درباره عکسبرداری برای تسریع واکسن COVID چه چیزی می دانیم – و چه زمانی ممکن است به آنها احتیاج داشته باشیم


اکنون که تقریبا نیمی از جمعیت ایالات متحده به طور کامل در برابر COVID-19 واکسینه شده اند ، بسیاری از مردم شروع به تعجب می کنند که این محافظت تا چه زمانی ادامه دارد و آیا آنها در طول راه به تقویت کننده ای نیاز دارند.

در حال حاضر س thanالات بیش از پاسخ در مورد احتمال نیاز به دوز اضافی واکسن COVID-19 برای تقویت ایمنی در طول زمان وجود دارد. دکتر بتی دایموند ، مدیر انستیتوی تحقیقات پزشکی فاینشتاین در منهتن ، نیویورک ، گفت که تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا تقویت کننده یا نه مورد نیاز است ، لازم است.

وی به یاهو نیوز گفت: “واکسن ها نامنظم یا بی نظیر است.” “بنابراین نمی توانید پیش بینی کنید که وقتی واکسن تولید می کنید چه مدت مصونیت دوام خواهد داشت.”

دایموند توضیح داد که برخی از تلقیح ها ، مانند واکسن فلج اطفال ، ایمنی مادام العمر در برابر بیماری را فراهم می کند ، در حالی که برخی دیگر ، مانند واکسن کزاز یا آنفلوانزا ، دفاعی ایجاد می کنند که می تواند با گذشت زمان ضعیف شود. به عنوان مثال ، برای محافظت كامل در برابر كزاز ، مراكز پیشگیری و كنترل بیماری هر 10 سال یك تقویت كننده را توصیه می كنند. در صورت آنفولانزا ، توصیه می شود هر ساله عکسبرداری کنید.

وی گفت: “ما اطلاعات لازم در مورد واکسن های SARS-CoV-2 را نداریم.”

با این حال ، برخی از مقامات بهداشتی ، از جمله دکتر آنتونی فاوسی ، متخصص برجسته بیماری های عفونی کشور ، پیش بینی می كنند كه تقویت كننده ها مورد نیاز است. فوزی در 26 مه به کمیته فرعی سنا گفت: “من انتظار ندارم که دوام محافظت از واکسن بی پایان باشد.” وی افزود: “من حدس می زنم كه در بعضی از مواقع به تقویت كننده احتیاج داشته باشیم.”

ماه گذشته آلبرت بورلا ، مدیر عامل Pfizer در مصاحبه ای با Axios گفت که داده هایی که تاکنون دیده است “این ایده را پشتیبانی می کند که احتمالاً او در یک دوره بین هشت تا 12 ماه نیاز به تقویت کننده خواهد داشت.” وی افزود: اولین موج آمریکایی هایی که واکسینه شده اند ممکن است از اوایل سپتامبر یا اکتبر به عکس های تقویت کننده احتیاج داشته باشند.

حتما بخوانید:
آیا سیگارهای منتول باید ممنوع شوند؟

اگرچه کارشناسان کاملاً مطمئن نیستند که واکسن COVID-19 چه مدت محافظت می کند ، اما آنها معتقدند که حداقل شش ماه و احتمالاً یک سال دوام می آورد. برخی مطالعات نمونه های خون اولین افرادی را که در این مطالعات واکسینه شده اند ، برای اندازه گیری سطح آنتی بادی ها و سلول های ایمنی مقابله با ویروس کرونا تجزیه و تحلیل کرده اند. یکی از این تحقیقات ، که در این ماه توسط مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد ، نشان داد که آنتی بادی های واکسن Moderna حداقل به مدت شش ماه قوی هستند.

دانستن اینکه دانشمندان در حال کار برای تعیین نیاز به تقویت کننده های واکسن COVID-19 هستند و اینکه دولت در حال آماده سازی زودهنگام برای این امکان است ، می تواند اطمینان بخش باشد. انستیتوی ملی بهداشت اخیراً اعلام کرده است که آزمایش بالینی جدیدی را روی افراد کاملاً واکسینه شده با یکی از واکسن های مجاز انجام خواهد داد تا ببیند آیا تقویت کننده شات Moderna باعث افزایش آنتی بادی های آنها و محافظت از آنها در برابر ویروس می شود یا خیر.

تولیدکنندگان واکسن مانند Moderna ، Pfizer و Johnson & Johnson همچنین در حال آزمایش و آزمایش تصاویر تقویت کننده هستند.

دکتر یا “بعدا”. دلیل این امر این است که “آنها سطح ایمنی کمتری را نشان می دهند ، حتی با واکسن های فعلی. بنابراین ممکن است برای این جمعیت های تقویت کننده اولویت باشد. “

سوال مهم دیگری که مطرح شده این است که آیا افراد به عکس های تقویت کننده متناسب با گزینه های خاص نیاز دارند یا خیر. این هنوز روشن نیست ، اما برخی دانشمندان گمان می کنند واکسنهایی که پاسخ ایمنی بالایی نسبت به نسخه اصلی ویروس کرونا دارند ، محافظت کافی در برابر انواع مختلف را ادامه می دهند. پاتل گفت واکسن های فعلی تاکنون ما را از این گونه های نوظهور در سراسر جهان محافظت کرده اند ، اما “برخی از آنها به میزان کمتری نسبت به نمونه هایی که یک سال پیش داشتیم”.

به عنوان مثال ، در تحقیقی که ماه گذشته منتشر شد ، محققان در قطر به بررسی اثربخشی واکسن Pfizer-BioNTech پرداختند – که بیش از 250،000 نفر در این کشور بین دسامبر و مارس داده اند – در مقایسه با گزینه های B.1.1.7 و B.1.351 . کسانی که اکنون توسط سیستم جدید سازمان بهداشت جهانی برای نامگذاری انواع ویروس کرونا به عنوان آلفا و بتا شناخته شده اند ، در زمان مطالعه در کشور غالب بودند. این مطالعه نشان داد که اگرچه واکسن 100٪ در جلوگیری از بیماری شدید مثر است ، اما تأثیر واکسن در برابر هر دو نوع کمتر از گزارش شده در آزمایشات بالینی است.

حتما بخوانید:
آمریکایی‌ها دو سال پس از همه‌گیری از دولت - و یکدیگر - ناراحت هستند

در آزمایشات بالینی با Pfizer ، واکسن 95٪ موثرتر از نسخه اصلی ویروس کرونا بود. اما طبق این مطالعه ، واریته ای بنام آلفا که برای اولین بار در انگلیس شناسایی شد ، کارایی را به 89.5 درصد کاهش داد. و نوع معروف به بتا ، که اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد ، اثر واکسن را به 75 درصد کاهش داد.

شاید وجود تقویت کننده ای که برای هدف گذاری یک گزینه خاص طراحی شده باشد ، می تواند موثرتر باشد ، اما این در حال بررسی است. Pfizer آزمایش هر دو گزینه را آغاز کرده است – تقویت کننده ای که هدف اصلی آن شکل ویروس است و همچنین گزینه ای که برای محافظت در برابر نسخه بتا طراحی شده است.

سرانجام ، برخی از مردم تعجب می کنند که آیا در صورت نیاز به تقویت کننده ، تغییر مارک های واکسن ایمن است؟ دایموند گفت: آزمایشات در حال انجام است تا ببیند آیا این امکان وجود دارد.

وی گفت: “آنتی ژن واقعی SARS-CoV-2 در همه این واکسن ها یکسان است.” “بنابراین سلول های حافظه ای که تولید کرده اید قادر به مشاهده آن در واکسن های جدید یا واکسن های جایگزین خواهند بود. من فکر می کنم انتظار این است که اختلاط و تطبیق مشکلی نداشته باشد. “

نکته آخر ، دیاموند به یاهو نیوز گفت ، این است که اگرچه چیزهای زیادی در مورد تقویت کننده های COVID-19 وجود دارد ، واکسن های فعلی در ایالات متحده “شگفت انگیز” هستند و مردم باید از محافظت از عکس ها استفاده کنند.

وی گفت: واکسن ها یکی از جواهرات تاج دارو هستند و ما باید از آنها بهره ببریم – درست همانطور که در صورت نیاز از آنتی بیوتیک ها استفاده می کنیم.

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma