[ad_1]

جو بایدن رئیس جمهور منتخب بعد از ظهر دوشنبه اولین دوز واکسن ویروس کرونا را از طریق تلویزیون دریافت کرد ، بر خلاف رئیس جمهور ترامپ که با وجود توصیه های متخصصان پزشکی هنوز اعلام نکرده است که این واکسن را دریافت خواهد کرد.

همسر بایدن ، جیل نیز این واکسن را دریافت کرد.

بایدن 78 ساله بارها به خبرنگاران گفته است كه می خواهد در جامعه واكسن شود تا اعتماد به تلقیح را ایجاد كند. کارشناسان به یاهو نیوز گفتند که زمان مجاز بودن بایدن برای دریافت دوز دوم – که پیش بینی می شود سه هفته بعد داده شود – قبل از تصدی مقام انتخاب شده بود ، جایی که حتی در شکل کاهش یافته ، او مجبور بود با صدها تعامل دارد.

جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا واکسیناسیون Covid-19 را از Tabe Massa ، یک پرستار عملی و رئیس خدمات بهداشتی کارمندان ، در پردیس مراقبت از Christiana در Newark ، دلاور ، در 21 دسامبر سال 2020 دریافت می کند (الکس ادلمن / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ) )
رئیس جمهور منتخب جو بایدن روز دوشنبه با تمرین پرستار Tabe Massa در محوطه دانشگاه Christiana Care در Newark ، Del ، علیه COVID-19 واکسینه می شود. (الکس ادلمن / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

بر اساس اطلاعات جان هاپکینز ، بیش از 318000 آمریکایی در اثر COVID-19 جان خود را از دست داده اند. بایدن با افزایش عفونت و مرگ و میر در سراسر کشور ، ایالتی را در وضعیت ناخوشایند به ارث می برد. وی و تیم انتقال او تأکید کردند که انتشار واکسن و اطمینان از واکسیناسیون هرچه بیشتر آمریکایی ها از اولویت های اصلی 20 ژانویه است.

چندین دموکرات عالی رتبه دیگر – از جمله رئیس مجلس نانسی پلوسی ، ماساچوست ، سنسورهای الیزابت وارن و اد مارکی ، و همچنین سناتور مستقل برنی سندرز از ورمونت – هفته گذشته اولین دوزهای خود را دریافت کردند. اردوگاه بایدن می گوید ، معاون رئیس جمهور تازه انتخاب شده كاملا هریس هفته آینده كشته خواهد شد.

معاون رئیس جمهور مایک پنس و بانوی دوم کارن پنس هفته گذشته اولین دوزهای خود را در تلویزیون دریافت کردند و این نشان دهنده موفقیت در عملیات کاخ سفید Warp Speed ​​بود ، اقدامی برای تسریع چندین واکسن ویروس کرونا. پنس رئیس گروه ویژه ویروس کرونا بود.

ترامپ ، که در اوایل سال جاری از حمله ویروس کرونا جان سالم به در برد ، به طرز چشمگیری در این لیست گم شده است. هنوز مشخص نیست که ترامپ برای اولین بار از کجا آزمایش مثبت کرده است – و بسیاری از حقایق در مورد بیماری وی از جمله شدت وی تا حد زیادی برای عموم ناشناخته مانده است.

علی رغم توصیه دکتر آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، مبنی بر واکسیناسیون هر دو رهبران ورودی و خروجی در اسرع وقت ، و جروم آدامز جراح آمریکایی همه رهبران جهان ، ترامپ هنوز به طور غیررسمی به این ایده متعهد نشده اند. مقامات اداری می گویند که در حال بررسی است.

مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی آنتونی فوزی پس از دریافت واکسن COVID-19 معاون رئیس جمهور آمریکا در ساختمان دفتر اجرایی آیزنهاور در واشنگتن دی سی ، 18 دسامبر سال 2020 (ساول لوب / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ) )
دکتر آنتونی فاوسی. (Saul Loeb / AFP از طریق گتی ایماژ)

سخنگوی کاخ سفید ، کیلی مک اننی ، هفته گذشته گفت که ترامپ “کاملاً در دریافت واکسن باز است” و هنگامی که “تیم پزشکی وی بهترین آزمایش را تشخیص داد” آن را دریافت خواهد کرد.

به گزارش واشنگتن پست ، ترامپ در گفتگوهای خصوصی با دستیاران ابراز ناامیدی کرد که اعتبار بیشتری برای تولید این واکسن دریافت نکرده است.

“واکسن ها – و اتفاقاً اجازه ندهید جو بایدن واکسن را تشخیص دهد.” … نگذارید او اعتبار واکسن ها را بدهد ، زیرا واکسن ها من بودم ».

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir