جراح عمومی جانسون و جانسون می گوید: “شما خوب خواهید شد” ، اگرچه مکث همچنان ادامه دارد.


واشنگتن – ژنرال ویوک مورتی بعد از ظهر جمعه گزارشی در مورد 6.8 میلیون آمریکایی دریافت کننده واکسن ویروس کرونا ویروس جانسون و جانسون دریافت کرد و در روزهای اخیر در مورد گزارش های لخته شدن خون مطالعه کرده اند: “احتمال خوب و خوب وجود دارد” دکتر مورتی در جلسه توجیهی گروه کاری ویروس کرونا در کاخ سفید گفت.

وی افزود كه گروه كاری از این گفته كاملاً مطمئن بوده و این با آنچه دانشمندان درباره واكسن می دانند همخوانی دارد.

ویوک مرده

جراح عمومی ویوک مرده. (کارولین برمن / تماس تلفنی CQ / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

دولت بایدن روز سه شنبه به ایالت ها گفت كه پس از شش گزارش از لخته شدن خون ، از جمله یك مرگ ، استفاده از واكسن جانسون و جانسون را متوقف كنند. دکتر آنتونی فاوسی ، مشاور برجسته علمی در دولت بایدن ، از افرادی که قبلاً واکسن دریافت کرده اند خواست “به علائم احتمالی لخته شدن ، مانند بدن درد یا سردرد” توجه کنند.

اطمینان دکتر مورتی از دریافت کنندگان جانسون و جانسون تنها چند دقیقه پس از آن صورت گرفت که دکتر روچل والنسکی ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، گفت که بررسی یک هفته دیگر برای انجام واکسن در یک هیئت مشاوره اصلی انجام می شود. این شورا ، کمیته مشورتی در زمینه روشهای ایمن سازی ، اوایل این هفته تشکیل جلسه داد اما به نتیجه ای نرسید و یکی از اعضا خواستار “اطلاعات معتبرتر” شد.

دکتر والنسکی گفت که این کمیته جمعه آینده تشکیل جلسه می دهد و به گروه فرصت می دهد تا “موارد اضافی را که ممکن است وارد شود بررسی کنند و ارزیابی کامل ریسک را انجام دهند و علوم نوظهور را ارزیابی کنند.”

حتما بخوانید:
تصفیه فاضلاب [ 10 روش تصفیه در سال 1400 + جدول مقایسه ]

دولت بایدن خود را در یک راز سیاسی و علمی چالش برانگیز می یابد ، که اولین مورد همه گیر نیست. گرچه متخصصان برجسته آن اعتماد به واکسن را طراحی می کنند ، اما سعی دارند نشان دهند که ایمنی و شفافیت در درجه اول اهمیت قرار دارد. دولت ترامپ اغلب به دلیل کوتاهی در اظهارنظر درمورد همه گیری ، خصوصاً وقتی صحبت از حقایق ناجور سیاسی می شود ، مورد انتقاد قرار گرفته است.

دکتر مورتی گفت: “ما می خواهیم مردم بدانند که ما چه می دانیم.” وی افزود: “این سیستم امنیتی شما است که برای شما کار می کند ، همان چیزی که اکنون می بینید.” وی ابراز امیدواری کرد که “اگر آنها به ما بگویند چه خبر است” ، این امر اعتماد به نفس مردم آمریکا را برمی انگیزد. این می تواند یک محاسبه خطرناک باشد ، به ویژه با تئوری های توطئه درباره واکسن جانسون و جانسون ، که به سرعت در فیس بوک در حال گسترش است.

دکتر مورتی در جلسات توجیهی گروه کاری که معمولاً شامل دکتر است ، نسبتاً تازه وارد است. فاوسی و والنسکی.

آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، دیوید کسلر ، مدیر ارشد تحقیقات پاسخ Covid در وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده (HHS) و راشل والنسکی ، مدیر مرکز کنترل بیماری های ایالات متحده را ترک کرد. و پیشگیری (CDC) ، به سند قبل از استماع کمیته فرعی منتخب در مورد بحران ویروس کرونا در واشنگتن ، دی سی ، پنجشنبه ، 15 آوریل 2021 مراجعه کنید (سوزان والش / AP عکس / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، دیوید کسلر ، مدیر ارشد تحقیقات پاسخ Covid در وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده (HHS) و راشل والنسکی ، مدیر مرکز کنترل بیماری های ایالات متحده را ترک کرد. و پیشگیری (CDC) ، به سند قبل از استماع کمیته فرعی منتخب در مورد بحران ویروس کرونا در واشنگتن ، دی سی ، پنجشنبه ، 15 آوریل 2021 مراجعه کنید (سوزان والش / AP عکس / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

مشاوران عالی علمی رئیس جمهور با جراح عمومی موافق هستند که خطر واکسن جانسون و جانسون در حال کم رنگ شدن است ، به خصوص در مقایسه با افزایش خطر ویروس کرونا. اندی اسلاویت ، بهترین مشاور علمی کاخ سفید در تلاش برای قرار دادن موضوع لخته شدن خون در متن ، روز جمعه در جلسه توجیهی گفت که نه تنها چنین مواردی “به طرز باورنکردنی نادر” هستند ، بلکه ضروری است که “ما با این واقعیت روبرو هستیم که 560،000 از دست داده ایم آمریکایی ها و این واکسن ها زندگی را نجات می دهند. “

حتما بخوانید:
بایدن بعد از گوشت گاو نمی آید. اما آیا من باید؟

ماه گذشته پس از گزارش لخته شدن خون ، برخی از کشورها واکسن AstraZeneca را از چرخش خارج کردند و یک مشکل مشابه در اروپا ظاهر شد. این واکسن مشابه جانسون و جانسون با استفاده از ناقل آدنوویروس طراحی شده است. آژانس دارویی اروپا دریافت که 86 مورد لخته شدن خون در بین 25 میلیون نفر در سراسر قاره که واکسن AstraZeneca را دریافت کرده اند ، وجود دارد. وی از ملت ها خواست که از واکسن استفاده کنند زیرا به گفته آژانس “مزایای کلی واکسن برای جلوگیری از COVID-19 بیشتر از خطرات عوارض جانبی است”.

دو واکسن دیگر مورد استفاده در ایالات متحده – آنهایی که توسط Moderna و Pfizer ساخته شده اند – از فناوری متفاوتی به نام RNA پیام رسان استفاده می کنند که ارتباطی با موارد لخته شدن خون ندارد. به دنبال اولین گزارشات مربوط به موارد جانسون و جانسون ، جف زینتس ، هماهنگ کننده پاسخ ویروس کرونا ویروس ، سریعاً به این نکته اشاره کرد که این دو شرکت 95 درصد دوز واکسن های داده شده به آمریکایی ها را تاکنون تهیه کرده اند و هرگونه کاستی در توزیع جانسون و جانسون وجود دارد. بر منابع واکسیناسیون دولت بایدن تأثیر نخواهد گذاشت

نگرانی بزرگتر این است که شک و تردید جانسون و جانسون توسط افراد مشکوک به واکسیناسیون استفاده شود تا موضوع تلاش برای واکسیناسیون را به طور گسترده تری مطرح کند. این امر مقامات بهداشت عمومی را مجبور به انجام رقص ظریفی می کند ، همانطور که در روز جمعه انجام دادند ، و باعث شد آنها ایمنی اساسی واکسن جانسون و جانسون را تشخیص دهند ، در حالی که قول می دهند به هر نتیجه ای برسند که دانشمندان در نهایت به تنهایی نتیجه می گیرند.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir