دموکراتیک در جورجیا هستند ، کانون تلاش های انتخاباتی ما هستند و نمی توان آنها را امری مسلم دانست.”

وارنوک به عنوان یک کشیش ارشد در کلیسای باپتیست Ebenezer در آتلانتا ، جایی که مارتین لوتر کینگ قبلاً کشیش بود ، امیدوار است که زندگی نامه و جذابیت او را از خط پایان عبور دهد.

کلارک ، مدیر ارتباطات وارنوك گفت: “همه چیز در مورد كشف مجدد چرخ نیست ، بلكه قرار دادن آن روی یك وسیله نقلیه جدید است.” “در حال حاضر شور و شوق ملی وجود دارد و می بینید که این با علاقه ارگانیک بازی می کند. … مردم یکدیگر را در وارنوک می بینند. “

کشیش رافائل وارنوک ، نامزد دموکرات ها برای سنای گرجستان و استیسی آبرامز ، نامزد سابق فرمانداری گرجستان.  (عکس: تام ویلیامز / درخواست CQ از طریق گتی ایماژ)
کشیش رافائل وارنوک ، نامزد دموکرات ها برای سنای گرجستان و استیسی آبرامز ، نامزد سابق فرمانداری گرجستان. (عکس: تام ویلیامز / درخواست CQ از طریق گتی ایماژ)

کلارک می گوید مبارزات انتخاباتی وی در حال بازگشت به در زدن است ، استراتژی ای که بسیاری از دموکرات ها به دلیل همه گیری در طی سال گذشته آن را رها کردند ، اما مدت هاست که به عنوان یکی از م effectiveثرترین روش ها برای جذب و بسیج رای دهندگان شناخته می شود. آنها همچنین رویدادهای کسب و کار کوچک را ترتیب می دهند ، با جوامع روستایی بیشتری در جنوب جورجیا ارتباط برقرار می کنند و برای درگیر کردن گروه های کوچکتر اما در حال رشد مانند آمریکایی های آسیایی کار می کنند.

کلارک گفت: گرجستان کشوری متنوع است و بسیاری از مناطق در حال تغییر هستند. “این همان جورجیا از سال 2014 نیست و کشیش وارنوک می تواند از این طریق طنین انداز رای دهندگان شود. … مردم رأی دهندگان را فقط سیاه و سفید می بینند ، [but it’s so much more]. “

کمپین وارنوک همچنین بر شبکه های اجتماعی تأکید می کند ، کجا به دنبال توییتر وارنوک از اوایل ماه نوامبر صدها هزار پیرو کسب کرده است و در هفته های گذشته از 400،000 پیرو پیشی گرفته است. خرید تبلیغات چاپی و دیجیتالی در Hulu و YouTube نیز مورد توجه این کمپین قرار گرفت. نمی توانید هولو را برای مدت طولانی در جورجیا بگنجانید بدون اینکه آگهی تبلیغاتی با وارنوک – و سگ کوچک او – در انتقاد از حریف خود ، کلی لوفلر ، سناتور جمهوری خواه فعلی ، حضور داشته باشد.

لوفلر و سناتور دیوید پوردو ، دیگر جمهوری خواه در رقابت ، درخواستی برای اظهار نظر در مورد این مقاله پس ندادند.

در حالی که بسیاری از منتقدان می گویند دموکرات ها در دور دوم از محروم هستند ، کلارک می گوید امسال متفاوت خواهد بود.

وی گفت: “واقعیت این است که هر سال دموکرات ها در این دور دوم عملکرد بهتری دارند.” “شما می توانید ببینید که در سال 2018 چه اتفاقی افتاد [with Abrams]. پایگاه آنجاست. کف آنجاست. … ما یک تلاش هماهنگ داریم ، نه اینکه طرف مقابل را تحریک کنیم. “

کارشناسان انتخابات معتقدند که مسابقات در سنا به سیم ها خواهد رسید. وزیر امور خارجه گرجستان ، برد رافنسپرگر ، جمهوری خواه ، هفته گذشته به یاهو نیوز گفت كه معتقد است این یک “مسابقه باریک و رقابتی” خواهد بود.

آندرا گیلسپی ، دانشیار علوم سیاسی در دانشگاه اموری در آتلانتا گفت: “این انتخابات متفاوت خواهد بود.” “اکنون که دانستیم تعداد تقریباً برابر رای دهندگان جمهوری خواه و دموکرات در این ایالت وجود دارد ، می توان انتظار داشت که هر دو حزب تمام تلاش خود را برای به دست آوردن افرادی که به حوزه های رای گیری آمده اند ، انجام دهند. [on Election Day] و قبل از آن [in early voting] – برای شرکت در دور دوم “

استخدام کنندگان پارک آزادی & quot؛  شمارش هر رای & quot؛  اعلامیه پس از نتایج انتخابات ریاست جمهوری 7 نوامبر 2020 در آتلانتا ، جورجیا.  (عکس: مارکوس اینگرام / گتی ایماژ برای MoveOn)
اعضای استخدام پارک آزادی در پی نتایج انتخابات ریاست جمهوری در 7 نوامبر 2020 در آتلانتا ، جورجیا پیام “شمارش هر صدا” را پخش کردند. (عکس: مارکوس اینگرام / گتی ایماژ برای MoveOn)

این تصویری است که روز به روز برای نامزدهای احزاب دموکرات و جمهوری خواه واضح تر می شود ، تنها چند امتیاز می تواند برنده را از بازنده در 5 ژانویه جدا کند.

کلارک گفت: “وقتی به آن برسیم ، مسابقه 1 یا 2 امتیازی خواهد شد.” “با این حرکات ، ما سعی می کنیم آن را از بالا فشار دهیم.”

در زیر تاریخ های کلیدی ذکر شده است که گرجی ها باید قبل از دور دوم مجلس سنا در 5 ژانویه 2021 به یاد داشته باشند:

(تصویر عکس روی جلد: اخبار یاهو؛ عکس ها: الیاس نوولاژ / گتی ایماژ ، الیاس نوولاژ / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ ، الیاس نوولاژ / گتی ایماژ)

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir