دسانتیس دانش آموزان را به خاطر استفاده از ماسک سرزنش می کند


فرماندار فلوریدا ران دیسانتیس، یکی از برجسته‌ترین مخالفان محدودیت‌های کرونا در کشور، به گروهی از دانش آموزان حمله کرد حضور در یک رویداد امنیت سایبری برای پوشیدن پوشش صورت در روز چهارشنبه.

دسانتیس در حالی که به دانشجویان نزدیک می‌شد، گفت: «لازم نیست آن ماسک‌ها را بپوشید».

مستقیماً با اشاره به آنها گفت: «یعنی لطفاً آنها را بردارید. “راستش را بخواهید، هیچ کاری نمی کند. و ما باید با این تئاتر COVID متوقف شویم. بنابراین اگر می خواهید آن را بپوشید، خوب است، اما این مضحک است.»

صحنه توسط ایوان دونووان دستگیر شد، خبرنگار ایستگاه خبری محلی WFLA. این رویداد امنیت سایبری در دانشگاه فلوریدا جنوبی برگزار شد، اما برخی از دانش آموزان ظاهرا در دبیرستان بودند. منطقه مدرسه محلی از دبیرستان میدلتون بیانیه ای از سرپرست آدیسون دیویس ارائه کرد که گفت دانش آموزان “انتخابی برای محافظت از سلامت خود به روشی که احساس می کنند مناسب تر هستند” دارند.

دیویس گفت: “ما هیجان زده هستیم که دانش آموزان ما از دبیرستان میدلتون به عنوان بخشی از تمرکز ایالتی در مورد آموزش امنیت سایبری برجسته شدند.” در سیستم های کامپیوتری و فناوری اطلاعات مثل همیشه باید به دانش آموزان ما قدردانی و تجلیل شود. این انتخاب دانش آموز و والدین است که از سلامت خود به نحوی که احساس می کنند مناسب ترند محافظت کنند. ما به شیوه ای که دانش آموزان ما به نمایندگی از خود و منطقه مدرسه ما نشان دادند، افتخار می کنیم.”

کریستینا پوشاو، سخنگوی فرماندار، از پیام دیسانتیس دفاع کرد. او در ایمیلی به Yahoo News نوشت: «پس از دو سال پیام‌های متناقض از سوی مقامات بهداشتی و رسانه‌ها، فرماندار می‌خواهد مطمئن شود که همه از حقایق و داده‌ها در حال حاضر آگاه هستند تا بتوانند بدون ماسک احساس آزادی و راحتی کنند. “

حتما بخوانید:
بالابر خانگی؛ بالابر هیدرولیکی کابین شیشه

هفته گذشته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری به طور موثر اعلام کرد که میلیون‌ها آمریکایی که نقاب زده بودند دیگر مجبور به انجام این کار نیستند. اما مقامات بهداشت عمومی تاکید کرده اند که در صورت انتخاب پوشاندن صورت، نباید کسی را مورد بدگویی قرار داد.

DeSantis ماسک کردن – و واکسیناسیون – را به عنوان یک موضوع آزادی شخصی در نظر گرفته است، و استدلال می کند که اگر کسی این کار را انجام دهد، از ماسک زدن منع نخواهد شد. شکایت او از دانشجویان نقابدار که برای اظهاراتش جمع شده بودند، خلاف این را نشان می داد.

فرماندار فلوریدا  رون دیسانتیس در حالی که در کنفرانس کنش سیاسی محافظه کار صحبت می کند، پشت میکروفون ایستاده است.

فرماندار فلوریدا ران دیسانتیس در کنفرانس کنش سیاسی محافظه کار در روز پنجشنبه در اورلاندو. (جو رادل/گتی ایماژ)

اکثریت ساکنان فلوریدا در جریان موج دلتا در اواخر تابستان 2021 طرفدار نقاب زدن بودند، اما دیسانتیس درگیر یک نبرد حقوقی طولانی با مناطق مدرسه بود که به دنبال اعمال ماسک بودند. از آن زمان، او مورد علاقه محافظه‌کارانی قرار گرفت که معتقدند تهدید ویروس کرونا اغراق‌آمیز شده است. جراح عمومی جدید او، دکتر. جوزف لاداپو، واکسیناسیون را کم اهمیت جلوه داده است و سال گذشته هنگام ملاقات با قانونگذار تحت درمان سرطان سینه از پوشیدن ماسک خودداری کرد.

نرخ واکسیناسیون چگونه بر آخرین افزایش کووید تأثیر می گذارد؟ این توضیح دهنده یاهو Immersive را بررسی کنید تا متوجه شوید.

داده ها را به صورت سه بعدی ببینید.  آخرین داده‌های COVID-19 را در مرورگر خود کاوش کنید یا این کد QR را با تلفن خود اسکن کنید تا تجربه را در واقعیت افزوده راه اندازی کنید.
منبع: fizik-news.ir