[ad_1]

واشنگتن – دولت بایدن در مورد نتایج یک آزمایش بالینی خوش بین است که نشان می دهد واکسن کرونا ویروس ساخته شده توسط AstraZeneca 79 درصد در برابر پیشگیری از بیماری های علامتی و 100 درصد در برابر بیماری های شدید نیاز به بستری در بیمارستان موثر است.

اندی اسلاویت ، مشاور ویروس کرونا ویروس کرونا ، این پیشرفت را “دلگرم کننده” در طی یک بیماری همه گیر صبح دوشنبه خواند. AstraZeneca ، که تقریباً 35000 نفر را عمدتا در ایالات متحده ثبت کرده است ، فقط چند ساعت قبل ثبت کرده است.

در یک یافته کلیدی ، مطالعه ای در حدود 35000 نفر نشان داد که واکسن AstraZeneca باعث ایجاد لخته خون در افراد نمی شود. هفته گذشته ، چندین کشور اروپایی از واکسن استفاده کردند ، زیرا سه ده نفر دچار لخته خون شدند و یک مرد در دانمارک پس از دریافت واکسن درگذشت.

اسلاویت افزود: “بدیهی است که این خبر خوبی برای ایالات متحده و جهان است ، هرچه تعداد واکسن ها بیشتر و میزان عرضه آنها بیشتر باشد.” اکنون انتظار می رود این شرکت برای مجوز اضطراری از سازمان غذا و دارو اقدام کند ، روندی که ممکن است چندین هفته طول بکشد.

اندی اسلاویت ، مشاور ارشد تیم پاسخگویی به COVID-19 در کاخ سفید.  (کاخ سفید از طریق AP)

اندی اسلاویت ، مشاور ارشد تیم پاسخگویی به COVID-19 در کاخ سفید. (کاخ سفید از طریق AP)

افراد مشکوک به واکسن از سرعت تصویب واکسن ابراز نگرانی کرده اند. اسلاویت و دکتر آنتونی فاوسی ، که به رئیس جمهور بایدن در مورد واکنش همه گیر مشاوره می دهند ، به دنبال اطمینان دادن به هر کسی هستند که نسبت به اخبار منتشر شده از اروپا تردید دارد.

اسلاویت ، ظاهراً با اشاره به نوع توصیه رایگان رئیس جمهور ترامپ در مورد همه چیز ، از داروهای درمانی گرفته تا ماسک های صورت ، گفت: “ما نمی توانیم و نمی توانیم از FDA پیشی بگیریم.”

فاوسی افزود: “من می توانم به شما بگویم ، شما می توانید مطمئن باشید که FDA بررسی های زیادی را در هر جنبه از این داده ها انجام خواهد داد.”

هفته گذشته ، تعدادی از کشورهای اروپایی ، از جمله آلمان ، ایتالیا و فرانسه ، به دلیل ترس فزاینده از این که این واکسن باعث “حوادث ترومبوتیک” یا لخته شدن خون شده است ، استفاده از این واکسن را متوقف کردند. AstraZeneca اعلام کرد که در اتحادیه اروپا و انگلستان فقط 37 مورد از این دست اتفاق افتاده است که این شرکت درصد “بسیار کمتری” از آنچه در بین مردم انتظار می رود را توصیف کرد.

اروپا نسبت به ایالات متحده که بسیاری از کشورها از واکسیناسیون بزرگسالان و افراد آسیب پذیر فراتر رفته اند ، تا حدودی عقب مانده است. این بدان معنی است که در بسیاری از مناطق کشور ، آمریکایی های جوان و آسیب پذیرتر می توانند واکسن AstraZeneca را دریافت کنند.

آنچه که دولت بایدن به شدت می خواهد از آن اجتناب کند نوعی سردرگمی است که اکنون در اروپا اتفاق می افتد ، جایی که برخی از کشورها AstraZeneca را واکسینه می کنند در حالی که برخی دیگر این کار را نمی کنند.

دوز واکسن AstraZeneca COVID-19 در بیمارستان d'Instruction des Armees დასაწყისი ، در سنت ماند ، در حومه پاریس ، فرانسه ، 19 مارس 2021 (توماس کوکس / استخر از طریق رویترز)

دوز واکسن AstraZeneca COVID-19 در بیمارستان d’Anstruction des Armees დასაწყისი ، در سنت ماند ، در حومه پاریس ، فرانسه ، 19 مارس 2021 (توماس کوکس / استخر از طریق رویترز)

مقامات بهداشت عمومی قاره تلاش کرده اند تا اطمینان حاصل کنند که واکسن بی خطر است. “بررسی اولیه” آژانس دارویی اروپا گفت: “مزایای واکسن در مبارزه با تهدید هنوز هم گسترده COVID-19 (که خود منجر به مشکلات لخته شدن می شود و می تواند کشنده باشد) همچنان بیش از خطر عوارض جانبی است.” در پایان هفته گذشته.

اروپا در حال حاضر با افزایش ویروسی جدیدی روبرو است ، در زمانی که مردم دیگر از تمدید طولانی مدت محاصره لذت نخواهند برد. با این حال ، درخواست از مردم برای گرفتن واکسنی که بالقوه از آن می ترسند نیز می تواند بد باشد.

در حالی که گروه ویژه ویروس کرونا در کاخ سفید جلسه توجیهی برگزار کرد ، ویدئویی از مهمانی های ساحل نشینان فلوریدا در اخبار کابل پخش شد. وقفه بهاری جرقه بالقوه ای برای بهبود بیماری همه گیر ویروس کرونا است. همانطور که فرودگاهها در زمستان بودند ، تمایل گسترده تر به سفر نیز مشابه است.

این دولت بایدن را مجبور می کند به واقعیت های اجتماعی و علمی روی بیاورد که چندان منسجم نیستند. در حالی که برخی از افراد منتظر واکسن هستند و دیگران نگران زندگی عادی خود هستند. هر دو گروه نیاز به راهنمایی مسئولان بهداشت عمومی دارند

دکتر روشل والنسکی ، مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، روز دوشنبه در جلسه توجیهی گفت: “باور کنید ، من می فهمم.” “اما ما باید قدرت روحیه را پیدا کنیم تا کمی بیشتر در آنجا آویزان شویم.”

[ad_2]

منبع: fizik-news.ir