خانه هوشمند (Smart Home): معرفی تجهیزات خانه هوشمند + عکس

به کمک این ابزارها قادر به هوشمند سازی و کنترل بی سیم لوازم برقی خود در خانه و محیط کار هستید و در صورتی که در محیط موردنظر دارای اتصال اینترنتی باشید، از راه دور هم قادر به کنترل لوازم برقی خود خواهید بود. اگر نگران این هستید که همیشه برای پاسخ داده به آلارمها در دسترس نباشید میتوانید به هشدار هوشمند خود دستور دهید که تحت شرایط خاصی روشن شود؛ به عنوان مثال زمانی که پنجرهی خانه میشکند. به عنوان مثال لامپ های هوشمند مختلفی اعم از دیواری، سقفی، رو میزی و چراغ های مطالعه وجود دارد که می توانید آن ها را خریداری کرده و به صورت وایرلس با استفاده از اپلیکیشن های همراه یا کامپیوتر آن ها را کنترل کنید. به عنوان مثال، سیستم نظارت خانگی ممکن است، یک جریان الکتریکی را حس کند و دستگاه را خاموش کند و یا خرابی یا یخ زدگی لولههای آب را احساس کند و آب را قطع کند تا در زیرزمین شما سیل جاری نشود. بنابراین ضرورت دارد تا شرکتهای ساختمانی در مشهد در پروژههای جدید خود به دنبال هوشمندسازی ساختمان ها باشند. مشخصات کانکس عابربانک بزرگ : از آنجایی که این نوع سازه ها کاملا اختصاصی و سفارشی برای هر بانک تولید می شوند دارای مشخات فنی ، ابعاد و امکانات متفاوتی بوده و هر بانک ویژگی ها و طرح مختص خود را دارد.

با این کار میتوانید بدون نیاز به داشتن کلید به خانهی خود دسترسی داشته باشید و از قفل شدن درها در هر جای منزل و از هر جای دنیا مطمئن شوید. شما میتوانید در خانه هوشمند تمامی شرایط محیطی را متناسب با نیازتان تنظیم سیستم هوشمند سازی خانه کنید. کانکس اداری ساده : در این نوع برعکس نمونه قبلی که اهمیت زیادی به زیبایی و نمای خارجی سازه داده می شد ، کاربری و اقتصادی بودن در درجه اهمیت اول قرار دارد و بنا به نوع نیاز ممکن است از نوع ساندویچ پانل ، کانکس کارگاهی ، سایدینگ ، دو طبقه ، پلان باز با پارتیشن های تفکیک کننده و یا هر نوع خصوصیت دیگری باشد که تعداد کارمندان و نحوه فعالیت آنها مشخص کننده این خصوصیات می باشد و در ساخت آن محدودیتی از این نظر وجود ندارد. هوشمند سازی خانه ها چه معایبی دارد؟ از مهم ترین این معایب می توان به هزینه بالای این سیستم ها اشاره کرد.

حتما بخوانید:
بورس دستگیره کابینت در تهران

از دیگر معایب این سیستم ها می توان به نیاز آن ها به زیرساخت های پیچیده و سنگین اشاره کرد. هم اکنون می توانید از هوشمند سازی و سیستم های هوشمند در بخش روشنایی و نور پردازی، گرمایش و سرمایش، پرده ها و نورگیری محیط، سیستم های ورودی و خروجی همانند درب ها و پنجره ها، سیستم های صوتی و تصویری، دستگاه های کنترلی، حفاظت و امنیت ساختمان، آبیاری باغ و باغچه، اعلام حریق یا واکنش در برابر برخی بلاها همچون زلزله بهره ببرید. این امکانات شامل کنترل هوشمند روشنایی، سیستمهای صوتی و تصویری، گرمایش و سرمایش، پردهها، سایبانها، استخر، سونا، جکوزی، اعلام و اطفا حریق، دوربینهای مداربسته، آبنما، آکواریوم، آبیاری و … با این حال، سیستم های اتوماسیون خانگی ساده امروزه با کمتر از ٥٠٠ دﻻر قابل خریداری هستند. شما با ورود به اتاق می توانید دستور روشن شدن چراغ ها را بدهید و یا حتی اقدام به کاهش نور نمایید. این تکنولوژی برای کاربران کمتوان نیز کاربرد بسیاری دارد و برای آنان بسیار ارزشمند است زیرا به آنها در انجام کارهایی مانند کنترل چراغ ها ، سیستم امنیتی و ترموستات کمک میکند. Smart Home یا خانه هوشمند، استفاده از تجهیزات و ابزارهایی بوده که از طریق آن به راحتی می توان کنترل و مدیریت وسایل مکانیکی، برقی و سیستم های امنیتی ساختمان را در اختیار گرفت.

هر چند ممکن است مشکلاتی نیز در این زمینه به وجود آمده باشد، اما این حضور باعث کاهش هزینه ها، کاهش مصرف انرژی، افزایش ایمنی ساختمان ها، آسایش بهتر و بیشتر انسان ها و در اختیار گذاشتن خدماتی کاربردی تر و مفید تر است. همچنین نوع فناوری و تجهیزات مورد استفاده در هوشمند سازی نیز مهم بوده و بر هزینه نهایی آن موثر است. این موضوع می توان منجر به تطابق بهتر و بیشتر این فناوری ها و تجهیزات با ساختمان و کارایی بهتر آن ها بینجامد. یا سناریو دیگری که با کاهش 20 درصدی نور، فضایی صمیمی و رمانتیک را ایجاد میکند. در حالت کلی می توان هوشمند سازی ساختمان در حال احداث را بهتر و کارا تز از هوشمند سازی خانه از پیش ساخته شده دانست. حالت دوم را نیز می توان حالتی دانست که در آن خانه ها از ابتدا هوشمند نبوده و اکنون با بهره گیری از این فناوری ها و تجهیزات مدرن قصد هوشمند سازی آن ها وجود دارد. هوشمند سازی خانه ها علاوه بر مزایای بسیاری که به همراه دارد، معایب و مشکلاتی نیز به دنبال دارد. هوشمند سازی خانه ها و ساختمان چه در حین ساخت و چه پس از آن هزینه های در پی دارد.

حتما بخوانید:
قطعات سایبان برقی ها بایگانی - سایبان برقی متین

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت هوشمند سازی خانه مشهد.

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma