جشن های Super Bowl فلوریدا در فلوریدا می تواند گسترش نسخه انگلیسی در ایالات متحده را تسریع کند


این بزرگترین مسئله COVID-19 در حال حاضر در آمریکا است. در حال سقوط موارد ، بستری شدن و مرگ و میر در سراسر کشور است. سرعت واکسیناسیون در حال تسریع است. آیا این بدان معناست که سرانجام بدترین بیماری همه گیر آمریکا پشت سر ما است؟ یا گزینه های جدید باعث هجوم مجدد عفونت ها در بهار امسال خواهد شد؟

برای فهمیدن ، فلوریدا – مکان صفر برای سرگرمی Super Bowl در آخر هفته گذشته – احتمالاً مکانی برای تماشاست. دلیل این امر آنست که شواهد جدید حاکی از آن است که ممکن است صفر برای گسترش نوع هشدار دهنده در انگلیس وجود داشته باشد ، معروف به B.1.1.7.

به طور کلی ، اخیراً اخبار خوبی در مورد COVID-19 منتشر شده است. البته ، ایالات متحده همچنان که از اوج ویرانگر تعطیلات خود پایین می آید ، به طور متوسط ​​بسیاری از موارد روزمره است: در آخرین شمارش حدود 118،000. اما در سطح کشور ، این تعداد هر هفته 15 تا 20 درصد کاهش می یابد و در هر ایالت کاهش می یابد. طی دو هفته گذشته میزان بستری در بیمارستان 25 درصد کاهش یافته است. و مرگ و میرها ، یک شاخص عقب مانده ، سرانجام نیز در حال کاهش است.

طرفداران Tampa Bay Buccaneers
طرفداران Tampa Bay Buccaneers روز یکشنبه جشن می گیرند. (اکتاویو جونز / گتی ایماژ)

در همین حال ، هر روز بیشتر و بیشتر آمریکایی ها یکی از دو واکسن معجزه آسا را ​​از Pfizer و Moderna دریافت می کنند. بیش از 2.2 میلیون دوز در روز شنبه تجویز شد ، که یک رکورد جدید در ایالات متحده است. 1.6 میلیون نفر در روز جمعه اداره شدند. آخرین دوز متوسط ​​هفت روزه 1.4 میلیون دوز روزانه ، به سرعت به هدف جدید رئیس جمهور بایدن ، 1.5 میلیون شلیک در روز نزدیک می شود – و بسیاری دیگر نیز در راه است.

در جهانی بی عیب و نقص ، فعالیت واکسیناسیون تسریع کننده امریکا از گروه های آسیب پذیر در برابر بیماری های جدی و خرد کردن محافظت می کند تا اینکه سرانجام ویروس را مهار کنیم – و همه گیری ایالات متحده را پایان دهیم.

اما البته ، در زندگی واقعی ، هیچ چیز به این سادگی ها نیست. یک مطالعه جدید که روز یکشنبه بصورت آنلاین منتشر شده است ، تهدید واقعی B.1.1.7 را برجسته می کند – و اینکه چرا این می تواند “آخرین مانع اصلی ما برای دستیابی به مهار ویروس در ایالات متحده باشد” همانطور که اخیراً دکتر اریک توپول گفته است.

طبق این مطالعه – اولین نگاه ملی به تاریخچه این نوع از اواخر سال 2020 که در ایالات متحده کشف نشده است – B.1.1.7 اکنون در اینجا چنان سریع گسترش می یابد که تقریباً هر 10 روز توزیع آن دو برابر می شود و احتمال دارد تا در یک ماه از تمام فشارهای دیگر پیشی بگیرد.

کریستین آندرسن ، یکی از نویسندگان این مطالعه و ویروس شناس در انستیتوی تحقیقاتی Scripps در لا ژولا ، کالیفرنیا ، به نیویورک تایمز گفت: “هیچ چیز در این مقاله تعجب آور نیست ، اما مردم باید آن را ببینند.” “ما احتمالاً باید آماده شویم تا در ماه مارس خط غالب در بیشتر مناطق ایالات متحده باشد.”

ماه گذشته ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری هشدار دادند که اگر B.1.1.7 همان رفتاری را داشته باشد که در انگلیس رفتار می کند ، جایی که از یک موج زمستانی گسترده تغذیه می کند و حدود 50 درصد است ، می تواند تا ماه مارس سلطه داشته باشد. قابل حمل نسبت به نسخه های قبلی ویروس. تیم آندرسن تخمین می زند که میزان انتقال B.1.1.7 در ایالات متحده در حال حاضر 45٪ بیشتر از گزینه های رایج است ، که پیش بینی CDC را تأیید می کند.

آیا همه اینها بهار مهلکی را رقم می زند؟

حتما بخوانید:
معرفی انواع کفش ورزشی + توصیههایی برای انتخاب کفش مناسب - چطور
کارت ثبت واکسیناسیون COVID-19 ، سرنگ ها و ویال سالین
بن هاستی / گروه مدیا نیوز / خواندن عقاب از طریق گتی ایماژ

لازم نیست. همه واکسن های موجود به خوبی در برابر B.1.1.7 عمل می کنند ، بنابراین هرچه تعداد افراد در اسرع وقت تلقیح شود ، بهتر است. تاکنون ، حدود 10 درصد از جمعیت ایالات متحده حداقل یک دوز دریافت کرده اند. حداقل 45 میلیون دوز دیگر قرار است ماه آینده تجویز شود که تقریباً همه این موارد به افراد مسن و کارگران اصلی اختصاص می یابد. این کمک می کند تا تأثیر B.1.1.7 بر آسیب پذیرترین آمریکایی ها کمرنگ شود. در آزمایشات بالینی ، کسی که واکسینه شده است به علت COVID-19 درگذشت. در واقع ، تقریباً هیچ کس در بیمارستان بستری نیست.

در اسرائیل ، جایی که بیش از 35٪ از افراد واکسینه شده اند ، اکنون B.1.1.7 حدود 70٪ از کل موارد را تشکیل می دهد – اما داده های جدید نشان می دهد که واکسن Pfizer به دلیل این امر از کارآیی کمتری برخوردار بوده است. در میان ساکنان بالای 60 سال – سه چهارم آنها کاملا واکسینه شده اند – در سه هفته گذشته 50 درصد و موارد بحرانی 29 درصد کاهش یافته است، با اينكه یک جهش مداوم که حفظ آن در غیر این صورت دشوار است به دلیل B.1.1.7.

با این حال ، مسئله در اینجا این است که هر آمریکایی نمی تواند ماه آینده واکسینه شود ، به این معنی که در برخی موارد B.1.1.7 احتمالاً شروع به رانندگی می کند تا دوباره شمارش شود.

فلوریدا از آنجاست.

موارد COVID-19 در ایالت سانشاین به شدت کاهش یافت ، با افت متوسط ​​هفت روزه به یکهزار و 877 روز یکشنبه ، کمترین میزان از 2 دسامبر. داده های جدید CDC همچنین نشان می دهد که فلوریدا در موارد تایید شده نوع B .1.1.7 ، هم به عنوان یک کل و هم سرانه ، ایالات متحده را رهبری می کند. براساس CDC ، ایالات متحده 690 مورد B.1.1.7 را در 33 کشور گزارش کرده است. فلوریدا نماینده 201 نفر از آنها است.

با این حال ، این ارقام ، که با تلاش ناچیز آمریکا در نظارت ژنتیکی محدود شده است ، شیوع واقعی B.1.1.7 را به طور قابل توجهی دست کم می گیرند. بر اساس مطالعه ای که روز یکشنبه منتشر شد ، این گزینه بیش از 4.5 درصد موارد در فلوریدا مسئول است ، در حالی که 2.1 درصد موارد در سراسر کشور است. این مطالعه همچنین نشان داد که تعداد موارد B.1.1.7 در فلوریدا هر 9/1 روز دو برابر می شود.

و به نظر می رسد فلوریدا تمام تلاش خود را برای کمک به B.1.1.7 انجام داده است. همانطور که نیویورک تایمز روز دوشنبه گزارش داد ، “در خیابانهای تامپا ، فلوریدا ، در ساعات پایانی روز دوشنبه مملو از شادی و نشاط مست بود ، بسیاری از درخواست های متخصصان پزشکی برای فاصله اجتماعی و ماسک خود را پس از خرد کردن سوپر کاسه های کانزاس سیتی در روز یکشنبه توسط کارشناسان پزشکی ، نادیده گرفتند. “پیش از این ، بارها و رستوران ها برای آشامیدن و شام در داخل خانه باز بودند و فرماندار جمهوری خواه رون دسانتیس ، که مخالف این مجوزها بود ، با صدور دستوری از مقامات محلی برای جمع آوری جریمه ها و مجازات های ویروس کرونا جلوگیری کرد.

طرفداران Tampa Bay Buccaneers
طرفداران Tampa Bay Buccaneers در حال جشن گرفتن در مقابل ورزشگاه Raymond James در Tampa ، Florida هستند. (Eva Marie Uzcategui Trinkl / آژانس آناتولی از طریق گتی ایماژ)

جین کاستور ، شهردار تمپا ، یک دموکرات ، در یک کنفرانس خبری صبح زود دوشنبه با کمیته پذیرش سوپربول گفت: “این کمی ناامید کننده است زیرا ما بسیار سخت کار کرده ایم.” “در این مرحله از کار با COVID-19 ، با دیدن آن ناامیدی وجود دارد.”

آنچه در فلوریدا می بینید دقیقاً محیطی است که B.1.1.7 در آن رشد می کند. کارشناسان بر این باورند که گزینه به راحتی گسترش می یابد تا تولید بارهای ویروسی بالاتر در دستگاه تنفسی فوقانی، بنابراین توصیه می شود با ماسک های بهتر ، فاصله بیشتر و مجموعه داخلی کمتر مخالفت کنید. آنها هشدار می دهند حتی اگر وضعیت موجود را حفظ کنید ، گزینه سریعتر گسترش می یابد. اما اگر مانند فلوریدا واقعاً در جهت مخالف حرکت کنید و شل شوید – ماسک کمتر ، فاصله کم و اجتماعات بیشتر در محیط داخلی – در این صورت همه چیز خیلی زود از کنترل خارج می شود.

حتما بخوانید:
نایلون حبابدار- پلاستیک حبابدار-نایلون-حبابدار-ضربه گیر حبابدار-پلاستیک

آشیش جا ، رئیس دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه براون ، ایرلند را به عنوان نمونه ای از میزان خطرناک بودن گسترش نمایی B.1.1.7 ذکر می کند. وی روز یکشنبه در توئیتی نوشت: “B117 بسیار مسری تر است ، بنابراین می تواند به سرعت کشور را تسخیر کند.” تا اواسط ماه دسامبر ، شیوع شیوع در ایرلند و آلمان مشابه بود. هر دو پرشهای محدود کننده قبلی را برعکس کرده بودند. در 10 دسامبر ، به نظر می رسد آلمان از ایرلند وضعیت بدتری دارد ، به طور متوسط ​​حدود 25 مورد در هر 100000 نفر ، در مقایسه با 5.8 مورد در ایرلند در هر 100،000.

اما B.1.1.7 بی سر و صدا در ایرلند گردش کرد و شروع به رشد کرد. از تاریخ 17 دسامبر ، در این سرشماری از هر 1000000 نفر ، 7.9 مورد جدید ثبت شده است. تا اینکه سال نو به 27.3 صعود کرد. سپس ناگهان منفجر شد ، در هفته بعد چهار برابر شد و به 132 مورد در هر 100000 نفر رسید. مثل جا یادداشت“ایالات متحده هرگز چنین اعدادی را ندیده است. فقط در داکوتا چنین عفونت بسیار بالایی وجود دارد. “جزر و مد” جشن ما در مقایسه کم بود. “

در همین حال ، در آلمان ، پرونده ها همچنان در حال سقوط بودند. چرا؟ زیرا B.1.1.7 هنوز در آنجا گردش نداشت. روز جمعه ، رئیس انستیتوی بهداشت عمومی آلمان اعلام کرد که هم اکنون ، گزینه انگلیس تنها حدود 6 درصد از عفونت های آنها را نشان می دهد. با توجه به اینکه آلمان همچنان “در یک محاصره کاملاً محکم است” ، می گوید: “در پایان آنها فقط می توانند جهش های متوسطی را ببینند.”

با این حال ، ایالات متحده رویکرد دیگری را اتخاذ کرده است – همانطور که جا می گوید “کاملاً باز”. با افتادن موارد ، مدت ماسک ها منقضی می شود ، ناهار خوری در فضای داخلی از سر گرفته می شود و آمریکایی ها محافظ خود را ترک می کنند.

Ashish ja
دکتر آشیش جا ، رئیس دانشکده بهداشت در دانشگاه در براون. (Jonathan Wigs / Boston Globe از طریق گتی ایماژ)

Jha برای پیشی گرفتن از B.1.1.7 ، می گوید: “اگر ببینیم که عفونت ها شروع به افزایش می کنند ، باید خیلی سریع عمل کنیم.” فلوریدا ممکن است جایی باشد که به نظر می رسد ابتدا شروع به افزایش می کنند.

اگر و وقتی این اتفاق می افتد ، کل ایالات متحده باید بلافاصله خود را پنهان کند – یا حتی ممکن است دو برابر شود – و فعالیت های داخلی را به شدت محدود کند. و ما باید آن را انجام دهیم قبل از اوضاع در گردن جنگل ما بدتر می شود.

زیرا این همان چیزی است که در مورد توزیع نمایی وجود دارد ، به ویژه با نسخه قابل انتقال تر: تا زمانی که اعداد ترسناک به نظر می رسند ، دیگر برای توقف دیر است.

توپول گفت: “اکنون زمان آماده سازی است.” یکشنبه هشدار داد. “نه وقتی که در قسمت شیب دار منحنی قرار داریم.”

از این لحاظ ، فلوریدا می تواند قناری در معدن ذغال سنگ B.1.1.7 باشد – علامت هشدار دهنده ای که بقیه کشور را در بهار امسال در مسیر درست نگه می دارد.

جا در پایان گفت: “B.1.1.7 در ایالات متحده گسترده خواهد شد.” “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم. ما ابزارهایی برای ضرب و شتم او داریم. “

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:
منبع: fizik-news.ir