[ad_1]

رهنمودهای جدید مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری برای افرادی که واکسن ویروس کرونا را دریافت کرده اند ، ممکن است اولین نگاهی باشد که به زندگی پس از همه گیری نشان می دهد. و در حالی که هنوز چند ماه به پایان همه گیری نمانده است ، دولت بایدن مشتاق است که نشانه دهد که بسیار چشمگیر است.

روشل والنسکی ، مدیر CDC ، صبح روز دوشنبه هنگام انتشار رهنمودهای جدید برای جلسه توجیهی گروه کاری ویروس کرونا ، در کاخ سفید گفت: “ما در طول یک سال گذشته چیزهای زیادی را پشت سر گذاشته ایم.”

وی افزود: “و با افزایش روزانه افراد واکسینه شده ، ما در حال حرکت هستیم.”

این راهنما به لحاظ دامنه بسیار ناچیز است و به گروههای کوچکی از افراد واکسینه شده اجازه می دهد بدون نقاب یا فاصله اجتماعی جمع شوند. این دستورالعمل ها سفر یا اجتماعات بزرگ اجتماعی ، حتی برای افرادی که کاملا واکسینه شده اند ، توصیه نمی شود. دکتر لیانا ون ، کمیسر سابق بهداشت در بالتیمور ، رهنمودهای جدید را نقد می کند مانند “بیش از حد محتاط” و “از دست دادن یک فرصت اساسی برای پیوند دادن وضعیت واکسیناسیون به سیاست های از سرگیری”.

با این حال ، پس از یک سال محدودیت ، وعده بازگشت به شرایط طبیعی می تواند افراد را واکسینه کند. حداقل 80 درصد مردم باید واکسینه شوند تا ملت به مصونیت جمعی برسند که نشان دهنده پایان همه گیری است.

والنسکی روز دوشنبه در یک نشست خبری گفت: “مانند شما ، من می خواهم بتوانم به فعالیت های روزمره خود برگردم و با دوستان ، خانواده ها و جوامع خود درگیر شوم.” وی سپس تصریح کرد که چنین بازگشت به حالت طبیعی هنوز مدتی است و تا حدودی به میزان واکسیناسیون افراد مربوط می شود. طبق نظرسنجی Civiqs ، 55 درصد جمهوری خواهان می گویند که یا واکسن ویروس کرونا دریافت نخواهند کرد یا مطمئن نیستند ، که این می تواند تلاش ها برای پایان همه گیری را کند کند.

داروساز کلودیا کرونوا- گوارا ، چپ ، به پرستاران ثبت نام شده امی ولز و مگان مک لاولین در طراحی عکس واکسن COVID-19 جانسون و جانسون در داروخانه بیمارستان ملی یهود برای توزیع در اوایل روز شنبه ، 6 مارس 2021 ، در شرق دنور پیوست.  (دیوید زالوبوفسکی / AP)

داروساز کلودیا کرونوا- گوارا ، چپ ، به پرستاران ثبت نام شده امی ولز و مگان مک لاولین پیوست تا نقاشی واکسن COVID-19 جانسون و جانسون را در داروخانه بیمارستان ملی یهودیان در 6 مارس در شرق دنور نقاشی کند. (دیوید زالوبوفسکی / AP)

والنسکی خواست: “ما باید این موضوع را تا پایان بررسی کنیم.” “بیایید به هم بچسبیم.” وی همان توصیه را درباره استفاده از ماسک که مسئولان بهداشت نزدیک به یک سال است می دهند تکرار کرد.

با درک اینکه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریکا 9 ماه را به قول از بین رفتن ویروس کرونا سپری کرده ، اطمینان می دهد که همه گیری به زودی پایان خواهد یافت. این هرگز اتفاق نیفتاده است و عدم پاسخ منسجم بهداشت عمومی ، همراه با تأخیر در تأمین اقتصادی ، میلیون ها آمریکایی را از واکنش دولت ناامید کرده است.

در حال حاضر سه واکسن ویروس کرونا در حال گردش است و یک بسته 1.9 تریلیون دلاری ویروس کرونا برای دفتر رئیس جمهور بایدن ارسال می شود. این دو واقعیت خورشیدی نوعی بیداری بهاری برای دولت جدید بود که با تلاش ملت برای بیرون آمدن از جزر و مد زمستان آغاز شد. این جهش در حال تسطیح است و به نظر می رسد اقتصاد نیز در حال بهبود است ، در فوریه 379،000 شغل اضافه شده است.

این واکسن ها توسط Operation Warp Speed ​​، یک اقدام خصوصی و خصوصی دولت ترامپ تولید شده اند. اگرچه این تلاش ها موفقیت علمی را به اثبات رساندند ، اما گسترش واکسن به هر کشور واگذار شد و منجر به هرج و مرج و سردرگمی گسترده شد.

و ترامپ در اواخر دسامبر لایحه ای برای کاهش ویروس کرونا را امضا کرد ، اما با 900 میلیارد دلار ، بسیار کمتر از آن بود که بسیاری امیدوار بودند یا می گفتند ضروری است. و پس از ماه ها مذاکره بی نتیجه ، به نظر می رسید که ضرورت های گیج کننده ترامپ طولانی تر شده است. همین امر در مورد تلاش های رئیس جمهور پیشین برای بازگشایی مدارس صادق بود ، اگرچه برخی ادعا می كردند كه مبتنی بر علم هستند ، اما چنان در ناآرامی های چریكی بود كه اخراج وی برای بسیاری از دموكرات ها آسان بود.

اظهارات رئیس جمهور جو بایدن از کاخ سفید به دنبال قانون وی برای کاهش شیوع ویروس کرونا ، تصویب شده در سنا ، واشنگتن ، ایالات متحده ، 6 مارس 2021 (ارین اسکات / رویترز)

رئیس جمهور بایدن روز شنبه در کاخ سفید پس از تصویب قانونی برای کاهش شیوع ویروس کرونا ، در کاخ سفید صحبت کرد. (ارین اسکات / رویترز)

بایدن در تلاش است تا پاسخ را در این سه زمینه افزایش دهد. هفته گذشته ، وی گفت که همه معلمان و کارکنان آموزشی باید تا پایان ماه مارس واکسینه شوند. بسته امداد ویروس کرونا ویروس کرونا نیز 130 میلیارد دلار برای کمک به بازگشایی مدارس در بهار و پاییز سال آینده برای آموزش شخصی دربردارد. این حساب همچنین شامل پول برای خانواده های دارای فرزند و بیکار و همچنین دولت های ایالتی و محلی است. این لایحه امداد همچنین شامل 14 میلیارد دلار برای توزیع واکسن است.

این راهنما روزانه بیش از 2 میلیون واکسیناسیون است. با این حال بعید است مصونیت گله تا پاییز سال آینده برسد. و ظهور انواع جدید ویروس کرونا همیشه می تواند همه گیری را طولانی کند ، اگرچه تاکنون نشان داده شده است که واکسن ها در برابر سویه های جدید پاتوژن به طور منطقی مثر هستند.

بنابراین حتی در حالی که دولت بایدن به احتیاط خود ادامه می دهد ، می خواهد به آمریکایی ها اطمینان دهد که صبر آنها پاداش خواهد گرفت. همانطور که آندری اسلاویت ، مشاور ارشد ویروس کرونا در کاخ سفید ، در جلسه توجیهی روز دوشنبه گفت ، “امیدوارم مردم به این به عنوان یک روز امید نگاه کنند.”

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:[ad_2]

منبع: fizik-news.ir