رهبران جهان به دنبال افزایش ترس دلتا ، به متخصصان بهداشت و درمان مراجعه می کنند تا واکسن های COVID-19 را مخلوط کنند


بارسلونا – آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان این کار را کرد. جاستین ترودو نخست وزیر کانادا و ماریو دراگی نخست وزیر ایتالیا نیز همین کار را کردند. آنها پس از شروع تردید در مورد اثربخشی نسخه AstraZeneca در برابر نسخه دلتا ، از مشاوره آژانس های بهداشتی استفاده کرده و واکسن های خود را با COVID-19 مخلوط کردند.

در آنچه که به نظر می رسد در حال رشد در سراسر اروپا است ، این سه رهبر ابتدا دوز واکسن آدنوویروس (AstraZeneca) را قبل از استفاده برای mRNA برای دومین بار دریافت کردند. مرکل و ترودو COVID مدرن را برای دومین بار گرفتند ، در حالی که دراگی Pfizer را انتخاب کرد ، و توصیه های آژانس هایی مانند مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها را نادیده گرفت ، که هشدار می دهند با آنها قابل تعویض نیست.

مخلوط کردن و تطبیق انواع واکسن ها – روشی که در حال حاضر توسط سازمان بهداشت جهانی تأیید نشده است – اکنون در کانادا و 15 کشور اروپایی رایج است و در ایالات متحده محبوبیت بیشتری پیدا کرده است ، جایی که نگرانی های فزاینده ای در مورد واکسن Johnson & جانسون به اندازه کافی از نوع Delta محافظت می کند.

با این حال ، س manyالات زیادی در مورد ایمنی و کارآیی این روش وجود دارد.

“ما در مه مبهم و مبهم هستیم.” دکتر اریک فاگل-دینگ ، یکی از اعضای ارشد فدراسیون دانشمندان آمریکایی ، به یاهو نیوز گفت.

جاستین ترودو ، سمت چپ

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو در ماه آوریل دوز واکسن AstraZeneca را در اتاوا دریافت کرد. (آدریان وایلد / CP / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

دانیل لوپز-آکونا ، مدیر سابق مدیریت بحران WHO ، مستقر در اسپانیا ، کشوری که مخلوط دوز واکسن در آن انجام شده است ، موافقت کرد که شواهد بسیار کمی برای اثبات منطقی بودن این عمل وجود دارد.

لوپز-آکونا به یاهو نیوز گفت: “ما باید بپذیریم که از نظر شواهد لازم برای تصمیم گیری در یک منطقه خاکستری هستیم.”

روز پنجشنبه ، هنگامی که مرکز اروپا برای پیشگیری و کنترل بیماری (ECDC) گزارشی را منتشر کرد ، نشان داد که مخلوط کردن دوزها می تواند یک “پاسخ قوی” در برابر COVID-19 ایجاد کند ، این عمل جنجالی یک ضربه ضرب المثلی دریافت کرد.

داده های حاصل از مطالعات مربوط به واکسیناسیون ناهمگن (“ترکیب و مطابقت”) نشان می دهد که ترکیبی از [AstraZeneca] و واکسنهای mRNA باعث ایجاد قوی می شوند [antibody] پاسخ در برابر SARS-CoV-2 و پاسخ سلول T بالاتر از ترکیبات همولوگ ایجاد می کند. “

آرام علی ، یک سیاستمدار می گوید: “پاسخ ایمنی خوبی نسبت به چنین ترکیباتی وجود دارد.” متخصص بیماری های عفونی در ECDC ، به یاهو نیوز گفت ، اضافه کرد که اگرچه این ترکیب می تواند منجر به عوارض جانبی بیشتری شود ، اما به نظر می رسد برنامه های اختلاط و مطابقت به خوبی تحمل می شوند.

حتما بخوانید:
جدید ترین شرایط اخذ ویزای کانادا ( 2021 )

طبق این گزارش ، سایر مطالعات اخیر و دولت آلمان ، حتی ممکن است این ترکیب در تقویت ایمنی بهتر از دو دوز یک داروی خاص باشد ، به ویژه AstraZeneca ، که طبق مطالعات اولیه در مبارزه با دلتا و بتا از واکسن های mRNA کمتر موثر است. انواع

جعبه های حاوی ویال واکسن COVID-19 از Oxford / AstraZeneca

ویال های Oxford / AstraZeneca COVID-19 در یخچال و فریزر در مرکز واکسیناسیون لندن نگهداری می شود. (دینندرا هاریا / تصاویر SOPA / LightRocket از طریق گتی ایماژ)

دکتر سومیا سومیناناتان ، دانشمند ارشد سازمان بهداشت جهانی در سال گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین گفت: “این در اینجا کمی روند خطرناک است. یک هفته قبل از اینکه او ساعاتی بعد با توییت روشن کرد که این موضوع مربوط به افراد است ، نه آژانس های بهداشتی.

WHO به طور گسترده از اختلاط واکسن های مختلف پشتیبانی نمی کند ، مگر در مواردی که منابع اولین واکسن در دسترس نباشد.

دکتر Siddhartha Data ، مدیر برنامه های پیشگیری و واکسیناسیون واکسن در WHO اروپا ، به یاهو نیوز گفت: “برای بهترین حفاظت ، WHO توصیه می کند هر دو دوز رژیم دو دوز را در فواصل زمانی توصیه شده استفاده کنید.” از همان محصول برای هر دو دوز استفاده می شود. “

همانطور که در پاسخ کتبی دفتر رسانه ای آنها به یاهو نیوز اشاره شد ، حتی Pfizer نیز از رویکردی متفاوت احتیاط می کند. “قابلیت تعویض بخشی از مجوزهای قانونی فعلی نیست [Pfizer BioNtech] واکسن به عنوان یک شرکت زیست دارویی که در یک صنعت کاملاً نظارتی فعالیت می کند ، موقعیت ما توسط برچسب و نشانه ای که با تنظیم کننده ها توافق شده و توسط داده های مطالعه مرحله 3 ما اطلاع داده می شود ، پشتیبانی می شود. “این شرکت در بیانیه ای از طریق ایمیل گفت. “بنابراین ، در حال حاضر نمی توانیم برنامه های مختلط را حفظ کنیم.”

اما کشورهایی که در ابتدا بسیار به واکسن آدنو ویروس AstraZeneca اعتماد کرده بودند (مانند کانادا ، جایی که یک چهارم شهروندان واکسینه شده انواع مختلف عکس را دریافت کردند) چندین مطالعه اخیر را ذکر کردند ، یکی در اسپانیا و دیگری در انگلستان ، که نتایج مثبتی را نشان می دهد.

یک پرستار دوز واکسن Pfizer-BioNTech را تهیه می کند

یک پرستار دوز واکسن Pfizer-BioNTech را در کویتو ، اکوادور آماده می کند. (رودریگو بوئندیا / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

برای López-Acuna ، همه واکسن ها در برابر انواع جدید ، به ویژه برای واکسن های تک شات ، اثر کمتری دارند. مطالعه اخیر منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلند نشان داد که یک گلوله از طریق AstraZeneca یا Pfizer فقط 30 درصد در محافظت در برابر نوع بسیار مسری دلتا موثر است. (با دو دوز ، واکسن Pfizer اثر 88٪ در برابر Delta را نشان داد ، در حالی که AstraZeneca 67٪ را نشان داد.)

حتما بخوانید:
بهترین بازی های نقش آفرینی موبایل در سال 2022: تجربه دنیایی جدید - روکیدا

وی با بیان اینکه “ما باید به واکسیناسیون ادامه دهیم و برنامه کسانی را که فقط یک واکسن دارند پر کنیم” ، افزود: کشورهایی مانند اسپانیا که دلتا در آن منفجر می شود ، باید محدودیت های مربوط به محرومیت اجتماعی و اقدامات مانند توقف کلوپ های شبانه را حفظ کنند.

با این حال ، حداقل به دلیل احتمال مخلوط کردن واکسن ها ، Fiegl-Ding آزاد است. “دانشمند ارشد WHO واقعاً آن را دوست ندارد [mixing vaccines] چون انگار در جهانی با شواهد صفر هستیم. اما از جهات خاص ، بسیاری از چیزها در جهان با شواهد صفر وجود دارد. می دانید ، ما یک مطالعه تصادفی در مورد چتربازی و پیشگیری از مرگ نداریم. منطقی است که چترها سرعت شما را کم کرده و از آن جلوگیری کنند. “

ریچارد کارپیانو ، استاد سیاست عمومی و جامعه شناسی در دانشگاه کالیفرنیا ، ریورساید ، به یاهو نیوز گفت که می فهمد چگونه عدم اطمینان را می توان با بی ثباتی اشتباه گرفت.

“ما انتظار داریم دانشمندان و پزشکان پاسخ های قطعی بدهند. اما علم عادی اینگونه نیست. با توجه به وضعیت ویروس کرونا که همیشه در حال تکامل است و ما فقط یک سال پیش می دانستیم ، جامعه علمی به سرعت در حال درک آن است و دستورالعمل ها اغلب به روز می شوند. در واقع این علمی است که به درستی کار می کند “. “با این حال ، برای بسیاری از عموم مردم ، این به روزرسانی مداوم خطراتی دارد که به عنوان کارمندان علوم و بهداشت عمومی دیده می شوند و نمی دانند چه کاری انجام می دهند.”

رابرت بلاس ، چپ

زن واکسن Pfizer COVID-19 را در یک کلینیک سیار در شرق لس آنجلس ، کالیفرنیا دریافت می کند (فردریک جی براون / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

Fiegl-Ding گفت ، همچنین نامشخص است که اثر مخلوط کردن با واکسن J&J است که یافته های بررسی نشده نیز نشان می دهد که اثر آن بسیار کمتر از ضربات mRNA در برابر انواع COVID-19 است.

برای دکتر پیتر هوتس ، دانشمند واکسن سازی در کالج پزشکی بیلور ، بزرگترین چالش واکسیناسیون کامل واکسینه شده است – از جمله افراد در مناطق فقیرنشین جهان مانند آفریقا ، جایی که کمتر از 1٪ از مردم واکسینه شده اند. شلیک کرد

وی به یاهو نیوز گفت: “هیچ واکسنی کامل نیست.” “اما من فکر می کنم ما می توانیم راه خود را از این طریق واکسینه کنیم. من فکر می کنم در بعضی از مواقع برای انجام این کار احتمالاً به ایمن سازی سوم احتیاج داریم ، اما فکر می کنم اگر بتوانیم افراد کافی را واکسینه کنیم ، فکر می کنم بتوانیم نتیجه این اپیدمی را واکسینه کنیم. “

____

بیشتر بخوانید از یاهو نیوز:


منبع: fizik-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma