[ad_1]

واشنگتن – مقامات ارشد بهداشت عمومی در دولت بایدن به طور فزاینده ای نگران موج چهارم ویروس کرونا هستند که می تواند پیشرفت کشور را در هفته های اخیر در مبارزه با COVID-19 مختل کند.

این موج قبلاً بخشی از اروپا را از بین برده است و به نظر می رسد که در فلوریدا ، جایی که مردم دانشگاه در روزهای اخیر در آن جمع شده اند ، و همچنین در نیویورک و نیوجرسی ، که یک سال پیش بیماری همه گیر خشکسالی خود را ویران کرده بود ، در حال افزایش است.

“عذاب قریب الوقوع” عبارت واضحی بود که دکتر روچل والنسکی ، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، روز دوشنبه در جلسه توجیهی گروه کاری ویروس کرونا در کاخ سفید برای توصیف دیدگاه خود از وضعیت استفاده کرد. وی خاطرنشان کرد که تعداد عفونت های جدید از حدود 55،000 در روز به بیش از 60،000 رسیده است.

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، در یک کنفرانس مطبوعاتی در اتاق شرقی کاخ سفید در واشنگتن دی سی ، پنجشنبه ، 25 مارس 2021 صحبت می کند (الیور کنتراس / سیپا / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

رئیس جمهور بایدن روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در اتاق شرقی کاخ سفید. (الیور کانتراس / سیپا / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

دکتر والنسکی گفت: “ما چیزهای زیادی داریم که باید منتظر باشیم ، این همه وعده و پتانسیل در جایگاه خود هستیم و دلایل زیادی برای امید ،

هنوز هیچ مدرک قطعی مبنی بر اینکه یک جهش قابل توجه دیگر در جریان است وجود ندارد ، اما واضح است که در چند روز اخیر روند کاهشی تغییر یافته است که چندین هفته به طول انجامیده و به نظر می رسد که به نظر بسیار مطلوبی از بایدن کمک کرده است. پاسخ همه گیر

دولت بایدن ناامید است که شانس خود را هدر ندهد ، اما واشنگتن کنترل کمی بر تصمیمات سطح ایالت دارد. و حتی برخی از محتاط ترین حاکمان کشور ، از جمله لری هوگان از مریلند ، گاوین نیوزوم از کالیفرنیا و اندرو کوومو از نیویورک ، به دلیل فشار سیاسی از سوی شهروندان ناامید و خسته ، به سرعت برای بازگشایی ایالت های خود حرکت کردند.

دولت بایدن نسبت به گشایش سریع ایالت هشدار داده است اما در عین حال مراقب است که در اختلافاتی که بهار گذشته بین رئیس جمهور ترامپ و استاندارانی که با رویکرد وی به ویروس مخالف هستند رخ ندهد ، درگیر نشود. این گروه کاری روز سه شنبه یک کنفرانس تلفنی با فرمانداران کشور برگزار می کند و احتمالاً از آنها می خواهد بازگشایی خود را به تأخیر بیندازند.

اندی اسلاویت ، مشاور ویروس کرونا ، کاخ سفید روز دوشنبه در یک نشست خبری گفت: این واکسن ها “در اسرع وقت” تجویز می شوند. امروز حدود 3 میلیون آمریکایی روزانه واکسینه می شوند ، این بیش از سه برابر هفته آخر حکومت ترامپ است که نشان دهنده وجود واکسن در دسترس امروز نسبت به دسامبر و ژانویه است.

با این حال ، گونه های جدید ویروس کرونا در حال تکثیر هستند و آمریکایی ها به طور فزاینده ای مشتاق سفر و برقراری ارتباط هستند.

اگر موج چهارم همه گیری به ایالات متحده حمله کند ، مدارس و مشاغل می توانند دوباره تعطیل شوند ، مانند اروپا ، که اغلب به عنوان سیگنالی برای ویروس کرونا عمل کرده است. با این حال ، بیشتر اروپا در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده ، اسرائیل و انگلستان در تلاش برای واکسیناسیون است.

بعد از دریافت واکسن ویروس کرونا در مرکز بهداشت Kedren Community ، دستیار تونی براون را در سمت چپ قرار می دهد.  با ابتکاری جدید برای گسترش واکسن ها به جوامع کم مصرف در جنوب لس آنجلس در روز جمعه ، 26 مارس 2021 در لس آنجلس ، کالیفرنیا (دانمارک مکسول / لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)

بعد از دریافت واکسن ویروس کرونا در مرکز بهداشت Kedren Community ، دستیار تونی براون را در سمت چپ قرار می دهد. با ابتکاری جدید برای گسترش واکسن در جوامع کم مصرف در جنوب لس آنجلس در روز جمعه ، 26 مارس 2021 در لس آنجلس ، کالیفرنیا (دانمارک مکسول / لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)

افزایش جدید در ایالات متحده می تواند تلاش های بایدن را برای بازگشت به چیزی شبیه به واقعیت قبل از همه گیری در ماه های آینده تضعیف کند. وی به آمریکایی ها قول داد که می توانند در چهارم ژوئیه تعطیلات نسبتاً عادی داشته باشند. این هدف ، حتی شاید تا حدودی ناچیز ، قابل دستیابی به نظر می رسد. هنوز هم مقدر نیست.

در صورت عدم واکسیناسیون سریعتر ، دولت بایدن ابزار زیادی باقی نمانده است اما توصیه های شناخته شده در مورد ماسک زدن و اعمال فاصله های اجتماعی است. این امر باعث شده است که مقامات ارشد درخواست های شخصی خود را ارائه دهند و سعی کنند به مردم عادی که ممکن است از توصیه های رسمی و هشدارهای سیاستمداران خسته شده اند سر بزنند.

والنسکی روز دوشنبه با تأیید نگرانی های خود گفت که او با ادامه صحبت عاطفی به عنوان پزشک و به قول خودش “به عنوان همسر ، به عنوان مادر ، به عنوان یک دختر” فیلمنامه “را از دست خواهد داد”. هفته گذشته دکتر والنسکی با روشی شخصی مشابه در مورد بازگشت پسرش به مدرسه صحبت کرد.

“من می خواهم خیلی بد تمام کنم. من می دانم که همه شما خیلی بد می خواهید پایان یابد. دکتر والنسکی روز دوشنبه با تکرار آنچه که به عنوان یک ممنوعیت منظم برای او و دیگران در دولت بایدن شناخته شده است ، روز دوشنبه گفت:

والنسكی بعداً در یك جلس press مطبوعاتی صحبت كرد ، و به نیمی از اقدامات بهداشت عمومی كه برای جلوگیری از گسترش جامعه كافی نیست ، به گرایش همه گیر به جزر و مد اشاره كرد.

وی گفت: “اوضاع واقعاً تمایل به بالا رفتن دارد.” “و یک پرش بزرگ.”

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir