[ad_1]

با توجه به اینکه نوع متابولیک دلتا بخش های واکسینه شده ایالات متحده را می شکند و رکورد بستری شدن در نقاط مهم مانند فلوریدا و لوئیزیانا را می شکند ، آمریکایی های بیشتر واکسینه نشده همچنان می گویند که واکسن های کووید -19 خطر بیشتری برای سلامتی آنها نسبت به ویروس دارد. یک مطالعه جدید توسط Yahoo News / YouGov.

در واقع ، این تعداد از زمان ظهور دلتا در صحنه افزایش یافته است – نشانه ای نگران کننده که حتی افزایش عفونت و بیماری ممکن است برای افزایش متوسط ​​نرخ واکسیناسیون در آمریکا به حدی نباشد که بتواند از گزینه های آینده جلوگیری کند. دلتا امروز این کار را انجام می دهد.

مطالعه ای روی 1552 فرد بزرگسال در ایالات متحده از 30 ژوئیه تا 2 آگوست نشان داد که حدود 40 درصد از افرادی که واکسینه نشده اند معتقدند که واکسن COVID-19 ، که یکی از ایمن ترین واکسن های تولید شده است ، تهدید بیشتری برای چاه شخصی آنها است. حتی از خود کووید -19-اگرچه در حال حاضر بیش از 52000 آمریکایی برای این ویروس در بیمارستان بستری هستند ، اما تقریباً همه آنها واکسینه نشده اند و بیش از 615000 نفر نیز قبلاً بر اثر آن جان خود را از دست داده اند.

در اواسط ماه ژوئیه ، قبل از برخاستن دلتا ، این تعداد کمتر (37) بود – به این معنی که گسترش بعدی این گزینه هیچ اقدامی برای متقاعد کردن اکثر مردم در مورد خطرات واکسیناسیون صفر نکرد. از خطرات فراوان مستند عفونت. .

در همین حال ، 31 درصد دیگر از بزرگسالان واکسینه نشده می گویند هنوز مطمئن نیستند که آیا ویروس یا واکسن ها خطر بیشتری برای سلامتی آنها ایجاد می کند. تنها 29 درصد می گویند ویروس خطرناک تر است.

واکسیناسیون های امیدوارکننده تری در طول موج دلتا ظاهر شد. به عنوان مثال ، در ماه گذشته ، میانگین دوزهای روزانه جدید که در سراسر کشور تجویز می شود از پایین ترین میزان از 433،000 به 590،000 قابل احترام از 2 آگوست افزایش یافته است – افزایش 36 and و بالاترین از ژوئن. متوسط ​​دوزهای اولیه روزانه حتی بیشتر – 88 درصد – در مدت مشابه افزایش یافت. و به طور قابل توجهی ، این دستاوردها در ایالات واکسینه شده متمرکز شده است ، دلتا مانند لوئیزیانا بیشترین ضربه را به آن وارد کرده است – قویاً نشان می دهد که ویرانی این گزینه این است که چرا برخی از زندانیان سابق سرانجام COVID را جدی می گیرند و تصمیم می گیرند از خود و دیگران محافظت کنند. و یک واکسن م effectiveثر

تجمع واکسن ها

معترضان به واکسن در مقابل بیمارستان متدیست در هوستون ، هوستون. (مارک فلیکس / AFP از طریق Getty Images)

مشکل این است که ارقام امروز ، با وجود استقبال ، تنها بخش کوچکی از 2 میلیون دوز اولیه ای است که ایالات متحده هر روز در ماه آوریل تجویز می کند. آخرین داده ها همچنین نشان می دهد که می توان تلقیح های جدید را تنها با افزودن یک یا دو امتیاز به میزان کلی واکسیناسیون در آمریکا جبران کرد (که در حال حاضر از حدود 58 درصد جمعیت عقب مانده ، حداقل تا حدی واکسینه شده و 50 درصد واکسینه شده است).

اگر مصرف واکسن دوباره کاهش یابد ، نظرسنجی یاهو نیوز / YouGov می تواند دلیل این امر را توضیح دهد: دلتا ممکن است در بین افراد واکسینه نشده اندیشه های خود را در اینجا و آنجا تغییر دهد – اما نه چندان زیاد.

دقیقاً نیمی از آمریکایی های واکسینه نشده هنوز می گویند که “هرگز” واکسینه نخواهند شد ، به عنوان مثال ، از نظر آماری قابل تشخیص با موردی که در اواسط ماه ژوئیه (51 درصد) و مه (48 درصد) همین را گفته است. اکثر بزرگسالان بدون واکسیناسیون باقی مانده اصرار دارند که هنوز منتظرند تا ببینند واکسن چگونه بر دیگران تأثیر می گذارد (21 درصد) یا اینکه آنها دقیقاً مطمئن نیستند که چه کاری انجام دهند (21 درصد) – باز هم ، اساساً مشابه درصد قبل از دلتای ماه مه.

وقتی در ماه گذشته – قبل از اینکه دلتا جهش کند – پرسیدند “انتشار نسخه مسری تر Delta” چگونه می تواند بر “احتمال واکسیناسیون” آنها تأثیر بگذارد ، فقط 15 درصد گفتند که “احتمال آنها” بیشتر است. این عدد امروز دقیقاً یکسان است ، اگرچه گسترش دلتا در هفته های اخیر به شدت افزایش یافته است.

به طور مشابه ، برخی از بزرگسالان واکسینه نشده که می گویند “احتمال بیشتری دارد” واکسینه شوند اگر موارد COVID ، بستری شدن یا مرگ “در بین افراد واکسینه نشده در منطقه شما افزایش یابد” نیز عقب نشینی نکردند. ماه گذشته این رقم حدود 11 درصد بود – و هنوز هم هنوز حدود 11 درصد است.

اعتراض به تجمع علیه واکسن ها

یک ضد واکسر جوان در هوستون. (مارک فلیکس / AFP از طریق Getty Images)

برخی از کارشناسان نگران هستند که آخرین اخبار در مورد توانایی دلتا در ایجاد شیوع در افراد واکسینه شده ، اعتماد به واکسن ها را تضعیف کرده و از جذب آن جلوگیری کند. بیشتر آمریکایی ها در پاسخ به این سوال که عملکرد واکسن ها را چگونه ارزیابی می کنند ، گفتند این شلیک ها کار “عالی” یا “خوبی” انجام دادند و مردم را از بستری شدن در بیمارستان و مرگ (59 درصد) محافظت کردند تا اینکه آنها گفتند “عالی” یا “خوب” عمل کردند. افراد مبتلا به عفونت (52 درصد) یا جلوگیری از انتقال افراد واکسینه به ویروس (44 درصد). همچنین این واقعیت وجود دارد که آمریکایی های واکسینه نشده نسبت به همتایان واکسینه شده خود ، واکسن ها را بسیار منفی ارزیابی می کنند ، به طوری که 29 درصد از اولی ها می گویند که در مقایسه با 9 درصد دومی “بدتر از انتظار” عمل می کنند.

اما واقعیت این است که تقریباً دو سوم آمریکایی های واکسینه نشده می گویند واکسن انتظارات آنها را برآورده می کند. آنها می گویند برای محافظت از افراد در برابر عفونت “ضعیف” یا “فقط” کار می کنند – به این معنی که به نظر می رسد آمریکایی های واکسینه نشده در ابتدا انتظار واکسن های زیادی را نداشتند. حتی در حال حاضر ، تنها 8 “” برخی از افراد واکسینه شده COVID-19 دریافت می کنند “را به عنوان مهمترین دلیل عدم واکسیناسیون خود انتخاب می کنند. بسیاری دیگر (44 درصد) می گویند “به واکسن COVID -19 اعتقاد ندارند” – مانند ماه گذشته (45 درصد).

کارشناسان می گویند برای رسیدن به سطح حفاظت از جمعیت که می تواند از جهش های آینده در گزینه های خطرناک مانند دلتا جلوگیری کند ، بیش از 80 درصد از آمریکایی ها – و شاید حتی 90 درصد – باید از طریق واکسیناسیون یا عفونت مصونیت بگیرند. با توجه به اینکه دلتا چقدر سوزن را جابجا کرده است ، احتمالاً عفونت در آینده نقش بزرگ و غم انگیزی را ایفا خواهد کرد.

یک منبع امید برای واکسن ، جوانان آمریکایی هستند. افراد 12 تا 15 سال اخیراً واجد شرایط بوده اند و افراد 5 تا 12 ساله باید تا اواخر پاییز یا زمستان واجد شرایط باشند.

اما حتی در اینجا ، به نظر می رسد ایالات متحده در مسیر اشتباه حرکت می کند. در ماه مه ، 59 درصد از والدین دارای فرزندان زیر 18 سال به یاهو نیوز و YouGov گفتند که قصد دارند فرزندان خود را هنگامی که عکس ها برای افراد زیر سن قانونی به طور کامل تأیید می شود واکسینه کنند. امروزه ، تنها 49٪ – 10 امتیاز کمتر از قبل – می گویند فرزندانشان یا قبلاً واکسینه شده اند (16٪) یا هنوز قصد دارند آنها را با تأیید کامل (33٪) واکسینه کنند.

____

بیشتر از یاهو نیوز بخوانید:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir