دولت بایدن قصد دارد تا تابستان واکسن به 300 میلیون آمریکایی برساند


رئیس جمهور بایدن روز سه شنبه اعلام كرد كه دولت وی 200 میلیون دوز اضافی واكسن COVID-19 به عنوان بخشی از برنامه تحویل مایه كشی کافی به 300 میلیون آمریكایی تا پایان تابستان خریداری خواهد كرد.

در یادداشت های کاخ سفید ، بایدن گفت ایالات متحده 100 میلیون دوز واکسن دوز دوتایی را از Pfizer و Moderna خریداری می کند ، دو شرکتی که واکسیناسیون آنها برای استفاده توسط سازمان غذا و دارو تأیید شده است. بایدن گفت ، با این اقدام ، این كشور لیست واكسن های خود را از 400 میلیون دوز به 600 میلیون افزایش می دهد.

جو بایدن
رئیس جمهور بایدن روز سه شنبه در کاخ سفید صحبت کرد. (ماندل نگان / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

بایدن به گروهی از خبرنگاران در دانشگاه ایالتی گفت: “این به شما اطمینان خواهد داد که فرمانداران ، شهرداران و رهبران محلی از نظر تأمین امنیت بیشتری دارند تا بتوانند برنامه های خود را برای واکسیناسیون هرچه بیشتر افراد انجام دهند.” اتاق

طبق CDC از روز سه شنبه 23،540،994 آمریکایی واکسینه شده بودند برای COVID-19 ، به این معنی که دولت بایدن برای رسیدن به هدف تابستانی خود تلاش می کرد.

بایدن گفت که دولت فدرال عرضه هفتگی واکسن به ایالت ها ، مناطق و مناطق قبیله ای بومیان آمریکا را از 8.6 میلیون به 10 میلیون افزایش خواهد داد. وی افزود: به فرمانداران شفافیت بیشتری در مورد برنامه اقدام دولت ، از جمله پیش بینی سه هفته ای برای توزیع واکسن داده خواهد شد.

بایدن با تأکید بر “واقعیت تلخ” که احتمال ابتلا به بیماری همه گیر در هفته های آینده بدتر می شود ، از آمریکایی ها خواست با ادامه اقدامات واکسیناسیون دولت ، ماسک زدن را ادامه دهند.

حتما بخوانید:
چراغ قرمز وضعیت تامین آب کشور روشن شد

وی گفت: “طی چند ماه آینده ، ماسک ها و نه واکسن ها بهترین محافظت در برابر COVID-19 هستند.”

مقامات بهداشتی می گویند ، همه گیر در یک نقطه نامشخص است ، با جهش های متعدد در COVID-19 شناسایی شده در هفته های اخیر و مرگ و میر ناشی از این بیماری در ایالات متحده انتظار می رود ماه آینده به 500000 برسد. هفته گذشته ، دکتر آنتونی فوکی ، متخصص ارشد بیماری های عفونی به خبرنگاران گفت که یک سویه انگلیسی معتقد است که دو برابر شیوع و کشنده تر از اصلی در بیش از یک سوم سویه های ایالات متحده دیده شده است. ایالات متحده آمریکا. مشکل دیگر جهش ویروس در آفریقای جنوبی است که مشخص شده است از آنتی بادی جلوگیری می کند ، که بر اثربخشی واکسن های فعلی تأثیر می گذارد. فوزی گفت: نسخه آفریقای جنوبی هنوز در ایالات متحده ظاهر نشده است. مدیر ارشد پزشکی Moderna این هفته به نیویورک تایمز گفت که این شرکت در حال کار بر روی یک واکسن “مقاوم در برابر جهش” به عنوان “بیمه نامه” است.

یک داروساز دوز واکسن COVID-19 را تجویز کرد
یک داروساز روز سه شنبه دوز واکسن Moderna COVID-19 را در Sumter ، SC تجویز کرد. (میکا گرین / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

بایدن در اظهارات روز سه شنبه خود ، تقصیر انتشار آهسته دو واکسن علیه COVID-19 را به گردن سلف خود انداخت.

“نیست [a] راز ، “او گفت ،” برنامه واکسیناسیون از آنچه ما انتظار داشتیم شکل بدتری دارد. “

هفته گذشته بایدن قول داده بود که در 100 روز نخست ریاست جمهوری خود 100 میلیون عکس بگیرد. با توجه به اینکه ایالات متحده در حال حاضر روزانه 912،000 دوز تجویز می کند ، این یک هدف ویژه نیست. در واقع ، خبرنگاران به رئیس جمهور و تیم وی فشار آوردند تا اهداف بالاتری داشته باشند. روز سه شنبه ، بایدن گفت که او قبلاً چنین کاری انجام داده است.

حتما بخوانید:
کاخ سفید می‌گوید بایدن احتمالاً از نوع BA.5 Omicron بیمار شده بود

“من همچنین می خواهم روشن باشم ، 100 میلیون عکس در 100 روز نقطه پایان نیست. این فقط آغاز است. “

اما همانطور که سویه های جدید و عفونی COVID-19 همچنان در حال گسترش است و بخش قابل توجهی از آمریکایی ها در مورد واکسن اظهار نظر می کنند – به ویژه در جوامع لاتین و سیاه پوستان – دستیابی به حتی افزایش متوسط ​​در واکسیناسیون می تواند یک چالش باشد.

هفته گذشته ، بایدن دستورالعمل های اجرایی را با هدف افزایش آزمایش و واکسیناسیون امضا کرد. این قراردادها همچنین بودجه بیشتری برای تولید تجهیزات محافظت شخصی را هدف قرار داده ، چارچوبی برای افتتاح مدارس K-12 و تشدید محدودیت های سفر به ایالات متحده و از آنجا تعیین کرده است.

کاخ سفید بایدن همچنین بسته کمک COVID بالغ بر 1.9 تریلیون دلار در اختیار کنگره قرار داده است. با این حال ، جمهوری خواهان با این قیمت مخالفت کردند و همچنان تصویب قوانین زیر سوال است.

بایدن در پایان گفت: “اوضاع قبل از بهتر شدن بدتر خواهد شد ،” و اضافه كرد: “و برای ملتی كه منتظر اقدام است ، بگذارید در این مورد روشن تر بگویم: راهنما در راه است.”

_____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید