[ad_1]

آتلانتا – بر اساس داده های انتخابات ایالات متحده ، بیش از 1.3 میلیون نفر در هفته اول رای گیری زودهنگام در رقابت حساس سنای جورجیا رأی داده اند. پس از فقط شش روز رای گیری زودهنگام شخصی و حدود چهار هفته رای گیری پستی ، تعداد غیرمعمول زیاد تقریباً با مشارکت تاریخی در ماه گذشته که 5 میلیون گرجی رای دادند ، در مسیر درست است.

گرگ نصیف ، استراتژیست دموکرات ساکن گرجستان به یاهو نیوز گفت: «گرجی ها اخراج شده اند. “در حالی که برخی از افراد مانند من همیشه امیدوار به مشارکت 100 درصدی هستند و وقتی ناگزیر شکست بخوریم ناامید می شوند ، من فکر می کنم بسیاری از نحوه انتخاب رای دهندگان بسیار راضی خواهند بود.”

انتخابات دور دوم گرجستان ، هنگامی که هیچ کاندیدایی 50 درصد آرا را در ماه نوامبر به دست نیاورد ، ایجاد شد ، نسبتاً نادر است. آخرین دور دوم قابل توجه در جورجیا در سال 2008 بود ، زمانی که ساکسبی چمبلیس جمهوری خواه جیم مارتین دموکرات را شکست داد. دو مسابقه دور دوم که در حال حاضر در جریان است ، کنترل سنای ایالات متحده را تعیین می کند و به طور بالقوه قوس دو سال نخست ریاست جمهوری منتخب جو بایدن را تعیین می کند.

یک رای دهنده در اولین روز رای گیری شخصی در انتخابات دور دوم سنای جورجیا به کتابخانه باک هد در آتلانتا می رسد.  (جیسون آرموند / لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)
یک رای دهنده در اولین روز رای گیری زودهنگام شخصی در انتخابات دور دوم سنای جورجیا به کتابخانه باک هد در آتلانتا می رسد. (جیسون آرموند / لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)

دیوید پوردو و کلی لوفلر ، سنسورهای جمهوری خواه ، در تلاشند تا صندلی های خود را حفظ کنند زیرا امیدهای دموکرات جان اوسوف و روحانی رافائل وارنوک تلاش می کنند تا دو مقام فعلی را برکنار کرده و جورجیا را به عنوان یک کشور آبی برای سالهای آینده در نظر بگیرند. تا زمانی که اوسوف و وارنوک پیروز نشوند ، حزب جمهوری خواه اکثریت خود را در مجلس سنا حفظ کرده و توانایی خود را در جلوگیری از بسیاری از برنامه های بایدن حفظ خواهد کرد.

اواخر شب شنبه رئیس جمهور ترامپ اعلام کرد که در 4 ژانویه ، در آستانه انتخابات 5 ژانویه ، میزبانی می کند. ترامپ از این پیام برای تجدید حملات خود به جمهوری خواهان در جورجیا استفاده می کند ، آنها ادعای غلط خود مبنی بر پیروزی در ایالت هلو در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر را رد می کنند.

ترامپ در توئیت خود نوشت: “به همان اندازه که در جورجیا با فرماندار” جمهوریخواهان “و وزیر امور خارجه” جمهوری خواهان “رفتار شد ، ما باید در تاریخ 5 ژانویه یک پیروزی بزرگ برای دو بزرگ مرد ، کلی لوفلر و دیوید پوردو داشته باشیم.” “من دوشنبه شب ، 4 ژانویه یک تجمع بزرگ برای آنها انجام می دهم. پیروزی! “

مردم برای شنیدن سخنان رئیس جمهور دونالد جی جمع می شوند.  ترامپ در والدوستا ، جورجیا ، ایالات متحده در 5 دسامبر سال 2020 (عکس: پیتر زای / آژانس آنادولو از طریق گتی ایماژ)
مردم در 5 دسامبر برای شنیدن سخنان رئیس جمهور ترامپ در والدوستا ، جورجیا جمع می شوند (عکس: پیتر زای / آژانس آنادولو از طریق گتی ایماژ)

جمهوری خواهان محلی احتمالاً در روزهای پایانی کارزار انتخاباتی توجه زیادی به پیام ترامپ خواهند داشت. اگر او از تجمع برای تضعیف اعتماد به سیستم انتخاباتی این ایالت استفاده کند ، می تواند رای دهندگان خود را کنار بگذارد.

این جانباز گفت: “همانطور که وزیر امور خارجه گرجستان خاطر نشان کرد ، خصومت عمومی رئیس جمهور برای رای گیری پستی برای وی در ایالت های اصلی هزینه داشته است و این س importantال مهمی است که جمهوری خواهان می خواهند پاسخ دهند و به مردم بگویند که هرچه بهتر از جمله غایبان رای دهند. لیام دونووان استراتژیست جمهوری خواه به یاهو نیوز گفت. “اگر آنها با این بی عدالتی برخورد نکنند ، شما به خوبی می توانید یک شب انتخابات جمهوری خواه دیگر را ببینید که هنگام فرستادن نامه از بین می رود.

مبارزات معمولاً برای انتخاب رأی دهندگان در انتخابات خارج از چرخه مبارزه می کنند و مقامات می ترسند که افزایش تنش ها درباره هیجان ترامپ در مورد چالش های قانونی بی اساس تقلب ، رأی دهندگان را برای رأی دادن محروم کند. اما با مشارکت بالا تاکنون ، رأی دهندگان در مرحله دور دوم حضور دارند.

“جمهوری خواهان ممکن است مشکلی داشته باشند زیرا بسیاری از رای دهندگان آنها در این باره متقاعد شده اند [presidential] نصیف گفت: “در انتخابات تقلب صورت گرفت و می شد 5 ژانویه دوباره تقلب کرد.” “من فکر می کنم که این رای دهندگان در مورد قوام بدبینانه رفتار می کنند و رای دهندگان عصبانی رای می دهند.”

تاکنون ، هر روز حدود 150،000 نفر در رای گیری زودهنگام مانند سیل تبلیغات تلویزیونی ، بیلبوردهای غول پیکر و سایر اشکال بمباران رای دهندگان در سراسر کشور رأی داده اند.

در اولین روز رای گیری زودهنگام در 5 ژانویه ، مجلس سنا از دور دوم دور صف های طولانی رای دهندگان را در جورجیا تشکیل داد.  (عکس از ملینا مارا / واشنگتن پست از طریق گتی ایماژ)
صف های طولانی رای دهندگان در جورجیا در اولین روز رای گیری زودهنگام برای دور دوم سنای آمریکا در 5 ژانویه تشکیل شد. (عکس از ملینا مارا / واشنگتن پست از طریق گتی ایماژ)

اطلاعات اولیه امیدواری برای دموکرات ها در ایالت تاریخی جمهوری خواهان است.

بر اساس روزنامه آتلانتا ژورنال ، حدود 59 درصد از رای دهندگان تاکنون نیز در آرا required اولیه مورد نیاز حزب دموکرات رأی داده اند ، در حالی که حدود 39 درصد از آنها رای عمومی را خواسته اند.

اما یک سوم رای دهندگان برای قهرمانی حاضر نشدند و امسال هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه کدام حزب را ترجیح می دهند باقی نگذاشتند.

فرد هیکس ، استراتژیست سیاسی مستقر در آتلانتا به یاهو نیوز گفت که او معتقد است باید انتظار جنگ های قانونی بیشتری را داشت.

هیکس گفت: “مگر اینکه جمهوریخواهان پیروز شوند ، این انتخابات در 5 ژانویه به پایان نخواهد رسید.” “آنچه در انتخابات ریاست جمهوری می بینیم در صورت پیروزی دموکرات ها در رقابت سنا اتفاق خواهد افتاد.”

در زیر تاریخ های کلیدی ذکر شده است که گرجی ها باید قبل از دور دوم مجلس سنا در 5 ژانویه 2021 به یاد داشته باشند:

تاریخ های مهم در گرجستان
تاریخ های مهم در گرجستان

(عکس روی جلد: جیسون آرموند / لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir