دستگاه های ردیاب می توانند هشدارهای متنی را به والدین در صورت رفتن فرزندشان به مکانهایی که روی دستگاه ردیاب تعریف نشده ارسال کنند. والدین میتوانند از ردیاب ماهواره ای برای پیگیری فرزندانشان استفاده کنند. جاسوسی ، نظارت: ردیاب روی یک فرد یا وسیله نقلیه این امکان را می دهد تا جابجای ها از طریق ردیاب گزارش شود. این ردیاب با قابلیت اندازه کوچک و کاربردی در قسمت های متفاوتی از خودرو می تواند جاسازی شود. سیستم قدرتمند ردیاب خودرو و دزدگیر جی پی اس، هم برای استفاده شخصی شما و هم برای بسیاری از اهداف تجاری و سازمانی، مناسب است. ردیاب (یا اصطلاحاً جی پی اس) خودرو یک سخت افزاری جهت تعبیه در داخل خودرو است. همچنین به عنوان یک هشدار دهنده ، این نوع دستگاه ردیاب GPS شناخته می شود، این نوع دستگاه ردیاب جی پی اس موقعیت دستگاه و همچنین سایر اطلاعات مانند سرعت ، ارتفاع را در فواصل زمانی منظم، به سرور ارسال می کند که فورا ذخیره شده و تجزیه و تحلیل داده ها انجام میگیرد. یا فاصله ای که ریموت اون دزدگیر آنتن دهی داره هم حائز اهمیت هست. آماری مانند سرعت لحظه ای و متوسط و فاصله شان از نقطه پایان مسابقه،توسط دستگاه ردیاب شخصی ثبت می شود.

شرکت تلتونیکا با 20 سال سابقه و حدود 600 نفر پرسنل متخصص بزرگترین شرکت تولید کننده ردیاب در جهان بوده که توانسته با استفاده از خطوط تمام اتوماتیک، تمام محاسبات غلط و ایرادات ناشی از تولید ردیاب خودرو را از بین برده و به صفر برساند. جی پی اس دزدگیر ماهواره ای یک محصول تمام عیار برای آن دسته از افرادی است که قصد دارند خیال خود را در جهت تامین امنیت خود راحت نگه دارند. به طور مثال برای مشاهده آنلاین ۵۰ نفر طراحی شده است و کاربر ۵۱ام امکان ورود به پنل ردیابی را نخواهد داشت و با کلمه عدم دسترسی مواجه خواهد شد. برخی از کارخانهها، پنل ردیابی بسیار قدرتمندی دارند که همه زبانهای زنده دنیا را بدون افت سرعت، پوشش میدهند. بسیار زیاد بوده که مهم ترین آن ها اطلاع از موقعیت جغرافیای وسیله ی نقلیه می باشد. ردیاب GPS اجازه می دهد تا داده ها جمع آوری ، و به سرور ردیاب GPS منتقل شود ، اطلاعات کامل دستگاه ردیاب جی پی اس از طریق یک وب سایت که بواسطه اینترنت در دسترس است،میتواند فعالیت های ناوگان را بشکل زنده و یا اینکه براساس تاریخ مورد نظر مشاهده کرد. کار با پنل ردیابی با استفاده از نرمافزارهای اختصاصی در انواع گوشیهای هوشمند و رایانهها وجود دارد و تمام اطلاعات حرکتی، میزان سرعت و ساعات حرکت خودرو در این پنل ثبت و ضبط میشود. و حتما به خدمات و پیشینه کار شرکت ارایه دهنده این محصول توجه کافی کنید.

شما حتی میتوانید مشاهده کنید که قبلا از چه مسیرهایی عبور کردهاید. دستگاه های ردیاب شخصی می توانند مانند ساعت به دور دست کودک یا سالمند شما بسته شوند و از خطراتی که آن ها را تهدید می کند در امان نگهشان دارد. یک ردیاب GPS اساسا شامل یک ماژول GPS برای دریافت سیگنال GPS از ماهواره ها و محاسبه مختصات جغرافیایی، و یک ماژول حافظه برای ذخیره کردن داده هاست. بعنوان جایگزین، اطلاعات ورودی دستگاه ردیاب از طریق درگاه GSM / GPRS شبکه تلفن همراه میتواند به طور مستقیم برای انتقال اطلاعات به یک کامپیوتر مرکزی اقدام نمایند. حافظه داخلی با 4000 رکورد و قابلیت بروزرسانی فریمور ، امکان ثبت و ذخیره سازی اطلاعات زیادی از مسیرهای طی شده خودرو را به شما می دهد. از طریق جی پی اس خودرو امکان مشاهده کلیه مسیرهای پیموده شده توسط ماشین وجود دارد. از قابلیتهای دیگر ردیاب آهن ربایی، قدرت آهن ربایی بالا، نمایش موقعیت ماشین حتی در نقاط کور، ردیابی آنلاین، قابلیت جاسازی در جاهای مختلف ماشین، موقعیتیابی با پیامک و نرمافزار و غیره است. لیست مسیر یا نقاط مورد نیاز ممکن است در GPX، KML، NMEA یا دیگر فرمت ها ذخیره شوند. دیگر نگران سارقینی که در کمین ماشین شما هستند، نباشید.